Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Soylu hakkında sosyal medya paylaşımına soruşturma

Adana’da bir avukata İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “kel kafalı zat” dediği için hakkında soruşturma açılması gündemden düşmeden CHP PM Üyesi Pınar Uzun hakkında Soylu’ya hakaretten soruşturma başlatıldı.

BOLD – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) üyesi Pınar Uzun hakkında, attığı bir tweet dolayısıyla “kamu görevlisine (Süleyman Soylu) görevinden dolayı hakaret etme” suçundan soruşturma başlatıldı. Tweet’in Ankara’daki bir şehit cenazesinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı ile ilgili olduğunun altını çizen Uzun, bu soruşturmanın Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu ev için ‘Yakın!’ diyenleri kolladığını kaydetti.

SALDIRIYI ELEŞTİRDİ, SORUŞTURMA AÇILDI

Cumhuriyet’ten Eren Can Keman’ın haberine göre CHP PM üyesi Uzun, 21 Nisan 2019’da Çubuk’taki bir şehit cenazesinde gerçekleşen CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırının planlı ve organize halde gerçekleştirildiğini söyledi. Saldırganların videolarda açıkça seçilmesine rağmen, olayla ilgili derinlikli bir araştırma yapılmadığını ve suçluların ceza almadığını ifade eden Uzun, bununla ilgili bir eleştiri tweet’i paylaştığını kaydetti.

SUÇ, SOYLU’YA HAKARET ETME ŞÜPHESİ

Kamu görevlisine (Süleyman Soylu) görevinden dolayı hakaret etme” şüphesiyle başlatılan soruşturma kapsamında Vatan Emniyet İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne ifadeye çağrıldığını belirten Uzun, “Mağdur sıfatıyla yer alan ismin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmasına gülerken, soruşturma dosyasına konu olan beyanımın alçak linç girişimiyle ilgili olmasına hayret ediyorum. Bu soruşturma, Genel Başkanımızın bulunduğu ev için ‘Yakın!’ diyenleri, partimizin il başkanlarının şehit cenazelerinde protokole alınmaması emrini verenleri, şehit cenazesinde partimizin çelengini devirerek halka nefret aşılayanları kollamaktadır” dedi.

“BU TÜR SORUNLARA EMEK HARCANMASI YANLIŞ”

İktidarın memleketin sorunları yerine bu tür soruşturmalara emek harcamasının yanlış olduğunu vurgulayan Uzun “İlkeleri ve vicdanıyla siyaset yapan bir genç olarak kamuoyuna verebileceğim tek şey cesarettir. Korkmayız” dedi.

18 Şubat’ta gözaltına alınanlara işkence yapılıyor

Politika

Erdoğan, vatandaştan bağış toplarken! 125 milyon liralık sarayın yapımına devam ediliyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Bitlis’in Ahlat ilçesindeki Van Gölü kenarına yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı Sarayı, inşası tüm hızıyla devam ediyor.

BOLD-Selçuklu Sultanı Alparslan’ın Malazgirt Zaferi’nde otağı kurduğu Ahlat’taki alana AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ‘Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ inşa ediliyor. Türkiye’nin yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik olarak zor dönemlerden geçtiği bugünlerde inşaatın durmadığı ve devam ettiği öğrenildi.

SARAY’IN MAALİYETİ 125 MİLYON LİRA

Cumhurbaşkanı Erdoğan salgın nedeniyle bir taraftan vatandaştan ‘Milli Dayanışma Kampanyası’ kapsamında bağış toplarken diğer taraftan maliyeti 125 milyon lirayı aşan Ahlat Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın inşasının devam etmesi tepki çekti.

CHP Bitlis İl Başkanı Veysi Uyanık, sosyal medya hesabında yaptığı fotoğraflı paylaşımda, “Bitlis Ahlat’taki saray inşaatı tam gaz devam.” ifadelerini kullandı.

Ahlat’ta yapılan sarayın inşaatı, Anayasa Mahkemesi (AYM) kararıyla durdurulmuştu. Torba yasa teklifi içerisinde Meclis’e getirilen yasa değişikliği ile sarayın inşaatına kılıf uydurulmuştu. AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan “Adliye Sarayı da var. Saray deyince siz ne anlıyorsunuz? Biz milletin evi olarak görüyoruz” demişti.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının 2019 yılı yatırım programında ödeneği 30 milyon TL olarak belirlenen Ahlat Köşkü için geçen yıl sonuna kadar 100 milyon TL harcandı. Bu yıl planlanan 25 milyon TL’lik harcama ile köşkün maliyeti 125 milyon TL’ye ulaşacak.

Ceza Hukukçusu Özgenç’ten ‘İnfaz Yasası’ eleştirisi: Katiller, uyuşturucu tacirleri ve cinsel istismar suçluları tahliye olacak

Okumaya devam et

Politika

Dilipak AKP’yi bombaladı: Hırsız içeride her yerde!

