Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Koronavirüsten bugün 55 kişi yaşamını yitirdi

Bin 629 kişiye bugün Kovid-19 tanısı konulduğunu belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 55 kişinin daha salgın nedeniyle yaşamını yitirdiğini duyurdu. Bakan Koca, bugün iyileşen sayısının ise bin 402 olduğunu belirtti. 

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle ilgili güncel koronavirüs verilerini sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Bakan Koca, bin 629 kişiye koronavirüs (Kovid-19) tanısı konulduğu 55 kişinin daha yaşamını yitirdiğini duyurdu.

55 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından paylaştı. Bakan Koca, 55 kişinin daha koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitirdiğini ve testi pozitif çıkan bin 629 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

TOPLAM ÖLEN SAYISI 8 BİN 722’YE ÇIKTI

Açıklanan tabloya göre koronavirüs nedeniyle 8 bin 722 kişi yaşamını yitirirken, koronavirüs vaka sayısı 332 bin 382’e yükseldi. Bugün iyileşen sayısı bin 402 oldu. Toplam test sayısı 11 milyon 402 bin 342, toplam ağır hasta sayısı bin 398, toplam iyileşen hasta sayısı 291 bin 754, bugünkü test sayısı 115 bin 295 olarak kayıtlara geçti.

YOĞUN FİLYASYON ÇALIŞMASI YÜRÜTÜLÜYOR

Tablo ile ilgili açıklama yapan Bakan Koca, “Bugün yeni bin 629 hastamız var. Toplam ağır hasta sayımız bin 398. Ağır hasta sayımızı düşürmek için mücadele ediyoruz. Hastalarımızın durumu ilerlemeden tespit edebilmek için yoğun filyasyon çalışması yürütülüyor. Bu emeklere tedbirlere uyarak destek olun” dedi.

Türkiye’nin 9 Ekim 2020 güncel koronavirüs tablosu şöyle:

Ermenistan Devlet Başkanı Sarkisyan: Türkiye Kafkaslarda yeni bir Suriye yaratıyor

Gündem

Yeni sokağa çıkma yasakları geliyor: Haftasonu tam haftaiçi geceleri

Koronavirüs için yeni tedbirlerin alınacağını söyleyen gazeteci Candaş Tolga Işık, haftasonları tam kapanma, haftaiçi ise geceyle sınırlı sokağa çıkma yasağı geleceğini söyledi.

BOLD – Koronavirüs salgınında can kayıpları ve yeni vaka sayılarında her gün yeni bir rekor kırılıyor. Hafta başı yapılacak Kabine toplantısı sonrası, Bilim Kurulunun tavsiye kararları doğrultusunda bir dizi yeni koronavirüs tedbirinin açıklanması bekleniyor.

YIL SONUNA KADAR

Bu tedbirle ilgili gazeteci Candaş Tolga Işık, sosyal medya hesabından bazı duyumları paylaştı. Işık, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “HükUmet yarın yıl sonuna kadar uygulanacak yeni tedbirler almaya hazırlanıyor. Birçok önlem var masada son kararı kabine verecek ama blok bir sokağa çıkma yasağından ziyade haftasonları TAM kapanma, haftaiçi ise geceyle sınırlı sokağa çıkma yasağı ihtimali daha güçlü görünüyor.”

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da son günlerdeki konuşmalarında yeni tedbirler alınacağına dair sinyaller verdi.

Koronavirüsten bugün 185 kişi yaşamını yitirdi

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüsten bugün 185 kişi yaşamını yitirdi

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün 185 kişi hayatını kaybetti, yapılan testler sonucu da 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün 185 kişi hayatını kaybetti, yapılan testler sonucu da 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi. Böylece, Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 13 bin 558’e yükselirken toplam vaka sayısı da 494 bin 351 oldu.

Bugün iyileşen 4 bin 15 kişiyle birlikte toplam iyileşen hasta sayısı 400 bin 242’ye yükseldi. Toplam hastalarda zatürre oranının yüzde 3.4, toplam ağır hasta sayısının ise 5 bin 11 olduğu açıklandı.

verileri sosyal medyada hesabından değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Bugün 6.439 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısı artmaya devam ediyor. Bu yükü başarıyla göğüsleyen sağlık çalışanlarımıza destek olun. Tedbirlere daha sıkı uyarak mücadeleye güç katın” dedi.

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Okumaya devam et

Gündem

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Eskişehir’de esnaf ziyareti yapan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf, “Vergileri ödeyemiyoruz, kiraları ödeyemiyoruz, çıldırdık artık” diyerek oynamaya başladı.

BOLD – DEVA Partisinin Eskişehir il kongresi için şehre giden Genel Başkan Ali Babacan, Odunpazarı’nda esnafı ziyaret etti. Babacan ziyaret sırasında ilginç bir sürprizle karşılaştı.

Ziyaret sırasında bir esnaf, Babacan’ı karşısında görünce oynamaya başladı. Oyun havası eşliğinde oynayan esnaf ekonomik krizden dert yandı.

Dertli esnaf kendisine doğru gelen Ali Babacan’a “Vergileri ödeyemiyoruz, kiraları ödeyemiyoruz. Çıldırdık artık” dedi.

Esnaf, Babacan’ı da karşılıklı oynamaya davet etti.

AKP’li Çamlı’nın babası, ecdat yadigarı çeşmeyi söktürüp yerine apartman dikmiş

Okumaya devam et

Popular