Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Çocuğumu nezarette öldürdüler

Ayşe öğretmen hamileyken Cemaat soruşturmaları kapsamında gözaltına alındı ve nezarethanede yaşadıkları nedeniyle çocuğunu kaybetti. Yaşadıklarını BOLD’a anlattı.

BARBAROS KAYA

BOLD – 15 Temmuz 2016 gecesinden sonra yapılan siyasi tutuklamalardan birisi de Ayşe öğretmendi. 15 Temmuz’un ardından gözaltına alındığında 8 haftalık hamileydi ve gözaltı sürecinde karnındaki çocuğu yaşamını yitirdi.

Nezarette düşük yapan Ayşe hanımın gözaltına alınma gerekçesi, Bank Asya’da hesabının olması ve Hizmet Hareketi’ne yakın bir kolejde öğretmenlik yapmasıydı. İngilizce öğretmeni Ayşe Hanım yaşadıklarını anlatırken ”Doğmamış çocuğumu nezarette öldürdüler. Bir gün bunun hesabını verecekler. Boştan sebeplerle çocuğum hayatını kaybetti.” dedi.

Videohaber

Kripto Tosuncuk 2 milyar dolarla uçtu! Hangi AKP’li bakanla fotoğrafı çıktı?

Türkiye’nin yeni tosuncuğu, kripto para borsası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer milyarlarca dolarla sırra kadem bastı. Düne kadar çok az kişinin tanıdığı Özer hakkında kaçışının ardından siyasilerle bağlantısı dahil bir çok detay gün yüzüne çıktı. Türkiye’nin en çok konuşula ismiyle ilgili detayları Fatih Akalan Bold Medya’da değerlendirdi.

FATİH AKALAN | BOLD – Türkiye yeni bir Çiftlik Bank vurgunuyla karşı karşıya. Üstelik soygunun boyutu milyarlarca dolarla ifade ediliyor. Thodex isimli kripto para borsasının sahibi Faruk Fatih Özer, kimine göre 2 milyar kimine göre 10 milyar dolarla sırra kadem bastı. Ortada yüz binlerce mağdur var. Firmanın ortaya çıkışı hükümete yakın medyada pazarlanışı her şey çok tanıdık.

Skandalın ardında Özer’in Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından makamında ağırlandığı görüntüler ortaya çıktı. Gazeteci Fatih Akalan, Bold Medya kanalında Türkiye’nin yeni ‘tosuncuk’ vakasına mercek tuttu.

Anne-babası gözaltına alınan Zeynep bebek evde yalnız bırakıldı mı?

Okumaya devam et

Videohaber

Polisin 5 bin 850 lira ceza kestiği kağıt toplayıcısına CHP’den destek

Sokağa çıkma yasağında motosikletiyle kağıt topladığı için 5 bin 850 lira ceza kesildiği için ağlayan vatandaşa yapılanlar tepki çekti. CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, kağıt toplayarak geçinen Ramazan D.’nin cezasını ödeyeceklerini, bebeğinin de ihtiyaçlarını karşılayacaklarını açıkladı.

BOLD – Düzce’de denetim yapan polisin, sokağa çıkma yasağında çocuğuna bakmak için çalışırken yakaladığı ve 5 bin 850 lira ceza kestiği kağıt toplayıcısı Ramazan D.’ye CHP’den destek geldi.

CHP Nilüfer ilçe Başkanı Fırat Yılmaz, kağıt toplayıcısı Ramazan D.’ye kesilen para cezasını ödeyeceklerini belirtti.

KİMSEDEN AMAN DİLEME, YALNIZ DEĞİLSİN

Düzce’de yaşayan ve karton toplayarak 6 aylık oğluna bakmaya çalışan Ramazan D.’ye, sokağa çıkma yasağında çalışmak zorunda olduğu için 5 bin 850 TL ceza kesilmesine tepki gösteren Yılmaz, “Gözyaşları içinde ceza kesilmemesi için kendini parçalayan Ramazan ile yarın irtibata geçiyoruz. CHP Nilüfer olarak Ramazan’a kesilen cezayı biz ödeyeceğiz. 6 aylık evladının mama, bez, pişik kremi ve ıslak mendil ihtiyaçları yıl sonuna kadar CHP Nilüfer Bebek Market kampanyamız dahilinde her 15 günde bir adresine kargo ile göndereceğiz” dedi.

HALKI YOKSULLUĞA MAHKUM ETTİNİZ

Yaşananlara tepki gösteren Yılmaz, “Halkı işsiz bıraktınız, yoksulluğa mahkum ettiniz, açlık sınırının altında milyonlar yarattınız. 6 aylık bebeğine bakmak için karton toplayan adama sokağa çıkma yasağına uymadığı ve ehliyetsiz motor kullandığı için 5 bin 850 TL ceza kestiniz. Bu adamın acı dolu haykırışları, gece başınızı koyduğunuz kuş tüyü yastıklardan eksik olmasın” ifadelerini kullandı.

CEZA KESİLMEMESİ İÇİN YALVARMIŞTI

Düzce’de cumartesi günü kısıtlama nedeniyle denetim yapan polis, kağıt toplayıcısı Ramazan D.’ye 5 bin 850 lira ceza kesti. Hem sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmek hem de ehliyetsiz motosiklet kullanmaktan ceza kesilen Ramazan D. “Evim kira, 6 aylık oğlum var, yapmayın! Yok ağabey yok! Ne yapalım? Ne olur Allah aşkına, Peygamber aşkına, elinizi ayağınızı öpeyim yapmayın kurban olduğum. Mübarek gün neden böyle yapıyorsunuz?” diye yalvarmıştı.

Cezaevinde koronavirüse yakalanan eski Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Eken vefat etti

 

Okumaya devam et

Videohaber

Soylu’dan CHP’ye tehdit: Sizi 15 Temmuz’dan beter yaparız

Yeni açıklanan kabinede yerini koruyan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, attığı twettle CHP’ye operasyon sinyali verdi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili videosunu paylaşan Soylu, “Vallahi sizi, 15 Temmuz’dan beter yaparız” dedi.   

BOLD – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili sözlerine tepki gösterdi. Soylu CHP için, “Vallahi sizi, 15 Temmuz’dan beter yaparız” ifadelerini kullandı.

DARBEYİ İKTİDAR ARACI OLARAK GÖREN ZAVALLILAR

Grup Başkanvekili Engin Altay’ın katıldığı bir televizyon programında eski başbakanlardan Adnan Menderes ile AKP üzerinden yaptığı değerlendirmelerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Soylu, “Tarih fukarası, cahil. Siyasete, demokrasiye, millete inanmayan, Hâlâ darbeyi iktidar aracı gören zavallılar. Menderes’in sonunu Erdoğan’a yakıştırmak. Vallahi sizi, 15 Temmuz’dan beter yaparız” ifadelerini kullandı.

ERDOĞN’IN SONU BENZEMESİN MENDERES’E

Grup Başkanvekili Engin Altay katıldığı bir televizyon programında “Rahmetli Menderes de bir dönem dinci odaklara pek yüz vermişti, taviz vermişti. Ve onlar o kadar ileri gitmişlerdi ki Menderes’ten aldıkları güç ve yüzle… Menderes sonra ne yapmak zorunda kaldı? Atatürk’ü Koruma Kanunu yapmak zorunda kaldı. Umarım Erdoğan’ın da sonu benzemesin Menderes’e…” dedi.

 

Nerde lan atlar!

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0