Connect with us

Gündem

Kendisini işçi kadrosuna aldı, 2 maaşını 3’e çıkardı

Adıyaman belediyesinde meclis üyesi ve belediye iştirakinde yönetim kurulu başkanı olan şahıs, kendini işçi kadrosuna aldı. Böylece 2 maaş 3 maaşa çıktı. Skandal, Sayıştay raporlarıyla ortaya çıkarıldı.

BOLD – Sayıştayın denetim raporları belediyelerdeki usulsüzlükleri ortaya çıkarmaya devam ediyor. AKP’li Adıyaman Belediyesinde meclis üyesi ve belediyeye ait şirkette yönetim kurulu başkanı olan bir kişinin, kendisini işçi kadrosunda işe aldığı tespit edildi. Rapora göre yaptığı işler sebebiyle daha önce 2 maaş alan kişi bu yöntemle 3 maaş aldı.

KENDİNE TORPİL YAPTI

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Sayıştay müfettişleri, taşeron çalışanların 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kadroya geçirilmesi sırasında belediye şirketinin yönetim kurulu başkanı olan ismin kendisini işçi kadrosuyla işe aldığını belirledi. Sayıştay raporunda; söz konusu ismin şirketin yönetim kurulu başkanı olması nedeniyle kendisine aylık belli bir huzur hakkı ödendiği belirtildi. Ayrıca, bu kişinin belediye meclis üyesi sıfatı devam ederken 2019 yılı Ocak ayında belediye tarafından hak edişlerle ücretleri ödenen işçiler arasına dahil olduğu, 2019 yılı Aralık ayına kadar bu kapsamda yüksek tutarda aylık ücretler aldığı kaydedildi. Müfettişler bu kişinin Aralık ayı itibari ile iş akdinin feshedildiğini tespit etti.

BELEDİYEDEN DİKKAT ÇEKEN ALIM

Diğer yandan Sayıştay müfettişleri, yaptıkları incelemelerde Adıyaman Belediyesinin Şubat ve Mart 2019 tarihleri arasında tek bir firmadan 779 bin 425 liralık afiş aldı. Alımın, kısımlara bölünerek, doğrudan temin yöntemi ile gerçekleştirildiği tespit edildi.

HAZİNE’NİN VERDİĞİ KÜLTÜR MERKEZİ DERNEĞE TAHSİS EDİLDİ

Sayıştay müfettişleri AKP’li Malatya Büyükşehir Belediyesinde de usulsüzlükler tespit etti. Hazırlanan rapora göre, Hazine’nin belediyeye kültür merkezi olarak tahsis ettiği ve Battalgazi ilçesinde bulunan 646 metrekarelik bir taşınmaz, 971 bin 823 liraya restore edildi. Ardından da 26 Haziran 2018 yılında 5 yıl süreyle bir derneğe amacı dışında kullandırılmaya başlandı. Raporda taşınmaza ilişkin belediye tarafından ecrimisil ödenmesi durumu veya tahsisin iptali ile karşılaşılabileceği belirtildi.

‘ÖZEL KALEM’ MEMURLUĞUN KAPISI OLDU

Raporda ayrıca özel kalem müdürlüğüne atanan bir ismin, 10 günlük bir görev süresi sonunda bir bakanlığın memur kadrosuna nakledildiği belirtildi. Bir önceki yıl da benzer bir durumla karşılaştıklarını raporlarında vurgulayan müfettişler, “Özel kalem müdürlüğü kadrosunun memuriyete sınavsız atama yolu olarak kullanıldığı bu suretle kanun önünde eşitlik, kamu görevine girmede eşitlik ve liyakat ilkelerine aykırı bir durumun ortaya çıktığı” değerlendirmesinde bulundu.

Analiz

Adana’da AKP’nin başörtüsü oyunu: Furkan gönüllüsü kadınları bu sefer başörtüsüzlere dövdürdüler

Adana’da geçen Mart ayında demokratik haklarını kullanan başörtülü göstericilerin başlarına inen coplar, hak ve özgürlüklere gözü kapalı bir iktidarın nereden nereye savrulduğunun resmi oldu. Aynı hatayı tekrarlamak istemeyen iktidar, bu seferki müdahalede başörtülü polisleri sahaya sürmedi.

BOLD – Furkan Vakfı üyelerine geçen Mart ayında yapılan, işkenceye varan müdahale AKP’nin başörtüsü siyasetinin ibretlik vesikasını ortaya koydu. Başörtülü kadınlara yönelik müdahaleden yansıyan görüntüler dehşete düşürürken, toplumun her kesiminden yoğun tepki topladı.

