Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Bakana motosiklet çarpmış olabilir ama vatandaşın üzerinden TIR geçti

Berat Albayrak’ın korona süreci için “Dünyanın üzerinden kamyon geçerken, bize motosiklet çarptı” ifadelerini yorumlayan bir esnaf, “İnsanlar az buçuk ne yaşadıklarını biliyorlar” dedi.

BOLD- Dolmabahçe’deki çalışma ofisinde dün gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’yi 3. çeyrek ve 4. çeyrekte daha olumlu bir tablonun beklediğini söyledi. Koronavirüs salgınının dünya ekonomisini olumsuz etkilediğine dikkat çeken Bakan Albayrak, “Dünyanın üzerinden kamyon geçerken, bize motosiklet çarptı’ diyeceğiz belki ilerde. Attığımız, atmakta olacağımız adımlar da var” ifadelerini kullandı.

AKIL OYUNLARI OYNAMASINLAR

Youtube’da yayın yapan Yol TV, Bakan Albayrak’ın ifadelerini halka sordu. Kendisine uzatılan mikrofona bakanın ifadelerini değerlendiren bir vatandaş, ”Kendine çarpanın motosiklet olduğunu görebilir ama vatandaşın üzerinden TIR geçti. Daha da kötüsünü istemiyoruz. Berat beyin bu tür konuşmaları yakışık almıyor. Doğru da değil. İnsanlar az buçuk ne yaşadıklarını biliyorlar. Bunu görebilmek için de çok farklı bir zekaya sahip olmaya gerek yok. Akıl oyunları oynamasınlar. Akıl sağlımız da yerinde. Halüsinasyon da görmüyoruz” dedi.

HAYAT DAHA DA PAHALILAŞTI

Bir meyve tezgahındaki fiyatlardan hayat pahalılığına örnek veren esnaf, ”6 kilo meyve parasına kısa bir süre önce insanlar haftalık pazar alışverişini yapıyordu” ifadelerini kullandı.

 

 

Fatma Sibel Yüksek: Gazetecilik hararetini biraz kısmak gerekiyor

Politika

Perinçek’in dergisi, Erdoğan’ın mesajlarını başyazı yaptı

Son dönemde beraber siyaset yapan Doğu Perinçek ve AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yolları bir kez daha kesişti. Perinçek’in dergisi Teori, bu ayki sayısında Erdoğan’ın 10 Kasım’da Atatürk’le ilgili mesajlarını başyazıyı olarak yayınladı.

BOLD – Her platformda Erdoğan’ı desteklediğini açıklayan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, kendi politikalarının da Erdoğan tarafından uygulandığını söylüyor.

Erdoğan ve Perinçek yakınlığı Teori dergisinin bu ayki yazısında da kendisini gösterdi. Perinçek’in dergisi Teori’nin bu ayki sayısında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın mesajları başyazı anonsuyla yayınlandı. Erdoğan imzasıyla yayınlanan “Atatürk’ün serencamı Türkiye’nin yol haritasıdır” başlıklı yazının hemen altında ise Doğu Perinçek’in kaleme aldığı yazı yer alıyor.

Sedat Peker nereye gidebilir?

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan, Kılıçdaroğlu videosu paylaştı sosyal medya yıkıldı: Bunu izleyen CHP’ye oy verir

Kılıçdaroğlu’nun iktidara yönelik yolsuzluk, Kanal İstanbul ve ekonomi üzerinden yaptığı eleştirilerin derlendiği bir videoyu Erdoğan kendi hesabından paylaştı. Erdoğan’ın kendisine yönelik inceliklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın paylaşımını alıntılayarak “Mersin’e de geliyor musun” diye sordu. Erdoğan’ın takipçilerinden de videoya ilginç tepkiler geldi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik en ağır eleştirilerinin derlendiği bir videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

Videoda Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve AKP yönetimini yolsuzluk, Kanal İstanbul ve ekonomi dahil olmak üzere bir çok konu da sert bir şekilde eleştiriyor.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun videosunu, “Milletimizi, her fırsatta kendisini tehdit eden bu vesayetçi zihniyetin insafına bırakmayacağız…” notuyla paylaştı.

