Bizimle iletişime geçiniz
chp kurultay chp kurultay

Politika

CHP kurultayına katılan delege koronavirüse yakalandı

CHP’nin 37. olağan kurultayına katılan İstanbul delegesi Aydın Yıldırım’ın koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve karantinaya alındığı belirtildi.

BOLD – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimlerde partiyi başarıya götüren ve kurultayda da delegeden destek alan mevcut MYK’nın büyük çoğunluğu ile devam edeceği öğrenildi.

Cumhuriyet’in haberine göre, CHP’de bayram boyunca da MYK için kulisler sürdü.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un yerel seçimlerde alınan başarıda payı olması nedeniyle görevini sürdürmesi bekleniyor.

MYK’de kalması beklenen isimler şöyle: Kurultayda delegeden en yüksek oyu alan Faik Öztrak, Oğuz Kaan Salıcı, Onursal Adıgüzel, Muharrem Erkek, Bülent Kuşoğlu, Orhan Sarıbal, Veli Ağbaba, Gamze Akkuş İlgezdi ve Yunus Emre.

MYK’ya katılacak isimler arasında ittifaklar nedeniyle Balıkesir Belediyesi başkan adaylığı gerçekleşmeyen Ahmet Akın ile Mersin milletvekili Ali Mahir Başarır’ın ismi MYK’ya yeni katılacaklar arasında konuşuluyor. Kurultayda 3 büyükşehirden de yüksek oy alan gazeteci kökenli Kahramanmaraş milletvekili Ali Öztunç’un adı basınla ilişkiler ve kurumsal iletişim için geçiyor. Aynı görev için Erdoğan Toprak da konuşulan isimler arasında yer alıyor. Genel sekreterlik için ise Bülent Tezcan’ın adı geçiyor.

LİSTEYİ DELENLER DE MYK’YA GİREBİLİR

MYK’ye girmesi beklenen isimler arasında Selin Sayek Böke, Yaşar Seyman ve Bilim Kurulundan listede olan Aylin Yaman yer alıyor. Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde yer alan söz konusu isimlerin yanı sıra listeyi delerek PM’ye giren sürpriz bir ismi de MYK’ye taşıyabileceği kaydediliyor.

KURULTAY DELEGESİ KORONA OLDU

Öte yandan CHP’nin 37. olağan kurultayına da katılan İstanbul delegesi Aydın Yıldırım’ın koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve karantinaya alındığı açıklandı. Eski CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Durumu iyi. Herhangi bir belirti görmediğini anlattı” dedi.

CHP’li vekil sordu: Adalet Bakanlığı cezaevlerindeki koronavirüs vakalarını 48 gündür açıklamıyor

Politika

AKP’li Esenler Belediyesi’nin kol saati ihalesi AKP’li yöneticinin çocuklarının oldu

AKP’li Esenler Belediyesinin “Hediyelik kol saati ihalesi”ni, AKP’li Bayram Akkaya’nın oğulları Ferhat ve Serhat Akkaya’ya ait Akkaya İnşaat adlı şirketin kazandığı ortaya çıktı.

BOLD- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’nun başkanı olduğu Esenler Belediyesi, 25 Aralık 2019’da “hediyelik kol saati” alımı için ihaleye çıktı.

İki iştirakçinin katıldığı ihaleyi, 280 bin liraya, Esenler İlçe Başkanlığı’da görevli Bayram Akkaya’nın oğulları Ferhat ve Serhat Akkaya’ya ait Akkaya İnşaat Mobilya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kazandı.

Ayrıca baba Akkaya, İstanbul Ticaret Odası (İTO) kayıtlarına göre ihaleyi kazanan şirketin eski yöneticisi olarak görülüyor.

Sözcü’nün haberinde yer alan sözleşmeye göre, hediyelik kol saatleri 26-31 Aralık tarihleri arasında 5 gün içinde belediyeye teslim edildi. Bu ihalenin sonucu ise geçen 14 Mayıs’ta kamuoyuna duyuruldu. Duyuruda teknik şartname yer almadığı için, kol saatlerinin markası ve adedi öğrenilemedi.

