Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Dağlık Karabağ zirvesine dahil edilmeyen Erdoğan, Hariri ile aynı masada fotoğraf verdi

İktidarın ‘Biz de masadayız’ iddiasına karşın Putin başkanlığındaki Dağlık Karabağ zirvesinde Türkiye’nin yer almaması tepki çekti. Tartışmalar sürerken AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi dolandırmakla suçlanan Lübnan eski Başbakanı Saad Hariri ile aynı masada verdiği fotoğraf da eleştiri konusu oldu.

 

BOLD – Dağlık Karabağ’da 9 Kasım’da imzalanan ateşkesin ardından Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Başkanlığında bir araya geldi. İktidarın “Biz de masadayız” iddiasına karşın Putin, Aliyev ve Paşinyan’ın bir masada oturduğu toplantıda Erdoğan yer almadı. Diğer yandan Erdoğan, Türkiye’yi Türk Telekom üzerinden dolandırmakla suçlanan Lübnan eski Başbakanı Saad Hariri ile aynı masada fotoğraf verdi.

 

Gündem

Reisin attığı çaylar Rizelilere soruldu: Her yer zaten çay!

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Rizeli selzedelere çay fırlatması hemşerilerine soruldu. Erdoğan’ın çay atmasına “Rizelilerinin evinin her yeri çay zaten” diye tepki gösteren de var, “Reis ne yaparsa doğrudur” diyerek destek veren de.

BOLD – Sokak Kedisi adlı YouTube kanalı Rize sokaklarında Erdoğan’ın çay fırlatmasını sordu. İlginç tepkiler alan sunucu Rizeliler karşısında bazen zor anlar yaşadı.

İşte o tepkiler:

 • Rizelinin evinin her yeri çay zaten.
 • Ben almam çayı. Uygun değildir yani. Atsa da almam. Kınadım onu. İyi bir şey değil yani.
 • Neyin çayını dağıtıyorsun. Asla oy vermeyi düşünmüyorum.
 • Reisi hepimiz çok seviyorduk ama yavaş yavaş her şeyi kaybetti. Rize merkezde öyle yani.
 • Rize de çay yok mu ki çay fırlatıyor milletin kafasına?
 • Çayın atılması çok saçma. O videoyu izledim. Halka atar gibi değil köpeğe atar gibi atıyor. Çok sıkıldık kendisinden yeni insanlar istiyoruz. Çay atmak yerine iş versinler. Birçok genç yurtdışına kaçmak istiyor. Kendi baba ocağında bile yoğun güvenlik altında konuşması her şeyi gösteriyor. Baba ocağındakilere bile güvenmiyor.
 • 2002 yılından beri Reise oy veriyorum ama artık açıkları çıkmaya başladı.
 • Aşağılayıcı olduğunu düşünüyorum.
 • Ben seçimde konuşacağım.
 • Reis ne yaparsa doğrudur. İkramdır sonuçta.

 

Okumaya devam et

Videohaber

Şimdi herkes söylüyor ama o 15 Temmuz’un failini 5 yıl önce açıklamıştı

15 Temmuz’un üzerinden 5 yıl geçti. O dönem herkes bunun bir kumpas olduğunu dile getirmeye korkarken Prof. Dr. Nurşen Mazıcı televizyon ekranlarından 15 Temmuz’un failinin AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olduğunu üstü kapalı olarak dile getirmişti. 

BOLD – AKP, 2013 sonrasında ortaklık kurduğu ve 15 Temmuz’u birlikte organize ettiği ortakları ile yol ayrımında. 15 Temmuz’da aktif rol alan organize suç örgütü lideri Sedat Peker başta olmak üzere birçok kişi o gece yaşananları artık dillendirmeye başladı. Bu açıklamalar sonrasında 15 Temmuz’un AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bir kurgusu olduğu ortaya çıktı.

“DARBE DEĞİL” DEDİ, PROGRAMDAN ATILDI

15 Temmuz’un Erdoğan’ın işi olduğunu ilk haykıran ise darbeden 10 gün sonra katıldığı bir televizyon programında açıklama yapan, kendisi de bir darbe uzmanı olan Prof. Dr. Nurşen Mazıcı. Mazıcı o gece yaptığı konuşma sonrası apar topar reklama gidildi ve bir daha televizyon kanallarındaki tartışma programlarına çağrılmadı. Başta YÖK olmak üzere çalıştığı Marmara Üniversitesi de kendisi hakkında soruşturma üstüne soruşturma başlattı.