MERSİN’E DE GELİYOR MUSUN?

Video sosyal medyada kısa sürede gündeme oturdu. Erdoğan’ın paylaşımını alıntılayan Kılıçdaroğlu, “Davaları geri çekmeler, videolarımı paylaşmalar… Doğru söyle, Cumartesi Mersin’e de geliyor musun?” diyerek Erdoğan’ı ti’ye aldı.

TARAFSIZ OL CHP REKLAMI YAPMA

Gazeteci Metin Cihan da videonun ters etki yaptığını vurgulayarak, “CHP reklamı yapmanızı doğru bulmuyorum Cumhurbaşkanı tarafsız olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Dahi Bilal adlı kullanıcı ise, “Bu videoyu izleyen CHP’ye oy verir” derken, Ümit Kaptan adlı kullanıcı ise, “Koyu AKP’liydim bu videodan sonra Millet İttifakına oy vermeye karar verdim” diye yazdı.

Adaylık çıkışı yapan Bülent Arınç Saray’a çağrıldı

Okumaya devam et

Analiz

Adaylık çıkışı yapan Bülent Arınç Saray’a çağrıldı

Erdoğan ile son günlerde partisi aleyhine de demeçler veren eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç arasında 1,5 saat süren sürpriz bir görüşme gerçekleşti.

BOLD – AKP’deki aktif görevinden 2015 yılında ayrılan Bülent Arınç bir süre Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyeliği yaptı.

Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş yargılamalarını hukuk garabeti olduğunu söyleyen Arınç ile partinin arası açıldı. Hedef haline gelen Arınç bir yıl önce bu görevden istifa etti.

Parti üyeliği devam eden Arınç, sık sık partisine yönelik eleştirilerle de gündeme geliyor. “Helalleşme-hesaplaşma” tartışmalarının yaşandığı hafta bir canlı yayına katılan Arınç, partideki aktif görevinden 2015’te ayrıldığını hatırlatarak “Mesuliyet kabul etmem” dedi.

Kavala ve Demirtaş davalarıyla ilgili tutumu biline Arınç, KHK’lıların da haksızlığa uğradığını defalarca dile getirdi.

Gülen Hareketi mensuplarına yönelik suçlamalar konusunda ise itiraf niteliğinde açıklamaları bulunan Arınç’ın sözleri hukukçulara göre başlı başına delil.

BÖYLE BİR TEHDİT YOKTU

Hukukçu Gökhan Güneş, 2016 yılına kadar katıldığı Milli Güvelik Kurulu (MGK) toplantılarında böyle bir terör örgütü tehlikesinden hiç bahsedilmediğini açıklayan Arınç’ın sözlerinin tarihi bir itiraf olduğunu ve güncel yargılamaların hukuki bir karşılığı olmadığının delili olduğunu söyledi.

ENTEL MAGANDA

Son olarak Arınç, yaptığı adaylık açıklamasıyla gündeme geldi. “Erdoğan’a rakip olmam ama beni zorlamasınlar” diyen Arınç, Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ile de polemiğe girdi.

Ahmet Hakan’ın köşesinden, “Fazla zorlarlarsa Erdoğan’a karşı rakip olabilirmiş! Kimler zorlayacaklarsa Allah billah aşkına, zorlasınlar şu Bülent Arınç’ı… Zorlasınlar da… Alsın boyunun ölçüsünü!” sarf ettiği sözlere tepki gösteren Arınç, ünlü gazeteciye “Entel maganda” benzetmesi yaptı.

ERDOĞAN – ARINÇ GÖRÜŞMESİ

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan son günlerde gündemden düşmeyen Arınç’ı Saray’a çağırdı. Erdoğan ile Arınç yaklaşık 1,5 saatlik bir görüşme yaptı. Görüşme Erdoğan’ın daveti sonucu gerçekleşti. Görüşmeye dair henüz bir açıklama yapılmadı. Sürpriz buluşmayı HaberTürk programcısı Mehmet Akif Ersoy, sosyal medya hesabından duyurdu.

Sedat Peker nereye gidebilir?

Okumaya devam et

Popular

Shares