Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Yargıtayda virüslü aile fotoğrafı

Koronavirüs salgınına rağmen başkanlık seçimleri yapılan Yargıtayda, iki üyenin testi pozitif çıktı. Bunlardan birinin seçimde oy kullandığı hatta toplu aile fotoğrafı çekimine katıldığı öğrenildi.

BOLD – Türkiye’de hızla yayılan koronavirüs (Kovid-19) Yargıtayın da gündemine yerleşti. Yüksek Mahkemenin iki üyesinin virüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Hastanede tedaviye alınan bir üyenin, 24 Mart’taki Yargıtay Başkanlığı seçiminde oy kullandığı ve toplu fotoğrafta yer aldığı ortaya çıktı. Durum diğer üyeler arasında endişeye yol açtı.

DURUŞMALAR ERTELENDİ EVDEN ÇALIŞMA SİSTEMİNE GEÇİLDİ

İlk koronavirüs vakasının ortaya çıkması sonrası birçok alan gibi yargıda da yayılıma karşı çeşitli tedbirler alındı.

Adliyelerdeki duruşmalar ertelendi. Önce 60 yaş üstü personel ve kronik rahatsızlığı bulunanlar idari izinli sayıldı. Ardından adliye ve yüksek yargıda evden çalışma sistemine geçildi.

DANIŞTAY BAŞKANLIK SEÇİMİ ERTELENDİ YARGITAYIN Kİ YAPILDI

Öyle ki Zerrin Güngör’ün emekliliği sebebiyle Danıştayda yapılacak başkanlık seçimi ileri tarihe ertelendi. Fakat Yargıtay’da İsmail Rüştü Cirit’in yaş haddinden koltuğu bırakması sebebiyle yapılacak başkanlık seçimi iptal edilmedi veya ertelenmedi.

SEÇİMDEN BİR HAFTA SONRA HASTALIĞI TESPİT EDİLDİ

Ülkede ilk vakanın ortaya çıkmasından 13 gün sonra 24 Mart’ta Yargıtay Başkanlığı seçimi yapıldı. Yargıtay Başsavcısı Mehmet Akarca’nın başkan seçildiği oylamadan 1 hafta sonra, önemli bir ceza dairesi üyesinin Kovid-19 testi pozitif çıktı.

FOTOĞRAF KARESİNDE YER ALANLAR TELAŞLANDI

Bir süre sonra seçim günü oy kullanan ve sonrasında çekilen toplu fotoğraf karesinde yer alan bir ceza dairesi üyesinin test sonucu da pozitif geldi. Üye hastaneye yatırılırken seçim günü oy kullanan ve söz konusu fotoğraf çekiminde yer alan diğer yargı mensupları arasında hastalanma endişesi başladı.

Koronalı 112 Acil Servis teknikeri 2 gün boyunca hasta taşıdı

Gündem

Toplam vaka sayısı 161 bine, ölü sayısı ise 4 bin 500’e yaklaştı

Koronavirüs nedeniyle dün Türkiye’de 30 kişi daha yaşamını yitirdi. Toplam ölü sayısı 4 bin 461’e, toplam vaka sayısı ise 160 bin 979’a ulaştı.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından koronavirüs salgınına ilişkin son verileri paylaştı. Toplam vaka sayısı ise 160 bin 979’a çıkarken 30 yeni ölüm rapor edildi. Buna göre ölenlerin sayısı 4 bin 461’e ulaştı.

Koca, test sayısının düne göre 1,6 oranında arttığını belirtti. Yeni vaka sayısının öngörülebilir seviyede olduğunu aktardı. İyileşen hasta sayısının dünden 290 fazla olduğunu açıkladı. Koca, “Gelecek günler, MASKE VE SOSYAL MESAFE KURALININ HER İKİSİNE BİRLİKTE uymamıza bağlı. Kontrollü Sosyal Hayatla riskten kaçınalım” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

Hamile kadını ‘araba pislenir’ diye taksiden indirdi

Kocaeli Çayırova’da, hamile kadını aracından indirdiği öne sürülen taksici gözaltına alındı. Kadının kocası Mahmut Haşim, “Eşim binerken sancısı arttı. Araba pislenir, diye şoför çok sinirlendi” dedi.

