Bizimle iletişime geçiniz

Televizyon- Dizi

Sosyal medyanın defalarca öldürdüğü ‘Çaycı Hüseyin’ isyan etti: ‘Panik atak oldum’

Elazığ depreminde, batan mülteci botunda, Yunan polisiyle çatışmada şimdi de koronavirüsten öldü, söylentilerine tepki gösteren Alpaslan Özmol, “Mizah da tadında olmalı” dedi.

BOLD – Türk televizyonlarının fenomen dizisi ‘Çocuklar Duymasın’ın Çaycı Hüseyin’i Alpaslan Özmol hemen her hafta farklı bir ölüm ilanı ile sosyal medyada gündem oluyor. Daha önce Avrupa’ya geçmek için Suriyelilerle bindiği botun devrilmesiyle boğulduğu söylenen Özmol hakkında, sınırda Yunan polisi ile çıkan çatışmada hayatını kaybettiğine ilişkin söylentiler yayıldı.

Elazığ depreminde bile öldüğü söylenen Özmol’un son ölüm nedeni ise koronavirüs. Bazı sosyal medya kullanıcıları Özmol’un dünyayı kasıp kavuran salgın yüzünden öldüğünü söylentilerini yayıyor.

‘MİZAH DA TADINDA OLMALI’

‘Öldü’ haberleri oyuncu Alpaslan Özmol’u isyan ettirdi. Özmol: “Bir gün gerçekten öleceğim ve kimse inanmayacak. Beni sürekli öldürüyorlar. Artık panik atak oldum. Her haberden sonra annem arıyor. Ailem ve dostlarım üzülüyor. Mizahsa da tadında olmalı” diye konuştu

‘ANNEM SESİMİ DİNLEYİP KAPATIYOR’

Söylentilerin ardından annesinin kendisini arayarak sesini duyup kapattığını anlayan Özmol, ”Oğlum haberler çıkıyor, korkuyorum’ diyor” dedi.

‘Kurtlar Vadisi Fikirtepe’ için 131 defa hapis talebi

 

Okumaya devam et
Reklamlar

Sinema

HBO Max dizilerden sonra orijinal film atağına geçti

Steven Soderbergh’in Meryl Streep ve Gemma Chan’i bir araya getiren yeni filmi Let Them All Talk, aralık ayında HBO Max’te izleyici ile buluşacak.

BOLDTraffic ile Oscar alan Soderbergh’in komedi türündeki yeni filminin senaryosunu, Deborah Eisenberg kaleme aldı. Filmlerinde yeni teknikler denemesiyle bilinen Soderberg’in bu yapımda da sınırlı imkanlar kullandığı biliniyor.

Daha önce iPhone ile film çeken ünlü yönetmen Let Them All Talk için ses ekipmanları dışında alışıldık film ekipmanlarının çoğunu kullanmamış ve hareketli sahnelerin birçoğunu eline kamera alıp tekerlekli sandalyede çekmiş.

Filme dair bir diğer ilginç bilgide senaryo ile ilgili. Gelen bilgilere göre yapımın senaryosu sadece olayları temel çizgileriyle ele almış ve oyuncuların doğaçlama performanslarıyla tamamlanmış.

Let Them All Talk yakın tarihte HBO Max’te izleyeceğimiz tek yapım değil. Raised by Wolves ile dizi alanında ilk ciddi yapımını sunan ve daha önce de Seth Rogen’ın An American Pickle filmini yayınlayan platform, önümüzdeki günlerde de Robert Zemeckis’in The Witches filmini izleyici karşısına çıkaracak.

Okumaya devam et

Televizyon- Dizi

48 milyon abonenin izlediği Ratched, Netflix’in 2020’de en çok izlenen yeni dizisi oldu.

18 Eylül’de izleyici karşısına çıkan Ratched, American Horror Story dizisinde yakaladığı başarıyla TV dünyasında sağlam bir yer edinen Ryan Murphy‘nin imzasını taşıyor. Dizinin başrolünde ise Murphy’nin American Horror Story’de birlikte çalıştığı son yılların yükselen ismi Sarah Paulson yer alıyor.

