Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Dilgeş’in babaannesi Emine Erdoğan’a seslendi: Sen de bir annesin; torunun, çocuğun var!

İki kez ameliyat geçiren ve üçüncüye hazırlanan böbrek hastası Dilgeş, tutuklanan annesiyle cezaevine konuldu. Babaannesi seslendi: “Çocuklar bayramda şeker toplarken…”

BOLD – Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Rosa Kadın Derneği’ne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Bağlar Belediyesi Meclis üyesi Gönül Aslan, 3 yaşındaki oğlu Dilgeş ile birlikte cezaevine gönderildi. 5 gündür Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’nde kalan küçük Dilgeş’in böbrek yetmezliği hastalığı bulunuyor. Bir süre önce babası Avrupa’ya gitmek zorunda kalan ve biri 7, diğeri 14 yaşında iki kardeşi daha bulunan Dilgeş, bugüne kadar iki kapalı ameliyat geçirdi.

Dilgeş’in sağlık durumundan endişe eden babaannesi Kudret Aslan, Mezopotamya Ajansı’na konuştu. Aslan, gelini ve torununun bir an önce serbest bırakılmasını istedi.

ÜÇÜNCÜ AMELİYAT

“Bayram sabahı çocuklar şeker toplarken, benim çocuğum yüzünü cezaevine döndü” sözleriyle torununun yaşadıklarına dikkat çeken Aslan, Dilgeş’in annesi ile birlikte cezaevine gönderilmeseydi, bayramdan sonra yapacakları test sonucuna göre üçüncü ameliyat için hazırlık içinde olacaklarını kaydetti.

Dilgeş’in sağlık raporlarına rağmen annesi ile birlikte cezaevine gönderilmesinin kabul edilemez olduğunu söyleyen Aslan, “Çocuğum hasta, böbreklerinden biri iflas etmiş. Sürekli ilaç tedavisi görüyor. Annesi ile birlikte tutuklanmasaydı eğer ameliyat olacaktı. Tehlikeli bir ameliyat olacağı söylendi. Dilgeş’in sağlık raporları var. O raporları gerekli her yere gönderdim. Raporları Cumhurbaşkanı’na da göndereceğim” diye konuştu. Aslan, hasta torunundan 5 gündür haber alamadığını da ekledi.

NE İLAÇ NE KIYAFET ALINDI

Torununun ilaçlarını ve kıyafetlerini cezaevine gönderdiklerini, ancak cezaevi yönetiminin çeşitli gerekçelerle bunları içeriye almadıklarını aktaran Aslan, Dilgeş ve annesinin derhal serbest bırakılmasını, aksi halde sağlığının tehlikeye atılacağı uyarısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın halkın salgına karşı dikkat edilmesine dair yaptığı uyarıları anımsatan Aslan, “Madem sağlığımıza dikkat etmemizi istiyorsun, hasta bir çocuğun sabaha kadar, adliyede uyumasına nasıl müsaade edersin” diye sordu.

Aslan, Dilgeş’i tedavi eden doktora da, “Eğer Dilgeş’imin fotoğrafını gördü ise rica ediyorum ondan, ‘Bu çocuk benim hastamdır, hastamı bırakın, hastamı ameliyat edeceğim’ desin” diyerek seslendi.

‘ADLİYEDEN SESLENECEĞİM’

Gelini ve torunu için Diyarbakır Adliyesi önünden tüm dünyaya sesleneceğini söyleyen Aslan, “O savcıya sesleneceğim, 3 çocuğumu düşünsün. Dünyadaki tüm annelere sesleniyorum: Anneyim, yüreğim yanıyor. Dilgeş için bize destek versinler. Emine Erdoğan’a sesleniyorum: Sen de bir annesin, senin de torunun, senin de çocuğun var. Kendi torununu, çocuğunu düşün, bir de benim torunlarımın haline bak” diye seslendi.

Dilgeş’in 7 yaşındaki ağabeyi Miran ise, annesi ve kardeşinin bir an önce eve dönmesini istedi.

Gündem

Maske takmayan gence linç

AVM’ye maskesiz girmek isteyen gençle güvenlik arasında başlayan tartışma tekme tokat kavgaya dönüştü. O anlar AVM ziyaretçileri tarafından kaydedildi.

BOLD – Antalya’da bir AVM’ye iddiaya göre, maskesiz girmek isteyen bir kişi güvenlik tarafından uyarıldı. Uyarısı sonrası başlayan tartışma tekme tokat kavgaya dönüştü. Diğer güvenlik personellerinde de girmesiyle kavga büyüdü. Onlarca güvenlik tarafından tekme tokat dövülen genç, yere düşmesine rağmen linçten kurtulamadı. O anlar AVM ziyaretçileri tarafından saniye saniye kaydedildi.

Emniyet’in cepten yaptığı siyaset kokan skandal paylaşımına tepki yağdı

Okumaya devam et

Gündem

Emniyet’in cepten yaptığı siyaset kokan skandal paylaşımına tepki yağdı

Emniyet Müdürlüğünün, son bir ayda 9 kadının daha az öldürülmesini başarı olarak kabul ederek, bunu İstanbul Sözleşmesine bağladığı skandal paylaşımı tepki topladı.

