Bizimle iletişime geçiniz

Spor

Rıza Çalımbay: 8 maçı en iyi şekilde oynayıp gitsinler

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, takımın önemli isimleri Erdoğan Yeşilyurt, Emre Kılınç ve Mert Hakan’ın sezon bittikten sonra gidebileceğini ifade etti.

BOLD – Süper Lig’de zirve yarışı içinde olan Sivasspor’da Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, takımın kilit isimleri Erdoğan Yeşilyurt, Emre Kılınç ve Mert Hakan’ın transfer durumlarına açıklık getirdi. Trtspor’a gündeme dair konulara açıklık getiren tecrübeli teknik adam Galatasaray’la isimleri anılan futbolcuları için şunları söyledi:

“Sezon bittikten sonra gidebilirler. Hak etmişlerdir. Özellikle Emre oynuyordu ama Mert Hakan bu sezon inanılmaz bir performans sergiledi ve hak ettiği yere geldi. O yüzden ikisi de gidebilir serbest ama kalan bu 8 maçı onların çok iyi bitirmesi gerekiyor. 8 maç varken bu dedikoduların çıkması iyi değil. İkisiyle de konuştum hocam biz kesinlikle hiç bir şey söylemedik dediler. Bunlara gerek olmadan bizim için 8 maç çok önemli. Biz bu 8 maçı eğer oynanırsa çok iyi bitireceğiz. O yüzden 8 maçı da 2 arkadaşımızın da çok iyi şekilde bitirip oraya gitmeleri.”

MAÇLARIN BAŞLAMASI İÇİN ORTAMIN İYİ OLMASI GEREKİYOR

Takımın büyük çoğunluğunun Sivas’ta olduğunu belirten Rıza Çalımbay “Futbolcular tesiste çok iyi çalışıyorlar. Ayak tenisi oynadık koşular yaptık tabi mesafeli olarak. Kulüpler Birliği ve Bakanımızın başkanlarla yaptığı toplantıdan sonra açıklanmış. Başlasak bile temaslı yapmamız çok zor. Futbol çok temaslı bir oyun ortamın çok iyi olması gerekiyor. Bence riske girmemek gerek. Tenis veya masa tenisi gibi değil bu. Çok iyi olduğu zaman rahatlıkla başlayabiliriz. Çok kısa sürede de bitiririz ligi.”

ÖNCE İNSAN SAĞLIĞI, GEREKİRSE LİG DONDURULABİLİR 

Ligin bu şekilde tescil edilmesini isteyen kulüplerin de olduğu hatırlatılan Çalımbay, konuyla ilgili “Durumlar böyle olursa ve federasyon da öyle karar verirse kimsenin söyleyeceği bir şey olmaz. Play-off da oynayabiliriz. Başka şey de olur. Bizim tek düşüncemiz ortamın iyi olması. Bence dondurulabilir. Haziran’ın 13’ü 14’ü değil de sonu bile beklenebilir. Temmuz’un sonunda da ligi bitirebilirsin. O anda ne gerekiyorsa onun olması lazım. Söylediğim gibi önce insan sağlığı eğer en küçük şey varsa ne yapılırsa ona saygı duymak lazım” dedi.

SÜREÇ BİRAZ DAHA UZAYABİLİR

Rıza Çalımbay herkesin tedirgin olduğuna vurgulayarak, şöyle konuştu: “En son Antalya maçı oynadık biz. Bu sıkıntılı sürecin başladığı zamandı. Bütün oyuncularımız tedirgin kimse maçta kendini veremiyor kimse maçı konuşmuyor. Onun için beklemek lazım. UEFA’nın verdiği süreyi sonuna kadar beklemek lazım. Önemli olan arkadaşlarımızın futbol oynarken zevk alması.Hiç bir şeyden tedirgin olmaması gerek. Biz takımı 2-3 haftada hazırlarız. önemli olan onlar değil önemli olan önce insan sağlığını garantiye almamız. Eğer devam ederse bizim de iyi bir avantajımız var. Çok iyi kullanacağımıza inanıyoruz maçlardan dolayı. Bittikten sonra her türlü şeye varız ama UEFA’nın açıklamalarına göre hareket etmemiz gerekiyor. Süreç biraz daha uzayabilir.”

“Ligin başlangıç tarihi 12 Haziran”

Spor

İstanbul’daki Şampiyonlar Ligi finali Portekiz’e mi gidiyor?

İngiltere, 29 Mayıs’ta İstanbul’da oynanacak Şampiyonlar Ligi final maçının Londra’ya alınması için bastırıyor. Ancak UEFA ile İngiltere arasında yapılan görüşmelerde uzlaşma sağlanamadığı belirtiliyor. Maçın şimdi Portekiz’e alınması gündemde.

BOLD – Şampiyonlar Ligi final maçının İstanbul’dan Londra’ya alınması isteyen İngiltere ile UEFA yetkilileri arasında yapılan görüşmelerde uzlaşma sağlanamadığı bildirildi.

UEFA, maçın Londra’ya alınması halinde İngiltere’deki mevcut seyahat kısıtlamaları nedeniyle sponsor temsilcileri ve turnuva görevlileri gibi maçta görev yapacak kişilerin önemli bir bölümünün verecekleri adreste 10 gün karantinada kalma zorunluluğu olduğunu gündeme getirdi.

UEFA, bu uygulamanın maçın organizasyonunu olumsuz etkileyeceğini belirtti. İngiltere hükümetinin ise maç için gelecek kişilere istisna sağlamaya sıcak bakmadığı bildiriliyor.

Bu nedenle, UEFA’nın maçın İngiltere’nin de herhangi bir seyahat kısıtlaması uygulamadığı Portekiz’e alınması ihtimali üzerinde durduğu aktarıldı.

İngiliz futbol takımları Chelsea ile Manchester City arasındaki UEFA Şampiyonlar Ligi final maçının 29 Mayıs Cumartesi günü İstanbul’daki Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanması planlanıyordu.

Ancak İngiltere, Cuma günü yaptığı açıklamayla Türkiye’yi gelişlerde 10 gün otelde karantinanın zorunlu tutulduğu ‘kırmızı listeye’ dahil etti ve taraftarlardan maç için İstanbul’a gitmemelerini istedi.

Türkiye’den farklı olarak Portekiz ise İngiltere’nin ‘yeşil listesinde’ bulunuyor. Bu da, Portekiz’den gelenlerin herhangi bir karantina uygulamasına tabi olmayacağı anlamına geliyor.

İstanbul’da oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi finali Londra’ya mı gidiyor?

Okumaya devam et

Spor

İstanbul’da oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi finali Londra’ya mı gidiyor?

UEFA, Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul’dan Londra’ya alınıp alınmayacağıyla ilgili kararını en geç Çarşamba günü açıklayacak. İngiliz hükumetinin finalin İstanbul’dan Londra’ya alınması için ‘hassas müzakereler’ yürüttüğü belirtiliyor.

BOLD – UEFA, 29 Mayıs Cumartesi günü İstanbul’da oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi final maçının Londra’ya alınıp alınmayacağı hakkındaki kararını en geç Çarşamba günü açıklayacak. Finalde iki İngiliz takımı, Chelsea ile Manchester City karşı karşıya gelecek.

UEFA yetkilileri, final maçıyla ilgili seçenekleri görüşmek için İngiliz hükümeti ve İngiltere Futbol Federasyonu yetkilileriyle bugün bir araya gelecek.

29 Mayıs günü Londra’daki Wembley Stadyumu’nda Championship play-off finalinin oynanacak olması akıllarda soru işaretleri yaratmıştı. UEFA’dan talep gelmesi halinde play-off finalinin yerinin değiştirilebileceği bildirildi.

İngiltere, Cuma günü Türkiye’yi en katı seyahat kısıtlamalarını uyguladığı ‘kırmızı listeye’ dahil etmiş ve İngiliz hükümeti, Şampiyonlar Ligi finali için taraftarlara Türkiye’ye gitmemeleri çağrısında bulunmuştu. Bu kararın ardından final maçının Türkiye’den İngiltere’ye taşınması hakkında ‘hassas müzakereler’ yürütüldüğü duyuruldu.

İNGİLTERE BİLİMSEL DANIŞMA KOMİTESİNDEN AÇIKLAMA

İngiltere hükümetinin bilimsel danışma komitesi (SAGE) de yaptığı yazılı açıklamayla maçın yerinin değiştirilmesine yönelik girişimlere destek verdi.

SAGE’den yapılan açıklamada, “İngiltere Futbol Federasyonu ile UEFA arasında, birçok taraftara mümkün olan en güvenli ortamda maçı izlemek için en iyi fırsatı sunmak amacıyla Şampiyonlar Ligi finalinin İngiltere’ye alınması için yürütülen görüşmeleri tüm kalbimizle destekliyoruz. UEFA, geçen yıl bu turnuvanın bazı turlarındaki maçları Portekiz’e almıştı. Dolayısıyla maç yerinin değiştirilmesi daha önce yaşanmamış bir durum değil” denildi.

