Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Mahkeme Başkanı Esat Toklu’nun yeni maceraları

Sedat Peker’in lüks yaşamını ifşa ettiği İstinaf Mahkemesi Başkanı Esat Toklu’nun, Togo Kuleleri müteahhitleriyle doğum günü kutladığı videolar sosyal medyada dolaşıma girdi. Toklu’nun başkanı olduğu mahkemenin kaçak katlarıyla bilinen kulelerle ilgili geçmişte kararlar verdiği ortaya çıktı.

BOLD – Sedat Peker’in geceliği yüz bin lira olan otelde tatil yapan ve 2 milyonluk cipe binen İstinaf Mahkemesi Başkanı Hakim Esat Toklu hakkındaki ifşaları sonrası Toklu’nun ilginç ilişkileri ortaya çıkmaya başladı.

Toklu, Sezgin Baran Korkmaz’a ait otelde kaldığını ve Korkmaz ile tanıştığını kabul etmişti. Sedat Peker ise Toklu’nun ultra lüks otelde bedava tatil yaptığını açıklamıştı.

HAKİM DOĞUM GÜNÜNDE

Toklu ile ilgili bir skandal daha sosyal medyada dolaşıma girdi. CHP’li Ali Mahir Başarır’ın paylaştığı videoda Toklu kaçak katlarıyla bilinen Ankara’daki Togo Kuleleri’ni inşa eden firmanın ortaklarıyla doğum günü kutluyor. Hem de Togo Kuleleri ile ilgili duruşma öncesi.

Başarır videoyu şu not ile paylaştı: “Ankara Bölge İstinaf Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Togo Kuleleri’ni yapan firmanın patronunun mahkemesinden önce, patronun doğum günü partisine katılıyor. Hem de patronun ofisinde! Devletin hakimi, müteahhitin ofisine gider mi?”

KULE HAKKINDA KARAR VEREN MAHKEME

Asıl bombayı CHP Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gamze Taşçıer patlattı. Togo Kuleleri’ni yapan firmanın ortaklarıyla çekilmiş fotoğrafları paylaşan Taşçıer, Toklu’nun başkanı olduğu mahkemenin, yargıya taşınan kuleler hakkında kararlar verdiğini hatırlattı.

Taşçıer paylaşımında, “Bir de şöyle ek yapayım. Esat Toklu, Togo Kuleleri’ni yapan şirketin patronunu makamında ağırlamayı da eksik etmiyor. “Sevgili abim” diye anılacak kadar bir yakınlık da var. Toklu’nun başında bulunduğu İstinaf, bu kulelerle ilgili bazı kararlar almıştı” dedi.

NEREDEN NEREYE

Sosyal medya kullanıcıları, Toklu’nun bu skandal görüntülerini Adalet Bakanlığı’nın sosyal medya hesabını etiketleyerek bakanlığa şikayet etti. Adalet Bakanlığı’ndan ise henüz bir açıklama yok.

Babasının eski bir hakim olduğunu söyleyen Ferda Demir adlı bir kullanıcı da Toklu’nun bu görüntülerine babasının etik kurallarını anlatarak tepki gösterdi. Demir’in ababsı ile ilgili paylaşımı şöyle: “Babam hakimdi. Değil birinin makamına gitmek, ahalinin davetlerine dahi katılmazdı ki arada samimiyet oluşmasın ve kendisinden bir talepte bulunmasınlar. Bizlerin de sosyal çevresi konusunda özen gösterirlerdi. 1977 Ankara Hukuk mezunudur. Nereden nereye. Ve babam makamına gittiğimizde hiçbir kalemi bize kullandırmazdı, kağıtları dahi karalamamıza izin vermezdi. Devletin malı derdi. Kullanılan kağıtları attırmaz, arkasını kullandırırdı resmi olmayan işlerde.”

Erdoğan zenginleri doyuruyor! Aç dolaşanları da siz doyuruverin

Gündem

Konutuna dönen Sedat Peker başından geçenleri anlattı: Bir umuttur yaşamak

Sosyal medyadaki paylaşımlarına dünden beri ara veren Sedat Peker’in yakalandığı iddia ediliyordu. Türkiye saati ile gece yarısı konutuna dönen Peker, hakkında çıkan ‘operasyonla yakalandı’ iddialarını yalanladı, yarım kalan hikayeyi tamamlama sözü verdi.

BOLD – Sedat Peker’in öğlen saatlerinde Dubai’deki konutundan polisler tarafından alındığı Emre Olur tarafından paylaşılmıştı. Peker’den Türkiye saati ile gece yarısına kadar haber alınamadı. Saat 00.25 sıraları Peker sosyal medya hesabından konutuna döndüğünü duyurdu.

Sedat Peker paylaşımında, “Kıymetli dostlarım, öğle saatlerinden itibaren kaldığım mekandan yetkililerle beraber ayrıldım. Şu an kaldığım mekana, ailemin yanına geri geldim. Hakkımdaki iddiaların yoğunluğu nedeniyle karşılıklı sohbette bulunduk.

Şahsım hakkında herhangi bir Interpol kararı olmadığı için, tüm herkes gibi ülkelerinde misafir olarak bulunduğumu söylediler. Hakkımda birçok suikast ihbarı olduğunu bana ilettiler, hepimizin bildiği gibi. Ülkeden ayrılmamda veya ülkede kalmamda herhangi bir sorunun olmadığını da bana ilettiler” dedi.

