Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Bilmiyormuşum gibi çek pampa!

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Şuşa ziyareti sırasında Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in “Kolin ve Cengiz” cevabına “Aaa burda onlar var mı?” demesi izleyenleri şaşırttı. Türkiye’de aldığı kamu ihaleleriyle dünyada en çok ihale alan 10 şirket arasına giren Kolin ve Cengiz, Azerbaycan’daki işlerini Erdoğan’ın referansıyla aldıkları gündeme gelmişti.

BOLD – Cengiz İnşaat, Azerbaycan’da 3 farklı madenin işletmesini alırken, Kolin İnşaat Şuşa ile Fuzuli kentlerinin yol ihalesini yapıyor.

Kamunun düzenlediği her ihalede adı geçen AKP iktidarının meşhur müteahhitleri Cengiz ve Kolin şirketlerinin Azerbaycan’da da ihale almasına AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın şaşırması dikkat çekti.

ALİYEV: CENGİZ-KOLİN HER YERDE

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Şuşa’da bir görüşme düzenleyerek “Şuşa Beyannamesi”ni imzaladı. Erdoğan ve Aliyev Şuşa’ya yapılan ziyarete aynı araçla giderken yolculuk esnasındaki konuşmalar oldukça dikkat çekti. Azerbaycan’da yapılaşma hakkında Aliyev’den bilgi alan Erdoğan’ın “Müteahhit olarak Azeri kardeşlerimiz mi yapıyor?” sorusuna Aliyev’in, “Yok, Kolin ve Cengiz” şeklinde karşılık vermesi dikkat çekti. Erdoğan’ın şaşırmış gibi yapıp “Aaa burda onlar var mı?” demesi dikkat çekti. Aliyev’in ise Erdoğan’ın şaşkınlığına “Onlar her yerde var” diye yanıt verdi.

CENGİZ HOLDİNG’İN ALDIĞI BAZI İHALELER

17-25 Aralık tapelerinde adı millete küfürle geçen Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz Holding’in AKP döneminde aldığı ihalelerinden bazıları ise şöyle:

Rize-Artvin Havalimanı

İstanbul Havalimanı

Ordu-Giresun Havalimanı

Kuzey Irak Duhok, Kuveyt, Erbil Havalimanları

Gümüşhane Çevre yolu

Kuzey Marmara Otoyolu

Maçka-Karahava yolu

İstanbul-Şile/Ağva yolu

Hopa-Kemalpaşa yolu

Ayder Ilıcası yolu

Ankara- İzmir hızlı tren Eşme-Salihli kesimi

Bandırma-Bursa-Ayazma Demiryolu

Ankara-İstanbul hızlı tren t26 tüneli

Gayrettepe-İstanbul metrosu

Gebze-Halkalı banliyo hattı

Ankara-Sivas demiryolu projesi

Ankara-İstanbul hızlı tren hattı

Yerköy-Yozgat-Sivas demiryolu

İstanbul Taksim-4 Levent metrosu

Beyhan 2 barajı ve HES

Gözeler Regülatörü

Yusufeli Barajı ve HES

Aşağı Kaleköy Barajı ve HES

Ilısu Barajı ve HES

Beyhan Barajı ve HES

Köprü Barajı ve HES

Atasu Barajı ve HES

Zigana Tüneli

Ovit Tüneli

Çamlıca Tüneli

Ilgaz Tüneli

Akkuyu Nükleer Santral Limanı

Giresun Limanı

Ereğli Limanı

Alanya Yat Limanı

Hopa Limanı

Oymapınar HES işletmesi

Eti Bakır AŞ Murgul HES işletmesi

Samsun Doğalgaz Çevrim Enerji Santrali

Eti Alümünyum

Cenal Enerji Santrali

 

Medyanın yüzünü kızartanlar Saray’a göre hâlâ gazeteci

Gündem

Dedeağaç’ta mahsur kalanlardan sevindiren haber

Erdoğan rejiminin baskısından kurtulmak için umut yolculuğuna çıkan ve bugün Dedeağaç’ta mahsur kalan 17 kişi için sığınma işlemlerinin başladığı öğrenildi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın insan hakları ihlallerinden kaçan 17 kişi bugün Yunanistan tarafında mahsur kaldı. Aralarında 5’i çocuk ve 4 kadının bulunduğu 17 kişi Meriç Nehri’nin kenarından dünyaya yardım çağrısında bulundu.

Çektikleri videoyla insani yardım çağrısında bulunan Türkiye’den gelen göçmenler, bebeklerin soğuktan donmak üzere olduklarını duyurdu. Susuzluk, zorlu arazi ile soğuk hava nedeniyle çocuklar ve bebeklerle hareket edemediklerini belirten göçmenler, “Sığınma başvurusunda bulunmak istiyoruz.” diyor.

