Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İki kalp pili takılan hasta tutukluya ‘cezaevinde kalabilir’ raporu

Yirmi gün önce iki kalp pili takılan tutuklu öğretmen Adem Erdoğdu’ya Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ‘şartlar sağlandığı takdirde cezaevinde kalabilir’ raporu verdi. Cezaevlerinin şartlarına dikkat çeken aile ise Adem Erdoğdu’nun hayatından endişe ediyor.

BOLD – 19 Ekim 2020’de kalp pili takılan ve 1 gün sonra tekrar cezaevinin karantina hücresine gönderilen Adem Erdoğdu’ya ‘şartlar sağlandığı takdirde cezaevinde kalabilir’ raporu verildi. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından 5 Kasım 2020’de düzenlenen Durum Bildirir Raporu’ndaki kararda “Bilinen kalp yetmezliği mevcut. Hastaya CRT-D implante edilmiş. NIHYA implantları mevcut. Hastanın gerektiği durumunda sağlık personeline ulaşabileceği şartlarda tutulması önerilir. Aylık kardiyoloji poliklinik takibi önerildi. Bu koşullar sağlandığı takdirde cezaevi şartlarında kalabileceği öngörüldü.” denildi.

“SORUMLULUK CEZAEVİNDE Mİ ŞİMDİ”

Adem Erdoğdu’nun eşi Birsen Erdoğdu, eşine pil takan doktorlara verdikleri bu karardan dolayı tepki gösterdi. “Kalp pilini implante ettiğiniz Adem Erdoğdu’ya cezaevinde kalabilir raporu vererek mi hayata tutunmasını sağlayacaksınız? Doktor heyeti eşimin ŞARTLAR sağlandığında cezaevinde kalabileceğine karar vermiş. Sorumluluk cezaevinde mi şimdi?” ifadelerini kullandı. Birsen Erdoğdu, sorumluluğu üzerlerinden atmak için hem hastanenin hem cezaevinin elinden geleni yaptığını vurguladı.

KALBİ YÜZDE 35 ÇALIŞIYORDU

Cezaevinde sağlık hizmetlerine ulaşmanın zor olduğu ve koronavirüs salgını nedeniyle bu durumun daha da zorlaştığı biliniyor. 5 Mart 2018’den bu yana Sakarya Ferizli Cezaevinde bulunan Adem Erdoğdu’ya daha önce 16 gün kalp ilaçları verilmemişti. 2015 yılında anjiyo olan Adem Erdoğdu, cezaevine girdiğinde heyet raporlu bir kalp hastasıydı. Kalbi ilaçlarla yüzde 35 çalışıyordu. 2 buçuk yıldır tansiyon ve kalp sorunuyla mücadele eden Erdoğdu’nun hastalıkları cezaevine girdikten sonra ilerledi ve kalp pili takılacak duruma geldi.

ÇOCUKLARININ GÖZÜ ÖNÜNDE DARP EDİLMİŞTİ

Cemaat soruşturmaları kapsamında çocuklarının gözü önünde darp edilerek tutuklanan Türkçe öğretmeni Adem Erdoğdu (50), en son KHK ile kapatılan Sakarya Fatih Koleji halka ilişkiler departmanında çalışıyordu. Velilerle görüştüğünü söyleyen tanık ifadeleri, Bank Asya hesabı, Zaman Gazetesi aboneliği, mesajlaşma programı Bylock, evde bulunan 3 adet Kırık Testi kitabı nedeniyle 10 yıl hapis cezasına çarptırılan Erdoğdu’nun dosyası Yargıtay’da bulunuyor.

 

2.5 yıldır yaşam savaşı veriyordu: Bir günde kalp pili takıp cezaevine geri gönderdiler

 

Gündem

AKP’nin Halk Ekmek ile mücadelesi sürüyor: Bakanlık devreye girdi

Halk Ekmek büfelerinin olmadığı yerlerde vatandaşa mobil büfelerle ucuz ekmek ulaştıran İBB’nin bu uygulaması Tarım ve Orman Bakanlığının genelgesiyle yasaklandı.

BOLD – Ekonomik krizin ardından peş peşe gelen zamlarla, Halk Ekmek büfeleri önünden 90’ları andıran uzun kuyruklar oluşmaya başladı.

ÖNCE AKP GRUBU KARŞI ÇIKTI

İhtiyacı karşılamak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yeni büfeler açmak için İl Meclisinden yetki istedi. Proje AKP’li üyelerin karşı oyuyla reddedildi.

Bunu üzerine İBB mobil araçlarla kent merkezlerinde halka ucuz ekmek sağlama kararı aldı. Gelen baskıların ardından AKP grubu geri adım attı.

Bu seferde Tarım ve Orman Bakanlığı devreye girdi. Bakanlık ekmek satışına ilişkin yayımladığı genelgede mobil araçlarda ekmek satışını yasakladı. Bakanlığın yayımladığı genelge ile İBB’nin mobil ekmek büfelerinde ekmek satışı yasaklanmış oldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı‘nın yayımladığı genelgeyle artık pazarlar dışında seyyar araçlar ve mobil araçlar ile manav, kasap ve sokaklarda ambalajsız veya ambalajlı ekmek, diğer ekmek çeşitleri ve pide satışı yapılamayacak.

HALKIN EKMEĞİYLE OYNAMAYIN

Karar sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya kullanıcılarından yasakla halkın cezalandırıldığı yorumları geldi. CHP İl Başkan Yardımcısı İbrahim Can Kıran da yaptığı paylaşımda: “AKP-MHP Meclis grubunun engellemeleri yetmiyor, şimdi de bakanlık devreye giriyor.. Tarım ve Orman Bakanlığı, İBB’nin mobil büfeler ile ekmek satışını yasaklayan genelge yayınladı. Halkın ekmeğiyle oynamayın!!”

Pandemide Saray’a kapanan Emine Erdoğan kitap yazdı

Okumaya devam et

Gündem

Bir kaçırılma vakası daha: Devlet var diyorlar hani ya devlet

Elektrikçilik yapan  Gökhan Güneş’in Başakşehir’deki iş yerine gitmek için bindiği otobüsten iner inmez kimliği belirsiz kişilerce kaçırılmasına annesi, “Devlet nerede” diyerek tepki gösterdi.

BOLD – Başakşehir’de elektrikçi olarak çalışan Gökhan Güneş, dün sabah işe gitmek için bindiği otobüsten iner inmez etrafını saran kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldı. Güneş’in kaçılma görüntüleri de bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

ÇOCUĞUMUZA NE OLDU BELLİ DEĞİL

Etkin Haber’de yer alan habere göre, görüntülere ulaşır ulaşmaz karakola götüren Güneş’in yakınları polisin ilgisizliğinden şikayet etti. Polis merkezine görüntüleri kendi götürdüğünü söyleyen baba İbrahim Güneş: (Polis) CD’yi paket yaptı çekmeceye attı. Hiç izlemediler. Çocuğumuza ne olduğu belli değil” dedi.

ÇOCUĞUMU VERSİNLER BANA

Şikayet için gittikleri karakolda polisin dalga geçer gibi, kayıp oğlu için kaynını aradığını ve Gökhan Güneş’in nerede olduğunu amcasına sorduğunu söyleyen anne Nazife Güneş: “Devlet var diyorlar hani ya devlet nerede? Benim çocuğum nerede. Ben çocuğumu istiyorum. Polislerin yaptığını da biliyorum. Benim çocuğumu versinler bana. Çocuğumun canından endişe ediyorum” diyerek gözyaşları döktü.

 

Okumaya devam et

Gündem

Can kaybı ve vaka sayısında düşüş sürüyor

Sağlık Bakanlığının açıkladığı günlük koronavirüs verilerine göre, son 24 saatte hayatını kaybeden 153 kişiyle birlikte toplam can kaybı 24 bin 640 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı güncel koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. buna göre, bugün hayatını kaybeden 153 kişiyle birlikte toplam can kaybı 24 bin 640 oldu. Son 24 saatte yapılan 165 bin 109 test sonucunda semptom gösteren 743 hastayla birlikte 6 bin 289 yeni vaka tespit edildi. Böylece toplam vaka sayısı 2 milyon 412 bin 505’e çıktı.

AĞIR HASTA SAYISINDA DÜŞÜŞ SÜRÜYOR

Verilere göre 6 bin 113 kişinin daha sağlığına kavuşmasıyla toplam iyileşen sayısı 2 milyon 290 bin 32’ye ulaştı. Öte yandan hastalardaki zatürre oranı yüzde 5.1, ağır hasta sayısı da 2 bin 74 oldu.

Pandemide Saray’a kapanan Emine Erdoğan kitap yazdı

Okumaya devam et

Popular