OLAY KİME YARADI İSE FAİL ODUR

Doktora tezini dünyadaki darbeler üzerine yazdığını hatırlatan ve “Tankların önüne yollanan halkın canı en az Erdoğan’ın canı kadar değerlidir. Dünyada darbelere karşı olan liderler tankların karşısına halkları değil kendileri geçerler” diyen Mazıcı’nın o gece yaptığı konuşmadan satır başları şöyle.

 • Darbeye karşıyız ama kime yaradığını anlamazsak suçlusunu bulamayız.
 • 15 Temmuz askeri darbe değildir. Bu olay kime yaradı ise fail odur. Bu kimin işine yaradı, ona bakmak lazım.
 • Askeriyede emir komuta vardır. Emir gelir sokağa çıkılır emir gelir geri çekilir. Halk askerin önüne atılmamalıdır.
 • Darbeye karşı olmak AKP’nin yaptıkları ayıpları örtmek demek değildir, AKP’yi de eleştirmek de darbeyi desteklemek demek değildir.
 • O ölenlerin her birinin hayatı cumhurbaşkanı kadar değerlidir
15 TEMMUZ KİME YARADI?

Diğer ülkelerin inanmadığı AKP’nin 15 Temmuz senaryosu sonrası ilan edilen OHAL yapılan referandum ile AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlık Sistemi adı altında yönetimi büyük oranda tek elde toplamayı başardı. Ülkeyi istediği gibi yöneten ve bundan dolayı da soruşturulamayan Erdoğan için 15 Temmuz “Allah lütfu” haline dönüştü. 15 Temmuz sonrası muhalif şirketlere el konurken, muhalefet edecek basın kuruluşları kapatıldı. Yüzbinlerce kişi hapse gönderilirken muhalefet de 15 Temmuz gerçeklerini seslendirmeye çekinir hale geldi.

 

Çin ve Rus aşısı olanlara umre yok

Okumaya devam et

Videohaber

İki lobi arasına sıkışan Erdoğan’ın tehlikeli oyunu

Erdoğan’ın sermaye ve silah lobileri ile ilişkisini yaptığı son analizde detaylarıyla anlatan gazeteci Erkam Tufan, Joe Biden sonrası yeni dünya düzeninde yer almak isteyen Erdoğan’ın tehlikeli oyunu anlattı.

BOLD – Uluslararası silah lobisinin Türkiye’de Erdoğan, Fidan, Akar gibi uzantılarıyla iktidarda olduğunu belirten Erkam Tufan, bu lobinin Kürt sorunu ile yıllardır Türkiye’den milyarlarca dolar para kazandığını anlattı.

Gazeteci Erkam Tufan’ın lobiler arasında sıkışan Erdoğan ile ilgili analizinden detaylar şöyle:

ERDOĞAN’I KORUDULAR

AKP’nin öncülük ettiği milliyetçi söylemlerle kangren haline getirilen Kürt sorununun, TSK ve PKK’ya silah satan silah lobisinin işine yaradı. 17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarından Erdoğan’ı yine bu lobi kurtardı.

15 Temmuz ile silah lobilerinin Gülen Hareketini Erdoğan eliyle bitirmeye giriştiğini belirten Tufan, Erdoğan ve AKP’nin bu kavgada figüran olduğunu söyledi.

ERDOĞAN TARAF DEĞİŞTİRMEK İSTİYOR

Sermaye lobisinin desteğiyle ABD Başkanlık koltuğuna oturan Joe Biden ise Erdoğan’a bedel ödetmek istiyor. Bu uluslar üstü sermaye ve silah ticareti yapan 2 lobi arasında sıkışan Erdoğan ise Biden’ın politikalarına dayanamamaktan korkuyor.

Dünyadaki siyasi konjonktüre uyum sağlamak isteyen Erdoğan, 28 Şubatçı generallere verilen cezanın onanması, Yargıtay’ın Bylock kararı gibi adımlarla saf değiştirmenin sinyallerini veriyor. Buna rağmen Erdoğan, silah lobisine sırtını dönerse kendisine ağır bedel ödetileceğini biliyor.

Erdoğan’ın zor bir sürece girdiğini ve saf değiştirmesinin sadece gidişinin şeklini belirleyeceğini söyleyen Tufan, Türkiye’nin geleceğini silah ve sermaye lobilerinin çatışmasının belirleyeceğini söyledi.

AB’nin Afgan mülteciler planı hazır, AKP ise muhalefet ile Suriyeli kavgasında: Gitseler ekonomi çöker

Okumaya devam et

Popular

Shares