Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

‘Türkiye’de kadın olmak!’

8 Mart’a özel Bold Medya’nın yayınladığı ‘Türkiye’de kadın olmak’ başlıklı video ülkede kadınların, evlatları için adalet isterken yada insan hakları ihlallerini ortaya çıkarırken nasıl terörist yaftası yediğini gözler önüne serdi.

BOLD – 8 Mart 1857 günü ABD’nin New York kentinde daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başlayan, 40 bin dokuma işçisine polisin saldırmasıyla tam bir trajedi yaşandı.

İşçilerin kendilerini kilitlediği fabrikada çıkan yangında çoğu kadın 129 işçi can verdi. Bu tür acı olayların yaşanmaması için, her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanıyor.

150 yıldır kadın hakları konusunda, özellikle Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde fazla mesafe alınamadı. Bu ülkelerde hak arayışı, özgürlük mücadelesi tutuklanmak anlamına da geliyor.

Bold Medya’nın hazırladığı ‘Türkiye’de kadın olmak’ başlıklı video, evlatları için adalet isterken defalarca gözaltına alınan anne Melek Çetinkaya’yı, insan hakları savunuculuğu yaptığı için terör yaftası yiyen avukat Eren Keskin’i ve daha nice kadının yaşadıklarını gözler önüne serdi.

AA çalışanlarının ‘Stop Erdogan’ zorbalığı FBI’lik oldu

Videohaber

Putin’den Erdoğan’a Montrö ayarı

Eski diplomat Ömer Murat, Putin’in Erdoğan’la görüşmesinin ardından Rusların görüşme ve talepler hakkında verdiği detaylara rağmen Türkiye’nin sessizliğinin ne anlama geldiğini Bold Medya’ya değerlendirdi.

BOLD – Bold Medya’da Fatih Akalan’a konuk olan eski diplomat ve dış politika uzmanı Ömer Murat, amirallerin bildirisinden sonra daha çok tartışılan Montrö Boğazlar Sözleşmesinin önemi, Erdoğan-Putin görüşmesi ve AB liderleriyle yaşanan koltuk krizini anlattı.

Myanmar’da askeri darbe sonrası protestolarda ölen sivillerin sayısı 700’ü geçti

Okumaya devam et

Videohaber

Ayasofya imamı Boynukalın’ın başını Çin mi yedi?

ayasofya - boynukalin

104 amiralle ilgili soruşturma sürüyor. Bilal’in yakın arkadaşı 41. şirketin yönetim kuruluna girdi. Ayasofya imamı Boynukalın görevden affını istedi. Günün daha bir çok önemli gelişmesini gazeteci Fatih Akalan Bold Medya’da değerlendirdi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın arkadaşları Türkiye’nin önemli makamlarını işgal ederken Türkiye Varlık Fonu yönetimindeki kurumlar rekor zarar açıkladı. Montrö ve ‘takke ve cübbeli amiral’ konusunda ortak açıklama yapan 104 emekli amiralle ilgili soruşturma devam ediyor. İki haftada Türkiye’den çıkan yabancı yatırım ise 10 milyar doları aştı. Ayasofya İmamı Boynukalın’ın başını Çin paylaşımı mı yedi? Gazeteci Fatih Akalan Bold Medya’da günün önemli gelişmelerini değerlendirdi.

Solidarity with OTHERS Cemaat mensuplarına yönelik ‘Kitlesel Gözaltılar Raporu’nu açıkladı

Okumaya devam et

Videohaber

Perinçek 104 amirali paket yaptı

Gazeteci Cevheri Güven, 104 amiralin bildirisinin perde arkasını ve bağlantılarını anlatıyor. Bildirinin önce kim tarafından yayınladığına işaret eden Güven, “istihbarat teşkilatı bu işin neresinde” sorusunu ilk kez duyacağınız bilgilerle cevaplıyor… BOLD

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0