Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

‘Gazeteciler de evde kalsın’

İkinci yargı paketinin tutuklu gazetecileri kapsamaması bazı siyasi, gazeteci ve akademisyenleri harekete geçirdi. Sosyal medyadan ‘#GazetecilerDeEvdeKalsın’ etiketiyle kampanya başlatıldı.

BOLD – Kovid-19 salgını yüzünden Türkiye’nin büyük bir çoğunluğu günlerdir sokağa çıkmıyor. Riskli gruptaki yaşlı vatandaşlar için de sokağa çıkma yasağı getirildi. Televizyon ve radyolardan günlerdir ‘Evde Kal Türkiye’ kampanyası yürütülüyor. İnsanların aileleriyle birlikte evde kalması ve zaruri olmadığı sürece dışarı çıkmamaları yönünde yayınlar yapılıyor. Dışarı çıkan insanların ise sosyal mesafeye dikkat etmesi şiddetle tavsiye ediliyor.

TÜM DÜNYA BOŞALTTI

Öte yandan doluluk oranı yüzde 121 oldu belirtilen cezaevinde yakınları bulunanlarsa endişeli. Sosyal mesafenin uygulanmasının imkansız olduğu cezaevlerinde mahkumlar kalabalık koğuşlarda yan yana kalmak zorunda. Tüm dünya salgından sonra yaptığı düzenlemelerle cezaevlerini boşalttı. Türkiye’de bu yönde adım atmak üzere.

GAZETECİLERİ KAPSAYACAK MI?

Türkiye ikinci yargı paketini konuşurken, yapılan düzenlemenin tam olarak kimleri kapsadığı konusunda net bir açıklama yok. Kulislere yansıyan duyumlara göre, düzenleme hükumete muhalif gazetecileri kapsamayacak. Muhalif partili milletvekillerinin de açıklamaları bu yönde. Yapılan düzenlemenin düşünce suçlarını kapsamaması bazı siyasi, gazeteci ve akademisyeni harekete geçirdi. Sosyal medyadan ‘#GazetecilerDeEvdeKalsın’ etiketiyle kampanya başlatıldı. Kampanya ile devletin mahkumlar arasında ayrım yapmaması vurgulandı.

İşte o paylaşımlardan bazıları:

Barolar, ‘infazda eşitlik’ çağrısı yaptı

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Kayseri’ye 101 milyon liralık Erdoğan faturası

Millet bahçelerinin faturası kabarıyor. Şimdiye kadar millet bahçeleri için 1 milyar 700 milyon liraya yakın para harcandı. Kayseri’de yapılacak yeni bahçe için ise en az 101 milyon lira daha harcanacak. Kayseri’deki yeni bahçenin adı ise daha şimdiden Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi olarak belirlendi.

BOLD – Millet bahçeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük seçim vaatlerinden biriydi. Ne var ki, millet bahçelerinin millete faturası da ağır oldu. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 2 Eylül’de yaptığı açıklamada tamamlanan ve uygulama aşamasında olan 46 millet bahçesinin toplam maliyetinin 1 milyar 688 milyon lira olduğunu açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra şimdi de Kayseri’de yapılacak 101 milyon liralık yeni millet bahçesi gündeme geldi.

MİLLET BAHÇELERİNE DEV BÜTÇE

Kayseri’ye Türkiye’nin en büyük millet bahçelerinden biri yapılacak.1 milyon 260 bin metrekarelik alana inşa edilecek millet bahçesinin adı Recep Tayyip Erdoğan olacak. Erdoğan bahçesinin 100 milyon 900 bin liraya mal olması planlanıyor.

KAYSERİLİYE 101 MİLYON TL’LİK FATURA

11 Eylül’de sözleşmesi imzalanan parkta biyolojik gölet, etkinlik çayırı, sosyal buluşma alanları, koşu ve bisiklet parkurları, 10 çocuk bahçesi, üç millet kıraathanesi, kaykay pisti ile drone maket uçak pisti, çiçek bahçeleri ve pist bisikleti yarışları için veledrom da olacak.

