Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

CHP’li Yalçın’ın katil zanlısı: Tabancayla vurdum ormanı yaktım

Ormanlık alanda vücudunun yarısı yanmış cesedi bulunan eski CHP Antalya Döşemealtı İlçe Başkanı Hasan Haluk Yalçın olayıyla ilgili emekli Özel Harekat polisi H.B. gözaltına alındı. 30 bin liralık alacak verecek meselesinin cinayete yol açtığı iddia edildi.

BOLD – Eski CHP Antalya Döşemealtı İlçe Başkanı Hasan Haluk Yalçın, vücudunun yarısı yanmış vaziyette ormanlık alanda ölü bulunmuştu. Olayla ilgili emekli özel harekat polisi H.B. gözaltına alındı.

ALACAĞINI İSTEYİNCE KAVGA ÇIKTI

Bir mekânda alkol almaya başlayan eski arkadaş ikili arasında iddiaya göre H.B’nin Yalçın’dan 30 bin liralık alacağını istemesiyle tartışma çıktı. Kısa sürede kavgaya dönüşen olay sonrası Yalçın ile H.B. otomobile binip, mekândan ayrıldı. Ormanlık alanda eski İlçe Başkanı’na tabancayla ateş ederek öldüren zanlı ardından ormanı ateşe verdi ve bölgeden ayrıldı.

YAKALANDIĞINDA ALKOLÜN ETKİSİNDEYDİ

Soruşturmayı sürdüren Antalya Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Döşemealtı Sanayi’de büfe işleten emekli özel hareket polisini evinde gözaltına aldı. H.B. polise verdiği ifadesinde, “Kendisinden 30 bin lira alacağım vardı. Onu istedim. Aramızda tartışma çıktı. Ben de ormanlık alana götürüp, tabanca ile öldürdüm. Daha sonra ormanı ateşe verdim” dediği öğrenildi. Zanlının yakalandığı sırada alkolün etkisinde olduğu aktarıldı.

Zırhlı araçla ezilen Efe’nin kaza görüntüleri kayboldu!

Gündem

Bilim Kurulu üyesi yılbaşında 4 gün kısıtlama önerdi

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, yılbaşında hareketliliği azaltmak için 31 Aralık’tan itibaren hafta sonu ile birlikte 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması söz konusu olabileceğini söyledi.

BOLD – Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, 31 Aralık’ın perşembe gününe denk geldiğini hatırlatarak, yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının alınabileceğini söyledi.

BİR ARAYA GELMELER ENGELLENMİŞ OLUR

Yılbaşı ile ilgili Bilim Kurulu’nun gündeme getirebileceği önlemlere ilişkin açıklama yapan Prof. Dr. İlhan, “Belki 31 Aralık’tan başlayıp 4 günlük bir kısıtlama söz konusu olabilir. Böylece yılbaşı vesilesi ile toplumda insanların hareketliliği de azalmış olur, dışarıda bir araya gelme engellenmiş olur, ev içinde bir araya gelme engellenmiş olur. Ramazan Bayramı’nda da aynı kısıtlamayı yapmıştık. Şimdi 4 gün daha bir kısıtlama ile enfeksiyonun önü alınmaya çalışılabilir” dedi.

TOPLU FAALİYETLER HASTA SAYISINI ARTIRIYOR

Kısıtlama olsa dahi evlerde verilebilecek olası partilere de değinen Prof. Dr. İlhan, “Buradaki en büyük önlem öz sorumluluk. Şöyle bir şey oluyor; toplum cumartesi akşamdan bir araya geliyor, pazar günü de beraber oluyorlar. Beraber dışarıda da sosyalleşiyorlar, pazar akşamı herkes evine gidiyor. Böyle olunca cumartesinin ardı sıra gelen 6-7-8’inci günlerde maalesef hasta sayısının arttığını gözlemliyoruz” dedi.

EVLERİNİZE MİSAFİR KABUL ETMEYİN

Prof. Dr. İlhan, insanların evlerde bir araya gelmemesi gerektiğine vurgu yaparak, “Evde insanlar bir araya gelmesin. Parti olsun olmasın, evde insanlar olabildiğince misafir kabul etmemesi gerekiyor. Zaman tam çekirdek aile olarak bir arada olma zamanı, onlar ile bir arada olma zamanı. Biz vatandaşlarımızın evde parti yapmalarını hiç önermiyoruz. Zorunluktan dolayı insanlar bir araya geleceklerse mutlaka içeriye temiz hava girmesi maske takılması ve mesafeye uyulması gerektiğini tekrar hatırlatalım” dedi.

