Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Mustafa Koçak’ın anne ve babası anlatıyor

İşkence, itirafçılık dayatması sonucu girdiği açlık grevinde hayatını kaybeden Mustafa Koçak’ın annesi ve babası kaybettikleri oğullarının ardından tüm yaşananları anlattı.

Kronos’un youtube kanalından yayınlanan Mustafa Koçak belgeselinde, Koçak’ın ailesi tüm yaşananları anlattı.

28 yaşındaki Mustafa Koçak, 297 gün sürdürdüğü ölüm orucu nedeniyle 29 kiloya düşmüştü. Mustafa Koçak ailesiyle yaptığı son telefon görüşmesinde, “Çok kötüyüm. Ayaklarım kıpkırmızı oldu, kan topladı. Tüm vücudum şişti, karnım hep şişti. İki gündür nefes alamıyorum. Çok zamanım yok. Kıpırdayamıyorum. Belki pazar günü telefona bile çıkamam. Çok ağrılarım var, yatakta dönemiyorum.” demişti.

Koçak, gizli tanık ifadesi dışında hiçbir delil olmadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almıştı.

Videohaber

Ekrem İmamoğlu’nun bir yılı! Yaptıkları-Yapamadıkları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu verdiği sözleri tuttu mu? Neleri yaptı neleri yapamadı? – BOLD

Gazeteci Tuncer Çetinkaya: İşkencecilerimi tanıyorum, yargılanacaklar!

Okumaya devam et

Medya

Cüneyt Özdemir’in sansürlediği gazeteci Erkam Tufan’a konuştu

Cüneyt Özdemir, Kürt gazeteci Bestoon Khalid’le yaptığı söyleşiyi sansürledi. Sansürlenen gazeteci Erkam Tufan’a konuştu. Sansürü ve sansürlenen bilgileri anlattı.

BOLD – Gazeteci Cüneyt Özdemir, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nden gazeteci Bestoon Khalid ile kendi YouTube kanalı üzerinden 9 dakikalık bir söyleşi yaptı ancak sonradan söyleşiyi sildi.

HDP’lilere medyada uygulanan sansürü anlatırken “3 HDP’liyi programa davet etmek için aradık, hiçbiri gelmedi” diyen ancak aradığı isimlerin o an için ya toplantıda ya uçağa binmek üzereyken olduğu bilgisini paylaşmayan ve bu nedenle eleştirilen gazeteci Cüneyt Özdemir, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nden gazeteci Bestoon Khalid ile yaptığı söyleşiyi YouTube kanalından kaldırdı. Khalid yayında, Türkiye’nin Kürdistan Bölgesi’ne yaptığı operasyonlarda 6 sivilin hayatını kaybettiğini dile getirmişti.

Gazeteci Erkam Tufan, sansürlenen gazeteci Bestoon Khalid’i konuk etti. Özdemir’in sansürü, sansürlenen bölümleri anlatan Khalid, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ndeki sivil kayıpları da anlattı.

Okumaya devam et

Videohaber

Polis susturamadığı kadını ‘çakarım’ diye tehdit etti

Karakola giderek görevli memurla tartışan ve hızlı konuşması yüzünden ne dediği anlaşılmayan kadınla polis memurunun diyaloğu sosyal medyada olay oldu.

BOLD – Sosyal medyaya yansıyan, bir kadın ile polis memurunun diyaloğunu içeren görüntü izlenme rekorları kırıyor. Polis merkezi önünde nöbet tutan memurların yanına giden bir kadının, konuşma tarzı ve tavırları kendisini dinleyen polisi çileden çıkardı. Polis, oldukça hızlı konuşan ve söyledikleri anlaşılmayan kadını önce anlamaya çalıştı. Ne söylediği anlaşılmayan kadını susturamayan polis, elini kaldırıp “Sus bak çakarım!” diye tehdit etti. Korkudan susan kadından kimliğini ve babasının numarasını isteyen polis, kendini yeni bir tartışmanın içinde buldu. Kadın ile polisin arasında bu sefer de ‘babamı arayamazsın’ tartışması yaşandı. Nerede çekildiği henüz bilinmeyen video sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Hakan Bayrakçı uğradığı saldırıyı anlattı: Adres verdim tek gel dedim 5 kişi geldi

Okumaya devam et

Popular