Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

“Kızım cezaevinde hasta, bir çare bulmanızı istiyorum”

Cezaevinde yüzde 80 kör olan Meva Selimoğlu’nun babası yetkilere çağrıda bulundu: Buna bir çare bulmanızı istiyorum.

BOLD –  15 aydır Erzurum E Tipi Kapalı Cezaevinde hasta tutuklu Meva Selimoğlu’nun babası Müdehher Selimoğlu, yetkilere çağrıda bulundu.

HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun sosyal medyada paylaştığı videoda konuşan Müdehher Selimoğlu, “Kızım gündüzleri arkadaşlarının yardımıyla işlerini görüyor, geceleri maalesef bir şey yapamıyor. Bu virüsten dolayı da annesi de ben de çok endişeliyiz. Devlet büyüklerimizden buna bir çare bulmanızı istiyorum.” dedi.

Cezaevinde yüzde 80 kör olan Meva Selimoğlu, doğuştan gece körlüğü adı verilen bir hastalığa sahip. Hastalığı cezaevinde ilerledi. Daha önce yüzde 80 görüyorken şimdi durum tersine döndü.

Erzurum’da çiftçilik yapan baba Selimoğlu: “Sağ gözü yüzde 20, sol gözü yüzde 30 görüyordu. Kendi işlerini hallediyordu. Sürekli kontrol altındaydı, göz hastanesine gidip geliyordu. Hapse girdiğinden bu yana durum tam tersine döndü. Şimdi bir gözü yüzde 80, diğeri yüzde 70 görmüyor. Yani kızım cezaevinde kör oldu. Cezaevinin ortamı şartları hastalığını çabucak ilerletti. Orada işlerini tek başına göremiyor, sağa sola çarpıyor. Koğuştakiler yardımcı oluyor ama el kızı nereye kadar yardımcı olur. Şimdi bir de virüs salgını var. Annesi de ben de endişeliyiz. Sesimize kulak verilmesini istiyoruz. Kızım daha 32 yaşında.” ifadelerini kullandı.

Meva Selimoğlu cezaevinde yüzde 80 kör oldu

Gündem

Beyaz sandalyede ölüme savcılıktan takipsizlik

Gümüşhane E Tipi Kapalı Cezaevi’nde konulduğu tek kişilik karantina hücresinde beyaz plastik sandalyede ölü bulunan KHK’lı komiser yardımcısı Mustafa Kabakçıoğlu’nun ölümüyle ilgili soruşturmada savcılık takipsizlik kararı verdi. Avukat Çiğdem Koç, taleplerinin dikkate alınmadığını belirterek, “Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

BOLD – Hükümlü bolundu Gümüşhane Cezaevinde bir sandalyenin üstünde ölü bulunan komiser yardımcısı Mustafa Kabakçıoğlu’nun ölümüyle ilgili başlatılan soruşturmada savcılığın takipsizlik kararı verdiği belirtildi.

Karara tepki gösteren Avukat Çiğdem Koç, “İncelenmesini talep ettiğimiz hiçbir hususun dikkate alınmadığı ve hiç bir somut açıklama olmadan tekrarla doldurulmuş bu karara itiraz edeceğiz” dedi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün olayın araştırılması için müfettiş görevlendirdiğini kaydeden Koç, Ortada bir rapor olmadığını da belirteyim. Bu işin peşini bırakacak değiliz” ifadelerini kullandı.

Beyaz sandalye üzerinde hayatını kaybeden Mustafa Kabakçıoğlu’nun olay yeri fotoğrafı.

KARANTİNA HÜCRESİNDE ÖLÜME TERK EDİLDİ

Giresun Emniyet Müdürlüğü’nde Komiser Yardımcısı’yken 1 Eylül 2016 tarihli KHK ile ihraç edilen Mustafa Kabakçıoğlu, 7 yıl 6 aylık hapis cezası nedeniyle Gümüşhane E Tipi Cezaevinde hükümlü bulunuyordu. Kabakçıoğlu, 29 Ağustos 2020’de tek başına tutulduğu karantina hücresinde plastik beyaz sandalye üzerinde hayatını kaybetmişti. 44 yaşındaki ihraç polisin öldüğü gün çekilen olay yeri fotoğrafları, cezaevi doktoruna yazdığı son dilekçe ve 4 yıldır tuttuğu günlükler ortaya çıkmıştı. Bold Medya’nın yayınladığı günlüklerde astım ve şeker hastası Kabakçıoğlu’nun, hastaneye sevki için cezaevi idaresine defalarca dilekçe yazdığı, sağlık durumunu anlattığı ancak tedavisinin ve sevkinin yapılmadığı kaydediliyordu. Ölüm olayının haber olmasının ardından Gümüşhane Başsavcılığı, Kabakçıoğlu’nun, 27 Ağustos 2020 tarihinde durumunun kötü olması üzerine hastaneye sevk edildiği ancak kendisinin gitmek istemediğini iddia eden bir açıklama yaptı. Başsavcılığın açıklaması soruları daha da artırırken tepkiler üzerine Adalet Bakanı Gül, sorumluların araştırılması için iki müfettiş görevlendirmişti.