Kayseri’deki Erdoğan millet bahçesinin 21 Mart 2022’de açılması planlanıyor. Böylece millet bahçelerine harcanan para resmi rakamlara göre 1 milyar 788 milyon TL’yi aşacak.

Okumaya devam et

Gündem

“Ülkende darbe olduğunda sen Marmaris’te tatildeydin” diyen işçiye hayatı zindan ettiler

muhterem çıtanak

Tayyip Erdoğan’la ilgili yaptığı “Ülkende beklenen darbe oldu, sen Marmaris’te tatildeydin” paylaşımı yapan iki çocuk babası işçi Muhterem Çıtanak’ın adeta hayatı karartıldı. Paylaşım sonrası İşten çıkarılan Çıtanak’ın evi polis tarafından basıldı. Çıtanak’a bir yıl sonra “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” iddiasıyla dava açıldı. 12 yıl hapsi istendi.

BOLD – Kocaeli Karamürsel’de bir tersanede çalışırken sosyal medya paylaşımları nedeniyle işine son verilen ve polis tarafından evi basılan Muhterem Çıtanak’a bir yıl sonra dava açıldı.

Cumhuriyet’in haberine göre; Karamürsel Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan müşteki olarak yer aldı. 12 yıla kadar hapsi istenen Çıtanak’ın 25 Ağustos 2019’da yaptığı “İstanbul’da sel oldu beyefendi tatilde diyecek son kişisin @RTErdogan. Ülkende beklenen darbe oldu, Sen Marmaris’te tatildeydin. Darbeyi de SGK emeklisi milyoner eniştenden öğrenmiştin, Sn @ekrem_imamoglu Sizin 25 yılda yapamadıklarınızı yapıyor an itibariyle” paylaşımları suç olarak gösterildi.

DARBE SIRASINDA MARMARİS’TE OLDUĞU DEFALARCA YAZILDI

Çıtanak iddianamede yer alan ifadesinde, “Twitter’da çok sayıda paylaşımda darbe esnasında Cumhurbaşkanı’nın Marmaris’te tatilde olduğunu defalarca yazdıkları için ben de bu konuyla İmamoğlu konusunun birbiriyle benzer mahiyette olduğuna vurgu yapmak için bu paylaşımı yaptım. Suç olduğunu bilmiyordum” dedi.

Esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” feryadı Erdoğan’a ‘Abartılı’ geldi: Al bu keyif çayını iç!

Okumaya devam et

Gündem

Ayasofya’ya 1 milyon TL’lik tuvalet

Vakıflar Genel Müdürlüğü, temmuz ayından camiye dönüştürülen Ayasofya’nın tuvaletlerini yenilemek için 950 bin liralık ihale düzenledi. Tuvalet yenileme ve tadilat ihalesinin Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesi nedeniyle yapıldığı belirlendi.

BOLD – Vakıflar Genel Müdürlüğü 29 Eylül tarihinde “Ayasofya Camii Tuvaletleri Yenileme İşi” adı altın bir ihale düzenledi. Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre üç şirketin katıldığı ihaleyi 950 bin TL teklif veren Iras Yapı Organizasyon Anonim Şirketi kazandı. Vakıflar Genel Müdürlüğü ile şirket arasında 15 Ekim tarihinde sözleşme imzalandı.

LAVABOLAR YENİLENECEK

Ayasofya Camii yetkilileri de dikkati çeken ihaleye ilişkin BirGün’den İsmail Arı’ya açıklama yaptı. Ayasofya Camii’ndeki Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri, “Tuvalet tadilatı ve yenileme işi daha yeni başladı. Gelecek yıl temmuz ayına kadar sürecek Bu tadilatla beraber ‘camiye uygun yeni lavabolar’ yapılacak. Camilerde olduğu gibi abdest alma yerlerinin de bulunduğu alanlar yapılacak” ifadeleri kullandı.

İsrafı önleme kampanyası için 4 milyon liralık israf

Okumaya devam et

Popular