Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Çocuğumu nezarette öldürdüler

Ayşe öğretmen hamileyken Cemaat soruşturmaları kapsamında gözaltına alındı ve nezarethanede yaşadıkları nedeniyle çocuğunu kaybetti. Yaşadıklarını BOLD’a anlattı.

BARBAROS KAYA

BOLD – 15 Temmuz 2016 gecesinden sonra yapılan siyasi tutuklamalardan birisi de Ayşe öğretmendi. 15 Temmuz’un ardından gözaltına alındığında 8 haftalık hamileydi ve gözaltı sürecinde karnındaki çocuğu yaşamını yitirdi.

Nezarette düşük yapan Ayşe hanımın gözaltına alınma gerekçesi, Bank Asya’da hesabının olması ve Hizmet Hareketi’ne yakın bir kolejde öğretmenlik yapmasıydı. İngilizce öğretmeni Ayşe Hanım yaşadıklarını anlatırken ”Doğmamış çocuğumu nezarette öldürdüler. Bir gün bunun hesabını verecekler. Boştan sebeplerle çocuğum hayatını kaybetti.” dedi.

Gündem

İstediği ayakkabıyı almayan annesini mağazanın merdivenlerinden attı

İstediği ayakkabıyı almayan annesini mağazanın merdivenlerinden aşağıya atan genç kıza, yaralanan annesine yardıma koşan mağaza çalışanları ve müşteriler tepki gösterdi.

BOLD – Sosyal medyaya yansıyan bir görüntü izleyenlerin kanını dondurdu. Bir ayakkabı mağazasına kızıyla alışverişe gelen bir anne henüz ergen yaşlardaki kızının şiddetine maruz kaldı. Genç kız annesini istediği ayakkabıyı almadığı gerekçesiyle merdivenlerden aşağı attı. Bacağından yaralanan kadını, iş yeri çalışanları ve diğer müşteriler yerden kaldırdı.

GÖZÜM DÖNÜYOR

Genç kız ise kendisine tepki gösteren çevredekilerle tartıştı. Annesini mağazanın yukarı katına çağırmasına rağmen gelmemesi üzerine darp ettiğini söyleyen genç kız kendisine tepki gösterenlere, “Sinirlenince gözüm dönüyor. Hiçbir şey bilmiyorsunuz gerizekalılar.” diyerek hakaret etti.

İNSAN ANNESİNİ DÖVER Mİ

Genç kızın hakaretlerine dayanamayan bir kadın çalışan da “İnsan annesini döver mi? Sen nasıl insansın. Allah çarpsın seni yamulturum.” diyerek tepki verdi.

Yaralı anne ve sinir krizi geçiren genç kız için olay yerine ambulans çağrıldı. Sosyal medyada dolaşıma giren görüntüler de izleyenlerin tepkisini çekti.

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’dan AKP’li ‘Banker Kasım’a ballı ihale

Okumaya devam et

Videohaber

Mustafa Koçak’ın anne ve babası anlatıyor

İşkence, itirafçılık dayatması sonucu girdiği açlık grevinde hayatını kaybeden Mustafa Koçak’ın annesi ve babası kaybettikleri oğullarının ardından tüm yaşananları anlattı.

Kronos’un youtube kanalından yayınlanan Mustafa Koçak belgeselinde, Koçak’ın ailesi tüm yaşananları anlattı.

28 yaşındaki Mustafa Koçak, 297 gün sürdürdüğü ölüm orucu nedeniyle 29 kiloya düşmüştü. Mustafa Koçak ailesiyle yaptığı son telefon görüşmesinde, “Çok kötüyüm. Ayaklarım kıpkırmızı oldu, kan topladı. Tüm vücudum şişti, karnım hep şişti. İki gündür nefes alamıyorum. Çok zamanım yok. Kıpırdayamıyorum. Belki pazar günü telefona bile çıkamam. Çok ağrılarım var, yatakta dönemiyorum.” demişti.

Koçak, gizli tanık ifadesi dışında hiçbir delil olmadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almıştı.

Okumaya devam et

Videohaber

“Atatürk ile ikimiz aynı anda doğduk anladın mı şimdi”

Sınıfındaki kız arkadaşlarına hava atmak için Atatürk’le aynı anda doğduğunu söyleyen ilkokul öğrencisinin okul servisindeki sohbeti sosyal medyada viral oldu.

BOLD – Okulların tatil olmasına neden olan pandemi öncesi çekilen görüntülerde bir okul servisinde konuşan eden iki ilkokul öğrencisinin sohbeti sosyal medyada yeni dolaşıma girdi. Minik öğrencinin konuştuğu, kız arkadaşına “Tören vardı. Bizim eve de ambulans geldi. Annemi hastaneye götürdü. O sırada ben çıktım. Atatürk de doğdu. İkimiz aynı anda doğduk anladın mı şimdi” sözleri viral oldu. Okul arkadaşını etkilemek için Atatürk ile aynı yaşta olduğunu söyleyen öğrencinin videosu yarım milyona yakın kişi tarafından izlenirken binlerce beğeni aldı.

Sosyal mesafeye dikkat eden Papaz cemaatini su tabancısıyla kutsadı

Okumaya devam et

Popular