Karantina hücresinden cenazesi çıktı: Plastik sandalyede ölüm!

Okumaya devam et

Gündem

Amiraller Bildirisine imza atan 5 amiral daha savcılığa sevk edildi

Amiraller Bildirisine imza attıkları gerekçesiyle başlatılan soruşturmada ifadeye çağrılan 5 emekli amiral ile TESUD Genel Başkanı emekli Tuğgeneral Namık Kemal Çalışkan savcılığa sevk edildi.

BOLD – Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, emekli amirallerin Montrö açıklamasına ilişkin yürüttüğü soruşturmada, emniyetteki işlemleri tamamlanan 6 isim adliyeye sevk edildi.

104 emekli amiralin imzaladığı bildiriyle ilgili ifadeye çağrılan 7 kişiden 5 amiral ile bir general işlemler için Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’ne geldi.

Emekli amiraller Alper Tezeren, İlker Güven, Metin Açımuz, Nurhan Kahyaoğlu ve Ali Önel Yüksel ile Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Genel Başkanı emekli Tuğgeneral Namık Kemal Çalışkan’ın Ankara Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı. 6 isim sağlık kontrolünün ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ankara Adliyesine getirildi.

Emekli amiral Işık Biren’in hastanede tedavi gördüğü için ifadeye gelemeyeceği öğrenildi.

SORUŞTURMA SÜRECİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 104 emekli amiralin yayımladığı “Montrö bildirisi” hakkında, TCK’nın “Devletin güvenliğine ve anayasal düzene karşı suç işlemek için anlaşma” iddiasıyla resen soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında, söz konusu bildiriyi hazırlayan ve yayımlanma sürecinde aktif faaliyet gösteren 14 emekli amiralden  Ergun Mengi, Atilla Kezek, Alaettin Sevim, Ramazan Cem Gürdeniz, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç, Türker Ertürk, Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal gözaltına alınmıştı. Emekli amiraller adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Erdoğan’ın atadığı rektör, Bilal Erdoğan’a teşekkür etti

Okumaya devam et

Gündem

2 milyar dolarla kaçan Thodex kurucusunun Çavuşoğlu ile fotoğrafı çıktı

391 bin yatırımcıyı 2 milyar dolar dolandırarak kayıplara karışan kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile makamında görüştüğü ortaya çıktı. Çavuşoğlu, makamında ağırladığı Özer’i tanımadığını öne sürdü.

BOLD -Faruk Fatih Özer, MHP’li milletvekili Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı’yla Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na yaptıkları ziyaret sırasında çektirdiği fotoğrafı Instagram hesabında paylaştı.

2 milyar dolar değerinde kripto para ile Arnavutluk’a kaçtığı ortaya çıkan yerli kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, 400 bine yakın kişiyi mağdur etti.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU’YLA MAKAMINDA FOTOĞRAF

Özer’in kapattığı Instagram hesabında daha önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile başbaşa görüştüğüne dair fotoğraf paylaştığı ortaya çıktı. Bir dönem Turgut Özal’ın danışmanlığını yapan Feyzi İşbaran, Twitter hesabında söz konusu fotoğrafı yayınlayarak, “Ne tesadüf değil mi? 2 milyar dolarla yurtdışına kaçan kripto paracı Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile nasıl da rahat görüşebiliyor! Sayın Bakan, binlerce genç küçük yatırımcının paraları gitti. İstifa ediniz lütfen!” dedi.

TANIMIYORUM SAVUNMASI

Fotoğrafının yayınlanmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Mevlüt Çavuşoğlu, Fatih Özer’i tanımadığını belirtti. Çavuşoğlu, “Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum. Şahsın sosyal medyada dolaşan fotoğrafı; 26 Aralık 2019’da Kocaeli Mv. Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı’ya verdiğimiz randevuya eşlik ettiği ziyarette çekilmiştir” dedi.

ARNAVUTLUK’A KAÇTI

391 bin yatırımcıyı 2 milyar dolar dolandırıp kaçan yerli kripto para borsası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in salı günü İstanbul Havalimanı’ndan Arnavutluk’un başkenti Tiran’a gittiği belirlendi. Özer’in gümrükten çıkış anının görüntüleri ortaya çıktı. Savcılık soruşturma başlattı.

THODEX’İ 2017’DE KURDU

Faruk Fatih Özer çalışma hayatına 2007 yılında başladı. 2008 yılında Koineks şirketi ile kripto para borsasında giriş yaptı. 2017 yılının Eylül ayında Thodex’i kuran ve Koineks’in mevcut kullanıcıları Thodex’e taşıyan Özer’in şirketi başta Türkiye olmak üzere Myammar, Azerbaycan ve İngiltere gibi ülkelerde de faaliyet gösteriyordu.

 

Yeni bir çiftlikbank vakası: Thodex’in kurucusu, 2 milyar dolarla kayıplara karıştı

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0