AİDİYETİNE BAKMAYIZ

Esenler Belediyesi daha önce de tanıdık isimlere verilen ihalelerle defalarca gündeme geldi. Belediye iddialarla ilgili, “Belediyemizin ihalelerine giren firma ve yöneticilerinin hangi partiye, hangi vakıf veya derneğe, hangi aidiyete mensup olduğuna bakmayız” açıklaması yaptı.

MHP’den ihraç Cemal Enginyurt’tan sert anket uyarı: Keser döner sap döner…

Okumaya devam et

Politika

MHP’den ihraç Cemal Enginyurt’tan sert anket uyarı: Keser döner sap döner…

MHP’den ihraç edilen Cemal Enginyurt, anket sonuçlarının eski partisi ve ittifak ortağının aleyhine olduğunu belirterek, önlem alınmazsa “Yarın çok geç olacak” uyarısında bulundu.

BOLD- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile yaşadığı fındık rekoltesi tartışması sonrası, AKP Hükumetinin ittifak ortağı MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, anket sonuçları konusunda ilginç bir iddiada bulundu.

MİLLETE KULAK VERİN

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Enginyurt, iktidara “Millete kulak verin” çağrısında bulundu. Hükumetin trol hesaplarla gündeme gelmekle sevindiğini söyleyen Enginyurt önlem alınmaması durumunda, ”Yarın çok geç olacak” uyarısında bulundu.

Cemal Enginyurt’un ifadeleri şu şekilde: “Yayınlanan anketlere inanmayıp,trol hesaplarla tt olduk diye sevinmeye devam edin. Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner. Halka kulak verin, Esnafa, işçiye, köylüye, sanayiciye, gençlere, memura, işsize, kadınlara, sokağa, yani MİLLETE KULAK VERİN. Yoksa yarın çok geç olacak.”

O ZAMAN DERT ETME

Enginyurt, yaptığı paylaşıma “Susun oturun Cumhur’un oyu yüzde 55” yorumunda bulunan bir sosyal medya kullanıcısına şöyle cevap verdi: “O zaman benim yazdıklarımı dert etme, akıl da verme.yolun açık olsun.”

Okumaya devam et

Politika

“Biz hazırız Ziya Öğretmenim”

Ziya Selçuk, tüm okul müdürleri ve 1. sınıf okutacak öğretmenlerle görüntülü görüştüğünü söyledi. Öğretmenlerin “Biz hazırız Ziya Öğretmenim” dediklerini aktardı.

BOLD – Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 21 Eylül’de okul öncesi ve 1. sınıflar için yüz yüze eğitimin başlamasına ilişkin açıklama yaptı. “Kovid-19 tedbirleri kapsamında MEB ve Sağlık Bakanlığı arasındaki entegrasyon sistemi ve uyarı mekanizması hazır. Okullarda tüm dezenfeksiyon çalışmaları tamamlandı, hijyen ve dezenfektan ihtiyaçları karşılandı, ateş ölçer bulundurulması sağlandı. Önümüzdeki üç hafta içinde tüm öğrencilere ücretsiz maske desteği vereceğiz. Maskeleri, okullarımıza ulaştırdık” dedi.

Ayrıca sosyal medyada hesabından paylaşım yapan Selçuk, şu ifadeleri kullandı: “Tüm okul müdürleri, tüm 1. sınıf okutacak öğretmenlerimizle görüntülü görüşme yaptım geçtiğimiz hafta. Büyük bir sınıfta yoklama gibiydi. Biz hazırız Ziya Öğretmenim, dediler. Burası bizde, dediler. Öğretmen, buradayız, derse o ülkenin yolu açılır. #okullarıgüvenleaçıyoruz.”

Okumaya devam et

Popular