BOLD – Emniyet Müdürlüğünün sosyal medya hesabından kadın cinayetlerine yönelik skandal bir paylaşıma imza attı. Paylaşımlarda Türkiye’deki kadın cinayetlerinin İstanbul Sözleşmesi öncesi ve sonrasının istatistikleri yer aldı.

Verilen tabloda, İstanbul Sözleşmesinin yürürlükte olduğu 13 Şubat-19 Mart tarihlerinde 34 kadının , yürürlükte kaldırıldıktan sonraki bir aylık dönemde ise 25 kadının katledildiği yer aldı.

Tayyip Erdoğan’ın bir gece yarısı kararnamesi ile çekildiği uluslararası bir sözleşme olan İstanbul Sözleşmesi muhalefet ile iktidar arasında büyük tartışmalara yol açmıştı.

KATLEDİLENLER İÇİN TEPKİ ÇEKEN İFADE

Polisin bu paylaşımla siyaset yaptığı savunan sosyal medya kullanıcıları skandal paylaşıma tepki gösterdi.

Polisin hayatını kaybeden kadınlar için ‘rakam’ ifadesi kullanması da eleştirilerin hedefi oldu.

Paylaşımı alıntılayan Türk Feminist Hareketi, “Türk Polis Teşkilatı’nın görevi cinayetler üzerinden kıyas yapıp övünmek değil hayatını kaybeden kadınların bu topraklarda güvenli bir şekilde yaşayamamasına yönelik topluma hesap vermektir. Vazgeçmiyoruz, haykırıyoruz: İstanbul Sözleşmesi kadın haklarının teminatıdır!” ifadeleriyle paylaşıma tepki gösterdi.

PAYLAŞIM CEP TELEFONUNDAN YAPILDI

Emniyet teşkilatının cinayetlerle ilgili son paylaşımını Iphone’ndan yapması da dikkatlerden kaçmadı. Paylaşımın kimin cep telefonundan yapıldığı da merak konusu.

https://mobile.twitter.com/karaoglanbey/status/1385243216346234880

https://twitter.com/Samet52Sar/status/1385264548647739394

Beyaz sandalyede ölüme savcılıktan takipsizlik

Okumaya devam et

Gündem

Beyaz sandalyede ölüme savcılıktan takipsizlik

Gümüşhane E Tipi Kapalı Cezaevi’nde konulduğu tek kişilik karantina hücresinde beyaz plastik sandalyede ölü bulunan KHK’lı komiser yardımcısı Mustafa Kabakçıoğlu’nun ölümüyle ilgili soruşturmada savcılık takipsizlik kararı verdi. Avukat Çiğdem Koç, taleplerinin dikkate alınmadığını belirterek, “Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

BOLD – Hükümlü bolundu Gümüşhane Cezaevinde bir sandalyenin üstünde ölü bulunan komiser yardımcısı Mustafa Kabakçıoğlu’nun ölümüyle ilgili başlatılan soruşturmada savcılığın takipsizlik kararı verdiği belirtildi.

Karara tepki gösteren Avukat Çiğdem Koç, “İncelenmesini talep ettiğimiz hiçbir hususun dikkate alınmadığı ve hiç bir somut açıklama olmadan tekrarla doldurulmuş bu karara itiraz edeceğiz” dedi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün olayın araştırılması için müfettiş görevlendirdiğini kaydeden Koç, Ortada bir rapor olmadığını da belirteyim. Bu işin peşini bırakacak değiliz” ifadelerini kullandı.

Beyaz sandalye üzerinde hayatını kaybeden Mustafa Kabakçıoğlu’nun olay yeri fotoğrafı.

KARANTİNA HÜCRESİNDE ÖLÜME TERK EDİLDİ

Giresun Emniyet Müdürlüğü’nde Komiser Yardımcısı’yken 1 Eylül 2016 tarihli KHK ile ihraç edilen Mustafa Kabakçıoğlu, 7 yıl 6 aylık hapis cezası nedeniyle Gümüşhane E Tipi Cezaevinde hükümlü bulunuyordu. Kabakçıoğlu, 29 Ağustos 2020’de tek başına tutulduğu karantina hücresinde plastik beyaz sandalye üzerinde hayatını kaybetmişti. 44 yaşındaki ihraç polisin öldüğü gün çekilen olay yeri fotoğrafları, cezaevi doktoruna yazdığı son dilekçe ve 4 yıldır tuttuğu günlükler ortaya çıkmıştı. Bold Medya’nın yayınladığı günlüklerde astım ve şeker hastası Kabakçıoğlu’nun, hastaneye sevki için cezaevi idaresine defalarca dilekçe yazdığı, sağlık durumunu anlattığı ancak tedavisinin ve sevkinin yapılmadığı kaydediliyordu. Ölüm olayının haber olmasının ardından Gümüşhane Başsavcılığı, Kabakçıoğlu’nun, 27 Ağustos 2020 tarihinde durumunun kötü olması üzerine hastaneye sevk edildiği ancak kendisinin gitmek istemediğini iddia eden bir açıklama yaptı. Başsavcılığın açıklaması soruları daha da artırırken tepkiler üzerine Adalet Bakanı Gül, sorumluların araştırılması için iki müfettiş görevlendirmişti.

Karantina hücresinden cenazesi çıktı: Plastik sandalyede ölüm!

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0