Bizimle iletişime geçiniz

Politika

AKP’nin A Takımındaki ‘Patavatsızlar ve Kaybedenler Kulübü’

Kuruluşunun ardından 7.si, pandemi yüzünden tepkilerin gölgesinde gerçekleştirilen AKP Kongresi tamamlandı. Tek aday Erdoğan yeniden Genel Başkanlığa seçilirken, parti yönetimi de belli oldu. MYK’da Erdoğan, seçim hezimeti yaşayanlarla  kirli ittifaklarını canlı yayınlarda anlatanları ödüllendirdi.

BOLD – AKP’nin 7. Olağan Büyük Kongresi bugün Ankara’da gerçekleştirildi. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tek aday olduğu kongrede, partinin MKYK ve MYK yönetimlerinde de yer alan isimler de dikkat çekti. Erdoğan, adete yerel seçimleri kaybedenleri ödüllendirdi. Erdoğan, parti adına televizyonlara çıkan ve yaptıkları açıklamalarla kamuoyunun tepkisini çeken 2 ismi de unutmadı. AKP’nin iktidarını sürdürebilmek için Cemaat ve ABD’yle ortak hareket ettiğini açıklayan 2 isim de kadroya girdi.

YEREL SEÇİM HEZİMETİNİN MİMARLARI KADRODA

Kurulduğu günden bu yana her seçimde Ankara ve İstanbul’u açık ara farkla kazanan AKP, son yerel seçimde bu iki şehirde hezimet yaşadı.

Odatv’de yer alan bilgiye göre, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı, son Başbakan Binali Yıldırım, hem Mart hem de tekrar edilen Haziran ayındaki seçimlerde Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu karşısında seçimi kaybetti. İstanbul seçimlerinde AKP Seçim İşlerinden Sorumlu AKP Genel Başkanı Ali İhsan Yavuz ve dönemin AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da, İstanbul’da kaybedenler arasına girdi. Üç isim de AKP’nin yeni MKYK’sında görev aldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ise AKP ve MHP’nin adayı Mehmet Özhaseki idi. Ancak Ankara’da da seçimi Mansur Yavaş kazandı. 2019’da seçimi kaybeden Mehmet Özhaseki ve yine kaybeden AKP Ankara İl Başkan Yardımcısı Cem Şahin de MKYK listesinde yer alan isimler arasında.

2019 Mart seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de AKP’nin adayı olan Menderes Türel, seçimlerde CHP’nin adayı Muhittin Böcek’e kaybetmişti. Antalya’da seçimi kaybeden Menderes Türel de AKP’nin MKYK’sın da yer buldu.

Yine 2019 Mart seçimlerinde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı CHP’li Yılmaz Büyükerşen’e kaybeden Burhan Sakallı da, AKP MKYK’sında yerini aldı.

2019 Mart seçimlerinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı CHP’li Osman Gürün’e kaybeden AKP’li Mehmet Nil Hıdır da yine MKYK’ya girdi.

PATAVATSIZLAR DA KADRODA

AKP’li eski vekili Abdurrahman Kurt ve Emre Cemil Ayvalı da dikkat çeken isimlerden. Bu iki ismin ortak özelliği ise canlı yayınlarda yaptıkları açıklamalar. AKP’li iki isim, parti ve Erdoğan’ın iktidarı sürdürebilmek adına bulaştığı illegal işleri itiraf etti. Kurt’un itirafı şöyle: “Askeri vesayeti bitirmek için AKP olarak Cemaat ve ABD ile ortak çalıştık.”

AKP MYK’ya seçilen diğer isim Emre Cemil Ayvalı da “Darbeci Kemalist gelenekle Fetö’yü birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldık” itirafında bulundu. Aynı programda konuk olan hukukçu Salim Şen de Ayvalı’nın sözlerini illegal işlerin itirafı olduğunu söyledi.

AKP’NİN YÖNETİM KADROSU

AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinin belirlenmesinin ardından parti yönetimi de belli oldu. İşte o isimler:

Binali Yıldırım, Genel Başkan Vekili
Numan Kurtulmuş, Genel Başkan Vekili
Ömer Çelik, Parti Sözcüsü
Erkan Kandemir, Teşkilat Başkanı
Fatih Şahin, Genel Sekreter
Hayati Yazıcı, Siyasi Hukuki İşler
Ali İhsan Yavuz, Seçim işleri
Hamza Dağ, Tanıtım ve Medya
Efkan Ala, Dış İlişkiler
Jülide Sarıeroğlu, Sosyal politikalar
Özlem Zengin, Sivil toplum Halkla ilişkiler
Mehmet Özhaseki, Yerel yönetimler
Nurettin Canikli, Ekonomi işleri
Vedat Demiröz, Mali ve İdari İşler
Mustafa Şen, Arge
Leyla Şahin Usta, İnsan Hakları
Ömer İleri, Bilgi ve İletişim
Çiğdem Karaarslan, Çevre şehir kültür

TBMM Grup Başkanvekilleri:

Mahir Ünal
Mustafa Elitaş
Bülent Turan
Muhammed Emin Akbaşoğlu
Cahit Özkan

Dağda tek başına hayvan otlatan teyze ve lebalep AKP kongreleri

Politika

Abdullah Gül 2018’de aday olsaydı kazanıyordu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Abdullah Gül’ün Millet İttifakından aday olması süreciyle ilgili konuştu. Muhalefet liderlerinin Gül’e adaylık teklif ettiğinde kendisinin de masada olduğunu belirten Babacan, “Aday olsaydı kazanıyordu” dedi.

