Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Tutuklu avukatın babasından Adalet Bakanlığı’na: “Oğlumu öldürmek mi istiyorsunuz!”

Dört gün önce zorla hastaneye kaldırılan ölüm orucundaki tutuklu avukat Aytaç Ünsal’ın babası Nihat Ünsal, oğlunun cezaevinde yaşadığı hak ihlallerini açıkladı.

BOLD – ‘Adil yargılanmadığı’ için 182 gündür ölüm orucu tutan ve rızası olmadan Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’ne kaldırılan tutuklu avukat Aytaç Ünsal’ın babası Nihat Ünsal, oğlunun son durumuna ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Eşinin oğlunun yanında bulunduğunu söyleyen Nihat Ünsal, Adalet Bakanlığı’na seslenerek “Az önce oğlumuz Aytaç’ın refakatçisi eşimle görüştüm. Hücredeki beyaz ışığı gece boyunca yaktıkları için Aytaç uyku problemi çekmeye başlamış. Bağışıklık sistemi iyice zayıflamış birini uyutmayarak bir an önce öldürmek mi istiyorsunuz?” dedi.

“ONLAR ADİL YARGILANMAK İSTİYOR”

Aytaç Ünsal’ın eşi Didem Ünsal ise, “Aytaç ve Ebru bu hastanelerde kalmak, muayene olmak, tedavi olmak istemiyor. Onlar hastaneden çıkmak ve özgürlüklerine, sevdiklerine kavuşmak istiyor. Onlar adil yargılanmak istiyor.” ifadelerini kullandı.

Ünsal ile birlikte 213 gündür ölüm orucunda olan tutuklu avukat Ebru Timtik da zorla Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kaldırıldı. Adli Tıp Kurumu, Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın cezaevinde kalmalarının uygun olmadığına dair rapor vermişti.

İDDİANEME GİZLİ TANIK İFADELERİYLE HAZIRLANDI

DHKP-C üyesi oldukları iddiasıyla tutuklanan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi avukatlar 12 Eylül 2018’den beri cezaevinde. İddianame gizli tanıkların verdiği ifadelerle hazırlandı. ÇHD Başkanı Selçuk Kozağaçlı ve avukatlar Aycan Çiçek, Engin Gökoğlu ve Ayşegül Çağatay, 3 Şubat 2020’den beri sürdürdükleri açlık grevine 10 Mart’ta ara verdi. Timtik ve Ünsal ise açlık grevini ölüm orucuna çevirdi. Silivri 9 No’lu Cezaevi’nde bulunan Timtik 213, Burhaniye T Tipi Cezaevi’nde bulunan Ünsal ise 182 gündür eylemine devam ediyor. Her ikisine de fotoğraf çekimine izin verilmiyor.

18 AVUKATA 159 YIL CEZA

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi, 20 Mart 2019’da iki avukatın da aralarında olduğu ÇHD üyesi 18 avukata toplam 159 yıl ceza verdi. Mahkemenin gerekçeli kararında, Halkın Hukuk Bürosu’nda avukat olarak çalışan Timtik ve Ünsal hakkında “yakalanan örgüt mensuplarına örgüt talimatlarını ilettiği, örgütle arasındaki irtibatı sağladığı, kuryelik yaptığı” suçlamaları yer aldı. Ebru Timtik örgüt üyeliğinden 13 yıl 6 ay, Aytaç Ünsal 10 yıl 6 ay hapse mahkum edildi. Sekiz avukatın tutuklu yargılandığı dava dosyası Yargıtay’da bulunuyor.

Ölüm orucundaki avukatlar Timtik ve Ünsal için Adli Tıp’a sevk kararı

Ölüm orucundaki avukatlar için baro başkanlarından çağrı

Gündem

AKP İl Başkanı bayramlaşacak diye acil servis esas duruşta

AKP Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir’in bayram ziyareti için gittiği devlet hastanenin acil servisinde sağlıkçıların hazır kıta bekletildiği ortaya çıktı.

BOLD – AKP Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, bayramın ikinci günü sağlıkçılarla bayramlaşmak için Tokat Devlet Hastanesi Acil Servisine gitti.

Sağlıkçılarla bayramlaşan İl Başkanı Aldemir, bayramlaşma fotoğraflarını sosyal medya hesabında, “İl Gençlik Kolları Başkanımız Mesut Aktürk ve yönetim kurulu üyelerimizle beraber salgın sürecinde büyük emek ve gayretle çalışan sağlık ordumuzun nezdinde acil serviste görev yapan arkadaşlarımızla bayramlaştık. Rabbim kolaylıklar versin bayramınız mübarek olsun” notuyla paylaştı.

Aldemir’in paylaştığı fotoğrafta sağlık çalışanlarının hastane dışında tek sıra hazır kıta beklemesi dikkat çekti. Hastane dışında kendisini tek sıra hazır katı bekleyen acil servis çalışanlarıyla bayramlaşan Aldemir daha sonra servisin içine girdi.

Öte yandan, Aldemir’in bayramlaşma için gittiği emniyet ve jandarma görevlilerinin de hazır kıta bekletildiği öğrenildi.

Ama kısa süre sosyal medyada yayılan fotoğraflara vatandaşlar tepki gösterdi.

Okumaya devam et

Gündem

Sedat Peker’in oltasına gelen bakan kim?

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve Pelikan grubuyla çarpışırken aniden hedefini değiştirdi ve son videosunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya döndü. Soylu, tabiri caizse Peker’in oltasına gelen ilk kişi oldu. Gazeteci Cevheri Güven, ilk kez duyacağınız bilgiler ışığında Peker’in dördüncü videosunu analiz etti. BOLD

Okumaya devam et

Gündem

En fazla KHK’lıyı bağrından çıkaran Kavşut Köyü belgesel oldu

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine bağlı Kavşut Köyü 15 Temmuz’un ardından yaşananlar nedeniyle bir belgesele konu oldu. 2 bin 400 nüfuslu 400 haneli Kavşut’ta 200 civarında kamu görevlisi KHK’larla mesleklerinden ihraç edildi. Gazeteci Erkan Yiğitsözlü’nün yönetmenliğini yaptığı “KHK Köyü: Kavşut” adlı belgesel bugün Youtube üzerinden yayınlanacak.

BOLD – KHK’ların Anadolu insanı için nasıl bir kıyım olduğunu anlatan KHK Köyü Kavşut belgeseli bugün akşam Türkiye saatiyle 21:00’de KHK TV’nin Youtube hesabından yayınlanacak.

KHK’larla 2 bin 400 nüfuslu, 400 haneli köyde 200 civarı kamu görevlisi terörist yaftası vurularak mesleklerinden ihraç edildi. Gazeteci Ahmet Erkan Yiğitsözlü’nün yönetmenliğini yaptığı belgesel, Anadolu’nun mütevazı bir köyü ölçeğinde ülke genelindeki haksızlık, hukuksuzluk ve zulmü gözler önüne seriyor.

Kavşut Köyü’nde doktorundan askerine, hâkiminden savcısına, polisinden gardiyanına ya da öğretmenine kadar her meslek grubundan 200 civarında ihraç edilen KHK’lının yaşadıkları anlatılıyor.

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0