BOLD– Ryan Murphy’nin Evan Romansky ile birlikte yazdığı dizi, Jack Nicholson’ın rol aldığı 1975 yapımı Miloš Forman filmi Guguk Kuşu – One Flew Over the Cuckoo’s Nest‘in öncesinde yaşananları anlatıyor. Hikâyenin merkezinde, One Flew Over the Cuckoo’s Nest’in acımasız hemşiresi Mildred Ratched (Sarah Paulson) yer alıyor.

Netflix’in daha proje aşamasında iki sezon onayı verdiği dizinin başarısı merak ediliyordu. Dizinin yayınlanmasıyla birlikte platformun güveninin boşuna olmadığı görüldü. Gerek Murphy’nin başarılı genel yönetimi gerek seçkin oyuncu kadrosuyla Ratched ilk günden itibaren çok konuşuldu.

Netflix’in dün resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım da seyirci ilgisini doğrular nitelikteydi. Buna göre dört haftada 48 milyon Netflix abonesi tarafından izlenen yapım Netflix’in 2020’de en çok izlenen yeni dizisi oldu.

Okumaya devam et

Televizyon- Dizi

Seri katil Dexter Morgan geri dönüyor

Dexter, sekiz yıl aradan sonra yeni sezonuyla geri dönecek. Michael C. Hall’u tekrar Dexter rolünde izleyeceğimiz dizi 2021 sonbaharında ekranda olacak.

BOLD– 2006 yılında Showtime kanalında başlayan Dexter, 8 sezon boyunca kanalın en favori yapımı olmasına rağmen çok da beğenilmeyen bir finalin ardından 2013’te sona ermişti. Eleştirilere karşın ucu açık bırakıldığı için bir gün döner umuduyla sineye çekilen final nihayet işe yaradı ve Dexter’ın 2021’de geri döneceği müjdesi verildi.

Michael C. Hall- Dexter Morgan

SERİ KATİLLERİN KATİLİ

Diziyi henüz izlememiş olanlar için spoiler vermek istemediğimizden finale dair detay vermeyeceğiz. Ortadan kaybolan Dexter’ın bir gün geri döneceği umudunu yıllardır koruduğumuzu söyleyelim yeter. O umut şimdi gerçeğe döndü. Yeni sezonla ilgili bilgilere geçmeden önce Dexter’ın kışkırtıcı jeneriğini şöyle bırakalım…

Miami polis teşkilatının sıra dışı kan analisti Dexter Morgan’ın hikayesi sekiz sezon boyunca merakla takip edilmişti. Gündüzleri katilleri yakalayan emniyet görevlisi Dexter geceleri ise katileri avlayan bir seri katil olarak oldukça dikkat çekici bir dizi karakteriydi. Gerilimi gittikçe yükselen sekiz sezonun ardından kimseyi memnun etmeyen açık uçlu bir finalle biten dizi nihayet geri dönüyor.

Dexter’ın 2021 sonbaharında yayınlanması beklenen yeni sezonun 10 bölümlük “limited” bir sezon olacak. Yani on bölüm içinde tamamlanan bir hikaye izleyeceğiz. Neyse ki limited dizilerin “mini dizi”lerden farklı olarak devam ettirilebilme olasılığı var. Yani seyircinin reaksiyonuna göre yeni Dexter sezonları beklenebilir.

Dizide üvey kardeşleri canlandıran Michael C. Hall ve Jennifer Carpenter

Sekiz sezon boyunca Dexter Morgan’a hayat veren Michael C. Hall rolüne geri dönmenin yanı sıra bu kez yürütücü yapımcılığı da üstlenecek. Projenin arkasındaki bir diğer isim ise dizinin ilk dört sezonunda kreatör olarak yer alan Emmy adayı yapımcı Clyde Phillips.

Finalden sonra yaşanan olayları anlatması beklenen dizinin çekimleri 2021’in ilk aylarında başlayacak. Projede klasik kadrodan Michael C. Hall dışında kimlerin yer alacağı henüz açıklanmadı. Fakat izleyicilerin en çok görmek istediği ismin Dexter’ın ağzı bozuk kız kardeşi Debra Morgan’ı canlandıran Jennifer Carpenter olduğu kesin.

Okumaya devam et

Popular