Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Virüse ve uyarılara aldırış eden yok: Vatandaş dışarıda!

Salgına karşı en temel tedbir ‘sokağa çıkmama’ çağrıları vatandaş üzerinde yeterince etkili olmadı. Başta İstanbul olmak üzere pek çok şehirde çok sayıda kişi, sahillerde ve parklarda vakit geçirdi. Boğaz trafiği felç oldu. Bebek’te yoğunluktan trafik adım adım ilerledi.

BOLD – Koronavirüs tehlikesine karşı doktorlar ve yetkililerden gelen ‘Evde kalın’ ikazı karşılık bulmadı. Dün akşam pek çok şehirde asker uğurlama törenleri yapıldı, kalabalık grupların bir arada bulunduğu fotoğraflar paylaşıldı.

DENİZ KENARLARINA VE PARKLARA HÜCUM ETTİLER

Bugün de benzer görüntüler ortaya çıktı. Uyarıları dikkate almayan çok sayıda vatandaş deniz kenarlarına, parklara akın etti.

İstanbul’da boğaz trafiği adım adım ilerledi. Sahillerde çok sayıda kişi ‘Aranızda en az 1 metrelik mesafe olsun’ tavsiyesini kulak ardı edip yürüyüş yaptı, banklarda yan yana oturdu.

15 dakikada sonuç veren hızlı tanı kiti uygulaması başladı

Gündem

Kürt’ün Kürt’ten başka dostu yok! Asıl Türkler sarışın, mavi gözlüdür

Sosyal medyada dün kadınlara yönelik aşağılayıcı kalıpların erkekler için kullanılması büyük ilgi gördü. Bugün ise aynı kampanyanın Türk-Kürt versiyonu başladı.

BOLD – Kürtlere yönelik ayrımcı klişelere tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları, bu tür kalıplardaki Kürt sözcüğü yerine Türk’ü koydu. HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Ayhan Bilgen gibi siyasiler de kampanyaya katıldı. Bazıları ise “İroni mironi dinlemeyiz deyip hepsini suç sayabilirler” uyarısında bulundu. Ortaya da işte bu manzara çıktı:

 • Benim eniştem de Türk.
 • Asıl Türkler sarışın ve mavi gözlülerdir.
 • Benim de Türk komşularım, arkadaşlarım var.

 • Bunda Türk inadı var.

 • Aslında Türk diye bir şey yoktur.
 • Türküm ama terörist değilim.

 • Türk komşularımız da vardı. Ama çok iyi insanlardı.

 • Eskiden Türkçe isim koyamazdık kardeşimin Berkecan olan ismini nüfus memuru baran olarak kaydetmiş…

 • Bizim bir akrabamız Türk’le evli.

 • Kürt’ün Kürt’ten başka dostu yoktur.

 • Türk’ten olsa evliya koyma kapıya.

 • Bizim Türklerle problemimiz yok, MHP’lilerle problemimiz var.

Erkekler çiçektir! Kocam isterse çalışabilir…

Okumaya devam et

Gündem

“Gerçek adaletin gereği” dedi, masum insanların ‘aleni idam edilmelerini’ istedi!

Adalet Bakanlığı personeli Hakim Selami Turabi, cemaat soruşturmalarına yönelik kitap hazırladı. Tutuklanan binlerce masum insanı işaret ederek “İdamla cezalandırılmalı ve ibreti alem için aleni infaz edilmeliler” dedi.

BOLD – 15 Temmuz’dan sonra yürütülen cemaat soruşturmalarında binlerce masum insan ‘örgüt üyesi’ olmak suçlamasıyla tutuklandı ve cezaevine gönderildi. AKP’nin ‘prototip’ hâkim ve savcılarına emanet adalet, Türkiye’de yaşanan insan hakları ihlallerinde çıtayı yükseltti.  

AKP döneminde yıldızı parlayan ve kritik görevlere getirilen Doç. Dr. Hâkim Selami Turabi’nin ‘Terör Örgütleri ve Terör Suçları’ başlık kitabında skandal bir ifade kullandığı ortaya çıktı. Hakim Turabi kitabında cemaat soruşturmalarına yönelik “FETÖ/PDY terör örgütü soruşturmalarıyla ilgili slogan haline getirdiğimiz duruş şöyledir: ‘Ne merhamet, ne eziyet illa adalet, illa adalet.’ Bu örgütün panzehirinin adalet olduğunu düşüncesindeyiz. Ne küçümseyerek azılı üyelerinin cezasız kalması, ne de eziyet edilerek haksız konuma düşülmesi taraftarız” ifadesini kullanıyor. 

Hukukçu kimliğiyle yazdığı kitabında zihnindeki adalet duygusunu paylaşan Hakim Turabi, Nazilere özenircesine “Hatta yeri olmamakla birlikte bu tarz devletine ve milletine ihanet edenlerin behemehâl ‘idam cezasıyla cezalandırılması’ ve ibreti alem için aleni infaz edilmesinin ‘gerçek adaletin’ gereği olduğu düşüncesindeyiz.” sözleri dikkat çekti.  

Adalet Bakanlığında Genel Müdür Yardımcısı, Dış İlişkileri ve AB Genel Müdürlüğü, Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Doçenti, Anayasa Mahkemesi Eski Raportörü titrine sahip olan Hakim Selami Turabi’nin skandal ifadesi sosyal medyada eleştiri konusu oldu.  

 

Okumaya devam et

Gündem

Damat Albayrak’ın ısrarlarıyla açılan AVM’lerden vaka haberleri geliyor

11 Mayıs’ta açılan AVM’lerden vaka haberleri gelmeye başladı. Birçok ildeki AVM’lerde çalışanlarında pozitif vaka çıkan mağazalar karantina altına alındı. AVM’lerdeki asıl etkinin 15 Haziran’dan sonra ortaya çıkacağı bildirildi.

BOLD Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ısrarları sonucu 11 Mayıs’ta açılan alışveriş merkezlerinde (AVM) çalışan işçilerde Kovid-19 vakaları görülmeye başlandı. AVM’lerde örgütlü bulunan Tez-Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu, bazı kentlerdeki AVM’lerden vaka haberleri geldiğini belirterek, asıl etkinin 15 Haziran’dan sonra çıkmasını beklediklerini kaydetti.

ÖNEMLİ KISMI 1 HAZİRAN’DA AÇILDI

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre Özdemiroğlu, her ne kadar AVM’lerin bir kısmı 11 Mayıs’tan itibaren açılmaya başlansa da mağazaların önemli bir bölümünün 1 Haziran’dan itibaren faaliyete geçtiğine dikkat çekti. Mayıs ayında açılanlarda da günlük ziyaretçi sayısının salgın öncesindeki ziyaretçi sayısının yüzde 20’sini geçmediğini belirten Özdemiroğlu, genelde de müşterilerin hedeflenmiş alışverişlerini yaparak AVM’leri terk ettiklerini söyledi.

KARANTİNAYA ALINAN MAĞAZALAR VAR

Özdemiroğlu, mağazaların daha geç açılması nedeniyle AVM’lerdeki asıl etkinin 15 Haziran’dan sonra ortaya çıkacağını tahmin ettiklerini belirterek “Ancak AVM’lerden vaka haberleri gelmeye başladı. Mersin’deki bir AVM’de, Kayseri ve Konya’daki bazı mağazalarda vaka görüldü. Hatta Kayseri ve Konya’daki bazı mağazalar karantinaya alınmış. İstanbul’daki bir AVM’de 2 işçide vaka pozitif” dedi.

ÖNLEM SADECE ATEŞ ÖLÇMEKTEN İBARET

AVM’lerdeki önlemlerin sadece kapı girişinde ateş ölçmekten ibaret olduğunu dile getiren Özdemiroğlu, “Müşteriler içeri girdikten sonra onları denetleyen yok. AVM’lere girdikten sonra bir kısmı maskelerini çıkararak mağazaları gezmeye başlıyor. Mağaza personeli uyarıyor ancak bu durumda da sözlü tartışmalar yaşanabiliyor. Çalışanlar denenen ürünleri kabinlerde dezenfekte etmek zorunda kalıyor. Kabin görevlisi çalışanlara yönelik bir önlem alınmıyor. Salgına açık halde çalışıyorlar. Çalışanlar kendilerini güvende hissetmiyor” dedi.

Tutuklanan CHP’li Berberoğlu’na ‘korona’ tahliyesi

Okumaya devam et

Popular