Bizimle iletişime geçiniz

Politika

AKP’li Şahin’den Mansur Yavaş’a tehdit: Gözüm üzerinde!

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin’in sosyal medya hesabından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik “gözüm üzerimde” sözleri dikkat çekti.  

BOLD – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKP’li eski Başkan Melih Gökçek dönemine ait usulsüzlüklerin üzerine gitmesinin ardından AKP Ankara Milletvekili ve Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, resmi twitter hesabından ilginç bir paylaşımda bulundu. 

Ankara’da Melih Gökçek’in 48 milyon liralık usulsüzlüğü konuşulduğu sırada AKP’li Fatih Şahin, Mansur Yavaş’ın işçi çıkarmaya hazırlandığını belirterek, “Gözümüz üzerinde, beceriksizliğinin faturasını işçi kardeşlerimize kesme, emekçilerin ekmeği ile oynama, onlara zulmetme. Aksi takdirde iki elimiz de yakanda olur.” dedi. 

Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Şahin, Yavaş’ın belediye bütçesinden yapılan tasarruflarla ilgili açıklamalarını hatırlatarak, “Her fırsatta milyonlarca lira tasarruf ettiğini, bütçenin fazla verdiğini beyan etmiş ve geçtiğimiz bir yıl içerisinde partizanca yaklaşımla 3000’e yakın kişiyi işe almıştır.” ifadelerini kullandı. 

Geçen eylül ayında da Yavaş’ın işçi çıkarmaya niyetlendiğini ancak geri adım attığını ifade eden Şahin, “Gözümüz üzerinde. Beceriksizliğinin faturasını işçi kardeşlerimize kesme, emekçilerin ekmeği ile oynama, onlara zulmetme. Aksi takdirde iki elimiz de yakanda olur. Kimse Büyükşehir emekçilerini yalnız sanmasın” dedi.  

Melih Gökçek dönemine ait 48 milyon liralık usulsüzlüğe suç duyurusu!

Politika

Erdoğan’ın IBAN paylaşarak topladığı paralar nereye harcandı?

Korona salgını nedeniyle AKP tarafından başlatılan yardım kampanyasının akıbetiyle ilgili soruların yanıtsız kaldığını yazan Sözcü yazarı Emin Çölaşan “Paracıklar sakın bütçe açığına bir çare olsun diye kullanılmış olmasın!” ifadelerini kullandı.

BOLD- Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan bugünkü köşesinde, pandemi vakalarının ülkede görülmeye başladığı günlerde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın startını verdiği ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ kampanyasını yazdı. Çölaşan dünya devletlerinin yaptığı gibi vatandaşına yardımda bulunmak yerine İBAN vererek bağış toplayan AKP Hükumetinin topladığı bağışların akıbetini sordu.

BİZ SORMAKTAN UTANIYORUZ

Paraların akıbeti ile ilgili AKP iktidarının sorulara kayıtsız kaldığını söyleyen Çölaşan, ”Biz artık sormaktan utanıyoruz, onlar böyle sessiz kalmaktan utanmıyor. Paralar inşallah yerine gitmiştir” diye konuştu

Çölaşan’ın “Paralar nereye gitti?” başlıklı köşe yazısında şu ifadeler yer aldı, “Sevgili okurlarım, bir gazeteci için en can sıkıcı şeylerden biri, belli bir konuyu defalarca yazmak zorunda kalmaktır. Yazarsınız, sorular sorarsınız ama karşı taraftan ses çıkmaz!..Niçin çıkmaz?..

PAMUK ELLER CEBE

Çünkü verecek tutarlı bir yanıtları yoktur. AKP iktidarı bundan bir süre önce, korona salgını için kampanya başlatmıştı… “Biz bize yeteriz Türkiyem!” Ahaliden, kamu kurumlarından ve parası olan sivil toplum kuruluşlarından bağış bekleniyordu… “Haydi, pamuk eller cebe. Bastırın paraları” denilmişti.