BOLD – Halk TV’de katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Abdullah Gül’ün ortak adaylığıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Babacan, “2018’de ortak aday çıkmadı Türkiye 5 yıl kaybetti. Abdullah Gül’e teklif yapıldığında ben de masadaydım. Aday olsa kazanıyordu” ifadelerini kullandı.

Babacan, Gül’ün adaylığının neden gerçekleşmediğiyle ilgili soru üzerine şunları söyledi: “O dönem muhalefet ancak bir ortak aday çıkarttığında başarılı olabilecekti. Ama olmadı ve 5 yıl kaybetti memleket. Neden olmadı? Diğer siyasi parti liderleri gelip teklif ettiler. İsimler belli. Teklif edenleri topladığınızda eğer ortak adayı olsaydı, rahatlıkla seçimi kazanabilecek bir tablo vardı o dönemde. Bu bizim değerlendirmemiz değil, bağımsız çalışmalarda da var. Ben de o görüşmelerde masadaydım. O gün gelip ‘Siz ortak aday olursanız biz sizi destekleyeceğiz’ diyenler, son güne kadar sözlerinin arkasında dursaydı bu iş olurdu.”

2-3 DAKİKASINI SEYREDİP KAPATTIM

Babacan, suç örgütü lideri Sedat Peker’in videolarıyla ilgili ise, “3 tane video yayımlanmış, ben ilkinin 2-3 dakikası seyredip dayanamadım, kapattım. Ülkem adına üzülüyorum…Burada bir sürü iddia var. Savcılıkların derhal harekete geçip bu iddiaların doğru olup olmadığını araştırması lazım” dedi

‘Cüppeli amiral’ soruşturması: Konuyu unutturalım olayı soğutalım

Okumaya devam et

Politika

Kurumlar sefaleti üç maymunu oynayarak gizlemeye çalışıyor

Resmi verilerle oynayan ve birçoğunu da gizleyen kamu kurumları, vekillerin talep ettikleri bilgilere karşı ise üç maymunu oynuyor. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın 3 kuruma sorduğu asgari ücret altında maaş alan emeklilerle ilgili sorular yanıtsız kaldı.

BOLD – CHP’li Engin Altay’ın emekli aylıklarının tablosu için üç farklı kuruma ilettiği sorular cevapsız kaldı. Kurumlar cevap olarak ilgisiz yanıtlar gönderdi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, emekli aylıklarının tablosunu oluşturmak için soru sorduğu CİMER ve TBMM Dilekçe Komisyonu’nun, topu Çalışma Bakanlığı’na attığını; Çalışma Bakanlığı’nın ise sorularını yanıtsız bıraktığını açıkladı. CHP’li Altay, asgari ücretin altında emekli maaşı alanlar için bir adım atılıp atılmayacağını Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, CİMER ve TBMM Dilekçe Komisyonu’na sordu.

GELEN YAZIDA HİÇBİR BİLGİ YOK

Üç ayrı kurumdan aldığı yanıtları Cumhuriyet’ten Erdem Sevgi’ye değerlendiren Altay, “Emeklilerimizin aylıkları ile ilgili çok basit sorular yönelttim, bunun karşılığında 6 sayfalık yazı geldi ama içinde tek bir bilgi yok. Dilekçe Komisyonu kendi istatistiklerini göndermiş ama benim yanıtlarım yok. CİMER ve Dilekçe Komisyonu topu bakanlığa atıyor ama bakanlık daha duyarsız. Tek cümle ile geçiştiriyor, hiçbir bilgi yok. Elde var sıfır. Tek adam rejiminde soru sorma hakkı var ama sorulara yanıt yok. Tek adam rejimi her alanı çürütüyor” dedi.

PekerLeaks kavgası devletin zirvesini kızıştırdı

Okumaya devam et

Politika

Sedat Peker’in videolarını Ali Babacan ’90’larla açıkladı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye’nin 1990’ların karanlığına döndüğünü söyledi. Firari mafya babası Sedat Peker’in videoları üzerinden eski partisi AKP’yi sert şekilde eleştirdi.

BOLD – DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Halk TV’de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye’deki yargı sistemine güvenmediği için yurt dışına firar eden organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in açıklamalarına dikkat çekti.

Babacan, “Çete, mafya, suç örgütü gibi yapılar devletin zayıfladığı, kamu görevlileriyle bu tür yapılar arasındaki ilişkilerin güçlendiği durumlarda böyle tezahür eder. Şu anda Türkiye’de devlet yapısı ve yönetim sistemi iflas etmiş durumda” dedi. AKP’nin eski kurmayı, “Açıkçası ben o videoları izlemeye dayanamıyorum. İnsanın vicdanını yaralıyor. Türkiye’nin 1990’ların karanlığına döndüğünü gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0