Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

8 Mart’ta 4 kadın 4 hikaye

Türkiye’de bir 8 Mart Dünya Kadınlar Günü daha işkencelerin, çıplak aramaların ve kötü muamelelerin gölgesinde geçti. 4 kadın, Türkiye’de kadın olmanın zorluklarını anlattı.

BOLD – Almanya merkezli Human Rights Defenders (HRD), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Türkiye’nin fotoğrafını çekti. Manzara içler acısı…

Kadına yönelik şiddetin sembolü ‘kezzap atma’ saldırısının bir benzeri, Ankara TEM Şube’de gözaltındaki kadınlara uygulandı. Esra Yurt, gözaltında kaldığı 5 gün içinde Ankara TEM’de hem fiziksel hem psikolojik işkenceye maruz kaldı. Yurt, asitle yapılan işkencenin fiziksel ve psikolojik etkilerini uzun zaman üzerinden atamadı. İşkence sonrası ortaya çıkan “huzursuz bacak” sendromu nedeniyle bir yıl gece gündüz uyuyamadı.

Havva Çiftçiler, 15 Temmuz 2016’dan sonra kadın olarak Türkiye’de başına geleceklerden korkma ve strese dayalı görme engeli yaşıyor.

Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde 10 ay tutuklu kalan Birgül Koçal, 4 kez çıplak aramaya maruz kaldı. Önce eşi, sonra kendisi tutuklanan, çıplak aramalardan geçen Birgül Koçal, iki senedir de 7 yaşındaki oğlu Nail için mücadele ediyor.

28 yaşındaki Betül Aygün iki aylık evliyken tutuklandı. 3 yıl 4 ay kaldığı cezaevinde kansere yakalandı.

TÜRKİYE’NİN UTANÇ KARNESİ

Cinsiyet Eşitsizliği Raporu’nda Türkiye, 153 ülke arasında 120. sırada yer alıyor. Kadınlar için yaşam kalitesi sıralamasında 114. sırada olan Türkiye’de 16 bin 35 kadın siyasi nedenlerden yargılanıyor. 2020 yılında Türkiye’de 300 kadın öldürüldü ve 136 kadın siyasi cadı avı sürecinde hayatını kaybetti.

Videohaber

Putin’den Erdoğan’a Montrö ayarı

Eski diplomat Ömer Murat, Putin’in Erdoğan’la görüşmesinin ardından Rusların görüşme ve talepler hakkında verdiği detaylara rağmen Türkiye’nin sessizliğinin ne anlama geldiğini Bold Medya’ya değerlendirdi.

BOLD – Bold Medya’da Fatih Akalan’a konuk olan eski diplomat ve dış politika uzmanı Ömer Murat, amirallerin bildirisinden sonra daha çok tartışılan Montrö Boğazlar Sözleşmesinin önemi, Erdoğan-Putin görüşmesi ve AB liderleriyle yaşanan koltuk krizini anlattı.

Myanmar’da askeri darbe sonrası protestolarda ölen sivillerin sayısı 700’ü geçti

Okumaya devam et

Videohaber

Ayasofya imamı Boynukalın’ın başını Çin mi yedi?

ayasofya - boynukalin

104 amiralle ilgili soruşturma sürüyor. Bilal’in yakın arkadaşı 41. şirketin yönetim kuruluna girdi. Ayasofya imamı Boynukalın görevden affını istedi. Günün daha bir çok önemli gelişmesini gazeteci Fatih Akalan Bold Medya’da değerlendirdi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın arkadaşları Türkiye’nin önemli makamlarını işgal ederken Türkiye Varlık Fonu yönetimindeki kurumlar rekor zarar açıkladı. Montrö ve ‘takke ve cübbeli amiral’ konusunda ortak açıklama yapan 104 emekli amiralle ilgili soruşturma devam ediyor. İki haftada Türkiye’den çıkan yabancı yatırım ise 10 milyar doları aştı. Ayasofya İmamı Boynukalın’ın başını Çin paylaşımı mı yedi? Gazeteci Fatih Akalan Bold Medya’da günün önemli gelişmelerini değerlendirdi.

Solidarity with OTHERS Cemaat mensuplarına yönelik ‘Kitlesel Gözaltılar Raporu’nu açıkladı

Okumaya devam et

Videohaber

Perinçek 104 amirali paket yaptı

Gazeteci Cevheri Güven, 104 amiralin bildirisinin perde arkasını ve bağlantılarını anlatıyor. Bildirinin önce kim tarafından yayınladığına işaret eden Güven, “istihbarat teşkilatı bu işin neresinde” sorusunu ilk kez duyacağınız bilgilerle cevaplıyor… BOLD

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0