Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AKP’liler okulların açılmasını istemiyor

Koronavirüs salgın ortamında okulların açılmasıyla ilgili MetroPOLL Araştırma’nın anketi sonuçlandı. Katılımcıların yüzde 64’ü eğitimin başlamasına onay vermiyor. Söz konusu durum AKP seçmeninde yüzde 53 gibi hayli dikkat çekici düzeyde çıktı.

BOLD – MetroPOLL Araştırma kurucusu ve CEO’su Özer Sencar, Kovid-19 pandemisi sürerken okulların açılıp açılmamasına dair tartışmayı içeren çalışmanın neticesini sosyal medyadan duyurdu. Buna göre ankete katılanların yüzde 64’ü salgın sebebiyle eğitimin başlamasına sıcak bakmıyor. Söz konusu yöndeki meyil AKP seçmeninde yüzde 53 şeklinde kendini gösterdi.

BAKANLIK EYLÜL BAŞINDA AÇILACAĞINI DUYURDU

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) 81 ile gönderilen genelgede, 2020-2021 eğitim yılının 31 Ağustos Pazartesi başlayacağı açıklandı. Okul öncesi eğitim ile 1. sınıflara, 31 Ağustos-4 Eylül arası uyum eğitimi verileceği bildirildi.

FİKRİM YOK DİYENLERİN ORANI YÜZDE 9,5

Tartışma ile ilgili MetroPOLL Araştırma ’31 Ağustos’ta okulların açılmasını planlanıyor. Siz bu tarihlerde koronavirüs salgını nedeniyle okulların açılmasını güvenli buluyor musunuz?’ diye sordu. Katılımcıların yüzde 26,5’i soruya ‘Evet’ 64’ü ‘Hayır’ cevabını verdi. ‘Fikrim yok’ diyenlerin oranı ise 9,5 oranında çıktı. Araştırmada dikkat çeken nokta ise AKP’lilerin yüzde 53’ünün ‘Hayır’ karşılığı vermesi oldu.

Cemal Enginyurt’tan ‘kendim ettim kendim buldum’ açıklaması

Gündem

Türkiye’de 73 kişi daha koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı’nın resmî sitesinden yaptığı paylaşımda son 24 saat içerisinde 73 kişi korona salgını nedeniyle yaşamını kaybetti.  

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 73 kişinin daha hayatını kaybettiğini, 1665 yeni vaka tespit edildiğini ifade etti.  

Bakan Koca’nın paylaşımında “Bugün tespit edilen 1.665 yeni hastamız var. Bölgesel çalışmalarımızın neticesini görmeye başladık. Önümüzdeki günlerde yeni hasta sayılarının salgını kontrol altına aldığımızı göstereceğine inanıyorum. Virüsle hep birlikte mücadele edelim.” dedi.  

Okumaya devam et

Gündem

Cübbeli Ahmet, ‘silahlanıyorlar’ dediği 150 derneğin ismini vermedi

Cumhuriyet savcılarına seslenerek “silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım” diyen Cübbeli Ahmet’in bugün ifadesine başvurulduğu öğrenildi.  

BOLD – Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, bir televizyon yayınında “Radikal Selefi derneklerin silahlandığını” iddia etmişti. Gazeteci Saygı Öztürk ile konuşan Ünlü, dernek isimlerini savcıların davet etmesi üzerine vermeye hazır olduğunu açıklamıştı. Cübbeli Ahmet’in bu sabah bildiklerini anlatmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne davet edildi. 

Independent Türkçe’den Cihat Arpacık’ın haberine göre bu sabah saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne giden Cübbeli, özel birimde polislerle görüştü. 

İfadesinde, silahlanma iddiasıyla ilgili bilgi aldığı kişileri belirten Ünlü, emniyet yetkililerine silahlandığı iddia edilen herhangi bir dernek, yapılanma veya şahıs ismi vermedi. Ünlü’nün ifadesi, soruşturmayı yürüten savcılığa gönderildi. 

Emniyet’in söz konusu soruşturma çerçevesinde önümüzdeki günlerde Cübbeli Ahmet’e bu bilgiyi getiren kişilerin de bilgisine başvuracağı öğrenildi. 

Cübbeli Ahmet’ten savcılara: silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım

Okumaya devam et

Gündem

Bütçe yetiştirilemeyen Diyanet, 5 bin personel daha alacak

Türkiye Diyanet Vakfı’nın gelirlerinin yanı sıra merkezi bütçeden kendisine ayrılan bütçeyi de bitirip ek bütçe almasıyla ünlenen Diyanet, 5 bin yeni Kuran kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin-kayyım almaya hazırlanıyor.

BOLD – Son 10 yılda personel sayısı 140 bini aşan Diyanet İşleri Başkanlığı, Kuran kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin-kayyım olmak üzere toplam 5 bin sözleşmeli personel alacak.

3 BİN 500’Ü İMAM HATİP OLACAK

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), Kuran kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin-kayyım olmak üzere toplam 5 bin sözleşmeli personel alınacağını duyurdu. Diyanet’in internet sitesinde yayımlanan ilana göre; taşra teşkilatında boş bulunan sözleşmeli pozisyonlara, 2018 yılı KPSS puan sırası esas alınarak 4-B sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım alınacak. Bu kapsamda bin 400 Kuran kursu öğreticisi, 3 bin 500 imam hatip ve 100 müezzin kayyımın alınacağı belirtildi.

7 HDP’li vekil hakkında ‘Kobani’ fezlekesi

Okumaya devam et

Popular