Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Davutoğlu: KHK ile ihraç edilen sağlık çalışanları, bilim insanları göreve çağrılmalı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, KHK ile ilraç edilen ve hakkında cezai bir işlem yapılmayan sağlık çalışanları ve bilim insanlarının göreve çağrılmasını istedi.

BOLD – Hükumetin koronavirüse karşı açıkladığı tedbirlerin yetersiz olduğunu belirten Davutoğlu, “Açıklanan tedbirler birbirinden kopuk, yeni bir dönemi yaşadığımız mesajını vermeyen tedbirler maalesef” ifadelerini kullandı. Karar merciinde bulunanlara seslendiğini söyleyen Davutoğlu, “Gün evlerimize sığınma ama dünyaya açılma günü. Gerekiyorsa sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli” dedi.

Davutoğlu, partisinin Youtube kanalı üzerinden yaptığı açıklada şunları kaydetti:

ÖNÜMÜZDEKİ BİRKAÇ HAFTA ÇOK KRİTİK

“Bu ülkenin kaderini birlikte taşıyoruz. Bunun gereğini yapmak hepimizin boynunun borcu. Sağlık alanında önümüzdeki birkaç hafta çok kritik. Hepimiz şu tedbirler etrafında kenetlenmeliyiz. Bilim Kurulu üyelerine bir bilim adamı olarak teşekkür ediyorum. Kilometre taşları bilimsel çalışmalar üzerinden geçmeli. Afaki yorumlar, bir takım senaryolar üzerinden sürekli kamuoyunu pompalamak yerine bilim insanlarımız ne diyorsa ona kulak vermeliyiz. Gelecek çalışmalar şimdiden planlanmalıdır. Yoksa bilgi kirliliği ile toplumumuz çok kolay endişeye kapılabilir. Sağlık çalışanlarımızın korumasına son derece özen göstermeliyiz. ”

KHK’LILAR SÜRECE DAHİL EDİLMELİ

KHK’lılar ile haklarında cezai bir işlem yapılmayan sağlık çalışanları sürece dahil edilmeli. Hakkında herhangi bir ceza yoksa bütün vatandaşlar bu seferberliğe çağrılmalıdır. Sokaklar da tatil edilmeli. Karar merci durumunda olanlara seslenmekte fayda görüyorum. Gerekiyorsa sokağa çıkma yasağı kararı alınmalı.

KORONA TAHVİLİ ÇIKARILSIN

Korona tahvili çıkarılmasını talep ediyoruz. Nasıl bunu hayata geçirebiliriz? Hazine, sermayesinin tamamı kamuya ait özel bir finansman şirketi kurmalı.Oluşturulan kaynaklar şu alanlarda kullanılmalı: Bu kaynaktan çalıştıkları iş yerleri etkilenen kayıtlı çalışanlara ödenek sağlanmalıdır. Üç ay boyunca kaynak aktarılmalıdır. Bu kaynak kayıtsız çalışanları da kapsamalıdır. İşverenlere kayıtsız çalışanlarını beyan etmeleri kaydıyla bir defaya mahsus geçmişe dönük inceleme yapılmayacağı garantisini vermelidir. Alınan önlemlere rağmen işini kaybedenler için işsizlik fonu avantajları genişletilmelidir.

FATURALAR 6 AY ERTELENMELİ

Lokanta, çay bahçesi, berber, spor merkezi gibi esnaf alanları, hizmetler sektörü, turizm gibi sektörlerde vadesi gelen tüm kredilerin faizleri ve ana paraları 6 ay süreyle faizsiz ertelenmelidir. Doğalgaz, elektrik ve su faturaları 6 ay ertelenmeli ve 6 ay sonunda taksitlendirilmelidir. Faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan ya da gelirleri azalan iş yerlerimiz kira yardımına ihtiyaç duymaktadır. 6 ay boyunca kiralarının üçte biri oranında kira üçte biri oranında kredi desteği sağlanmalıdır. Tüm çiftçilerimize ilave mazot ve gübre desteği sağlanmalı, ziraat bankasına olan borçları ana para ve faiz ödemeleri 6 ay boyunca ertelenmeli ve altı ay sonunda taksitlendirilmelidir. Kuru ve soğuk hava depoları ile hallere detsek sağlanmalı, nakliyecilere mazot yardımı yapılmalıdır.”