Parti içine hırsızların doluştuğunu söyleyen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, ‘Bir el siyaset, bürokrasi, Beştepe, medyada ve sermaye çevrelerinde operasyonu engelliyor’ dedi

BOLD- Hükumete yakın Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP’ye verdi veriştirdi. AKP’yi sert bir dille eleştiren Dilipak, parti içerisindeki hırsızların temizlenmesi gerektiğini söyledi.

HER YERDELER ÇOK FAZLALAR

Partinin hırsızlara teslim olduğunu ima eden Dilipak, ”AK Parti aktif karbonla bağırsaklarını temizlemesi gerek. Perhiz gerek. Hırsız içeride. O kadar çoklar ki, her yerdeler ve çok fazlalar. Ama bir el siyaset, bürokrasi ve Beştepede, mediada , sermaye çevrelerinde operasyonu engelliyor” ifadelerini kullandı. AKP’ye yakınlığıyla bilinen Abdurrahman Dilipak’ın paylaşımı takipçilerini şaşırttı.

https://boldmedya.com/2020/04/05/gurbetciden-ironik-cagri-merkelin-verdigini-reisimizin-ibanina-gonderelim/

Okumaya devam et

Politika

DEVA Partisi’nden ‘Avukatlar Günü’ mesajı: Yüzden fazla avukat hala cezaevinde!

DEVA Partisi adına Avukatlar Günü mesajı paylaşan Mustafa Yeneroğlu, Türkiye’de yargının iktidar kontrolünde olduğunu vurgulayarak “Maalesef yüzden fazla avukat hala cezaevinde” vurgusu yaptı.

BOLD-AKP’den istifa etmesinin ardından Ali Babacan’ın kurduğu DEVA partisine geçen İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, partisi adına 5 Nisan Avukatlar Günü’ne ilişkin bir açıklama yayınladı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yargının iktidarın kontrolünde olduğunu ifade eden Yeneroğlu, yüzlerce avukatın da cezaevinde olduğunu belirterek yargıya olan güvenin zedelendiğini vurguladı.

“AVUKATLAR VE BAROLAR BASKI ALTINDA OLMADAN!”

Partisinin Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı olan Mustafa Yeneroğlu, 5 Nisan Avukatlar Günü’ne ilişkin açıklamasında, “Türkiye’de avukatların ve baroların baskı altında olmadan mesleklerini özgürce icra etmesi, bağımsız ve tarafsız yargının, savunma hakkının ve hukukun üstünlüğünün tesis edilmesi ideali için hep birlikte daha fazla mücadele etmemiz gerektiğini hatırlatıyor, tüm avukatların 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Açıklamanın devamında Yeneroğlu, “Hak arama özgürlüğünün güvencesi ve savunma hakkının temsilcisi avukatlar, mesleklerini icra ederken ya da mesleklerinden dolayı baskı altında tutulabilmekte, hatta bu yüzden tutuklanabilmektedir” dedi.

“HUKUKA VE ADALETE OLAN GÜVEN ZEDELENMEKTEDİR”

Türkiye’de müvekkili-avukat ilişkisi gizliliğinin ihlal edildiğine dikkat çeken Yeneroğlu, “Tüm bu sorunlar adaletin işleyemez hale getirildiği ülkemizde silahların eşitliği ve hakkaniyet ilkelerine zarar vermekte, hukuka ve adalete olan güveni zedelemektedir” şeklinde ifade etti.

Yargıya güvenin yeniden kazanılabilmesi için bağımsız ve tarafsızlığın tekrar sağlanması, savunma hakkına saygı duyulması ve avukatların haklarının güvence altına alınması gerektiğini belirten Yeneroğlu, “Son dönemdeki hukuksuzluklar ve adil olmayan yargılamalar dikkate alındığında, iktidarın kontrolüne girmiş bir yargı ile hukuk devleti ilkesinin bağdaşmayacağı aşikardır” dedi.

Açıklamada ayrıca yeni tip Koronavirüs’e karşı alınan tedbirler arasında acil olmayan duruşmaların ertelenmesi kararının olduğuna dikkat çekilerek “Devletimizin “Evde kal” uyarıları nedeniyle, bürolarını kapatmak zorunda kalan avukatlar ile yanlarında çalışan avukat ve stajyer avukatlar için ilgili Bakanlıkların acilen ekonomik önlemler alması gerekir. Bu bağlamda; kısa çalışma ödeneği olarak sağlanan geçici gelir desteğinin tüm sigorta ile çalışan avukatları kapsayacak şekilde düzenlenmesi, SGK prim borçları, beyanname, vergi ödeme vb. mükellefiyetlerin ertelenmesi, KDV oranlarının indirilmesi, CMK ve Adli Yardım ödeneklerinin acilen ödenmesi sağlanmalıdır” denildi.

İntihar mı kaza mı? Eşi ve babası tutuklu bir kadın Çanakkale’de öldü

Okumaya devam et

Popular