Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Cihat Yaycı da Fetöcü çıktı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı’yken Tayyip Erdoğan tarafından Mayıs 2020’de yayımlanan karar ile Genelkurmay Başkanlığı emrine atandıktan sonra istifa eden Tümamiral Cihat Yaycı da Fetöcü çıktı.

BOLD – Cihat Yaycı son dönemin en popüler isimlerinden birisi. Televizon programlarında yaptığı açıklamalarla sürekli manşetlerde. 15 Temmuz akşamı Erdoğan’ın yanında olup ona sufle verecek kadar yakın. TSK’da yapılan tasfiyelerde imzası var ve ‘Fetömetre’ denen soykırım pratiğinin mimarı.

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Cihat Yaycı’nın bilinmeyen hikayesini anlatıyor ve Fetömetre kriterlerini kendisine uyguluyor. İşte sonuç:

Videohaber

Çöküş başladı, kim vurduya gitmeyin!

Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, çöküşün başladığına dikkat çekerek, yatırımcıları “kim vurdu”ya gitmemeleri konusunda uyardı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın faiz indirimi konusunda kararlı olduğunu vurgulayan Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında doların yeniden yükselişe geçtiğine dikkat çekti. Yatırımcıları uyarın Bozkurt, “Çöküş başladı, kim vurduya gitmeyin!” dedi.

DOLAR KAVALA KARARI SONRASI 12.65’E KADAR YÜKSELDİ

Ekonomi yazarı Bozkurt’un Youtube kanalında piyasalarla ilgili yorumlar şu şekilde: “Piyasalar “nu” varyantı şoku ile çöktü. Gezi Davası’nın tutuklu tek sanığı işadamı Osman Kavala beklentilerin aksine tutuklu kalmaya devam edecek. Bugün görülen duruşmada “tutukluluğa devamı” kararı verilmesi ile birlikte dolar hızla 12,65 TL’ye kadar yükseldi.

ERDOĞAN: FAİZLER İNECEK

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir’in Menemen ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada “Bize diz çöktüremeyeceksiniz, faizler inecek.” sözleri de yükselişte etkili oldu.

DOLAR İÇİN KRİTİK EŞİK NE?

Dolar kâr satışları ve kamu bankalarının müdahalesiyle 12,30 TL’ye kadar geriledi. 14,30 TL’ye kadar tırmanan euro ise 13,93 TL’ye geriledi. İngiliz Sterlini 16,43TL, İsviçre Frangı 13,34 TL oldu. Dolar ve euro için kritik eşikler neler?

BANKALARDAKİ DÖVİZLERE EL KONUR MU?

Altının ons fiyatı 1.810 dolar eşiğinden döndü. 24 ayar gram altın yükselir mi? Gümüş düşmeye devam edecek mi? Şimdi ne olacak? Bankalarda dövizlere el konulur mu?”

 

 

Dövizin yükselişini durduramayan AKP, sabit kura mı geçecek?

Okumaya devam et

Videohaber

Dolar Patladı! Erken değil baskın seçim geliyor

Başarısız ekonomi yönetimi, zamlar, yüksek kur ve bitmeyen sağlık sorunu bilmecesi erken seçim tartışmalarını gündemde tutuyor. Bold Medya seçime dair son kulisleri takipçileri için derledi.

BOLD – Dövizin yükselişi, artan yoksulluk, zamlar, ve AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık durumu erken seçim tartışmalarını alevlendiriyor. Erken seçimle paralel bir başka tartışma konusu da AKP’nin getirdiği ve ısrar ettiği Cumhurbaşkanı seçilmek için gerekli olan yüzde 50+1 sistemi. Erdoğan’ın yeniden seçilebilmek için sistemi değiştirmek istiyor. Ancak MHP Genel Başkan’ı Devlet Bahçeli sistemin devam etmesi konusunda net. Geri adım atamayacağının mesajını da verdi. Bold Medya siyasi kulislerdeki senaryoları derledi.

Atanamayan öğretmenlerin inşaatlarda can verdiği ülke: Sayıları 55 ülke nüfusunda fazla

Okumaya devam et

Videohaber

Kime bu jet skili mesaj

Erdoğan’ın yıllarca 15 Temmuz finansörlüğüyle suçladığı Birleşik Arap Emirlikleri ile ani barışması Sedat Peker faktörü ile yakından ilişkili. Peker ise jet ski üzerinde şifreli yeni mesajlarla meydan okumalara devam ediyor. Bold medya, Peker’in geleceği ve BAE ilişkilerini inceledi.

BOLD – Sedat Peker “bitti“ denilirken aylar sonra sosyal medyada paylaştığı videosuyla yeniden zirveye tırmandı. Peker, jet ski üzerinde, AKP iktidarına karşı bir tehdit olmaya devam edeceğinin mesajını da şifrelerle verdi. Peker’in verdiği şifrelerden çok “Azem” kardeş repliği gündeme oturdu. Bir çok yorum yapılan “Azem” kardeş gerçekte kim? Peker BAE’den iade edilecek mi? Bold Medya Sedat Peker ve AKP-BAE yakınlaşmasını masaya yatırıyor.

AKP’nin akıl küpleri

 

Okumaya devam et

Popular

Shares