SOĞUKTA BEBEKLERİN AĞLAMA SESLERİ

Videoya konuşan kadın bir göçmen, “Hayatımız büyük tehlikede. Küçük çocuklarımız da var yanımızda. Bu noktada biran evvel insani yardım istiyoruz” dedi. Konuşma sırasında etraftaki bebeklerin ağlama sesleri videoya girdi.

ERDOĞAN’DAN KAÇIYORUZ, SİYASİ SIĞINMA İSTİYORUZ

Yalçın Toker ismindeki bir göçmen ise İngilizce olarak çektiği videoda dünyaya yardım çağrısında bulundu. Yunanistan tarafından bulunduklarını belirten Toker, “Meriç Nehri’ni geçtik ve 01 Aralık itibariyle Yunanistan tarafında bekliyoruz. Toplam 17 kişi (5 çocuk ve bebek, 4 kadın ve 8 erkek). Ne yazık ki susuzluk, zorlu arazi ve soğuk hava nedeniyle çocuklar ve bebeklerle hareket edemiyoruz. Diktatör Erdoğan’dan umutsuzca kaçıyoruz. Siyasi sığınma başvurusunda bulunmak istiyoruz. Nazik ve umutsuzca acil yardıma ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Akşam saatlerinde mahsur kalan hakkında olumlu haberler gelmeye başladı. Gazeteci Bedrettin Uğur, mahsur kalan 17 kişinin güvenli bir bölgeye alındığını duyurdu.

Uğur paylaşımında, “Mahsur kalan 17 mülteci Yunanistan Feres Karakolunda. İki avukat ve bir uluslararası raportör güvende olduklarını açıkladı. Deport edilmeyecekler. Sığınma için resmi işlemleri başladı” dedi.

Meriç’i geçip mahsur kalan 17 kişi donmamak için acil yardım istedi

Okumaya devam et

Gündem

Bakanıyla Erdoğan’ın garip diyaloğu: Ne söyledi, para pul söyledi mi? Söyler miyim efendim!

Meclis’te gazetecilere konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanına gelen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan gazetecilere, “Ne söyledi ya. Para Pul söylemedi mi?” diye sordu. Soruya Koca, “Siz izin vermeden söyle miyim efendim” diyerek cevap verdi.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AKP Grup Toplantısı sonrası Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sağlık çalışanlarının maaş ve kıdem tazminatlarına ilişkin açıklama yapan Koca, “Pratisyen hekimlerin ek göstergesi 13 binden 33 bine, uzman hekimler diş hekimleri dahil olmak üzere 17 binden 40 bine ek göstergeleri çıkmış olacak. Pratisyenlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin olmak üzere bir düzenleme Meclis’te tüm grupların desteğini bekliyoruz” dedi.

Konuşmasının tamamlayan Koca gazetecilerin yanından ayrılırken, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Ne söyledi ya” sesi duyuldu.

 

NE SÖYLEDİ YA!

Gazetecilerin hekimlerle ilgili düzenlemeye ilişkin açıklama yaptığını belirtmesi üzerine Erdoğan, “Para pul söylemedi mi” diye sordu. Bakan Koca da detay vermediğini ifade ederek, ” Söyler miyim efendim Siz izin vermeden ben söyler miyim?” dedi. Koca’nın bu sözleri gülüşmelere yol açtı.

Erdoğan, detay isteyen basın mensuplarına da “Hepsi geliyor. 5 bin, 2 bin 500 lira; bu tür zamlar geliyor” diye konuştu.

“Sabahtan beri buradayız, akşam olmak üzere, bir ömür gibi geçti”

Okumaya devam et

Gündem

Kapalıçarşı’da ‘döviz krizi’ intiharı

İstanbul Kapalıçarşı’da döviz bürosu sahibi bir yurttaş, borçları nedeniyle girdiği bunalımın ardından hayatına son verdi.

BOLD – İstanbul Fatih’te bulunan tarihi Kapalıçarşı’da döviz bürosu sahibi bir yurttaş iş yerinde intihar etti.

Olay bugün öğle saatlerinde yaşandı. Döviz bürosu sahibi C.E., başına sıktığı kurşunla intihar girişiminde bulundu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, C.E.’nin hayatını kaybettiğini belirledi.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı. İntihar eden E.C’yi tanıyan bir başka esnaf ise verdiği bilgide olayın borç yükü nedeniyle yaşanan bunalımdan kaynaklandığını duyduklarını belirtti.

Merkez’in doğrudan dolar satışı da dövizi durduramadı

Okumaya devam et

Popular

Shares