İSTERSE VERMESİN

Yandaş gazeteler, televizyon kanalları ve internet siteleri devreye sokuldu. Onlara da kesin emir verilmişti: “Banka hesap numaralarını sürekli yayınlayacak ve konunun gündemden düşmesine izin vermeyeceksiniz.” Dikkat ettiyseniz CNN-Türk gibi bütün yandaşlar, aradan haftalar geçmiş olmasına karşın o hesap numaralarını sürekli yayınlamayı sürdürüyor. NTV isimli kanalın sahibi Doğuş Holding de 15 milyon verdi. İsterse vermesin!

KAMU KURULUŞLARI DA DEVREYE SOKULDU

AKP Genel Başkanı Recep Bey bu konuda çeşitli zamanlarda çeşitli açıklamalar yaptı… Toplanan bağış miktarının eski parayla iki katrilyonu aştığını söyledi. İki katrilyon… Muazzam, korkunç bir miktardır. Düşünün ki devletin Merkez Bankasını bile zorlayıp 100 milyon da oradan kopardılar. Kamu bankaları, Telekom, Turkcell vesaire hep aynı şeyi yaptı. Parası olan bütün sivil toplum kuruluşları devreye sokuldu ve onlardan da para toplandı.

Amaç çok kutsaldı… “Korona salgınında mağduriyet yaşayan herkese, bütün vatandaşlarımıza yardım edilecekti!” Çağrılarda şöyle deniliyordu: “İmkan sahibi tüm vatandaşlarımızı bu dayanışmaya destek olmaya davet ediyoruz. İnanıyoruz ki, bu sıkıntılı günleri geride bıraktığımızda hatırlayacağımız en güzel fotoğraf, aziz milletimizin ortaya koyduğu birlik ve dayanışma olacaktır.”

Pamuk eller bazen emirle, bazen de gönüllülük esasına göre ceplere girdi, devletin ve milletin parası bile kampanyaya bağışlandı.

SORULAR YANITSIZ

Vatandaşlardan ise veren verdi, vermeyen vermedi. Toplumu öylesine böldüler ve güven kaybettiler ki, pek çok kişi ve kuruluş açıkça olmasa bile “AKP’nin kampanyasına bizden katkı yok” demek zorunda bırakıldı. Şimdi bir kez daha gelelim konumuza… Bu kampanya için sorulan çok önemli sorular vardı ama bunlardan birine bile yanıt verilemedi:

PARALAR NEREYE GİTTİ

Bağış kampanyasına kaç kişi katıldı? En önemli soru: Bu toplanan paralar nerelere gitti, kimlere verildi? Şimdi kafalarda ciddi kuşkular dolanıyor: Biliyorsunuz, karşımızda dev gibi duran ve çok büyük rakamlara ulaşan bütçe açıkları var. Salgın nedeniyle toplanan paracıklar sakın bütçe açığına bir çare olsun diye kullanılmış olmasın!

MİLLİ PİYANGODAN GİZLİ ÇEKİLİŞ

Ortada başka bir örnek daha var… Milli Piyango İdaresi durup dururken bir otomobil piyangosu düzenledi. Biletleri bayilerde satılmayan bir çekiliş… Korona salgını nedeniyle ek gelir elde edeceklermiş! İkramiyesi iki adet sıfır kilometre son model BMW araç. Başka bir ikramiye yok. Çekiliş geçtiğimiz 26 Mayıs günü yapılmış… Ve iki talihli şahıs bu otomobilleri kazanmış. Kazanan numaralar ilan edilmedi, kimselere duyurulmadı. Yine burada birkaç kez sordum; Çekiliş niçin gizli tutuldu? Kaç bilet satıldı? İdare bu işten kâr mı elde etti, zarara mı uğradı?

GÜLE GÜLE HARCASINLAR

Verilen, açıklanan herhangi bir yanıt yok. Soruyorsunuz yanıt veremiyorlar… Çünkü bu memleketi babalarının çiftliği olarak görüyor ve öyle yönetiyorlar. İşte size korona salgını nedeniyle yaşanan biz bize yeteriz kampanyası ve bir Milli Piyango çekilişinin hazin öyküsü. Her ikisi için de sorular yanıtsız… Biz artık sormaktan utanıyoruz, onlar böyle sessiz kalmaktan utanmıyor. Paralar inşallah yerine gitmiştir! Gitse de gitmese de güle güle harcasınlar, amin!

