Connect with us

BOLD ÖZEL

Böbrek hastası Elif Şahin’in babasından yarınki mahkeme öncesi çağrı

Tutuklu hasta Elif Şahin’in babası Şit Dürmüş, yarın mahkemeye çıkacak kızı için hastane odasındaki yatağından çağrısını yineledi: “Adalete güveniyoruz.”

BOLD – Altı aydır Manisa Cezaevinde tutuklu bulunan Elif Şahin’in (33) babası Şit Dürmüş, geçtiğimiz günlerde bir video yayınlayarak hasta kızının tahliyesini istemişti. Dürmüş, Manisa 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yarın duruşmaya çıkacak olan kızı için çağrısını yineledi.

İki kalça kemiği kırıldığı için Manisa Yenişehir Hastanesinde ameliyat olan Şit Dürmüş, geçen geçen hafta çekilen videoda, “Adalete güveniyoruz. Benim istediğim manevi yardım, biz maddi yardım istemiyoruz. Kızım hasta, ev hapsiyle ya da denetimli serbestlikle bırakılmasını istiyoruz” dedi.

Kızının hastalıklarını sıralayan Dürmüş, “Böbrek yetmezliği vardır. Hipertansiyon hastasıdır. Panik ataktır. Polikistikover sendromu (yumurtalık kisti) nedeniyle sezaryen ile gerçekleşen her iki doğumunda da ölüm tehlikesi atlatmıştır. Ben yüzde 90 özürlüyüm, haftada 3 gün diyalize bağlı yaşıyorum. Şu anda da Manisa Yenişehir Hastanesinde kırılan iki kalçamdan ameliyat oldum” diye konuştu.

Damadı Muhammed Şahin’in de 45 aydır aynı cezaevinde tutuklu olduğunu belirten Dürmüş, iki torununa eşiyle birlikte baktıklarını sözlerine ekledi.

Elif-Muhammed Şahin ve çocukları, Manisa Cezaevi.

28 SENE BU DEVLETE HİZMET ETTİM

Şit Dürmüş şöyle devam etti:

“Ben 28 sene bu devlete hizmet ettim. Ülkemin çeşitli yerlerinde, Ağrı Doğu Beyazıt’ta, Soma’da, Soma’nın köylerinde, din görevlisi olarak görev yaptım. Emekliye ayrıldım ama şimdi hastayım. İki torunum var. Muzhap Bera, Muaz Yekta. Torunlarıma biz bakıyoruz. 45 aydan bu tarafa damadımın annesi babası hiç ilgilenmediler. Biz elimizden geldiğinin çok fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Şimdi sizden isteğim, manevi yardım. Maddi yardım istemiyorum. Saygılarımla.”

YÜZDE 65 ÇALIŞIYOR

Celal Bayar Üniversite Hastanesinin teşhisine göre Elif Şahin’in şu anda böbreklerinin yüzde 65’i çalışıyor. Tedavisi geciktirilirse 1-2 sene içinde babası gibi diyalize bağlanmak zorunda kalacak. İfadesi alınırken bayılan Elif Şahin, hastalıklı bir bünyeye sahip. Cezaevinden sürekli hastaneye sevk ediliyor. Böbrek yetmezliği nedeniyle kalp fonksiyonları kötüleştiği için geçtiğimiz haftalarda kalbine sayaç takılıp takibe alınmıştı. Ayrıca aynı hastane Elif Şahin’de guatr da olduğunu yeni teşhis etti.

ANNE-BABA TUTUKLU

Manisa ve çevre ilçelerindeki öğrenci yurtlarında idarecilik yapan Elif Şahin, Cemaat soruşturmaları kapsamında 13 Eylül 2019’da gözaltına alındı. 18 Eylül’de tutuklanıp Manisa E Tipi Cezaevine gönderildi. Ağustos 2016’da tutuklanan eşi Muhammed Şahin ise 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Anne ve baba aynı cezaevinde tutuklu.

Baba diyalize bağlı, hapisteki kızında böbrek yetmezliği var

BOLD ÖZEL

Yeni gelişme: Karabük’te serbest bırakılan 9 kız öğrenciden 5’i tutuklandı

Karabük’te dün serbest bırakıp savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alınan 6 öğrenciden 5’i, savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alınıp tutuklandı.

BOLD ÖZEL – 12 Mayıs’tan itibaren Karabük Emniyeti’nde gözaltında olan 14 öğrenciden 9’u bu akşam üzeri bırakıldı. Üçü tutuklanıp Karabük T Tipi Cezaevine gönderildi.

Karabük Sulh Ceza Mahkemesi tarafından serbest bırakılan 9 öğrenci savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alındı. Dün akşam gözaltına alınan 6 öğrenci Karabük Emniyeti’ne götürüldü. Öğrencilerden 5’i bugün tutuklanıp Karabük T Tipi Cezaevine gönderildi.