Korona arası yok: HDP’li 5 belediyeye kayyım atandı başkanlar gözaltında

Politika

Esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” feryadı Erdoğan’a ‘Abartılı’ geldi: Al bu keyif çayını iç!

Malatya’da yol üzeri minibüs ve servis şoförlerinin dertlerini dinleyen Erdoğan, “Eve ekmek götüremiyoruz” diyerek kredi desteği isteyen esnafa çay verdi.

BOLD – Partisinin Malatya İl Kongresine katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konvoyu minibüs ve servis şoförleri tarafından durduruldu. Deprem ve pandemi sonrası işleri azalan esnaf Erdoğan’dan kredi müjdesi istedi. Fakat esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” sözleri Erdoğan’a inandırıcı gelmedi.

KREDİ DESTEĞİ İSTEDİLER ÇAY VERDİ

Erdoğan, İşlerinin azaldığını söyleyen şoför esnafına “Bu bana biraz abartılı geldi be” diyerek cevap verdi. Erdoğan daha sonra, yanında getirdiği şoförlere uzatarak “Al bu keyif çayını iç” dedi.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba: Bu görüntüler bugün Malatya’da çekildi! Minibüsçüler ve servisçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dertlerini anlatıyor. Esnaf: “Evimize ekmek götüremiyoruz!” Erdoğan: “Bu laf bana abartı geldi. Al bu keyif çayını iç” ifadelerini kullandı.

 

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan müdahale etti Bakan Mustafa Varank’ın sesi kesildi

Erdoğan’ın ikazına rağmen, kuru kaysı deposu açılışana katılan firmaları saymaya devam eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın mikrofonunun sesini kapattılar

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin il kongresi için gittiği Malatya’da toplu açılış törenine de katıldı. Kuru kaysı deposunun açılışı için düzenlenen törende, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank bir konuşma yaptı. Konuşmasının sonunda açılışa katılan firmaların adlarını saymak isteyen Bakan Varank, Erdoğan’dan veto yedi.

Erdoğan’ın ‘saymayalım’ ikazını duymayan Varank şirketlerin adlarını saymaya devam etti. Varank’a izin vermeyen Erdoğan kurdelenin kesilmesini istedi. Erdoğan’ın ikazlarını duymayan Varank’ın mikrofonunun sesi kısıldı.

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’dan ABD’ye: Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin

Rusya’dan alınan S 400 hava savunma sistemleri denemeleri sonrası kınama yayınlayan ABD’yi hedef alan Erdoğan, “Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin il kongrelerine katılmaya devam ediyor. Bugün de Malatya kongresinde partililere seslenen Erdoğan’ın hedefinde S 400 denemelerini kınayan ABD vardı. Rus hava savunma sistemini ABD’nin karşı çıkmasına karşı aldıklarını hatırlatan Erdoğan, ABD’nin Ermenistan ile çatışma halinde olan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i Türkiye ile tehdit ettiğini söyledi.

YAPTIRIMIN NEYSE GEÇ KALMA YAP

Erdoğan konuyla ilgili konuşmasında şunları söyledi: “Bazı Amerikalılar çıkıyor, İlham kardeşimi arıyor, diyor ki ‘Biz sizin yanınızda kimin yer aldığını biliyoruz, Erdoğan var, Türkiye var. Biz Türkiye’ye de yeri gelirse yaptırım uygularız.’ Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin.Yaptırımın neyse geç kalma yap. F-35 için adım attık, bizi tehdit ettiniz. ‘S400’leri Rusya’ya geri gönderin’ dediniz. Biz kabile devleti değiliz, Türkiye’yiz.”

KUTLU YÜRÜYÜŞÜ DURDURAMAYACAKLAR

Uluslararası komplolarla karşı karşıya olduklarını söyleyen Erdoğan: “Güçleri yetse, ellerinden gelse ülkemizi bir kaşık suda boğmaya niyetli olanların heveslerini kursaklarında bıraktıkça yeni sinsiliklerle, yeni ahlaksızlıklarla karşımıza çıkıyorlar. Allah’ın izni ve milletimizin desteğiyle, ne yaparlarsa yapsınlar bu kutlu yürüyüşü durduramayacaklar” dedi.

Erdoğan’dan ‘Terörist Erdoğan’ karikatürüne tepki:

Okumaya devam et

Popular