Ekonomiyi canlandırmak için halkı borçlandırma paketi geliyor

Okumaya devam et

Politika

Dink Vakfına tehditle ilgili açıklama: Provokatörler yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Üsküdar’daki Ermeni Kilisesinin haçının kırılması ile Hrant Dink Vakfına tehdit maili atılması olaylarının faillerin yakalandığını bildirdi. Dink ailesini tehdit maili atan H.A, Konya’nın Selçuklu ilçesinde gözaltına alındı.

BOLD – Bakan Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Kuzguncuk’ta kilisenin haçını kıran provokatör 24 saatte, Hrant Dink Vakfına tehdit maili atan provokatör de hemen yakalandı. Provokasyona izin vermeyiz! Türk polisine güvenin”  dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise, Hrant Dink Vakfına tehdit maili gönderen  şahsın Konya’da yakalandığı belirtildi. Açıklamada şunlar kaydedildi: ““27-28/05/2020 tarihlerinde Hrant Dink Vakfının e posta adresine “Bir gece ansızın geleceğiz, orayı başınıza yıkacağız, ya terk edersiniz ya da ölürsünüz bu kadarını söyleyeyim, bu sefer Rakel Dink ve o avukatı ölecek.” şeklinde e-posta gönderildiği öğrenilmiştir. Bahse konu e-posta adresinin Konya/Selçuklu’da ikamet eden H.A. tarafından kullanıldığı tespit edilmiştir. Konya Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından şahıs gözaltına alınmış olup hakkında adli işlem başlatılmıştır.”

Suikast sonucu öldürülen gazeteci Hrant Dink anısına kurulan Uluslararası Hrant Dink Vakfı, dünkü açıklamasında, vakıf yetkileri ve Dink’in eşi Rakel Dink’in ölümle tehdit edildiği e-postalar aldıklarını duyurmuş; mesajlarla ilgili Şişli Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Valiliğinin yazılı olarak bilgilendirildiğini ifade etmişti.

Ölüm tehdidi alan Rakel Dink’e Davutoğlu ve Babacan’dan destek

Okumaya devam et

Politika

Ölüm tehdidi alan Rakel Dink’e Davutoğlu ve Babacan’dan destek

Ölüm tehditleri aldıklarını duyuran Hrant Dink Vakfı ve Rakel Dink’e Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’dan destek mesajı geldi. Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Rakel Dink’i arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu.

BOLD – DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, “Hrant Dink Vakfı’na yönelik tehditler, ayrımcılığı teşvik eden bir siyasi iklimin ürünüdür. Ayrımcılığa ve ırkçılığa karşı her kesimi savunacak, Rakel Dink’i ve vakıftaki arkadaşlarını yalnız bırakmayacağız” dedi.

Suikast sonucu öldürülen gazeteci Hrant Dink anısına kurulan Uluslararası Hrant Dink Vakfı, dün yaptığı bir açıklamayla, vakıf yetkilileri ve Dink’in eşi Rakel Dink’in ölümle tehdit edildiği elektronik postalar aldıklarını açıkladı.

Açıklamanın ardından Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan, vakfa ve Dink ailesine destek veren mesajlar yayınladı.  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Rakel Dink’i arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Rakel Dink, Davutoğlu ailesine temennileri için teşekkür etti. Gelecek Partisi de resmi Twitter hesabından, hem vakfa hem de Rakel Dink’e yönelik tehdit mesajlarını kınayan bir bildiri yayınladı. Mesajda, “Hrant Dink Vakfı ve Rakel Dink’e yönelik tehditleri şiddetle kınıyoruz” denildi.

 

Süleyman Soylu ‘Çav Bella’ failini neden bulamadıklarını açıkladı

 

Okumaya devam et

Popular