Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

‘Tam kapanma’ işe yaramayacak: Aşı yapılmazsa pandemi bitmez!

Dr. Zeki Sinan Doğan, aşılama yapılmadığı sürece kapanmanın salgını önlemede etkili olmayacağını söyledi. ‘Tam kapanma’ adı altında ‘kısmi kapanma’ olduğunu vurguladı.

BOLD – Koronavirüs tedbirleri kapsamında 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek olan ‘tam kapanma’ sağlıkçılar tarafından yeterli bulunmadı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Mersin Şubesi Eşbaşkanı Dr. Zeki Sinan Doğan, sağlık emekçilerinin yükünün iki kat daha arttığını kaydetti. Psikolojik baskının arttığına dikkat çekti. ‘Tam kapanma’ adı altında kısmi kapanma olduğunu ifade eden Doğan, aşılanma ve kapanma beraber yürütülmediği için sürecin etkili etkili olamayacağını dile getirdi.

Dr. Zeki Sinan Doğan

MA’dan Esra Solin Dal’ın aktardığına göre Doğan, pandeminin başından bu yana en ön safta mücadele eden sağlık emekçileri ile sosyal hizmet çalışanlarının idari izinlerden muaf tutulmasını eleştirdi. Kapanmayla birlikte personel yetersizliğinden ötürü psikolojik şiddetin arttığına dikkati çeken Doğan, sağlık çalışanlarının çoğunun Koronavirüs (Kovid-19) geçirilmesine rağmen çalışmak zorunda kalıp, sorunlarına çözüm bulamadığını belirtti.

BUNUN ADI TAM DEĞİL KISMİ KAPANMA

“Türkiye’deki kapanma, tam kapanma değil kısmi kapanmadır” diyen Doğan, pandemi ile gerçekten mücadele etmek istiyorlarsa öncelikle her yerin kapanması gerektiğini vurguladı. “Tam kapanma” ile sokağa çıkma yasağının farklı olduğunu sözlerine ekleyen Doğan, şöyle devam etti: “Tam kapanmada sağlık çalışanları emniyet, itfaiye, ekmek tedarik zincirinin dışına her yer kapanmalıdır. Ama şimdi Türkiye’de uygulanan durum kısmi kapanmadır. Şu anda ülkenin yüzde 61 çalışıyor sadece yüzde 39’una kapanma geldi.”

Kapanmanın ardında vakalarda kısmi ve doğal bir azalma olacağını ancak, ilk açılmayla tekrar pik yapacağını öngören Doğan, “Turizm sezonu açılarak yaklaşık vaka sayısı 5 ila 6 binin altına çekmeye çalışacaklar. Kapanmadan sonra test yapılırsa insanlar hala çalıştığı için hiçbir zaman pozitif vaka sayımız 5 bin altına düşmez. Düşmeyeceği için önümüzdeki aylarda ne yazık ki yeni kapanmalara veya tedbirler karşı karşıya kalacağız” dedi.

Gündem

Son Paramount beleşçisi

Sedat Peker’in ‘beleşçiler’ diye tanımladığı günlüğü 100 bin lira olan Paramount Otel’de bedava tatil yapan gazeteci ve bürokratların ardından, milyar dolarlık aile şirketi olan Binali Yıldırım’ın ismi de konuk listesinden çıktı.

BOLD – Sedat Peker’in gündeme getirdiği Paramount Otel’in konuk listesi gündemi sallamaya devam ediyor.

Otelin el değiştirme şekli ve kara para aklama iddiaları yüzünden dikkatler otelde bedava tatil yapanların üzerine çekildi. Günlüğü 100 bin lira olan ultra lüks otelde gazeteciler Cem Küçük, Veyis Ateş, bürokratlar Esat Toklu, İsmail Demir ve Cihat Yaycı’nın kaldığı daha önce basına yansımıştı.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Halk TV’de katıldığı bir programda çarpıcı iddialarda bulundu.

Firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’a ait Paramount Otel ile ilgili konuşan Başarır, eski Başbakan Binali Yıldırım’ın 2017 yılında söz konusu otelde kaldığını öne sürdü.

Başarır, “Otel ile ilgili uzun süredir çalışıyorum. Otelin genel direktöründen çamaşırcısına kadar herkesle görüştüm. Otelin tüm güvenlik kayıtlarının her yıl saklandığını biliyorum. Buradan açıklıyorum: Dönemin Başbakanı Binali Yıldırım ailesi ile kaldı” ifadelerini kullandı.

KARAKTER MESELESİ

Oğullarının işlettiği deniz taşımacılığı yapan aile şirketlerinden milyarlarda dolarlık servet sahibi olan Binali Yıldırım’ın da Paramount beleşçileri listesine girmesi sosyal medya kullanıcılarına pes dedirtti. Onur Aymaz adlı kullanıcı: “Paramount Otel’de kalan kalana.. Binali Yıldırım’da orada tatildeymiş. Orada nasıl kalınmış malumumuz artık ama Her işi de geçtim, milyar dolar servetiniz var ama yine de her işinizi beleş görelim istiyorsunuz. Bu da karakter meselesi” ifadeleriyle tepkisini gösterdi.

Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar’ın SBK kavgası: Mezarıma gelmeyeceksin!

 

Okumaya devam et

Gündem

Tarım İşletmeleri 43 yarış atı satacak

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü 43 baş safkan Arap koşu tayını açık arttırma usulüyle satacak. İhaleye katılmak isteyenler at başına 5 bin TL geçici teminat yatırmak zorunda.

BOLD- Resmi Gazeteye verilen ilanda 43 baş safkan Arap koşu tayının satış ihalesinin yapılacağı açıklandı. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğünün yetiştirdiği 43 baş yarış atı ihalesi 27 Temmuz 2021 tarihinde saat 13.00’de yapılacak.

Bursa Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü’ndeki ihale açık arttırma usulüyle olacak.

PTT’de yolsuzluk iddiası: 850’şer bin TL aldılar

 

Okumaya devam et

Gündem

Ömer Faruk Gergerlioğlu’ndan yeni fotoğraf: İyi ki eğilmedim

Bir tweeti paylaştığı için 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan insan hakları savunucusu HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun cezaevinde sakal bıraktığı fotoğrafı yayınlandı. Gergerlioğlu, “İyi ki eğilmedim” dedi.

BOLD – Hakkında verilen hapis cezasının onanmasından sonra milletvekilliği düşürülen ve 2 Nisan’da Sincan Cezaevine gönderilen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun yeni bir fotoğrafı yayınlandı.

Bıraktığı sakallarının oldukça beyazlaştığı görülen Gergerlioğlu’nun huzurlu ve ümitli halinin yansıdığı fotoğrafı oğlu Salih Gergerlioğlu Twitter hesabından  paylaştı.

ZİNDAN ZULMEDEN İKTİDARDAN HAYIRLIDIR

Salih Gergerlioğlu, paylaşımına babasının bir sözünü de not düştü: “Zindan, benim için Ak Parti ve MHP’nin talip olduğu zulüm, vicdansızlık, yolsuzluk ve despotluk içindeki iktidardan çok daha hayırlıdır. İyi ki eğilmedim.” Ömer Faruk Gergerlioğlu Sincan 2 No’lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi.

ÇİÇEK MOTİFİNİ ÇOK GÖRDÜLER

Ömer Faruk Gergerlioğlu, KHK’lı Alev Şahin’in kendisine gönderdiği örgü ipinden yapılmış çiçek motifinin kendisine verilmediğini Twitter hesabından açıklamış, “Haramilikle özgürlüğümüzü kısıtladıkları yetmiyor, dostluk ve kardeşliğimizi de engellemeye çalışıyorlar.” demişti.

‘Kara Efe’ Ahmet Burhan’ın hayatı İngilizce çizgi roman oldu

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0