Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Allah affetsin Ali Hocam: 5 yıldızlı otele 6 saat için 100 bin lira

Diyanetin israfına koronavirüs de engel olamadı. Yerleşkesinde 332 kişilik salonu bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı, 200 kişilik toplantı için 5 yıldızlı otel kiraladı.

BOLD – Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), Din İşleri Yüksek Kuruluna aday üyeleri belirlemek için Ankara’da bir toplantı düzenledi. Toplantıya 200 davetli katıldı. The Green Park Hotel’de gerçekleştirilen 6 saatlik yemekli toplantı için otele yaklaşık 100 bin lira ödendiği öğrenildi.

DİYANET’E ÇOK UYGUNA GELDİ

Diyanet’in, salgın döneminde 200 kişinin katıldığı toplantı için yerleşkesinde bulunan 332 kişilik eğitim merkezi yerine 5 yıldızlı The Green Park Hotel’i kiralaması tepki çekti. Toplantıyı organize eden Mice Turizm Organizasyon firması yetkililerine ulaşan Sözcü gazetesi firmanın, toplantının piyasa koşullarına göre çok indirimli bir fiyata yapıldığını söylediğini yazdı.

ÇOĞU TOPLANTILARI 5 YILDIZLI OTELLERDE

Devasa 11.5 milyar lira bütçeli Diyanet yaptığı harcamalarla sürekli kamuoyunun gündeminde. Çoğu toplantısını 5 yıldızlı otellerde gerçekleştiren DİB bu sebeple eleştirilerin odağında. Başkanlığın 15 Ocak’ta “Murakıplar Semineri”, 27-30 Ocak tarihleri arasında “Eğitim Görevlileri Semineri”, 18-24 Ocak ve 26 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında da “4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu Öğreticilerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri” adlı organizasyonların tamamını Antalya’daki 5 yıldızlı WOME Deluxe, Alan Xafira, Silence Beach Resor otellerinde gerçekleştirdi.

ALİ ERBAŞ’IN ARABA SEVDASI

Diyanet İşleri Başkanlığındaki israf bununla da bitmiyor. Eski Başkan Mehmet Görmez’in zırhlı Mercedes’inin ardından Ali Erbaş da lüks araç tutkunu çıkmıştı. AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) 1,5 milyon TL’ye satın aldığı lüks araç, kentteki müftülerin kullanması amacıyla İstanbul İl Müftülüğüne tahsis edildi. Audi A8 Long marka aracı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın da İstanbul seyahatlerinde kullandığı belirtildi. İddiaya göre, değeri 1,5 milyon TL olan aracı çok beğenen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, aracın Ankara’ya getirilmesini istedi. Diyanet kaynaklarından edinilen bilgiye göre sivil plakalı araç, Erbaş’ın Ankara içi gezilerinde ve memleketi Sakarya’yı ziyaretlerinde kullanıldı. 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nin ardından göreve gelen Ekrem İmamoğlu, aracı Erbaş’tan geri istedi. Diyanet yetkilileri, belediyeye teslim edilen aracın sadece İstanbul’da havalimanına gidiş geliş için kullanıldığını savundu.

Soylu’dan AKP’li vekilin eşinin inanılmaz yükselişini yazan gazeteciye: ‘Namusuzluktur’

 

Gündem

Tutuklu kanser hastası Fatih Terzioğlu’nun sağlık raporu kuruldan saklanıyor!

Mide kanseri teşhisi konulan tutuklu hasta Fatih Terzioğlu’nun sağlık raporları İnfaz Erteleme Kurulu’na gitmediği ortaya çıktı.  

BOLD – 21 aydır Silivri Cezaevinde tutuklu olan yönetmen Fatih Terzioğlu’na (40), mide kanseri teşhisi konulduktan sonra Okmeydanı Hastanesine kaldırıldı. Tümör karaciğerine sıçradığı için durumu ciddi olan Terzioğlu’nun uzun süre bu hastalığa dayanamayacağı belirtiliyor. 

Terzioğlu’nun eşi Esra Terzioğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı bir video ile kanserle mücadele eden eşinin sağlık raporunun İnfaz Erteleme Kurulu’na ulaşmadığını öğrendiklerini açıkladı.  Durumu fark eder etmez raporları kurula elden teslim ettiklerini belirten Terzioğlu, ortada bir iletişim kopukluğunun olduğunu veya kasıtlı yapıldığını ifade ederek “biz durumu fark etmeseydik. Eşim tekrar cezaevine nakledilecekti” dedi.  

Esra Terzioğlu’nun yaptığı açıklama; 

Ahmet Nesin: Sivas Katliamında zemini Perinçek hazırladı

Okumaya devam et

Gündem

Emniyet Genel Müdürlüğü: 7/24 siber devriyedeyiz

Sosyal medya tartışmalarının ardından açıklama yapan Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), 7 gün 24 saat esasına göre siber devriye faaliyetlerinin yürütüldüğünü bildirdi. 

BOLD – EGM’den yapılan açıklamada, siber devriye faaliyetleri kapsamında, 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun çerçevesinde Atatürk’e yönelik hakaret suçları ile Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 299’uncu maddesi gereğince cumhurbaşkanına hakaret suçlarının resen takip edildiği belirtildi. 

BAKANLARA YÖNELİK SUÇLAR ŞİKAYETE DAYALI 

Bakan, milletvekili ya da benzer siyasi kişiliklere yönelik işlenen hakaret suçlarının takibi şikayete bağlı suçlar kapsamında değerlendirildiğinden ancak kişilerin şikayeti üzerine adli makamların talep ve talimatları doğrultusunda işlem yapıldığı vurgulanan açıklamada, “Ayrıca sosyal medya üzerinde ya da internet ortamında, kişi ve kurumları hedef göstermek suretiyle gerçek dışı algı oluşturmayı hedefleyen, terör örgütleri ve illegal yapılanmaların sosyal medya faaliyetlerine destek niteliği taşıyan ya da takibi şikayete bağlı olmakla birlikte toplumda infial uyandıran içerikler hassasiyetle takip edilmekte, bu hususlarda adli süreçlere delil olacak nitelikte çalışmalar yapılmaktadır. Türk Polis Teşkilatı suç ve suçlularla mücadeleyi siyasi, düşünce, din, mezhep, cinsiyet ve benzeri sebeplerle ayrım gözetilmeksizin sanal ortamda da sürdürmeye devam edecektir.” denildi.

Her şey MGK kararıyla başladı: Cemaate karşı gayri nizami harp

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye’de korona: 17 kişi daha hayatını kaybetti, 1186 yeni vaka!

Türkiye’de korona salgını nedeniyle 17 kişi daha vefat etti. Toplam vefat sayısı 5 bin 167’ye yükseldi.  

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de günlük koronavirüs tablosunu sosyal medya hesabından paylaştı. 49 bin 714 kişiye test uygulandığı belirtilen tabloda son 24 saat içerisinde 1186 yeni vaka tespit edildiği belirtildi.  

Toplam vaka sayısı 202 bin 284’e yükseldi. 

Sağlık Bakanı Koca, sosyal medyada paylaşımında “Burdur ve Gümüşhane’de 2 gündür yeni vaka yok. En çok vaka olan 5 il: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Bursa. Toplum sağlığı için risk yansıtan görüntüler artıyor: Bugün, medyada, yolcular arasında sosyal mesafenin sıfırlandığı taşıt haberleri yer aldı.” dedi.  

Her şey MGK kararıyla başladı: Cemaate karşı gayri nizami harp

Okumaya devam et

Popular