Bir numaralı gündem haline gelen orantısız müdahale de başörtülü polislerin, kendileri için yıllarca hak mücadelesi yapmış başörtülü aktivistlere coplu saldırısı vicdanları yaraladı.

Demokratik ve anayasal haklarını kullanan başörtülü göstericilerin başlarına inen coplar, hak ve özgürlüklere gözü kapalı bir iktidarın nereden nereye savrulduğunun resmi oldu.

Adana’da bugün de Furkan Vakfı’nın eylemi vardı. Adana emniyeti basın açıklaması yapmak isteyen gruba aynı şekilde karşılık verdi. Coplar çekildi, konuşmak isteyenlerin kafaları yarıldı.

Bu seferki müdahalenin diğerinden bir farkı vardı.

Furkan üyesi kadınların karşısına bu sefer başörtülü kadınlar dikilmedi.

Tamamı başı açık olan polislerin müdahale ettiği eylemci kadınlar, yine copların hedefi oldu.

Adana’da polis zulmü tam gaz: Kızlar yine stres attı

Okumaya Devam Et

Gündem

Adana’da polis zulmü tam gaz: Kızlar yine stres attı

Adana emniyeti tepkilere rağmen, anayasal haklarını kullanmak isteyen Furkan Vakfı üyelerinin göz açtırmıyor. Polis, Alparslan Kuytul ve vakıf üyelerinin tutukluluğunu protesto için basın açıklaması yapmak isteyen gruba yine çok sert şekilde müdahale etti. Adana sokaklarında aynı görüntüler ortaya çıktı.

BOLD – Adana Emniyeti Furkan Vakfı üyelerine yönelik sert müdahalesine tepkilere rağmen devam ediyor.

Polis, itikafta olan vakıf üyelerine camide saldırıyor, kameralar önünde öldüresiye dövüyor.

Vakfın başörtülü ve çarşaflı kadınları, kendileri gibi başörtülü kadın polisler tarafından feci şekilde darp ediliyor.

Sert müdahalenin ardından basına sızan ses kaydında da “İyi stres attık” ifadeleri kullanan polislerin eğlendiği de ortaya çıkmıştı.

Adana’da iktidarın istemediği cemaat haline gelen Furkan Vakfı’nın kurucusu Alparslan Kuytul, tutuklanarak cezaevine gönderilirken, eşinin de her an polis tarafından takip edildiği ortaya çıktı.

Kuytul, Adana’da yargılanmasına rağmen Ağrı Patnos cezaevine gönderildi.

POLİS SERT MÜDAHALEDEN VAZGEÇMİYOR

Vakıf üyeleri bugün de “Özgürlük Yürüyüşü” adı altında Atatürk Parkı’nda basın açıklaması yapmak istedi.

Parkı ablukaya alan polis, Adana Valiliği’nin kent genelindeki eylem ve etkinlik yasağını gerekçe göstererek açıklamaya izin vermeyeceğini belirti.

Dağılmayan Furkan Vakfı üyelerine polis, biber gazı ve coplarla müdahale ederken yaralananlar oldu.

Kadın polislerin yine başörtülü ve çarşaflı kadınlara sert müdahalesi objektiflere yansıdı.

Hakkında hipnozla işkence iddiaları bulunan Ahmet Zeki Üçok İyi Parti’ye katıldı

Okumaya Devam Et

Gündem

Fanatik kadın AKP’yi savunurken kendinden geçti: “Nankörler, Z kuşağı veletleri”

AKP’li bir kadın kendisine uzatılan mikrofona, Suriyeli politikası dahil AKP’nin tüm politikalarını överken çevredeki muhalif sesleri hainlik ve nankörlükle suçladı.

BOLD – AKP’li bir kadın, sokakta kendisine uzatılan mikrofona gönül verdiği partisi ve icraatlarını ateşli bir şekilde savundu.

Özellikle AKP’nin çok eleştirilen Suriyeli politikasını alkışlayan kadın çevresinde toplanan kalabalığı da sesini yükselterek “Nankörlük” yapmakla suçladı. AKP muhaliflerinin Z kuşağını kandırabileceğini söyleyen kadın, kendisiyle tartışanları da PKK’lı ilan etti.

Kadının hakaretleri karşısında çevredekilerden de tepkiler geldi. Kanal Dünya kanalı, son günlerin en enteresan sokak röportajlarından birine imza attı.

Hakkında hipnozla işkence iddiaları bulunan Ahmet Zeki Üçok İyi Parti’ye katıldı

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar