Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

PKK’nın kökünü TGRT kazıdı

TGRT televizyonu Cem Küçük’ün programında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin operasyonlarını açık etti. PKK’nın kökünün kazındığının duyurulduğu programda, Mehmetçiğin Kandil’e çıkacağı açıklandı.

BOLD – Türk Silahlı Kuvvetleri Kuzey Irak ve Türkiye sınırları içinde operasyonlarını aralıksız devam ettiriyor. Kuzey Irak’ta Pençe Yıldırım ve Pençe Şimşek operasyonları devam ediyor. Hakkari ve Şırnak hattında ise Eren Kazan Oğul operasyonları başlatıldı.

Operasyonları haber yapan TGRT televizyonu ise TSK’nın 30 yılı aşkın süredir devam eden PKK ile mücadelesini ‘sulandıracak’ ifadeler kullandı. Cem Küçük ve Ahmet Sözcan Jandarma özel harekat, polis özel harekat ve korucuların katıldığı operasyonlar “Teröristin kökü kazınacak. Barındıkları yerler tek tek bulunacak imha edilecek. Sınırlı sayıdaki 300 terörist yok edilecek” dedi.

BİR SONRAKİ AŞAMA KANDİL

Terör örgütünün Türkiye’nin gündeminden çıkarılacağını kaydeden gazeteciler,  Kuzey Irak’taki terörist varlığının da ortadan kaldırılması için 5 binden fazla güvenlik görevlisinin katıldığı operasyonların uzun süre devam edeceğini belirtti.  Cem Küçük “Bir sonraki aşama Kandil olacak.” diyerek Mehmetçiğin hedefini açık etti. Bu açıklamaların ardından PKK mensuplarının Kandil’de önlem alacağına dikkat çeken güvenlik uzmanları, televizyon ve gazete yayınlarında hassasiyet gösterilmesi tavsiyesinde bulundu.

KUZEY IRAK’A ÜS

TSK’nın ABD ile işbirliği içinde daha önce açtığı Irak’ın Kuzey’indeki üsleri kapatmasını unutan Cem Küçük ve Ahmet Sözcan, Kuzey Irak’a geçici ve kalıcı yeni üsler kurulacağını da iddia etti.

Gündem

Sedat Peker’in oltasına gelen bakan kim?

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve Pelikan grubuyla çarpışırken aniden hedefini değiştirdi ve son videosunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya döndü. Soylu, tabiri caizse Peker’in oltasına gelen ilk kişi oldu. Gazeteci Cevheri Güven, ilk kez duyacağınız bilgiler ışığında Peker’in dördüncü videosunu analiz etti. BOLD

Okumaya devam et

Gündem

En fazla KHK’lıyı bağrından çıkaran Kavşut Köyü belgesel oldu

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine bağlı Kavşut Köyü 15 Temmuz’un ardından yaşananlar nedeniyle bir belgesele konu oldu. 2 bin 400 nüfuslu 400 haneli Kavşut’ta 200 civarında kamu görevlisi KHK’larla mesleklerinden ihraç edildi. Gazeteci Erkan Yiğitsözlü’nün yönetmenliğini yaptığı “KHK Köyü: Kavşut” adlı belgesel bugün Youtube üzerinden yayınlanacak.

BOLD – KHK’ların Anadolu insanı için nasıl bir kıyım olduğunu anlatan KHK Köyü Kavşut belgeseli bugün akşam Türkiye saatiyle 21:00’de KHK TV’nin Youtube hesabından yayınlanacak.

KHK’larla 2 bin 400 nüfuslu, 400 haneli köyde 200 civarı kamu görevlisi terörist yaftası vurularak mesleklerinden ihraç edildi. Gazeteci Ahmet Erkan Yiğitsözlü’nün yönetmenliğini yaptığı belgesel, Anadolu’nun mütevazı bir köyü ölçeğinde ülke genelindeki haksızlık, hukuksuzluk ve zulmü gözler önüne seriyor.

Kavşut Köyü’nde doktorundan askerine, hâkiminden savcısına, polisinden gardiyanına ya da öğretmenine kadar her meslek grubundan 200 civarında ihraç edilen KHK’lının yaşadıkları anlatılıyor.

Okumaya devam et

Gündem

Ethem Sancak Tank Palet Fabrikasını devrediyor iddiası

Saray’a yakın iş adamı Ethem Sancak ve Katarlı ortağına devredilen Tank Palet Fabrikası’nın yine el değiştireceği iddia edildi. Sancak’ın hisselerini Tosyalı Holding’e devredeceğini belirten CHP’li Özkoç, “TSK’nın fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. Şimdi her şeyi bırakmış kaçıyor” dedi.

BOLD – Yüzde 49,9’luk hissesi Katar ordusuna ait olan savunma sanayi şirketi BMC’de çoğunluk hissesinin Tosyalı Holding’e geçeceği iddia ediliyor. Altay Tankı projesinden Katarlı ortakların çıkarılmasını isteyen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Tank Palet fabrikasında yerli ve milli sermayeyle tankı kendimiz üretelim” dedi.

SANCAK HERŞEYİ BIRAKMIŞ KAÇIYOR

CHP Grup Başkanvekili Özkoç, BMC şirketinin ortaklık yapısındaki sözkonusu değişiklik söylentileri sonrası Altay Tankı projesinden Katarlıların çıkarılma çağrısında bulundu. Özkoç, yaptığı açıklamada, “TSK’nın fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. Şimdi her şeyi bırakmış kaçıyor. Sancak’a siper olan, yalanlarına ortak olan devlet yöneticilerini Allah’a havale ediyorum” dedi.

KAYBEDEN ÜLKE EKONOMİSİ OLDU

Türk-Katar ortak girişimi BMC şirketinin Türk hisselerinin çoğunluğunun çelik üreticisi Tosyalı Holding’e satışının konuşulduğunu belirten Özkoç, “Devletin bütün imkânlarını, teşviklerini kullanarak, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. 29 aylık süreçte kaybeden ülke ekonomimiz oldu. Önemli operasyonlara imza atan TSK’nın tank ihtiyacı karşılanamadı” dedi.

KATARLI ORTAKLARI ÇIKARILSIN

Tank Palet yönetiminden Katarlıların çıkarılmasını isteyen Özkoç, “BMC’nin ortaklığı Tosyalı Holding’e geçerken devlet yöneticilerine bir uyarıda daha bulunmak istiyorum. Gelin, Altay Tankı projesinden Katarlı ortakları çıkaralım. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Tank Palet fabrikasında yerli ve milli sermayeyle bu tankı kendimiz üretelim” dedi.

Ekonomik kriz sayıyı artırdı: Evine aş götüremeyince intihara yöneliyor

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0