Karabük Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, öğrencilerin üzerinden ve evlerinden çıkan telefon, bilgisayar, sim kartı, 125 dolar ve 25 euro’yu delil diye böyle sergiledi.

Karabük’te gözaltında tutulan 14 kız öğrenciden 3’ü tutuklandı: Cezaevine gitarımı ve flütümü gönderin

Okumaya Devam Et

BOLD ÖZEL

Karabük’te gözaltında tutulan 14 kız öğrenciden 3’ü tutuklandı: Cezaevine gitarımı ve flütümü gönderin

Bir haftadır Karabük’te gözaltında tutulan 14 kişiden 3’ü tutuklandı. Hakim, savcının 9 öğrenci hakkında istediği tutuklama talebini reddetti. Hakkında tutuklama kararı verilen konservatuar öğrencisi B.N.A hapse girmeden önce son isteği, “Bana flütümü ve gitarımı gönderin” oldu.

SEVİNÇ ÖZARSLAN | BOLD ÖZEL

Karabük Emniyeti’nde 12 Mayıs’tan beri gözaltında tutulan 14 öğrenciden 3’ü bugün tutuklandı. Bir öğrenci savcılık tarafından adli kontrol şartı olmadan bırakılırken bir kişi de adli kontrolle serbest bırakıldı.

Savcı tarafından tutuklanma isteğiyle mahkemeye sevk edilen diğer 9 öğrenci haftada iki gün imza ve yurtdışı yasağıyla şartıyla serbest bırakıldı.

KONSERVATUARIN EN BAŞARILI ÖĞRENCİSİYDİ

Tutuklanan öğrenciler arasında bulunan B. N. A., Karabük Üniversitesi Konservatuar Bölümü 3. sınıf öğrencisiydi. Yan flüt, piyano ve gitar çalan B.N.A., bölümün birincisiydi. Daha önce okul öncesi öğretmenliği okuyan ve yetenekleriyle konuşulan B.N.A, hapse girmeden önce ailesine son olarak “Orada bol bol kitap okurum. Bana flütümü ve gitarımı da gönderin.” dedi.

DELİL RAMAZAN’DAKİ İFTAR SOFRASI

Gülen Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen yeniden yapılanma operasyonları kapsamında tutuklanıp Karabük T Tipi Cezaevine konulan B. N.A., bir tanık ifadesi ve Ramazan’da iftar sofrasında çekilen bir fotoğraf delil gösterilerek örgüt yöneticisi olmakla itham ediliyor.

Antalya’da kız öğrenciler ve öğretmenler iki gündür gözaltında

Okumaya Devam Et

BOLD ÖZEL

Antalya’da kız öğrenciler ve öğretmenler iki gündür gözaltında

Karabük’te bir haftadır gözaltında tutulan 14 kız öğrenciden sonra, dün de aralarında Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin de yer aldığı çoğu öğretmen yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı. Öğretmenlere yöneltilen suçlama ise anne-babası hapiste olan çocuklara ders vermek…

BOLD ÖZEL – Antalya Terörle Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar kapsamında, aralarında Akdeniz Üniversitesi’nde tıp ve psikoloji okuyan kız öğrencilerin de bulunduğu yaklaşık 50 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

24 saat süren avukat yasağından sonra bugün edinilen bilgiye göre gözaltına alınanların çoğu öğretmen. Üniversite öğrencilerinin sayısı ise 5-6 civarında. Öğrenciler arasında 18-19 yaşında olanlar da var.

Antalya, Ankara ve diğer çevre illerde gözaltına alınıp Antalya’ya getirilen öğretmen ve öğrenciler, Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün Konyaaltı ilçesindeki yeni hizmet binasında tutuluyor.

SUÇLARI ANNE-BABASI HAPİSTE OLAN ÇOCUKLARA DERS VERMEK

Bold Medya’nın ulaştığı bilgiye göre öğretmenlerin, anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri ve onlarla ilgilendiklerini için gözaltına alındıkları iddia ediliyor. Öğrencilerin neden gözaltına alındığı ise henüz bilinmiyor.

Cuma gününe kadar herhangi bir işlem yapılmayacak olan öğretmen ve öğrencilerin 8 gün gözaltında tutulacağı öngörülüyor.

Öte yandan geçen hafta perşembe günü Karabük Üniversitesi’nde okuyan 14 kız öğrencinin gözaltındaki sorgusu devam ediyor. Fiziki takip yapılan öğrencilere ifadeler sırasında kaldıkları öğrenci evi, birlikte namaz kılıp kılmadıkları, toplu dua edip etmedikleri ve Ramazan’da birlikte iftar yaparken çekilmiş fotoğrafları gösterilip birbirlerini tanıyıp tanımadıkları soruldu.

Kuran-ı Kerim, hadis kitabı, dua… AKP döneminde şimdi de ‘birlikte iftar’ suç delili

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar