Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Elizabeth Debicki Prenses Diana’yı canlandıracak

Son yılların dikkat çeken oyuncularından Elizabeth Debicki İngiliz kraliyet ailesine odaklanan The Crown dizisinde, trajik bir şekilde hayata veda eden Prenses Diana’yı canlandıracak.

BOLD– İlk üç sezonuyla büyük beğeni toplayan bol ödüllü Netflix dizisi The Crown dördüncü sezonuyla ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Olivia Colman’ın Kraliçe Elizabeth rolüyle Altın Küre aldığı dizinin son iki sezonunda Prenses Diana da yer alacak.


KRALİYET’İN ÖYKÜSÜ 3 SEZON DAHA SÜRECEK

Kraliçe Elizabeth’in tahttaki yıllarını anlatan The Crown‘un 4. sezonu koronavirüs salgınından önce çekilmişti. Salgının etkilediği prodüksiyon süreci sebebiyle yayın tarihi henüz belirsizliğini korusa da yeni sezonun bu yıl izleyici ile buluşması bekleniyor.

Diziyi kaleme alan Peter Morgan daha önce 5. sezonun final olacağını söylese de Netflix’le yapılan görüşmelerden sonra başta planlandığı gibi 6 sezon da karar kılındı. 2022’de ekranlarda olması beklenen 5. sezon ve henüz yayın tarihi konuşulmayan final sezonunda en merak edilen karakter olan Prenses Diana rolünde ise Elizabeth Debicki‘yi izleyeceğimiz kesinleşti.

Elizabeth Debicki ve canlandıracağı Prenses Diana

AVUSTRALYALI OYUNCUNUN YÜKSELEN KARİYERİ

Christopher Nolan’ın vizyon tarihi yılan hikayesine dönen son filmi Tenet‘te izlemeye hazırlandığımız Debicki dikkatleri ilk defa The Great Gatsby ile çekmişti. Daha sonra The Man from U.N.C.L.E., Macbeth, Everest gibi yapımlarda rol alan Debicki, 2016’da The Kettering Incident isimli Avustralya dizisinde başrol oynadı. Paris doğumlu Avustralya asıllı oyuncu büyük çıkışını ise çok başarılı bir performans ortaya koyduğu The Night Manager dizisiyle yaptı.

Sinema

HBO Max dizilerden sonra orijinal film atağına geçti

Steven Soderbergh’in Meryl Streep ve Gemma Chan’i bir araya getiren yeni filmi Let Them All Talk, aralık ayında HBO Max’te izleyici ile buluşacak.

BOLDTraffic ile Oscar alan Soderbergh’in komedi türündeki yeni filminin senaryosunu, Deborah Eisenberg kaleme aldı. Filmlerinde yeni teknikler denemesiyle bilinen Soderberg’in bu yapımda da sınırlı imkanlar kullandığı biliniyor.

Daha önce iPhone ile film çeken ünlü yönetmen Let Them All Talk için ses ekipmanları dışında alışıldık film ekipmanlarının çoğunu kullanmamış ve hareketli sahnelerin birçoğunu eline kamera alıp tekerlekli sandalyede çekmiş.

Filme dair bir diğer ilginç bilgide senaryo ile ilgili. Gelen bilgilere göre yapımın senaryosu sadece olayları temel çizgileriyle ele almış ve oyuncuların doğaçlama performanslarıyla tamamlanmış.

Let Them All Talk yakın tarihte HBO Max’te izleyeceğimiz tek yapım değil. Raised by Wolves ile dizi alanında ilk ciddi yapımını sunan ve daha önce de Seth Rogen’ın An American Pickle filmini yayınlayan platform, önümüzdeki günlerde de Robert Zemeckis’in The Witches filmini izleyici karşısına çıkaracak.

Okumaya devam et

Gündem

Müjde Ar, aldığı ödülü Kavala ve tutuklu gazetecilere ithaf etti

6. Balkan Panorama Film Festivali’nin Onur Konuğu olan Müjde Ar, ödülünü 3 yıldır cezaevinde bulunan Osman Kavala’ya ve tutuklu gazetecilere ithaf etti.

BOLD– Birgün’ün haberine göre Türkiye sinemasının deneyimli ismi Müjde Ar, bu yıl 6. Kez düzenlenen Balkan Panorama Film Festivali‘nin Onur Konuğu oldu. Müjde Ar kendisine takdim edilen Onur Ödülü’nü 2017 yılından beri cezaevinde bulunan iş insanı Osman Kavala ile tutuklu gazetecilere ithaf etti.

Pandemik salgın nedeniyle festivale katılamayan Müjde Ar’ın yayınladığı video mesaj şöyle:

“Bana verilen bu ödülü yaptığı haberlerden ötürü hapishanede olan gazetecilere ve hakkında hiçbir delil olmadan, AİHM kararlarına rağmen 3 yıldır cezaevinde tutulan dostum, gerçek bir kültür-sanat dostu Osman Kavala’ya ithaf ediyorum.”

Okumaya devam et

Kültür

‘Yalnız ve Yaralı Bir Hayat: Fikret Muallâ’ sergisi İzmir’de yeniden açılıyor

Koronavirüs pandemik salgın nedeniyle kapılarını geçici olarak resimseverlere kapatan Fikret Muallâ sergisi, 20 Ekim’de İzmir’de yeniden ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

BOLD– 28 Şubat 2020’de ziyarete açılan “Yalnız ve Yaralı Bir Hayat: Fikret Muallâ” sergisi, salgın sebebiyle kısa süre sonra kapatılmıştı. 20 Ekim 2020’de kapılarını tekrar açacak olan sergi iki ay süreyle ziyaretçi kabul edecek.

Sergide Fikret Muallâ’nın 55 eserinin yanı sıra sanatçıya ait mektup, kitap ve kişisel eşyalara da yer veriliyor. Ara Güler’in çektiği Fikret Muallâ fotoğraflarının da bulunduğu sergi pazartesi hariç her gün saat 10.00-17.00 arasında açık olacak.

Pandemi tedbirlerinin uygulanacağı sergide ziyaret süresi 30 dakika ile sınırlandırıldı. Galeri içerisinde aynı anda en fazla 15 kişinin bulunabileceği sergiye ziyaretler 0232 502 11 00 nolu telefondan randevu alınarak yapılabilecek.

Okumaya devam et

Popular