Connect with us

BOLD ÖZEL

3 aylık Mirza ile 1 yaşındaki Ümit bebeği de hapse attılar

Sütten kesilmemiş iki bebek daha hapse girdi. 3 aylık Mehmet Mirza ile 1 yaşındaki Ahmet Ümit bebek dün anneleriyle birlikte hapse gönderildi.

SEVİNÇ ÖZARSLAN | BOLD ÖZEL

Bebekli anneler tutuklanmaya devam ediyor. Şeyda Yapar, dün akşam üzeri 3 aylık bebeği Mehmet Mirza ile Antalya L Tipi Kapalı Cezaevine, Seda Aslan ise 1 yaşındaki oğlu Ahmet Ümit ile Edirne Kapalı Cezaevine gönderildi. Yapar ve Aslan, geride iki küçük çocuk daha bırakmak zorunda kaldı. Şeyda Yapar’ın 2 yaşındaki kızı Zeynep Esila ve Seda Aslan’ın 5 yaşındaki oğlu Melih Musa Aslan’a şimdilik anneanneleri bakıyor.

Anne ve bebekler, koronavirüs tedbirleri kapsamında şu anda karantina  hücresinde tutuluyor.

ÇOCUK ESİRGEME KURUMUNA VERMEK İSTEDİLER

Seda-Harun Aslan çifti, çocukları 1 yaşındaki Ahmet Ümit ve Melih Musa Aslan ile.

Kapatılan özel kurumlarda çalışan, sosyoloji mezunu 31 yaşındaki Seda Aslan (31) tanık beyanları ve Bylock kullandığı iddiasıyla Ağrı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuksuz yargılanıyordu. KHK’lı eşi Harun Aslan ile 20 Mayıs’ta Edirne TEM Şube tarafından şehir merkezinde gözaltına alınan Seda Aslan, dün akşam üzeri anne sütüyle beslenen oğlu ile birlikte cezaevine konuldu. 18 ay hapis yattıktan sonra tahliye edilen Harun Aslan’ın dosyası Yargıtay’da bulunuyor.

Aile yakınlarının verdiği bilgiye göre anne-babası tutuklanınca ortada kalan iki çocuğun Çocuk Esirgeme Kurumu’na verilmesi gündeme getirildi ancak anne küçük oğlunu yanına, büyük oğlunu ise kardeşine teslim etti. Aslan çiftini oğlu Melih Musa’ya Eskişehir’deki anneannesi bakıyor.

Tanık ifadeleri ve Bylock kullandığı iddiasıyla tutuklanan Şeyda Yapar en son İzmir’de özel bir yurtta çalışıyordu. Şeyda Yapar’ın babası Azmi Ayçeken de 15 gün önce cezası Yargıtay tarafından onayladığı için aynı cezaevine gönderilmişti. Azmi Ayçeken, 6 Ağustos 2016’da tutuklanıp 17 ay hapis yattıktan sonra 6 yıl 10 ay hapis cezası verilerek tahliye edilmişti.

Şeyda Yapar 3 ayık bebeği Mehmet Mirza, 4 yaşındaki kızı Zeynep Esila ve eşiyle birlikte.

BOLD ÖZEL

4 aylık hamile Ayşe Karaduran tutuklandı

17 haftalık hamile olan Ayşe Karaduran bugün tutuklanıp Şanlıurfa Cezaevine gönderildi. Eşinin sağlık durumunun iyi olmadığını Twitter hesabından duyuran Akif Karaduran, “Eşimin düzenli beslenmesi ve iyi bakılması gerekiyor” dedi.

BOLD ÖZEL – Şanlıurfa’da bu sabah tutuklanan 7 kadın arasında 4 aylık hamile Ayşe Karaduran’ın olduğu ortaya çıktı. Eşi Akif Karaduran’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre 17 haftalık hamile olan anne Karaduran Şanlıurfa Cezaevine gönderildi.

4 GÜN ÖNCE GÖZALTINA ALINDI

Akif Karaduran “Eşimin düzenli beslenmesi iyi bakılması gerekiyor. Eşim, 17 haftalık hamile. Şu an Şanlıurfa da cezaevinde yatıyor. Sık sık midesi bulanıyor. Tansiyonu düşüyor” dedi. Akif Karaduran, 16 Mayıs sabahı evlerine baskın düzenlendiğini ve dört gün önce gözaltına alındığını belirtti.