BOLD – Sancıları başlayan hamile Ayşe Haşim ve eşi Mahmut Haşim, hastaneye gitmek için taksi çağırdı. Kocası ile aracına binen kadının doğum yapmak üzere olduğunu gören taksici M.B, ikiliyi arabadan indirdi. Haşim çiftine ambulans çağırmalarını söylen taksici olay yerinden uzaklaşırken, evine dönmeye çalışan kadın, bina merdivenlerinde bir erkek çocuk dünyaya getirdi.

Komşuları Haşim Ailesi’nin yaşadıklarını an be an kaydetti.

Doğumdan yaklaşık 2 dakika sonra olay yerine gelen 112 ekipleri anne ile yeni doğan bebeği kontrol etti ve Gebze Fatih Devlet Hastanesi’ne götürdü. Sağlık problemi bulunmayan anne ve bebek taburcu edilip evlerine gönderildi. Suriye’den Türkiye’ye 6 yıl önce gelen Mahmut ve Ayşe Haşim’in üçüncü çocuğu bebeğe Ömer ismi verildi.

Haşim Ailesi’nin yeni doğan Ömer harici 2 çocuğu daha var.

Balkonlardan olayı izleyen komşularca çekilen görüntülerin sosyal medyada yer alması sonrası Çayırova İlçe Emniyet Müdürlüğü, şoför M.B.’yi gözaltına aldı. Emniyet ifadesinde, kadının kanlar içinde olmasından korktuğu için arabaya almak istemediğini söylediği öğrenilen M.B., adliyeye sevk edildi.

ARAÇTAN İNDİRMESİNE RAĞMEN 10 LİRA ALDIĞINI SÖYLEDİ

Baba Mahmut Haşim ise olayı şöyle anlattı: “Eşim binerken sancısı arttı. Araba pislenir diye şoför çok sinirlendi. Sonra bizi dışarı çıkarıp ‘2 dakika sonra ambulans gelecek’ dedi. Sonra ambulans geldi. Bebeği ve eşimi alıp hastaneye gitti.” Haşim, taksicinin kendilerini arabadan indirmesine rağmen 10 lira ücret istediğini, parayı alarak olay yerinden ayrıldığını ileri sürdü.

Erdoğan’a ‘psikososyal destek’ tavsiyeli korona raporu

Okumaya devam et

Gündem

Korona tetikledi 5 stratejik alanda çalışma başlatıldı

Cumhurbaşkanlığı Bilim Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulunun gıda arz güvenliği, biyogüvenlik, siber güvenlik ve iletişim altyapısı, tıbbi cihaz ile ilaç ve aşı alanlarında çalışma başlattığı duyuruldu.

BOLD – Koronavirüs sürecinde ve sonrasında, tedbir alınması gerekli stratejik konulara dair AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan talimatıyla çalışma başlatıldığı ilan edildi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yazılı açıklamasına göre bu başlıklar şu şekilde: gıda arz güvenliği, biyogüvenlik, siber güvenlik ve iletişim altyapısı, tıbbi cihaz ile ilaç ve aşı.

TIBBİ CİHAZ, İLAÇ VE AŞI SAĞLIK VE GIDA İLE KOORDİNASYON HALİNDE

Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulunca yürütülecek çalışmalar için akademisyenler, özel sektör temsilcileri ve ilgili kamu kurumu yetkililerinin yer aldığı 80 kişilik 5 farklı grup oluşturulduğu bilgisi verildi. Tıbbi cihaz, ilaç ve aşı faaliyetlerinin Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu koordinasyonuyla yürütüldüğü aktarıldı.

YAZ SONUNDA ERDOĞAN’A SUNULMASI PLANLANIYOR

Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal, “Sayın Cumhurbaşkanımızın hedef gösterdiği yönde çok değerli akademisyenler, iş dünyasının temsilcileri ve kamu yetkilileri ile çalışmalarımıza hızla başladık. Yaz sonunda Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmayı planlıyoruz” dedi.

Hindistan’da açlıktan ölen annesini uyandırmaya çalışan çocuğun görüntüleri yürek burktu

Okumaya devam et

Popular