Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Perinçek 104 amirali paket yaptı

Videohaber

AKP’nin uluslararası suçları: Neyle yargılanacaklar?

Turkey Tribunal’ın gündeme getirdiği AKP’nin bulaştığı uluslararası suçlar, Erdoğan ve partililerin başını ağrıtacak. AKP’lilerin suçlandığı silah ve petrol kaçakçılığı, kara para, insan kaçırma, uyuşturucu ticareti, ve işkence Bold Medya’nın son videosunun konusu oldu.

BOLD – Silah ve petrol kaçakçılığı, kara para, insan kaçırma, uyuşturucu ticareti, ve işkence son 10 senede AKP iktidarının işlediği iddia edilen suçlardan sadece birkaçı.

Erdoğan ve AKP hükümeti, bütün devlet erkini tek elde toplayınca işlediği iddia edilen bu suçlar ne mahkemeye intikal ediyor ne de sorumlular hakkında soruşturma açılıyor.

Türk yargısı suç iddialarına karşı harekete geçmese de AKP’nin uluslararası yargıdan kaçamayacağı belli oldu. Cenevre’de toplanan Turkey Tribunal adlı halk mahkemesi bunu kanıtladı.

Bold Medya, AKP’nin bulaştığı uluslararası suçları takipçileri için araştırdı.

Sosyal medya buna gülüyor: Erdoğanların kitabı ‘Okunmadan önce mutlaka ölünmesi gerekenler’ listesinde

Okumaya devam et

Videohaber

Erdoğan köprüleri attı, dolar 29 Eylül’e kilitlendi

Merkez Bankası’nın politika faizini yüzde 19’dan yüzde 18’e indirmesi ile yeniden tırmanışa geçen dolar 8,87 TL ile rekorunu yeniledi. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD ziyaretinde başkan Joe Biden ile görüşemediği için köprüleri atarken, şimdi piyasaların gözü 29 Eylül’de gerçekleşecek Erdoğan ile Putin görüşmesinde.  

BOLD – Merkez Bankası’nın politika faizini yüzde 19’dan yüzde 18’e indirmesi ile yeniden tırmanışa geçen dolar 24 Eylül’de 8,80 TL rekorunu geride bırakmıştı. Dolar bugün yeni rekoru 8,8783 TL seviyesine çıkardı. Euro 10,40 TL’ye yükseldi. Borsa İstanbul’da (BİST) bankaların işlem gördüğü endeks yüzde 3 değer kaybetti. BİST 100 haftayı yüzde 1,20 düşüşle kapattı.

DOLAR KURU İÇİN 8.45’İN ALTI TARİH OLDU

Youtube kanalında piyasaları yorumlayan Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, faizin 100 baz puan indirildiği 23 Eylül’de kapanışta doların 8,77 TL’de kaldığına dikkat çekerek, “Destek aralığı 8,52-8,65 TL arasında şekillenecek. 8 TL’nin altındaki seviyeler nasıl tarih olduysa 8,45 TL’nin altı da tarih oldu. Yeni seviyeler özellikle ihracatçı sektörler için daha makul bir yükselişe işaret ediyor. 10 yıllık Amerikan Hazine tahvilinde mevcut politikaları değiştirecek eşik % 1,75’tir. Altın ons için 1.750 dolar altında 1.732 ve 1.720 destekleri kritik. Dipte 1.670 dolar desteği değerli metal yatırımcıları için dönüm noktası. Gümüş için 22 dolar altında dip nokta 19 dolara kadar çekilebilir. Ons fiyatı düşmesine rağmen 24 ayar altının gramı doların TL’ye mukabil değer kazanmasının etkisiyle 500 TL’nin eşiğinde” dedi.

FED’İN AÇIKLAMASI PASTIRMA YAZI HAVASINDA

Uluslar arası piyasalar hakkında da analiz yapan Bozkurt, “Amerikan Merkez Bankası (Fed) kasımda teşvikleri azaltmaya başlayacak. Fed’in kısmen şahin bir patikayı işaret etmesine rağmen pastırma yazı havasında. Geniş çaplı yükselişler kalıcı olmayacak. Borsa İstanbul hem faiz indiriminin hem de dışarıda sıkılaştırıcı adımların etkisiyle en kırılgan borsalardan biri” dedi.

GÖZLER ERDOĞAN-PUTİN GÖRÜŞMESİNDE

Dış politikada yaşananların da ekonomiye etkisi olacağına vurgu yapan Turhan, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim için S-400 işi bitmiştir. Buradan geri adım atmamız mümkün değil. F-35’i vermezsen alamayız, başka kapılara da müracaat ederiz. Gerekirse başka yerden alırız.” dedi. “İki NATO ülkesi olarak şu andaki gidiş pek hayra alamet değil” diyen Erdoğan, “Önceki Amerikan başkanlarıyla iyi çalıştım, ancak Biden ile “iyi başladık” diyemem. Soçi’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile 29 Eylül’de görüşeceğim. Bu görüşme gerçekten çok önemli. Putin ile heyetler arası görüşme yok, sadece ikili görüşme yapacağız” ifadelerini kullandı.”

 

 

Turkey Tribunal Mahkemesi kararını verdi: Türkiye insanlığa karşı suç işledi, sorumlular ağır cezalar alabilir

Okumaya devam et

Videohaber

Turkey Tribunal’de Erdoğan rejiminin işkenceleri anlatıldı Saray’ı Lahey korkusu sardı

Ekrem Dumanlı ve Levent Kenez, Erdoğan rejimine işkenceyi devlet politikası haline getirmelerinden dolayı Lahey yolunun açıldığına işaret eden Lanotte’nin tespitlerini TR724’de değerlendirdi.

BOLD – Belçika eski Başbakan Yardımcısı ve İnsan Hakları Hukukçusu Prof. Dr. Lanotte, Turkey Tribunal’de Kırgızistan’dan kaçırılan Orhan İnandı’nın işkenceye uğrayan fotoğrafını gösterdi. Lanotte, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnandı’yı elçiliğimiz sayesinde yakaladık ve hepsini yakalayacağız demiştir. Daha önemlisi resimdeki insan elini tutuyor. Bir adli doktor, İnandı’nın işkence gördüğünü söyledi. Kolu kırılmış üç yerden” dedi.

Türkiye’de işkence ve insan kaçırma vakalarının sistematik ve yoğun bir şekilde devam ettiğini anlatan Lanotte, işkencenin bir devlet politikası haline dönüştüğünü delilleriyle birlikte ortaya koydu. Erdoğan rejimine Lahey yolunun açıldığına işaret eden Lanotte, “Uluslararası yasal topluluk eğer tepki göstermezse bu son vaka olmayacaktır. İşkence ve insan kaçırma vakaları devam edecektir. Bir insan hakları ihlali varsa bu çözümlenmelidir” dedi.

Lahey korkusu saran yandaş gazete ve televizyonlar tüm dünyanın izlediği Turkey Tribunal’ine yönelik karalama çalışması başlattı. TR724 TV’de gazeteciler Levent Kenez ve Ekrem Dumanlı, Lanotte’nin tespitlerini masaya yatırdı.

Profesör Lanotte, Turkey Tribunal’de işkencenin fotoğrafını gösterdi

Okumaya devam et

Popular

Shares