Gülen Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen soruşturmalar kapsamında tutuklanan 29 yaşındaki İlahiyat mezunu olan Ayşe Karaduran ev hanımıydı. 16 Mayıs’ta gözaltına alınan Ayşe Karaduran,

Şanlıurfa Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün başlattığı operasyonlarda aralarında öğretmen, özel sektör çalışanları ve üniversite öğrencilerinin olduğu 11 kadından 7’si tutuklandı.

Şanlıurfa’da da kız öğrencilere operasyon: 7 kişi tutuklandı

Okumaya Devam Et

BOLD ÖZEL

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Adli Tıp Başkanlığı, dört aydır Antalya Döşemealtı L Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan makine mühendisi Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini ikinci kez reddetti.

BOLD ÖZEL – Gülen Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen soruşturmalar kapsamında 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve cezası onaylandığı için 9 Şubat’ta tutuklanan makine mühendisi Ahmet Zeki Özkan’a yine ‘cezaevinde kalabilir’ raporu verildi.

Eşiyle dün telefon görüşü yapan Yasemin Özkan “Eşimin morali bayağı bozuktu. Çok üzülmüştü. Geçen hafta açık görüşte gördüm, elleri, ayakları çok kötü. Kafasında da yaralar çıkmış. Her gün kür gibi etkisi olan hap içiyor. Onlar da vücudunda yaralara sebep oluyor. Ayakta gördükleri için cezaevinde kalabilir diyorlar. Dördüncü evre kanser bu adam.” dedi.

ALMANYA’DA MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ OKUDU

1980’li yıllarda Almanya’da makine mühendisliği okuyan Ahmet Zeki Özkan, eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü ve Aksaray’daki Mercedes fabrikasında yüksek mühendis olarak göreve başladı. 2014 yılında emekli olduktan sonra ailesiyle birlikte Antalya’ya yerleşen Özkan, Şubat 2017’de Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında tutuklanıp Kırşehir Cezaevine gönderildi.

10 ay Kırşehir’de hapis yatan Özkan’ı Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Bank Asya hesabı, gazete aboneliği, çocuklarını okuttuğu Aksaray Koleji’nin müdürüne 2 kez kurban parası verdiği ve Bylock kullandığı iddiasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıp tahliye etti.

YERDE YATMAK ZORUNDA KALDI

Tutuksuz yargılanan Özkan’a Ekim 2020’de 4. evre akciğer kanseri teşhisi konuldu. Geçen yıl şubat ayında cezası onaylanan Özkan’ın ilk infaz erteleme talebi kabul edildi ve cezası 6 ay ertelendi. İkinci talebi 14 Aralık 2021’de reddedildi.

Durumu kritik olmasına rağmen 9 Şubat’ta tutuklanıp hapse gönderilen 65 yaşındaki Ahmet Zeki Özkan’ın infaz erteleme için yaptığı başvuru dün ikinci kez reddedildi. Doktorların en fazla bir yıl yaşar dediği Özkan, ilk tutuklandığında karantina hücresinde yer olmadığı için yerde yatmak zorunda kalmıştı.

4. evre akciğer kanseri Ahmet Zeki Özkan’ı tutukladılar

 

Okumaya Devam Et

BOLD ÖZEL

Yeni gelişme: Karabük’te serbest bırakılan 9 kız öğrenciden 5’i tutuklandı

Karabük’te dün serbest bırakıp savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alınan 6 öğrenciden 5’i, savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alınıp tutuklandı.

BOLD ÖZEL – 12 Mayıs’tan itibaren Karabük Emniyeti’nde gözaltında olan 14 öğrenciden 9’u bu akşam üzeri bırakıldı. Üçü tutuklanıp Karabük T Tipi Cezaevine gönderildi.

Karabük Sulh Ceza Mahkemesi tarafından serbest bırakılan 9 öğrenci savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alındı. Dün akşam gözaltına alınan 6 öğrenci Karabük Emniyeti’ne götürüldü. Öğrencilerden 5’i bugün tutuklanıp Karabük T Tipi Cezaevine gönderildi.

Karabük Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, öğrencilerin üzerinden ve evlerinden çıkan telefon, bilgisayar, sim kartı, 125 dolar ve 25 euro’yu delil diye böyle sergiledi.

Karabük’te gözaltında tutulan 14 kız öğrenciden 3’ü tutuklandı: Cezaevine gitarımı ve flütümü gönderin

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar