Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Davutoğlu: Yeniden 28 Şubat sahnelerini görmeye başladık

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Mersin’de KOM polisinin Kuran ve hadis kitaplarını suç delili olarak sergilemesine sert tepki gösterdi. “Yeniden 28 Şubat sahnelerini görmeye başladık. Çok acıdır. Kimdir bunun sorumlusu” dedi.

BOLD – Mersin’de geçtiğimiz hafta KOM polislerinin silah, bomba, bıçak, uyuşturucu sergiledikleri masada; suç delili diye Kuran, Hadis ve dini kitapları sergilemesi tepki çekmişti.

Eski Başbakan Davutoğlu, Twitter hesabından Kuran, tefsir ve hadis kitaplarının suç unsuru gibi sergilenmesine sert tepki gösterdi. Davutoğlu, “Bu iktidarın akıl hocaları 28 Şubat artığı olduğu için yıllar sonra yeniden 28 Şubat sahnelerini görmeye başladık. Bu açık şekilde iktidarın keyfi yönetiminin polisteki tezahürüdür. Terörle mücadele kılıfı altında hukukun ve adaletin lime lime edilmesidir” ifadelerini kullandı.

ADALETİN LİME LİME EDİLMESİDİR

Davutoğlu, şunları söyledi: “Bu iktidarın akıl hocaları 28 Şubat artığı olduğu için yıllar sonra yeniden 28 Şubat sahnelerini görmeye başladık. Çok acıdır. Geçen hafta bir polis baskını sonrası, bu ülkede hemen her vatandaşın evinde bulunan kutsal kitabımız Kur’an, tefsir, hadis ve fıkıh kitapları suç delili olarak sergilendi. Ben bu sahneyi 12 Mart dönemlerinde hatırlarım. O yıllarda kitaplar sergilenir suç unsuru olarak gösterilirdi. Sonra 12 Eylüle geldik, orada gördük. Biz böyle acı manzaraları en son 28 Şubat’ta görmüştük. Şimdi bugünde aynı şey yapılıyor. Ne değişti. Bir Batı ülkesinde bu sahne yaşansa ortalığı birbirine katacak olanlar suspus. Daha düne kadar mitinglerde halka Kur’an-ı Kerim gösterenler, bu kez tefsirinin polis standında suç delili olarak sergilenmesine iktidar cenahından bir tek ses çıkmadı. Bu açık şekilde iktidarın keyfi yönetiminin polisteki tezahürüdür. Kimdir bunun sorumlusu. Kimdir kitapların suç unsuru gibi göstermenin sorumlusu. Terörle mücadele kılıfı altında hukukun ve adaletin lime lime edilmesidir. Siz açık bir şekilde kanun tanımayacağınızı ilan ediyorsanız, hukuk devleti kuralları dışında bir yönetime geçtiğinizi ilan ediyorsunuz demektir. ”

Kuran ve hadis kitapları suç delili diye sergilendi

Politika

Bahçeli’nin davetine Akşener’den ret: Kendi ortağıyla ilgilensin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “Evine dön” çağrısına İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bahçeli kendi ortağıyla ilgilensin. Siyasi magazin konularından konuşmayı siyasi nezaketle hiç bağdaştırmadığımı söylemek isterim” karşılığını verdi.

BOLD – Türkiye’de siyaset yeni gelişmelerle ısınıyor. Bir yanda eski CHP Milletvekili Muharrem İnce’nin ‘yeni parti kurma’ iddiaları tartışılırken diğer tarafta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e “Evine dön” daveti konuşuluyor.

DÖNMESİ DOĞRU VE TUTARLI BİR DAVRANIŞ OLACAKTIR

Ancak Bahçeli’nin çağrısı Akşener nezdinde itibar görmedi. İyi Parti lideri, Cumhur İttifakı küçük ortağının “İyi Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanım’ın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir. Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır” ifadelerine şu cevabı verdi:

