Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Corona virüsü eğlence sektörünü de vurdu

Pandemik bir krize dönüşmesi artık an meselesi olan Corona virüsten gösteri dünyası da nasibini aldı.

BOLD Çin başta olmak üzere birçok ülkede festivaller, film çekimleri ya da defileler iptal edildi. İşte Corono virüs salgını sebebiyle ertelenen bazı sanat ve gösteri etkinlikleri.

GÖREVİMİZ TEHLİKE 7 ÇEKİMLERİ DURDURULDU

Başrolünde Tom Cruise’un yer aldığı Görevimiz Tehlike serisinin 7. filminin İtalya’da devam eden çekimleri Corona salgının İtalya’ya da sıçraması üzerine durduruldu. Çekimlere devam edilip edilmeyeceği 1 Mart’ta yeniden değerlendirilecek. Bilindiği üzere İtalya’da 322 kişiye ulaşan vakalarda şu ana kadar 10 kişi hayatını kaybetti.

MİLYAR DOLARLIK GİŞE KAYBI VE JAMES BOND

25. Bond yapımı “No Time To Die” filminin Çin’de yapılacak galası iptal edildi. Hasar yalnız bununla da sınırlı değil. Çin’de insanlar evlerinden çıkmaya korktuğu için sinema salonları ve tema parkları kapandı. Birçok yüksek bütçeli yapımın gösterimi ertelendi. Bazı filmlerin çekimleri belirsiz bir tarihe bırakıldı. Bu durum sadece Çin’le sınırlı kalmadığı için, oluşan gişe kaybının 1 milyar doları aştığı tahmin ediliyor.

Moda devi Armani boş salonda defile yaptı.


BOŞ SALONLARDA YAPILAN TANITIM VE DEFİLELER

Virüsün İtalya’ya sıçraması üzerine Venedik Karnavalı’nın iptal edilmesinin ardından dünyaca ünlü moda devi Armani de Milano Moda Haftası kapsamındaki defilesini ilk kez boş bir salonda yapmayı tercih etti. Daha önce ünlü K-Pop grubu BTS de yeni albümünün tanıtımını boş bir salondan yaparak hayranlarına tedbirli olmaları çağrısında bulunmuştu.

Gündem

AKP’li başkan koronaya ‘üzerlik otu’ tütsüsüyle meydan okudu

Niğde Ulukışla İlçe Belediye Başkanı Ali Uğurlu, belediye binası önünde yaktırdığı yöreye özgü üzerlik otu tütsüsü ile koronavirüse karşı mücadele kararı aldı.

BOLD- Niğde Ulukışla İlçe Belediye Başkanı Ali Uğurlu, koronavirüs salgınına karşı belediye binası önünde yöreye özgü üzerlik otu tütsüsü yaktırdı.

‘YÖRESEL İNANÇLARIMIZA GÖRE’

Başkan Uğurlu burada yaptığı konuşmada, “Kendi yöresel inançlarımıza göre koronavirüsü def edeceğine inanıyoruz. Mahallelerimizde gezdireceğiz ve Ulukışlamızın tamamında bu koronayı uzaklaştıracağız. Herkesi evinde üzerlik otu tütmeye davet ediyoruz” diye konuştu. Daha sonra yakılan üzerlik otu tütsüsü belediye araçlarıyla ilçe sokaklarında dolaştırıldı.

Ata Demirer, Takvim’in uydurma haberiyle fena dalga geçti

Okumaya devam et

Gündem

İçişleri Bakanlığı, yeni genelge yayınladı; 18-20 yaş arası çalışanlar sokağa çıkabilecek

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle 18-20 yaş aralığındaki gençlerin sokağa çıkma yasağını, çalışanlar açısından istisna tuttu. Yeni genelge valiliklere gönderildi.

BOLD – İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine sokağa çıkma yasağı kapsamında bulunan “18- 20 Yaş” arasındaki gençlerle ilgili uygulama birliğinin sağlanması amacıyla istisnaları içeren ek bir genelge daha gönderdi.

Buna göre 18-20 yaş arasında olup kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar, özel sektörde düzenli çalıştığını sosyal güvenlik belgesiyle ortaya koyanlar ile mevsimlik tarım işçileri, sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak. Sokağa çıkma yasağından muaf tutulanlar istisna kapsamında olduklarını kanıtlayacak belgeleri yanlarında bulundurmak ve denetimler sırasında bu belgeleri göstermek zorunda olacak.  Bu istisnalar 01.01.2002 tarihinden sonra doğanlara (18 yaşından küçüklere) uygulanmayacak.

Ceza Hukukçusu Özgenç’ten ‘İnfaz Yasası’ eleştirisi: Katiller, uyuşturucu tacirleri ve cinsel istismar suçluları tahliye olacak

Okumaya devam et

BOLD ÖZEL

Virüs nedeniyle ablamın bipolar bozukluğu nüksetti, ilaç kullanıyordu ama o intihar etmez

Eşi ve babası tutuklu Halime Çalışkan dün balkondan düşerek hayatını kaybetti. Daha önce bipolar bozukluğu tedavisi gören Çalışkan’ın hastalığı 3 hafta önce nüksetmişti.