Hastalar sıra beklerken can veriyor

Okumaya devam et

Gündem

Siverek’te neler oluyor: Kaymakam, Emniyet müdürü, müftü ve diğerleri

Siverek Belediyesinde bir çalışanın belediye binasında silahlı saldırıya uğraması sonrası ilçede çok sayıda müdür ve yöneticinin görevden alınması dikkat çekti. Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın’ın istifasının ardından kaymakam, Emniyet müdürü, müftü, tapu ve tarım müdürleri görevden alındı. Şeyhmus Aydın’ın iki yardımcısı da seçim için istifa etti.

BOLD – Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde çok sayıda kamu görevlisinin görevden alınmasının ardından olayın perde arkasına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Görevden almalara neden olan olay 23 Kasım’da Siverek Belediyesi Hukuk Danışmanı Selçuk Yıldızoğulları’nın belediye binasında silahlı saldırıda ayağından vurulmasıyla başladı. Saldırı sonrası Siverek Belediye Başkanı Seyhmus Aydın, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden istifa etti.

SALDIRIYI YAPAN KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Aydın’ın istifası sonrası kaymakam, emniyet müdürü ve müftü ile tapu ve tarım müdürleri görevden alındı. Medyascope’un haberine göre Kaymakam Mustafa Çiftçiler, İlçe Emniyet Müdürü Özer Bilgehan, Müftü Mahmut Yıldızbaş, Tarım Müdürü Deniz Yavuzaslan ve Tapu Müdürü Yasin Koyugöz görevlerinden alındı. Kaymakam ve ilçe emniyet müdürünün, saldırıya ilişkin gözaltına alınan bir kişinin serbest bırakılmasıyla ilgili görevden alındığı öne sürüldü.

SEÇİM İÇİN İSTİFA ETTİLER

Aydın’ın yardımcılığını yapan iki meclis üyesi ise görevlerinden istifa etti. Cumali Karavar ve Hasan İzol’un 3 Aralık’ta yapılacak olan belediye başkanı seçiminde aday olmak için istifa ettikleri belirtiliyor.

İmamoğlu’na suikast istihbaratı 15 gün önce İçişlerine ulaştı

Okumaya devam et

Gündem

Sağlık sistemi zorda: Kovid-19’lu engelli sağlıkçıya bile izin verilmiyor

Koronavirüs salgını artarken sağlık çalışanı sayısı ise yetersiz. Kovid-19’a yakalanan birçok sağlıkçının çalıştırıldığı iddiaları ise giderek artıyor. Son olarak virüse yakalanan engelli sağlıkçı Kadri Ökmen’e idari izin bile verilmediği ortaya çıktı.

BOLD – Koronavirüs (Kovid-19) riski altındaki engelli ve kronik hastalığı olan sağlık çalışanlarına ücretsiz izin dahi verilmiyor. Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi’nde zor şartlarda çalışan engelli sağlık emekçilerinden biri olan laboratuvar teknisyeni Kadri Ökmen’in idari izin talebi reddedildi.

TEDAVİSİ BİR AYDIR SÜRÜYOR

Yüzde 96 engelli olan Ökmen, 5 Kasım’da koronavirüse yakalandı. 7 gün boyunca normal serviste tedavi gören Ökmen, sağlık durumunun kötüye gitmesi sonrası yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Yoğun bakım ünitesinde 15 gün tedavi gören Ökmen’in tedavisi normal serviste devam ediyor.

YETERSİZ EKİPMANLARLA ÇALIŞTIRILIYORUZ

Mezopotamya Ajansı’ndan Emrullah Acar’a konuşan Ökmen, salgından önce de engelli sağlık emekçilerinin zorlandığını ifade ederek, salgınla birlikte bu zorluğun daha da arttığına dikkat çekti. Salgınla birlikte engelli sağlık emekçilerinin işlerinin daha zorlaştığını aktaran Ökmen, yetersiz koruma ekipmanlarıyla çalışmak zorunda kaldıkları için sağlık emekçilerinin virüse yakalandığını belirtti. Ökmen, engelli sağlık emekçilerine yönelik izin, ücretsiz izin hakkının engellenmesinin de kendilerini zorladığını kaydetti.

ÜCRETSİZ İZİN TALEPLERİ DE KABUL EDİLMİYOR

Engelli sağlık emekçilerinin izinli sayılmasının sağlık sistemini etkilemeyeceğini vurgulayan Ökmen, “Bazı arkadaşlarımızın maddi durumu daha iyi ve ücretsiz izinli sayılma talebinde bulundular ama bu talepleri dahi kabul edilmedi” diye konuştu. Engellilere idari izin verilmesi gerektiğini belirten Ökmen, “Eğer izin verilmiyorsa bizi çalıştırıyorsanız çevresel düzenlemelerin yapılması, engelliler için özel tedbirlerin alınması gerekir” dedi.

Hastalar sıra beklerken can veriyor

Okumaya devam et

Popular