Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

KHK’lı sağlık çalışanı Ümit Çetiner: Adalet bir gün herkese lazım olacak

KHK’lı sağlık çalışanı Ümit Çetiner, 41 aydır adalet bekliyor. Dosyasının OHAL komisyonunda bekletildiğini kaydeden Çetiner, “Adalet bir gün herkese lazım olacak” dedi.

BOLD – 675 Sayılı KHK ile ihraç edilen sağlık çalışanı Ümit Çetiner, sosyal medya hesabından bir video paylaşarak görevine iade edilmesini istedi. Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesinde sosyal çalışmacı olarak görev yapan Çetiner, “Hiçbir gerekçe gösterilmeksizin haksız hukuksuz bir şekilde ihraç edildim. İhracımın üzerinden 41 ay geçmesine rağmen neden ihraç edildiğime dair tarafıma herhangi bir geri dönüş yapılmadı” dedi.

Dosyasının OHAL İnceleme Komisyonun’da bekletildiğini belirten Çetiner, “Biz ihraçların mağduriyeti her gün katbekat artmaktadır. Buradan tüm yetkilere seslenmek istiyorum. Adalet bir gün herkese lazım olacaktır” ifadelerini kullandı.

15 BİN SAĞLIK ÇALIŞANI İHRAÇ EDİLDİ

15 Temmuz’dan sonra çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) yaklaşık 15 bin sağlık çalışanı kamu görevinden ihraç edildi. İhraç doktorlardan bazıları, geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak görevlerine başına dönmeye hazır olduklarını söylemişti. Sağlık Bakanlığı, koronavirüs alanında uluslararası alanda çalışmaları ve makaleleri bulunan ihraç akademisyen Doç. Dr. Mustafa Ulaşlı’nın çağrılarına da henüz cevap vermedi.

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle ölüm vakası 44’e yükseldi

Gündem

Uluslararası Af Örgütü’nden ‘Acil Eylem’ planı: İnfaz yasası ayrım gözetmemeli

AKP ve MHP’nin birlikte hazırladığı ‘İnfaz Yasası’ değişikliği tasarısının kapsamının dar olmasına Uluslararası Af Örgütü’nden tepki geldi.  ‘Acil Eylem’ planı başlatan örgüt, “İnfaz yasası ayrım gözetmemeli” vurgusu yaptı.

BOLD-Türkiye’de hızla yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 300 bine yakın tutuklu ve hükümlünün bulunduğu cezaevlerindeki yoğunluğu azaltmaya yönelik AKP ve MHP ‘İnfaz Yasası Değişikliği’ teklifini TBMM’ye sundu. Yasa değişikliği teklifinde terör kapsamında olan düşünce ve siyasi suçlamalarla cezaevinde olan kişileri kapsamaması, kamuoyunda tepkiye neden oldu.

Uluslararası Af Örgütü (Amnesty) AKP’nin TBMM’ye sunduğu yasa tasarısına tepki gösterek:

Koronavirüsün Türkiye’nin aşırı kalabalık ve hijyenik koşullardan yoksun cezaevlerinde yayılmasına ilişkin kaygılar giderek artarken, mahkumların ve cezaevi personelinin sağlığı ve hayatları da daha büyük risk altında.

Türkiye hükümeti, 100 bine kadar mahpusun tahliye edilmesini öngördüğü söylenen bir yasa tasarısı hazırlıyor. Ancak tasarının, gazeteciler ve insan hakları savunucuları da dâhil olmak üzere yalnızca haklarını kullandığı için terörle mücadele yasaları kapsamında haksız yere cezaevinde tutulan kişiler ile tutuklu yargılananları kapsam dışında bıraktığı belirtiliyor.

Koronavirüs riski altındaki tutukluların ayrım gözetmeksizin serbest bırakılması konusunda çağrıda bulun. İmzacı ol!

Uluslarası Af örgütü’nün çağrısına aşağıdaki linke tıklayarak destek verilebiliniyor.

https://acileylem.org.tr/eylem/mahpuslarin-tahliyesini-ongoren-yasa-ayrim-gozetmemeli

‘İnfaz Yasası’ değişikliği teklifi Meclis’e sunuldu: Düşünce suçluları kapsam dışı

 

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye’de vefat eden kişi sayısı 214’e, vaka sayısı da 13 bin 531’e çıktı

Türkiye’de hızla yayılan koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 214’e, sonuçları pozitif çıkan vaka sayısı da 13 bin 531’e tırmandı.

BOLD-Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde 46 kişinin vefat ettiğini açıkladı. Bugün 15 bin 422 kişiye test yapıldığını belirten Koca, 2 bin 704 kişide koronavirüs tespit edildiğini belirtti.

Reuters geçti: İstanbul’da ‘korona’ cenaze konvoyu!

Okumaya devam et

Gündem

Cumhurbaşkanlığı’ndan Selahattin Demirtaş’a ‘Evde kal’ e postası!

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, Cumhurbaşkanlığı’ndan kocasına hitaben gönderilen ‘evinizde kalın’ e postasına cevap verdi: “Biz de onu diyoruz zaten”

BOLD – Cumhurbaşkanlığı, Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a ‘evde kal’ ikazlı elektronik posta gönderdi.

Üç yılı aşkın süredir Edirne Cezaevi’nde tutulan Demirtaş’ın, eşi Başak Demirtaş, kocasına gönderilen e postaya Twitter üzerinden cevap verdi.

Mesajda koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Demirtaş için yapılan ‘evinizde kalın’ ikazına Başak Demirtaş, “Selahattin’e gönderdiğiniz mailde ‘Ciddi kronik hastalığınız varsa evden çıkmayın’ diyorsunuz. İyi de biz de onu diyoruz zaten” karşılığını verdi.

CHP’li Kılıçaslan: Veriler İtalya ve İspanya gibi olma uyarısı veriyor

Okumaya devam et

Popular