RESMİ BİR OPERASYON İMKANSIZ

Aydınlık Gazetesi’nde hakkında çıkan haberleri yalanlayan Peker, “SAT timlerinin ve MİT timlerinin yaptığı operasyonla yakalandığım asla doğru değildir. Zaten ben uluslararası hukuka göre aranan bir kişi değilim. Bu sebeple yüce devletimizin bana resmi bir operasyon düzenleyebilmesi de mümkün değildir. Her normal insana davrandıkları gibi bana da kibar bir şekilde davrandılar. Süslü Sülü, benim ahiretliğim, Derin Mehmet, Pelikancılar, ve diğer zevatın tamamı; bizde söz namus. Eğer ölmez sağ kalırsak, bu hikayeyi tamamlamaktan geri durmayacağız. Tabi ki bu süre zarfında gereği eğer yapılmazsa, yapmayanlarla ilgili söyleyecek sözlerimiz de elbet olacaktır. Beni sevdiği için dua edenlere, beni sevmediğinden dolayı sadece çocuklarıma ve aileme iyi dilek dileyenlere tüm kalbimle teşekkür ederim. BİR UMUTTUR YAŞAMAK” ifadelerini kullandı.

BEĞENİ YAĞDI

Akıbeti merak konusu olan Sedat Peker’in dönüş paylaşımlarına beğeni yağdı. Peker’in bugün yaşadıklarını anlattığı 6 paylaşım, ilk yarım saatte 50’şer binden fazla beğeni aldı.

Sedat Peker yakalansa da kasetleri hazır: Gereken her şeyi herkes öğrenir

 

Okumaya devam et

Gündem

Can Dündar’dan efsane Sedat Peker paylaşımı: Hiç aklıma gelmezdi

Cezaevinde kaldığı dönemde Sedat Peker’den ölüm tehdidi alan gazeteci Can Dündar, öldürülmüş olma ihtimali dile getirilen Sedat Peker’in hayatından endişe ettiğini yazdı.

BOLD – Dubaili yetkililerle görüşmeye giden Sedat Peker öğlen saatlerinden bu yana ikamet ettiği konuta dönmedi. Basın danışmanı Emre Olur, Sedat Peker’in hayatından endişe ettiklerini söyledi.

CAN DÜNDAR’DAN PEKER PAYLAŞIMI

MİT Tırları olarak bilinen davada devlete ait sırları açıkladığı gerekçesiyle tutuklanan gazeteci Can Dündar, geçenlerde cezaevinde yaşadığı bir anısını paylaştı.

Dündar, aynı cezaevinde kalan Sedat Peker’in kendisine ölüm tehditler yazılı bir not gönderdiğini anlattı. Davanın bir duruşması sonrası Can Dündar onlarca gazeteci ve ailesinin gözleri önünde silahlı saldırıya uğradı. Dündar şans eseri yara almadan kurtuldu.

HİÇ AKLIMA GELMEZDİ

Can Dündar şimdi kendisini ölümle tehdit eden Sedat Peker’in hayatından endişe ediyor. Endişelerini sosyal medyadan paylaşan Can Dündar, “Beni ölümle tehdit etmiş adamın ölümünden endişe edeceğim, hiç aklıma gelmezdi” ifadelerini kullandı.

Sedat Peker yakalansa da kasetleri hazır: Gereken her şeyi herkes öğrenir

Okumaya devam et

Gündem

Sedat Peker yakalansa da kasetleri hazır: Gereken her şeyi herkes öğrenir

Sosyal medyada Sedat Peker’in yakalandığına ilişkin bir takım paylaşımların dolaşıma girmesinin ardından Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur ile görüşen gazeteci Alişer Delek olayın detaylarını sosyal medya hesabından paylaştı. Delek, Olur’un Sedat Peker’in yakalanması halinde bir takım belge ve kayıt bıraktığı imasını da paylaştı.

BOLD – Videolarıyla gündemi sarsan Sedat Peker’in Dubai’de yakalandığı iddiası gün boyu sosyal medyada yer aldı. Halk Tv’de Barış Pehlivan’a açıklamalarda bulunan Peker’e yakın isimlerden Emre Olur, Sedat Peker’in Dubaili yetkililerle görüşmede olduğunu söyledi.

Öte yandan sosyal medya hesabından Emre Olur’la yaptığı görüşmeyi anlatan gazeteci Alişer Delek de Peker’in, Dubai’de kaldığı konuttan polisler tarafından Türkiye saati ile 12.00’de bir yere götürüldüğünü aktardı.

Dubaili yetkililerin Peker’in yalnız gelmesini istediğini belirten Delek, “Peker’in tek gelmesini ve üzerine bir elektronik cihaz almamasını istiyorlar. Sedat Peker bu “daveti” kabul ediyor. Telefonla görüştüğümüz sırada konuttan Emre Olur’a bir telefon geldi” dedi.

Peker’den henüz bir haber alınamadığını belirten Delek, “Türkiye saati ile 22:16’da gelen bu görüşme sayesinde Sedat Peker’in hala konuta dönmediği bilgisini aldık. Nerede olduğu ve ne zaman döneceği ailesi tarafından bilinmiyor” ifadelerini kullandı.

BELGE VEYA KAYIT BIRAKTI MI

Ailenin Peker hakkında endişeli olduğunu söyleyen Delek, “Emre Olur, Sedat Peker’in gözaltına alınması ya da öldürülmesi dahil endişeli olduklarını söyledi. Böyle bir durumda yayınlanmak üzere bir belge ya da kayıt bıraktı mı diye sordum. ‘Gereken her şeyi gereken herkes öğrenir’ yanıtını aldım. Emre Olur, Peker hakkında Türkiye tarafından 10 kez Interpol başvurusu yapıldığını ve bu başvuruların ‘Peker’in açıklamaları siyasi’ olduğu gerekçesiyle reddedildiğini de iddia etti” diye konuştu.

Bunlardan Erdoğan da sıkıldı

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0