Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Müftülerden Erdoğan’ın bağış kampanyasına zoraki katılım talebi

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın koronavirüsle mücadele kapsamında başlattığı bağış kampanyasına bazı müftüler personellerinin katılmasını zorunlu kıldı. Alt limit olarak 250 TL belirlenirken, yapılan bağışın makbuzları da istendi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başlattığı kampanyaya, kamu kurumlarından yapılacak katkıyı büyütmek için çalışanlar üzerindeki baskı artıyor. Bazı il ve ilçe müftüleri, kampanyaya bağış için personele, “Dekontları bize ulaştırın” mesajı attı.

KURUMLAR BAĞIŞ İÇİN YARIŞIYOR

BirGün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı, “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” isimli bağış kampanyası, kamu kurumlarının gösteriş yarışına dönüştü. Resmi verilere göre, 1 Nisan itibariyle 552 milyon 529 bin TL bağış toplanan kampanya kapsamında bazı kurum yöneticilerinin personele, “bağış yapın” baskısını artırdığı öğrenildi.

ALT SINIR 250 TL OLARAK BELİRLENDİ

Ankara’da bir ilçe müftüsünün, personele “Kıymetli hocalarım, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Kovid-19 salgınıyla mücadeleye yönelik devletimiz gerekli her türlü tedbiri almaktadır. Bu süreçte, ekonomik olarak sıkıntı çekebilecek vatandaşlarımıza yardımcı olmak için Cumhurbaşkanımızca başlatılan yardım kampanyasına ilçe müftüsü olarak ben de bir maaşımla destek oldum. Teşkilat mensupları olarak, en az 250 TL olmak üzere kampanyaya katkı sağlayalım” diye mesaj gönderdi.

YAPILAN BAĞIŞIN DEKONTU İSTENDİ

İlçe müftülükleri bünyesinde bir kişinin, personelin kampanyayı destekleyip desteklemediğinin takibini yapmakla görevlendirildiği iddia edildi. İlçe müftüleri, bağış yapan personelin bağış dekontunu görevliye WhatsApp üzerinden iletmesini istedi. Tek seferde 250 TL bağış yapmak istemeyen personele, “Bağış miktarını aylara bölerek, taksitler halinde de yapabilirsiniz” önerisinde bulunuldu.

İnfaz paketi bugün görüşülecek: Kapsamın genişlemesi gündemde

Gündem

ABD Dışişleri Bakanı Türkiye’ye gelecek ama hükumet yetkilileriyle görüşmeyecek

Türkiye’ye geleceği duyurulan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun ziyaretinde hiçbir hükumet yetkilisiyle görüşmeyeceği açıklandı. Pompeo sadece Fener Rum Patriği Bartholomeos ile görüşecek.

BOLD – ABD Dışişleri Bakanlığı Mike Pompeo’nun Türkiye programını açıkladı. Programa göre Pompeo sadece İstanbul’da Fener Rum Patriği Bartholomeos ile görüşecek. Açıklamaya göre iki isim Türkiye ile bölgedeki dini sorunları konuşacak.

POMPEO TÜRKİYE’DE SADECE BARTHOLOMEOS İLE GÖRÜŞECEK

Diğer yandan Pompeo 13-23 Kasım tarihlerinde Türkiye dışında Fransa, Gürcistan, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Suudi Arabistan’ı da ziyaret edecek. Açıklamada Paris’teki ziyarette Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ve diğer üst düzey yetkililerle görüşmeler yapılacağı ve ülkelerin ekonomi ve güvenlik gibi konulardaki iş birliğinin ele alınacağı belirtildi.

POMPEO’DAN YOĞUN GÖRÜŞME TRAFİĞİ

İsrail’de ABD Dışişleri Bakanı ile Başbakan Binyamin Netanyahu, Abraham Anlaşmaları ve İran’ı ele alacak. Pompeo’nun Suudi Arabistan’da FBI’ın Kaşıkçı cinayetinin emrini verdiği sonucuna vardığı Veliaht Prens Muhammed Bin Selman ile görüşecek olması da dikkat çekti.