SEVİNÇ ÖZARSLAN

BOLD ÖZEL – Çanakkale merkezdeki evlerinin 4. katından dün öğlen saatlerinde düşerek hayatını kaybeden 29 yaşındaki Halime Gelir Çalışkan’ın erkek kardeşi M. F. Gelir (23), olayın ayrıntılarını BOLD Medya’ya anlattı.

“ÇOK ZOR ŞEYLER YAŞADI”

M. F. Gelir “Ablama 20’li yaşlarda bipolar bozukluk teşhisi konulmuştu. Dönem dönem oluyordu bu hastalık. İlaçla geçiyordu. Virüs salgının başlamasıyla nedeniyle üç hafta önce yeniden nüksetti. Ben doktora götürdüm. Bu hastalık ağır bir olay yaşandığında ortaya çıkıyor. Her hafta cezaevindeki eşini ziyarete gidiyordu. Gidemeyecek olması onu bayağı üzdü, moralini bozdu. O gün donuk bakmaya başladı. Bunalma girdi. Yaşadıkları zaten çok ağırdı. Annemle benim yanımda kalıyordu. Babam da yok. Ama Ablam inançlı bir insandı, intihar ettiğini düşünmüyoruz. Kullandığı ilaçlar nedeniyle başı dönüyordu. Korkuluk da kırılmış. Ya dengesini kaybetti ya da kaydı.” dedi.

Olay dün öğlen saatlerinde oldu. Çanakkale merkezde yaşıyoruz. Ablamın geçmiş dönemde psikolojik rahatsızlığı vardı. 20’li yaşlarında çıktı. Bipolar bozukluk. Ama bu rahatsızlık her zaman olmuyordu. Bir iki defa olmuştu. Çok sessizleşiyor, yatıyordu. Babam ilgileniyordu daha çok kendisiyle. Babam içeri girdi. Bu rahatsızlığı 3 yıldır olmuyordu. Eşi de 2,5 yıl önce tutuklandı. Eşi içerideyken tutuklandı. O zaman ben de tutukluydum. Hamile haliyle hem bana hem babama hem enişteme geliyordu.

“DOKTOR KENDİNE ZARAR VERDİ Mİ DİYE SORMUŞTU”

Dün 11.00-11.30 gibi yeğeni Zehra’yı uyuttuğunu ve odasına çekildiğini belirten M. F. Gelir, “Annem oturma odasında Kuran okuyordu. Ablam da mutfakta Yasin okumuş galiba. Bu rahatsızlıkta ablamda karamsar bakma olayı oluyor. Doktor bana ‘kendine zarar verme durumu oldu mu’ diye sormuştu. Doktor böyle söyleyince ben de açıkçası endişelendim. Zehra var, Allah korusun bir şey olmasın diye. İçine kapanıyordu ablam, olumsuz düşünüyordu, benim yüzümden oluyor bu olaylar diyordu. Saf, temiz, masum, namazında niyazında bir insandı (ağlıyor).” ifadelerini kullandı.

“MUTFAKTA YASİN OKUYORDU”

G. şöyle devam etti: “Yasin okuduktan sonra balkona çıkmış. Artık orada ne oldu bilmiyoruz. Kapıyı açarken mi kaydı, balkon dar biraz. Koltuk var. Balkonda korkuluk var ama çok yüksek değil. Çamaşır askılığı var. O da kırılmış, ablam belki geriye doğru sırt üstü düşmüş olabilir ya da bakayım derken ileriye doğru başı dönmüş olabilir. Bu ilaçların etkisiyle başı dönüyordu. Biz de bilmiyoruz ki… Ben zaten yatıyordum. Annem ses duymuş. İçeri girecek sanmış. Sonra merdivenlerden aşağıya yanına koştum. Ağzından kan gelmişti. Ambulans geldi…”

Eşi ve babasının cenazeye katılabilmesi için izin almaya gittiğini söyleyen F. Gelir, “Bir saat sonra cenaze kalkacak. Onlar da gelecekler sanırım.” diye konuştu.

EŞİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ, BABASI İMAM

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunu olan Halime Çalışkan’ın hem eşi hem de babası tutuklu. Bir dönem kardeşi de tutuklandı ve üçüne birden cezaevine ziyarete gidip gelmek zorunda kaldı, oldukça zor günler geçirdi.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğretim görevlisi olan eşi Hidayet Çalışkan, Ekim 2017’de  Cemaat soruşturmaları kapsamında tutuklanıp Çanakkale Cezaevine gönderildi. 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan Çalışkan’ın dosyası İstinaf’ta bulunuyor.

Çanakkale merkezde imamlık yapan babası Hüseyin Gelir ise 3,5 yıldır hapiste. 7,5 ceza verilen Gelir’in dosyası ise Yargıtay tarafından onaylandı.

CENAZE BUGÜN DEFNEDİLDİ

Elif Zehra adında 2 yaşında bir kızı bulunan Halime Çalışkan’ın cenazesi bugün öğle namazından sonra Çanakkale merkezde defnedildi.

2 yaşındaki Elif Zehra dün gece dayısı ve anneannesiyle birlikte uyudu ama hep annesini aradı.

İntihar mı kaza mı? Eşi ve babası tutuklu bir kadın Çanakkale’de öldü

Okumaya devam et

Popular