Bizimle iletişime geçiniz

Medya

AKP’li yazar canlı yayında çıldırdı: Erdoğan’a itaat edeceksiniz!

Canlı yayında kuvvetler ayrılığını savunan gazeteci Barış Yarkadaş ile iktidar yanlısı yazar Mustafa Albayrak arasında Erdoğan’a itaat etme tartışması yaşandı. Albayrak, “Erdoğan’a itaat edeceksiniz, onun idaresi altında yaşayacaksınız, herkes Erdoğan’a ram olacak” ifadelerini kullandı.

BOLD –  TV 100’de Ahu Özyurt’un sunduğu programda Gazeteci Barış Yarkadaş ile yazar Mustafa Albayrak arasında kuvvetler ayrılığı tartışması yaşandı.

Yarkadaş’ın “Yasama, yürütme ve yargı kuvvetler ayrılığı demokrasinin temel ilkesidir. Cumhurbaşkanı aynı zamanda AKP genel başkanıdır. AKP genel başkanının önünde cübbesini ilikleyen hakim ve savcı adalet dağıtamaz” ifadelerini kullandı.

AKP’li yazar Mustafa Albayrak, Barış Yarkadaş’a Atatürk ve İsmet İnönü’nde CHP’li cumhurbaşkanı olduğunu söyleyerek, “Türkiye’deki bütün cumhurbaşkanı partilidir, Tayyip Erdoğan da partilidir. Tayyip Erdoğan’a ram olacaksınız, Tayyip Erdoğan’a itaat edeceksiniz. Türkiye’yi 2023’e kadar Tayyip Erdoğan yönetecek. Onun idaresi altında yaşayacaksınız, herkes Erdoğan’a ram olacak. Onun başkanlığını kabul edeceksiniz. Türk Tabipler Birliğine destek olmayacaksınız. Vatan haini olmayacaksınız” dedi.

Yarkadaş ise, Albayrak’a “Biz köle miyiz? Bu ülkenin yurttaşıyız. Siz gidip boyun eğebilirsiniz. Siz boyun eğin, Cumhuriyet’in yurttaşları kimselere boyun eğmez” cevabı verdi.

Tartışma sonrasında canlı yayına reklam arası verildi.

Bir annenin zor tercihi: Bebeğinin özgürlüğü için ölümü göze aldı

Medya

Canlı yayında annesinin vefat haberini aldı

Halk TV’deki yayında annesinin vefat haberini alan sunucusu Fatih Ertürk, İyi Partili İsmail Tatlıoğlu ve gazeteci Necdet Saraç’ı ağırladığı programı terk etmek zorunda kaldı.

BOLD – Halk TV sunucu Fatih Ertürk canlı yayın sırasında acı bir haberle sarsıldı. İyi Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu ve gazeteci yazar Necdet Saraç’ı konuk alan Ertürk, canlı yayında annesinin vefat ettiği haberini aldı.

Duygu dolu anlar yaşayan Ertürk: “Aslında tabi yayın devam edecek ama ben öbür kısmında yokum çünkü annemi kaybettim. İyi akşamlar” diyerek yayını sonlandırdı. Ertürk’ün gözyaşlarına zor hakim olduğu görüldü.

Ertürk’ün ardından yayına bir başka sunucu ile devam edildi.

Meclis’te polis gerginliği: Meclis’e nasıl müdahale edebilir?

Okumaya devam et

Medya

Türk medyasının halinden sorumlu olduğunu söyleyen ROK kendisine bela okudu

İskoç aktör Sean Connery’in ölümünü işlemeyen medyaya kızan Rasim Ozan Kütahyalı, Türk medyası için, “Ne kadar da içe kapalı, boğucu” ifadelerini kullandı.

BOLD – James Bond’u ilk canlandıran Sir ünvanlı İskoç aktör Sean Connery, yaklaşık 3 hafta önce hayatını kaybetti. Ölüm haberini yeni duyan Güneş gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, sosyal medya hesabından öz eleştiride bulundu. Ünlü aktörün ölüm haberi üzerinden, Türk medyasının içe kapanıklığından şikayet eden Kütahyalı bu vazitetten kendisinin de sorumlu olduğunu söyledi.

İÇE KAPALI BOĞUCU

Kütahyalı’nın sosyal medya hesabından Sean Connery’nin ölümü ile ilgili yaptığı paylaşım şöyle: “Efsanelerin efsanesi büyük aktör Sean Connery 22 gün önce 31 Ekim 2020’de vefat etmiş ve benim şimdi Apple TV sayesinde haberim oldu. Allah benim belamı versin. Türk basınında da 1 yazı bile çıkmamış. Ne kadar da içe kapalı, boğucu bir medya ortamı. Ben de mesulüm bu vaziyetten.”

Erdoğan’dan konuşmasını alkışlamayan AKP’lilere sitem: Heyecan görmüyorum

Okumaya devam et

Medya

Amberin Zaman’ın annesi vefat etti: Annemi uğurlamak istiyordum

Hakkında açılan soruşturmalar nedeniyle yurtdışında yaşamak zorunda kalan Gazeteci Amberin Zaman’ın annesi Vasfiye Kalmuk, hayatını kaybetti. Annesinin Türkiye’deki cenazesine katılamayan Zaman, “Anneme sarılmak, koklamak ve uğurlamak istiyordum. Yaşattığınız zulümler, kararttığınız hayatlar, Allah sizleri affetsin. Kulların affetmesi çok zor” diye yazdı.

BOLD – Gazeteci Amberin Zaman, annesi Vasfiye Kalmuk’un vefat haberini sosyal medyadan duyurdu.

Yurtdışında olduğu için cenaze törenine katılamayacak olan Amberin Zaman, paylaştığı mesajında iktidara ve zulüm edenlere tepkisini gösterdi. Zaman, “Anneme sarılmak, koklamak ve uğurlamak istiyordum” dedi.

ALLAH BÜYÜK SİZLER İSE ZAVALLISINIZ

Zaman, şunları yazdı: “Sürekli Allah’ı ağızına alıp sürekli büyük günahlar işleyen sizler, bir gün vicdanınızla baş başa kalacaksınız. Kaldıysa vicdan tabii Allah sizleri ıslah etsin. Yasattığınız zulümler, kararttığınız hayatlar, Allah sizleri affetsin. Kulların affetmesi çok zor. Annemi kaybettim birkaç saat önce. Söyleyecek o kadar çok şey var ki. Benim mağduriyetim bir hiç yaşanan onca acı ve zulüm karşılığında. Allah Büyük. Sizler ise zavallısınız. Zavallı. Coğrafyamızın insanları, bir kez daha ne kadar içten ne kadar şefkatli olduğunuza tanık oldum.”

Davutoğlu’ndan Bahçeli’ye yolsuzluk eleştirisi: Saatini 17.25’e ayarlamıştı şimdi susuyor!

 

Okumaya devam et

Popular