Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Korona salgınında son durum: Can kaybı 27, vaka sayısı 952

Türkiye’de korona salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde yaşanan can kaybı 27, tespit edilen vaka sayısı da 952 olarak açıklandı.  

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs ile ilgili son dakika gelişmelerini ve Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nu Twitter’dan paylaştı. 24 saat içerisinde 33 bin 633 test uygulamasının yapıldığına dikkat çekildi. Tespit edilen vaka sayısı 952 daha artarak toplam 154 bin 500’e yükseldi. 

 27 kişinin daha vefat ettiği belirtilen tabloya göre toplam can kaybı 4 bin 276 olarak belirtildi. Bakan Koca sosyal medya hesabından “Artan test sayısına rağmen YENİ VAKA SAYISI 1.000’İN ALTINDA. Destek tedavisine ihtiyaç duyanların sayısı azalıyor. Yeni hayat tarzımız: KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT, hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe” mesajını paylaştı.  

Gündem

Ekrem İmamoğlu kadın müşterinin darp edildiği taksinin ruhsatını iptal etti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Faslı bir kadına şiddet uygulayarak zorla parasını alan ve ifadesinin ardından serbest bırakılan Cengiz K’nın kullandığı taksinin ruhsatını iptal etti.

BOLD – Geçen Şubat ayında meydana gelen olayda, Taksim’den aldığı Faslı kadın müşterisiyle Kasımpaşa yolunda yoğun trafik yüzünden tartışan Cengiz K. adlı taksicinin, genç kadını darp ettiği ortaya çıkmıştı. Dün sosyal medyada yer alan dayağa ilişkin görüntülerin ardından olayı akıbetini araştıran gazeteciler, kadının şikayeti üzerine hakkında işlem başlatılan taksici Cengiz K.’nın ifadesinin ardından serbest bırakıldığı ve işine devam ettiğini ortaya çıkardı.

‘BİR KADIN OLARAK TEŞEKKÜR EDERİM’

Sözcü yazarı Rahşan Gülşan, sosyal medya hesabından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun o taksinin ruhsatını iptal ettiğini duyurdu. Gülşan paylaşımında, ”Bir kadını dövüp, parasını gasp eden ve savcılığın serbest bıraktığı taksicinin taksi ruhsatını iptal eden Ekrem İmamoglu’na bir kadın olarak çok teşekkür ederim!” dedi.

 

Okumaya devam et

Gündem

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’dan AKP’li ‘Banker Kasım’a ballı ihale

AKP’li Esenler Belediyesi’nin, 1 milyon 865 bin liralık yol ve meydan gibi alanlarda aydınlatma ihalesini, ‘Banker Kasım’ diye tanınan eski AKP İlçe Başkan Yardımcısı Albayrak’ın şirketi aldı.

BOLD – Esenler Belediyesi, 1 Nisan’da, ilçe genelinde yol, meydan ve kamu hizmet alanlarında aydınlatma ve led ışıklandırma yapılması işi için ihale düzenledi. İhaleye, 5 şirketin teklif verdiği 3’ünün önerisinin geçersiz sayıldığı açıklandı. Birlik Elektrik İnşaat Tekstil Reklam Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 1 milyon 865 bin liralık teklifiyle ihaleyi kazandı ve belediyeyle 30 Nisan’da sözleşme imzaladı.

TİCARET SİCİLİ GAZETESİ VERİLERİ SAHİBİNİ ORTAYA ÇIKARDI

 

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi verileri, Birlik Elektrik İnşaat Tekstil Reklam Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin sahibinin, eski AKP Esenler İlçe Başkan Yardımcısı Kasım Albayrak olduğunu ortaya koyuyor.

AYNI ŞİRKET ESENLER’DEN 2013 VE 2015’TE DE İHALE ALMIŞTI

Albayrak, başkan yardımcısı olduğu 2015’te de, ‘Esenler Genelinde Cadde ve Sokaklarda Yol Bakım ve Onarımı, Yağmursuyu ve Izgaraların Bakım ve Temizliği, Su Baskınlarında ve Kar Yağışlarında müdahale yapılması Hizmet Alım İşi’ ihalesini 1 milyon 242 bin lira bedelle kazanmıştı. Yine şirket, belediyenin, 22 Kasım 2013’teki davet usullü ‘Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanı Orta Gerilim Elektrik Tesis İşleri Yapılması Yapım İşi’  ihalesi 949 bin 990 liraya almıştı.

En güvenilir kaynak Sağlık Bakanı Koca

Okumaya devam et

Gündem

En güvenilir kaynak Sağlık Bakanı Koca

Selçuk Üniversitesi’nin salgın sürecinde sosyal medyanın ve diğer bilgilendirme araçlarının kullanımına yönelik araştırmasında Sağlık Bakanı Koca, ‘en güvenilir bilgi kaynakları’ listesinin ilk sırasında yer aldı.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 764 katılımcılı araştırmada, koronavirüs salgını sürecinin en güvenilir bilgi kaynağı çıktı. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Canöz, Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Nilüfer Canöz ve Dr. Özlem Çerçi, ‘Pandemi krizi sürecinde bilgilenme aracı olarak sosyal medya kullanımı’ başlıklı bir saha çalışması yaptı.

BEKARLAR EVLİLERE NAZARAN DAHA ÇOK KULLANIYOR

Online yapılan araştırmaya göre kullanıcıların çoğunun, günlük ortalama 2,5 saatini sosyal medyada geçirdiği tespit edildi. Kadınların erkeklere, bekarların da evlilere göre sosyal medyada daha fazla zaman geçirdiği saptandı. Büyük çoğunluğun, cep telefonundan sosyal medyaya bağlanmayı tercih ettiği ortaya çıktı. Yine çoğunluğun, üç ve daha fazla sosyal medya uygulamasına baktığı, bekarların evlilere göre daha çok uygulama indirip kullandığı belirlendi.

BAKAN KOCA, BAKANLIK SİTESİNDEN DAHA GÜVENİLİR ÇIKTI

Koronavirüse dair bilgilenmede, ilk kaynak televizyon, ikincisi sosyal medya şeklinde sonuçlara yansıdı. Sosyal medya kullanıcılarının, salgın sürecinde en güvenilir bulduğu bilgi kaynağı, yüzde 38,9’luk oranla Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu. İkinci sırada yüzde 22,3 ile Sağlık Bakanlığı internet sitesi yer aldı.

Araştırmaya göre en fazla kullanılan sosyal medya araçları WhatsApp ve Instagram. Öte yandan eğitim düzeyi arttıkça WhatsApp ile Facebook kullanıcılarının oranı da yükseliyor.

“Eşim ölümcül hastalıkla mücadele ediyor, kurul toplanıp rapor vermiyor”

Okumaya devam et

Popular