Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

‘Boğaziçi kayyumu’ Prof. Dr. Melih Bulu ‘Sanal Akıncı’ çıktı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atadığı Melih Bulu’nun, internette iktidara yönelik eleştirilere karşılık vermek için kurulan ‘Sanal Akıncılar’ isimli grubun yöneticisi olduğu anlaşıldı.

BOLD – AKP’de birçok görevler üstlenen ve son olarak İstanbul 1’inci Bölge’den milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne atanmasıyla ilgili tartışmalar büyüyor. Bulu’nun son olarak, AKP’ye ve Erdoğan’a yönelik eleştirilere karşılık vermek için kurulan ‘Sanal Akıncılar’ adlı grubun başında görev aldığı ortaya çıktı.

2008 yılında Zaman’dan Önder Deligöz’e konuşan Melih Bulu’nun, o dönem sanal ortamda mücadele için 30 kişilik profesyonel bir ekip kurduğu ifade edildi. Odatv’de yer alan habere göre, AKP’ye ve Erdoğan’a karşı olumsuz eleştirilere karşılık vermek için kurulan Sanal Akıncılar’ın başında, o dönem AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olan Melih Bulu’nun bulunması da dikkat çekti.

NELER ANLATMIŞTI?

Sanal Akıncılar, forum sitelerine ve haberlerin altına yorumlar yazıyor. Facebook’ta gruplar oluşturuyor. Youtube’a videolar yüklüyorlardı. Melih Bulu, o dönem şunları dile getirmişti:

  • İç politika, dış politika ve ekonomi gibi konularda bazı üyeler uzmanlaştı.
  • 30 üye, çevresindeki 10 kişiyi aktif hale getirdi ve internet üzerinden parti için çalışan kişi sayısı 300’e çıkarıldı.
  • Sanal Akıncılar bilişim teknolojilerine çok yatkın isimlerden oluşuyor.
  • Ekip üyeleri interneti çok iyi bilmenin yanı sıra, siyaseti hem ülke çapında hem de dünya çapında izleyen meraklı gençlerden oluşuyor.
  • İnternet medyasından önemli isimlerin periyodik bir şekilde Sanal Akıncılar’a eğitim veriyor.
  • Eğitimcilerimiz, hem Türkiye’den hem de dünyadan örnekler vererek, psikolojik harekâtların nasıl yapıldığını, bunun medya ayağının nasıl kullanıldığını anlatıyor.
  • Kritik zamanlarda performansları izliyoruz. Seçimler döneminde herkesin günde kaç habere yorum yaptığı, kaç tane mail attığı günlük raporları vardı.
  • Yapılan haberleri paketleyip diğer arkadaşlara da gönderiyoruz. Bu sayede bilgi havuzu oluşuyor.

Gündem

Borçlarını ödeyemeyen çiftçi kendini astı

İzmir’in Torbalı ilçesinde tarlalarını satmasına rağmen biriken borçlarından kurtulamayan 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım kendini asarak intihar etti.

BOLD – İzmir’in Torbalı İlçesi Pamukyazı Mahallesi’nde 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım, eşinin kahvaltı hazırladığı sırada kendisini yatak odasına asarak intihara kalkıştı.

Ailesinin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Yıldırım’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Yıldırım’ın cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

TARLALARINI SATTI

Ekonomik sıkıntıda olduğu öğrenilen Yıldırım’ın, tarlalarını satmasına rağmen borçlarını kapatamadığı için bunalıma girdiği öğrenildi.

10. büyük ekonomi hayalinden domatesi taneyle satış dönemine

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 genç geri dönmedi

Çevre eğitimi almak üzere Almanya’nın Hannover şehrine giden 43 kişi Almanya’da kalmaya karar verdi. Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin projesi kapsamında giden gençlerin neden dönmediğinin araştırılması için müfettiş görevlendirildi.

BOLD – AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi’ için yurt dışına gönderdiği 45 kişiden 43’ü geri dönmedi. Sözcü gazetesinden Evren Demirbaş’ın haberine göre, Malatya’da AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısında 2020 faaliyet raporu görüşüldü.

CHP’li Meclis Grup Başkanvekili Günnur Tabel, 15-27 Eylül 2020 arasında Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği üyelerinin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek’ projesi kapsamında Almanya’ya gönderildiğini, ancak gönderilen 45 kişiden 43’ünün geri dönmediği açıkladı.

Tabel, “Hizmet pasaportu ve vize alan bu kişilerin neden geri dönmediğine dair tek bir bilgiye sahip değiliz. Dernek yönetimi farklı açıklamalarda bulunuyor, herkes olayın iç yüzünü öğrenmek istiyor. Nedense başkanımız hâlâ susuyor, bu olayın açıklığa kavuşmasını istiyoruz. Bu olaya meclisi kim alet etti, kimler götürüldü, amacı neydi? Bunları öğrenmek hem meclis üyelerinin hem Yeşilyurt halkının hakkıdır.” dedi.

Olayın araştırılması için ise mülkiye başmüfettişi görevlendirildiği öğrenildi.

Okumaya devam et

Gündem

Sedat Peker’in ipini kim, neden, nasıl çekti?

Organize Suç Örgütü lideri Sedat Peker ve adamlarına yönelik operasyonda 63 kişi gözaltına alındı. Erdoğan rejiminin ‘yerli ve milli mafya’sı Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti?

BOLD – Gazeteci-yazar Adem Yavuz Arslan Sedat Peker’in evine ve adamlarına yapılan operasyonları Youtube kanalında değerlendiriyor. Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti? Alaattin Çakıcı bu işin neresinde? Hükümet içindeki çatlakların bu işte etkisi oldu mu? Süleyman Soylu’nun rolü nedir? Erdoğan rejimi, Peker’in ipi çekerek uluslararası arenada gelmekte olan bir dosyadan mı kurtulmaya çalışıyor?

Sedat Peker’in eşi: Kızımın odasına silahla girdiler özel harekat polisi eğitilmeli

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0