İngiltere’nin Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapması, karantina kurallarında da esneklik ve bazı muafiyetler tanımasını gerektirebilir. Bu konuda da müzakereler yürütüldüğü ancak henüz bir karar verilmediği bildirildi.

Final karşılaşmasını oynayacak Chelsea ve Manchester City takımlarının taraftar grupları da söz konusu çağrıları destekleyerek maçın İngiltere’de oynanmasını talep ediyor.

TÜRKİYE’NİN KIRMIZI LİSTEYE ALINMASI

İngiltere’nin Türkiye’yi “kırmızı listeye” alması, Türkiye’den gelişlerde yalnızca Birleşik Krallık vatandaşları ve oturum izni sahiplerinin ülkeye kabul edileceği ve yine Türkiye’den gelenlerin 10 gün otel karantinasında tutulacağı anlamına geliyor.

Bu otel konaklamasının 1750 sterlinlik (yaklaşık 20 bin 200 liralık) masrafını da yolcuların karşılaması gerekiyor.

Bu uygulama, 12 Mayıs Çarşamba TSİ 06.00 itibarıyla başlayacak.

 

İngiltere, Şampiyonlar Ligi finalinin Londra’ya alınması için ‘hassas müzakereler’ yürütüyor

Okumaya devam et

Spor

Enes Kanter ABD’de kardeşi Kerem Yunanistan’da fırtına estiriyor

NBA yıldızı Enes Kanter’in kardeşi Kerem Kanter, Yunanistan Basketbol Ligi’nin normal sezonunu sayı ve ribaund kralı olarak tamamladı. Verimlilik puanıyla da zirveye çıkan Kerem, tarihi bir başarıya imza attı.

MUHAMMET ALİ TOKSOY | BOLD ÖZEL

Avrupa’da basketbol denilince ilk akla gelen ülkelerden olan Yunanistan, yetiştirdiği guardlarla dünya basketbolunda bir ekol durumunda. Geçen sezon İspanya’da Badalona forması giyen Kerem Kanter, 2020/21 sezonu için Yunanistan Basketbol Ligi’nde mücadele eden ve yeni bir yapılanmaya giren eden Rodos Adası takımı Colossus ile sözleşme imzaladı.

Colossus, Yunanistan’ın Avrupa’da şampiyonluklar kazanmış Panathinakos, Olimpiakos, AEK takımları kadar bilinmiyor. Bu nedenle, Kerem Kanter’in mütevazi bir ada takımında bireysel anlamda büyük başarılar elde etmesi, Yunanistan spor kamuoyunda çok ses getirdi. 25 yaşındaki başarılı oyuncu, normal sezonu tam 3 alanda zirvede bitirdi.

Kerem Kanter, Yunanistan Basketbol Ligi resmi sitesinde 3 önemli istatistik alanında zirvede gösterildi.

Attığı 382 sayı ile en fazla sayı bulan oyuncu olan Kerem Kanter, aldığı 162 ribaund ile bu alanda da zirveye çıktı. Verimlilik sıralamasında ise 402 puanla açık ara birinci olan Kanter, kariyerinde büyük bir başarıya imza atmış oldu.

Kerem Kanter, NBA’de forma giyen ağabeyi Enes Kanter’i rol model olarak kabul ettiğini açıkladı.

YUNANİSTAN’DA PLAY-OFFLAR 11 MAYIS BAŞLIYOR

Yunanistan Basketbol Liginde normal sezon 28 Nisan’da sona erdi. Panathinaikos ligi zirvede tamamlarken, Lavrio 2, Promitheas ise kendisine 3. sırada yer buldu. Ligi 7. sırada bitiren Kerem Kanter’in takımı Colossus, Play-off ilk turunda (çeyrek final) sezonun flaş takımı Lavrio ile eşleşti. 3 galibiyete ulaşan takımın yarı finale çıkacağı çeyrek final serisinde ilk maç 11 Mayıs’ta TSİ 15:00’da başlayacak.

Deplasman karnesi çok iyi olmayan Colossus’ta Kerem Kanter, Andric ve Artis takımın önemli silahları konumunda. Lavrio ise bu sezon kendi evinde oynadığı 11 maçta 10 galibiyet alırken aynı zamanda 10 maçlık bir seri yakalayarak evinde yenilmesi imkânsız bir takım imajı oluşturdu.

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0