SAYIN ERDOĞAN ORTAĞINIZI ÜZERİMİZE SARDIRMAKTAN ALIN

“Bahçeli başta ben olmak üzere partime saldırıyor. Biz bundan bıktık, lütfen kendi ortağıyla ilgilensin. Birincisi bu. Diğer taraftan siyasi magazin konularından konuşmayı, siyasi nezaketle hiç bağdaştırmadığımı söylemek isterim. Sayın Bahçeli’nin en önemli özelliği, kendisinin altını ısrarla çizdiği nezaketidir ama ekonomik problemler olduğu dönemde, salgın yaşadığımız bir dönemde, esnafımızın, işsiz gencimizin, tarımımızın pek çok sorunu varken, milletin sesini duymak yerine, o sese cevap vermek yerine siyasi magazinle meşgul olmasını hiç hoş bulmadığımı ifade etmek isterim. Bir kez daha söyleyeyim… Sayın Erdoğan ortağınızı üzerimize sardırmaktan alın, yeterli ilgiyi gösterin lütfen. Bizim derdimiz millettir, milletin sesidir.”

Davutoğlu: Ekonomik ve siyasi kriz varsa, yeni siyasi arayışlar da olur

Okumaya devam et

Politika

Mustafa Varank Beyrut’taki patlamayı Kanal İstanbul’a bağladı

Beyrut’taki patlamaya neden olan amonyum nitratın, 6 yıl önce İstanbul Boğazından geçtiğini hatırlatan Varank, Kanal İstanbul’un güvenlik açısından gerekliliğine vurgu yaptı.

BOLD – Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, onlarca kişinin hayatını kaybettiği ve binlerce Lübnanlının yaralandığı, Beyrut Limanındaki patlamaya ilişkin sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşımda bulundu.

KANAL İSTANBUL STRATEJİK GÜVENLİK MESELESİ

Patlamaya neden olan 2 bin 750 ton amonyum nitratın, 6 yıl önce İstanbul Boğazından geçtiğini hatırlatan Varank, Kanal İstanbul projesinin önemini değindi. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konula ilgili ısrarını da vurgulayan Varank, kanal için ‘Türkiye için stratejik bir güvenlik meselesidir’ dedi.

BASİT BİR KONU DEĞİL

Varank paylaşımında, ”Hepimizin yüreğinin yandığı patlamaya neden olan 2750 ton amonyum nitrat, 6 sene önce Beyrut’a giderken İstanbul Boğazı’ndan geçti. Sayın Cumhurbaşkanımızın ısrarla üzerinde durduğu Kanal İstanbul basit bir konu değil, Türkiye için stratejik bir güvenlik meselesidir” ifadelerini kullandı.

Varank’ın paylaşımına, Kanal İstanbul çevresinden yapılması planlanan yerleşimi hatırlatan takipçilerinden yorum yağdı.

İSİG: Salgının yayıldığı Vestel’de 1 işçi daha korondan hayatını kaybetti

Okumaya devam et

Politika

EYT’liler mücadeleyi Umut Partisi ile sürdürecek

İktidarın ısrarla taleplerini karşılamadığı ve düzenledikleri mitinglerle dikkat çeken emeklilikte yaşa takılanlar parti kurdu. Sayıları 6 milyonu aşan EYT’liler kendileri için ‘Umut Partisi’ adını seçi.

BOLD – İçişleri Bakanlığı’na başvuran emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) mücadelelerini parti çatısı altında devam ettirecek. İlk başvurularını 14 Nisan’da yapan EYT’liler, Umut Partisi adı altında resmen faaliyete başladı.

EN BÜYÜK MAKAMLARA KADAR LİYAKAT ESAS ALINACAKTIR

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre Genel Başkan Abdülkadir Bozkurt, bir hak arayışı çabasını siyasette taşıdıklarını belirtti. EYT’lilerin ve haksızlığa uğramış tüm vatandaşların sesi olacaklarını söyleyerek “Kamu yönetiminde ciddi revizyona gidilecektir. Gereksiz kamu harcamaları kısıtlanacaktır. En küçük kadrodan en büyük makamlara kadar liyakat esas alınacaktır. Torpil ve adam kayırmaca kesinlikle yapılmayacaktır. Kamuda etik ilkeler belirlenecektir. İşte bu ve benzeri sebeplerle Umut Partisi’ni kurduk” ifadelerini kurdu.

Muharrem İnce Mesut Yılmaz ile yeni parti istişaresi yapacak!

Okumaya devam et

Popular