Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Endişeleri insanın kendi negatifliğine bağlayan Nil Karaibrahimgil’i fena tiye’aldılar

Endişelerimizin yüzde 97’sinin negatif düşüncelerimizden kaynaklandığını söyleyen şarkıcı Nil Karainrahimgil’e ‘özgürlüğümüz kısıtlanıyor, yaşama garantimiz yok’ diyen sosyal medya kullanıcılarından itiraz geldi.

BOLD- Hürriyet’te yazan şarkıcı Nil Karaibrahimgil’in, ‘İnsanın her güne gücü yeter mi? başlıklı yazısı sosyal medyada gündem oldu. Negatif düşüncenin hayata etkilerinden bahseden Karaibrahimgil yazısında, “İnsan günde aklından 70 bin düşünce geçirir. Bunun yüzde 85’i negatif, yüzde 90’ı bir önceki günle aynı düşünceler. Yani endişelerimizin yüzde 97’si negatif düşünceler yüzünden” ifadelerini kullandı.

‘Halbuki Endişelerimizin yüzde 85’i gerçekleşmiyor, kalan yüzde 15’i de bir şekilde halloluyor’ diyen şarkıcı Karaibrahimgil’in köşe yazısı sosyal medyada dalga konusu oldu. Geleceğinden endişeli olduğunu söyleyen sosyal medya kullanıcıları, endişelerinin negatif düşüncelerden kaynaklandığı görüşüne katılmadığını belirtti. Katılanlarsa da kendilerini hayat şartlarının negatifliğe sürüklediğini söyledi.

HAYATIMIZIN GARANTİSİ YOK, ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ KISITLANIYOR

Genç bir sosyal medya kullanıcısı, ”Nil abla 19 yaşındayım, Gelecek kaygısı yaşıyorum, Ailem zengin değil, Torpil isteyeceğim dayım yok, Millet cahil, Yaşlılar yüzünden yıllarımız heba olmuş, İnsanlar yoruyor, Hayatımızın garantisi yok, Özgürlüğümüz kısıtlanıyor, Mutlu olamıyoruz. Nasıl negatif olmayalım? diye sordu.

İsa’nın Çilesi filminin sahne arkası görüntüsünü paylaşan bir sosyal medya kullanıcısı da, ”Nil karaibrahimgil bize endişelerinden bahsediyor’ diyerek ünlü şarkıcıyı ti’ye aldı.

Fatih Portakal’ın yeni banknot paylaşımı olay oldu: ‘Çok para basılıyor herhalde’

Medya

Doların rekorlar kırdığı gün A Haber’den “Türkiye ayağa kalktı” müjdesi

Dolar kuru tarihi seviyelerde gezinirken, hükumete yakın A Haber televizyonu, normalleşme adımları sonrası Türk ekonomisinin ayağa kalktığını iddia etmesi alay konusu oldu.

BOLD – Türkiye uzun bir süredir ekonomik krizle savaşıyor. Son yıllarda Türk Lirası, döviz kurları ve altın karşısında çok fazla değer kaybetti. Yaklaşık 1 ay sabit kalan dolar kuru hafta başında hareketlendi. Bugün rekora koşan dolar şu anda 7,25-7,30 lira sevilerinde.

Dolar kuru tarihi sevilerde gezinirken, hükumete yakın haberleriyle bilinen A Haber kanalından ilginç bir ekonomi haberi geldi. Kanal sosyal medya hesabından da paylaştığı haberde ‘Türkiye’nin koronavirüs salgını devam ederken atılan normalleşme adımlarıyla ayağa kalktığı’ ifadeleri kullanıldı.

NEDEN HABERİMİZ YOK

A Haber’in paylaşımı sosyal medyada takipçilerinin alay konusu oldu. Bir sosyal medya kullanıcısı ”Ayağa kalkmışız. neden bizim haberimiz yok bundan” diyerek tepkisini dile getirdi. Bir başka sosyal medya kullanıcısı ise ‘Cennet Mahallesi’ dizisinden bir kareyle, ”A Haber’e göre Türkiye” paylaşımı yaptı.

İşte o tepkilerden bazıları…

Twitter’da ‘Albayrak’ bilmecesi

Okumaya devam et

Medya

Troller yine birbirine girdi: Meczup, kuyruğunu kıstırıp kaçma!

