Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Şehit eşinin gözaltı haberini veren Gergerlioğlu hakkında fezleke

Şehit eşi Sezen Ataş’ın Bursa’da gözaltına alındığını duyuran HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında fezleke hazırlandı.

BOLD – HDP Kocaeli Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında, şehit üsteğmen Murat Ataş’ın eşi Sezen Ataş’ın gözaltına alındığını Twitter hesabından duyurduğu için hakkında fezleke çıkarıldı.

Fezlekenin TBMM’ye geldiğini Twitter hesabından paylaşan Gergerlioğlu, “Ey Türkiye duy! Bu tweetim için fezleke gelmiş bana! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na göre ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik “suçu (!) işlemişim” dedi.

İKİ KEZ GÖZALTINA ALINDI

4 Ekim 2016’da Diyarbakır Lice askeri üs bölgesine gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen üsteğmen Murat Ataş’ın eşi Sezen Ataş, Cemaat soruşturmaları kapsamında iki kez gözaltına alındı.

24 Temmuz 2019’da ikinci gözaltı sırasında paylaşımda bulunan Gergerlioğlu, “Hiçbir sınırları yok! Her gün bebekli anneler tutuklanıyor, bu nasıl ülke!? Sezen Ataş, bu sabah Bursa’da gözaltına alındı. Bu ikinci gözaltı. Eşi Murat Ataş 2,5 yıl önce şehit oldu. Ve 2,5 yaşında bir kız çocuğu var” ifadelerini kullanmıştı.

Ataş, sosyal medyada tepkiler yükselince daha sonra serbest bırakılmıştı.

Eşi şehit olduğunda 8 aylık hamile olan Sezen Ataş’ın cenaze törenine tekerlekli sandalyede katılabilmişti. Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından, Bank Asya hesabı, Bylock programı ve tanık ifadelerine dayanılarak 13 Şubat 2020’de 6 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan Ataş’ın dosyası Yargıtay’da bekletiliyor. Nevşehir Hacı Bektaş-ı Veli Üniversitesi Matematik öğretmenliği mezunu olan Sezen Ataş, 3 yaşında Başak Aslı adında bir kızı bulunuyor.

“ŞEHİT EŞİMİN BİLE BANKA HESABI SORGULANDI”

Sezen Ataş, mahkemesi devam ederken eşinin bile Bank Asya hesabı olup olmadığının araştırıldığını söylemiş ve Twitter hesabından şu paylaşımlarda bulunmuştu:

“Şehit olmuş eşimin bile banka hesabı olup olmadığı araştırılmış. Söylenecek çok bir şey yok. Eşim Edirne Kapı Şehitliğinde yatıyor. Gidip orda sorgulayabilirler. Ailemin ilk şehidi eşim değil. Aileden 3 şehit verdikten sonra, doğudan göç edip batıya yerleştik. Eşimi de şehit verdim. Geçmişimizde hiçbir örgütle bağımız olmadığı gibi şimdi de benden silahlı terör örgütü üyeliği çıkaramazsınız. Sadece vicdan diliyorum size. İstedikleri zaman kahraman bir Şehidin ailesi, istemedikleri zaman hain olabildiğim ülkemde hesabını veremeyecekleri şeyler yaşatıyorlar. Çok çok acı bir durum. Bu hale geldiğimiz için gerçekten çok üzgünüm. Şehit ayrımının da yapıldığını gördük ya. Toz bulutları aralandığı zaman biz olduğumuz yerde olacağız. Mekanım Eşimin yanı, vicdanım rahat. Bu gerçekleri değiştiremeyeceğinize göre durduğunuz yeri tekrar bir değerlendirin. Gerçek kahraman kim hain kim?”

Hadımköy Komando Jandarma Taburunda 2013’te göreve başlayan Murat Ataş, 2015’e kadar burada görev yaptı. 26 Temmuz 2015’te evlendikten iki hafta sonra Diyarbakır’a gönderildi. 3-4 ayda bir İstanbul’a gelen jandarma üsteğmen 14 ay sonra şehit oldu.

Bir anne daha gözaltında: “Hiçbir sınırları yok. Bu nasıl ülke!”

8 aylık hamileyken eşi şehit düştü, kızını yalnız büyüttü, şimdi gözaltında

Şehit eşini yargılayan mahkeme; Şehit Üsteğmen Ataş’ın, banka hesap bilgilerini sorgulanmış!

Gündem

AKP’nin Halk Ekmek ile mücadelesi sürüyor: Bakanlık devreye girdi

Halk Ekmek büfelerinin olmadığı yerlerde vatandaşa mobil büfelerle ucuz ekmek ulaştıran İBB’nin bu uygulaması Tarım ve Orman Bakanlığının genelgesiyle yasaklandı.