Okumaya devam et

Gündem

Cezaevinde ölüme mahkum edilen kanser hastası KHK’lı doğduğu köye defnedildi

Akciğer kanseri teşhisi konulduğu halde bir aydır tahliye edilmeyen ve dün gece hayatını kaybeden KHK’lı Ahmet Kaplan, Osmaniye Kızlaç Köyü’nde toprağa verildi.

BOLD – İskenderun T Tipi Cezaevinde dün gece hayatını kaybeden 4. evre akciğer kanseri Ahmet Kaplan (48) bugün Osmaniye ili Bahçe ilçesi Kızlaç Köyü’nde sonra defnedildi. Kaplan’ı son yolculuğuna ailesi, köy sakinleri, akrabaları ve arkadaşları uğurladı.

Cemaat soruşturmaları kapsamında 4 yıldır tutuklu olan KHK’lı polis memuru Ahmet Kaplan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çaptırılmıştı. 4 ay sonra denetimli serbestlikle bırakılacak olan Ahmet Kaplan’a 16 Ekim 2020’de akciğer kanseri teşhisi konuldu. Tedavi için ara ara İskenderun Devlet Hastanesi’ne götürülen Kaplan, bir ay gibi kısa bir süre içerisinde tümör böbreğine sıçradı ve hastalığı 4. evreye geldi.

Hastanede tedavi olması gerektiği halde tutuklu odası olmadığı için 28 Ekim 2020’de cezaevine geri gönderildi. En yakın hastane olan Adana Şehir Hastanesi’ne de sevk edilmedi. Geçen ayın sonunda infaz erteleme için verilen dilekçelere de cevap verilmedi. 20 Ekim 2020 İskenderun T Tipi Cezaevi İnfaz Savcılığı’na tekrar dilekçe verildi. Ancak yine bir sonuç olmadı. HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, Kaplan’ın adım adım ölüme gönderildiğini, bunun bir cinayet olduğunu ve bu cinayetin peşini bırakmayacağını söyledi.

Meslek hayatı boyunca Hakkari, Batman ve İstanbul’da görev yapan yapan Kaplan, 2003 yılında Erzincan İl Emniyet Müdürü olarak atanmış, 2006’da ise Yalova’da görev yapmıştı. Kaplan evli ve 2 çocuk babasıydı. 

Tabutla tahliye: Tutuklu kanser hastası hayatını kaybetti

Okumaya devam et

Gündem

Okullarda ara tatil 16 Kasım Pazartesi başlıyor

Pandemi şartlarında eğitimin verildiği okullarda ara tatil 16 Kasım Pazartesi günü başlayacak. Tatil 1 hafta sürecek.

BOLD – Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, milyonlarca öğrenci, veli ve öğretmenin merakla beklediği soruya sosyal medya hesabından cevap verdi. Bakan Selçuk ara tatilin 16 Kasım Pazartesi günü başlayacağını duyurdu.

BAKAN SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Bakan Selçuk paylaşımında “Çocuklar beni okulda görür görmez “Hoca’m ara tatil olacak mı? diye soruyorlar. Meraklarını giderelim: Yavrum, ara tatiller hakkınızdır. Elbette olacak. 16 Kasım Pazartesi günü tüm öğrencilerimiz için bir haftalık ara tatil başlıyor. Şimdiden iyi ve sağlıklı tatiller diliyorum” ifadesini kullandı.

Bakan sosyal medya paylaşımında öğretmenler için ise “16 Kasım Pazartesi itibariyle başlayacağımız ara tatilde, öğretmenlerimiz mesleki gelişim programlarına çevirim içi ortamda katılabileceklerdir” dedi.

2020/2021 eğitim-öğretim yılında koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan ve yüz yüze eğitim birlikte uygulanıyor. Bu kapsamda 21 Eylül’de okul öncesi ve ilkokul birinci sınıflarla başlayan yüz yüze eğitimin ikinci aşaması 12 Ekim’de ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, ortaokul 8 ve lise 12. sınıflar ile köy okullarında 5, 6 ve 7. sınıflar okullarına kavuşmuştu. Son olarak 2 Kasım Pazartesi günü başlayan yüz yüze eğitimin üçüncü aşamasında ortaokul 5. sınıf ile lise 9. sınıf öğrencileri de okulda eğitime başladılar.

Okumaya devam et

Popular