Süleyman ve Hadi Özışık kardeşleri kendisi aleyhine komplo kurmakla suçlayan Fatih Tezcan, Süleyman Özışık’la kozlarını yine sosyal medyada paylaştı.

BOLD- AKP yanlısı, trol olarak da bilinen sosyal medya kullanıcıları Fatih Tezcan ve Süleyman Özışık yine birbirine girdi. Sosyal medya hesaplarından sık sık kavga eden ve birbirlerine hakaret içerikli paylaşımlar yapan ikili bir kez daha karşı karşıya geldi.

‘SON SABIRLARIM’

Tezcan, İnternet Haber sitesinin de sahibi olan Hadi ve Süleyman Özışık kardeşleri, kendisi aleyhinde bazı komplolar hazırladığını iddia ederek fitneyle suçladı. Tezcan suçlayıcı paylaşımında şu ifadeleri kullandı, ”Benim güçle ve isimlerle işim olmaz. Ben davaya, hakikate bakarım. Ve siz yanlış bir plan içindesiniz. Noktası virgülüne kadar bütün planlarınızdan, stratejilerinizden haberimiz var. Son sabırlarım. Sonra demedi demeyin. Bölücülük yapmayın. Fitne çıkarmayın.”

Tezcan’a cevap Süleyman Özışık’tan geldi. Tezcan’a meczup diyen Özışık, hakkında açtığı davalara atıfta bulunarak, ”Kuyruğunu kıstırıp kaçma. Gel mahkemeye attığın iftiranın hesabını ver!” dedi.

DAVA DİYE DİYE DAVALIK OLACAKLAR

Öte yandan ikilinin kavgasını sosyal medya hesabından yorumlayan gazeteci Yeliz Koray ise, tarafların soluğu mahkemede almasına değinerek, “Dava, davamız” diye diye birbirleriyle davalık olacaklar sonunda” ifadelerini kullandı.

Ayasofya oy tercihlerini etkilemedi, adaletsizlikte patlama var

Okumaya devam et

Medya

İşte Mithat Bereket’in son hâli

Televizyon haberciliğinin duayen isimlerinden Mithat Bereket’in son hâli görenleri üzdü. Mücadele ettiği hastalık sebebiyle hayat kalitesi hayli kötüleşen gazetecinin fotoğrafını yapımcı kardeşi Özer Bereket paylaştı.

BOLD – Bir dönemin ekran yüzlerinden gazeteci ve belgesel yapımcısı Mithat Bereket’in son durumunu gösteren bir fotoğraf karesini yapımcı kardeşi Özer Bereket sosyal medya hesabından paylaştı. Yürüme, denge ve konuşma problemleri yüzünden mesleğine ara veren Bereket’in son hali sevenlerini üzdü.

Mithat Bereket, savaş bölgelerinde yaptığı haberlerle tanınan bir gazeteci.

AYAKTA KALMAYI BAŞARDIM

Geçen yıllarda hastalığına dair açıklama yapan usta gazeteci, “Bir süredir rahatsızlığımdan dolayı sizlerle birlikte olamadım. Yürüme, denge ve konuşma problemleri beni sizlerden ayırdı. Sonuçta ölmedim ama, dostlarımın, akrabalarımın ve özellikle de kardeşimin sayesinde ayakta kalmayı başardım” demişti.

YILDIZI 32. GÜN İLE PARLADI

Gazeteci Mithat Bereket, 1990’da merhum Mehmet Ali Birand ile özdeşleşen ’32. Gün’de dış haberler muhabirliği ile başladığı meslek hayatını aynı programda dış haberler editörlüğüyle sürdürdü. Hazırlayıp sunduğu ‘Pusula’ adlı haber programı 1995’de Kanal D’de, 1996’da Star TV’de yayınlandı. 1999’dan itibaren de NTV’de ekrana çıktı. Bereket, aralarında Mandela, Butto, Kaddafi, Barzani, Talabani, Rabin, Perez, Arafat da bulunan birçok dünya lideri ve devlet adamıyla röportaj yaptı.

İsrail’de uygunsuz sahneler için ‘Koşer Netflix’

Okumaya devam et

Popular