BOLD – Ekonomik krizin ardından peş peşe gelen zamlarla, Halk Ekmek büfeleri önünden 90’ları andıran uzun kuyruklar oluşmaya başladı.

ÖNCE AKP GRUBU KARŞI ÇIKTI

İhtiyacı karşılamak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yeni büfeler açmak için İl Meclisinden yetki istedi. Proje AKP’li üyelerin karşı oyuyla reddedildi.

Bunu üzerine İBB mobil araçlarla kent merkezlerinde halka ucuz ekmek sağlama kararı aldı. Gelen baskıların ardından AKP grubu geri adım attı.

Bu seferde Tarım ve Orman Bakanlığı devreye girdi. Bakanlık ekmek satışına ilişkin yayımladığı genelgede mobil araçlarda ekmek satışını yasakladı. Bakanlığın yayımladığı genelge ile İBB’nin mobil ekmek büfelerinde ekmek satışı yasaklanmış oldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı‘nın yayımladığı genelgeyle artık pazarlar dışında seyyar araçlar ve mobil araçlar ile manav, kasap ve sokaklarda ambalajsız veya ambalajlı ekmek, diğer ekmek çeşitleri ve pide satışı yapılamayacak.

HALKIN EKMEĞİYLE OYNAMAYIN

Karar sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya kullanıcılarından yasakla halkın cezalandırıldığı yorumları geldi. CHP İl Başkan Yardımcısı İbrahim Can Kıran da yaptığı paylaşımda: “AKP-MHP Meclis grubunun engellemeleri yetmiyor, şimdi de bakanlık devreye giriyor.. Tarım ve Orman Bakanlığı, İBB’nin mobil büfeler ile ekmek satışını yasaklayan genelge yayınladı. Halkın ekmeğiyle oynamayın!!”

Pandemide Saray’a kapanan Emine Erdoğan kitap yazdı

Okumaya devam et

Gündem

Bir kaçırılma vakası daha: Devlet var diyorlar hani ya devlet

Elektrikçilik yapan  Gökhan Güneş’in Başakşehir’deki iş yerine gitmek için bindiği otobüsten iner inmez kimliği belirsiz kişilerce kaçırılmasına annesi, “Devlet nerede” diyerek tepki gösterdi.

BOLD – Başakşehir’de elektrikçi olarak çalışan Gökhan Güneş, dün sabah işe gitmek için bindiği otobüsten iner inmez etrafını saran kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldı. Güneş’in kaçılma görüntüleri de bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

ÇOCUĞUMUZA NE OLDU BELLİ DEĞİL

Etkin Haber’de yer alan habere göre, görüntülere ulaşır ulaşmaz karakola götüren Güneş’in yakınları polisin ilgisizliğinden şikayet etti. Polis merkezine görüntüleri kendi götürdüğünü söyleyen baba İbrahim Güneş: (Polis) CD’yi paket yaptı çekmeceye attı. Hiç izlemediler. Çocuğumuza ne olduğu belli değil” dedi.

ÇOCUĞUMU VERSİNLER BANA

Şikayet için gittikleri karakolda polisin dalga geçer gibi, kayıp oğlu için kaynını aradığını ve Gökhan Güneş’in nerede olduğunu amcasına sorduğunu söyleyen anne Nazife Güneş: “Devlet var diyorlar hani ya devlet nerede? Benim çocuğum nerede. Ben çocuğumu istiyorum. Polislerin yaptığını da biliyorum. Benim çocuğumu versinler bana. Çocuğumun canından endişe ediyorum” diyerek gözyaşları döktü.

 

Okumaya devam et

Gündem

Can kaybı ve vaka sayısında düşüş sürüyor

Sağlık Bakanlığının açıkladığı günlük koronavirüs verilerine göre, son 24 saatte hayatını kaybeden 153 kişiyle birlikte toplam can kaybı 24 bin 640 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanlığı güncel koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. buna göre, bugün hayatını kaybeden 153 kişiyle birlikte toplam can kaybı 24 bin 640 oldu. Son 24 saatte yapılan 165 bin 109 test sonucunda semptom gösteren 743 hastayla birlikte 6 bin 289 yeni vaka tespit edildi. Böylece toplam vaka sayısı 2 milyon 412 bin 505’e çıktı.

AĞIR HASTA SAYISINDA DÜŞÜŞ SÜRÜYOR

Verilere göre 6 bin 113 kişinin daha sağlığına kavuşmasıyla toplam iyileşen sayısı 2 milyon 290 bin 32’ye ulaştı. Öte yandan hastalardaki zatürre oranı yüzde 5.1, ağır hasta sayısı da 2 bin 74 oldu.

Pandemide Saray’a kapanan Emine Erdoğan kitap yazdı

Okumaya devam et

Popular