Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

1 ton kokainin sahibi kim?

Balyoz Davası’nda Çetin Doğan dahil 6 sanık hakkında verilen beraat kararı bozuldu. Mehmet Baransu ve Ahmet Altan’ın da olduğu gazeteciler için ise onlarca yıl hapis isteniyor. Soma Davası’nda Can Gürkan’a ödül gibi ceza verildi. HDP’li Ayhan Bilgen’in tahliyesi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni seçim ittifakları yolunda attığı bir adım olarak yorumlanıyor. Mersin’de 1 ton kokainin ele geçtiği operasyonun Gümrük Muhafaza Ekipleri tarafından yapılması kafaları karıştırdı. Sedat Peker’in bir önceki kokain yakalamasında dikkat çektiği gibi şu ana kadar uyuşturucunun sahibinin kim olduğu bilinmiyor. Operasyonda İçişleri Bakanlığının ve dolayısıyla Süleyman Soylu’nun rolünün olmaması dikkat çeken bir başka nokta. Gazeteci Fatih Akalan, “1 ton kokainin sahibi kim” sorusuna yanıt arıyor. BOLD

Videohaber

Dolar fırlasa da faiz inecek!

Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, görevden alınan Merkez Bankası yöneticileri sonrası gelecek hafta faiz indirme ihtimalinin daha da arttığına dikkat çekerek, dolar yükselse de faiz indiriminin yapılacağını kaydetti.

BOLD –Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, dolarda Merkez Bankası operasyonu ile kontrollü patlatma yapıldığını belirterek, gelecek hafta yapılacak faiz indirimi ile dövizdeki yükselişin süreceğini ifade etti. Dolar için artık dip noktanın 8.95 TL olduğunu söyleyen Bozkurt, 2022 için doların 11 TL’lerle telaffuz edileceğini kaydetti.

AVA GİDERKEN AVLANDILAR

Ekonomi Yazarı Bozkurt’un kendi Youtube kanalında piyasalarla ilgili yaptığı analizi şöyle:
“Dolar yeni rekor bayrağını 9,24 TL zirvesine dikti. Euro 10,70 TL’yi aştı. Altın ve gümüş yükselişini satış fırsatı olarak değerlendirenlerin yüzü gülüyor.

14 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun üç üyesi (Prof. Dr. Semih Tümen, Uğur Namık Küçük ve Prof. Dr. Abdullah Yavaş) azledildi. İki isim Şahap Kavcıoğlu’nun kuyusunu kazıyordu ve darbe için lobi faaliyeti yürütüyordu. Ancak ava giderken avlandılar.

FAİZ İNDİRME İHTİMALİ YÜZDE 70’E ÇIKTI

Geçen hafta yerli şahıs ve şirketlerin döviz mevduatı 1,6 milyar dolar artarak, 234,3 milyar dolara yükseldi. Bavulla 13,5 milyar dolar geldi. Şirketler (Tüzel kişiler) 1,8 milyar dolar aldı, şahıslar 200 milyon dolar sattı.

TCMB’nin 21 Ekim’de faizi indirme ihtimali yüzde 70’e çıktı. 21 Ekim’de indirim oranı 100 baz puanı bile bulabilir.

DOLAR İÇİN DİP NOKTA ARTIK 8.95 TL

Merkez Bankası operasyonu ile kontrollü patlatma devam ediyor. Dolar için 9,25 TL eşiğinden sonra 9,30 TL, 9,35 TL kritik. Kâr satışlarında 9,20, 9,17, 9,10 TL destekleri takip edilecek.

Dolarda 8,95 TL artık yeni dip nokta. Yıl sonu için 9,50 TL üzeri ufukta göründü. 2022 için 11 TL üzeri şimdiden telaffuz ediliyor.

GRAM ALTIN İÇİN DİP 505 TL

Altın ve gümüş ons fiyatı Amerikan Merkez Bankası’nın 3 Kasım kararına kilitlendi. Eylül ayı toplantısına dair zabıtlara göre Fed’in tahvil alımını kasımdan itibaren azaltmaya başlayacak.

Borsa İstanbul (BİST) 100 endeksi haftanın son işlem gününde her ne kadar 1.409 puanda kalsa da Fed’in toplantı tarihi yaklaştıkça banka hisseleri ağırlıklı olmak üzere satışlar hızlanacak. BİST 100 için 1385 direnç noktasına dönüşecek.

Paket küçüldükçe onsta kâr satışları hızlanabilir. 24 ayar altının gramı için dip 505 TL. Gümüşte 7,15 TL kuvvetli bir bariyer, 6,05 TL dip.”

 

 

Okumaya devam et

Videohaber

Erdoğan rejimindeki büyük sızıntı

Erdoğan rejiminin kirli sırlarının ortaya döküldüğü 2 büyük sızıntı peş peşe yaşandı. SADAT ve TÜGVA üzerinden devlet, MİT ve TSK’da kadrolaştığı ortaya çıkan Erdoğan rejiminin bilinmeyen sırlarını Cevheri Güven anlatıyor.

BOLD – Askeri personel alımlarında SADAT’ın mülakatlara katıldığı ve devlette TÜGVA üzerinden kadrolaşmaya gidildiği bir hafta içinde peş peşe ortaya çıkan 2 büyük skandal oldu.

Bir hafta içerisinde Erdoğan rejiminde kurulan SADAT ve TÜGVA’dan çok önemli bilgiler sızdı. TÜGVA arşivinin deşifre olması, Erdoğan Rejiminde devletin dönüştürülmesi, kamuya personel alımı, devlet kurumlarının hafızalarının yok edilmesi sistematiğinin nasıl yürüdüğünü ortaya çıkardı.

ANKARA’DAKİ GİZEMLİ KİŞİ

SADAT’ın Harp Okullarına 4 yıl boyunca subay seçimini yapmakta görevlendirilmesi ne anlama geldiğini araştıran gazeteci Cevheri Güven, SADAT’ın Erdoğan rejimi için önemini son videosunda anlattı.

Güven, Erdoğan rejiminden büyük sızıntıların yaşandığı haftanın üç büyük olayının neyi işaret ettiğini araştırdı.

Devletin A Grubu kadrolarına adam dolduran Halim Hoca denen Ankara’daki gizemli bir kişilikten bahseden Güven, MİT gibi kurumlara personel alımında görevlendirilen Halim Hoca’nın Erdoğan için önemini anlattı.

Türkiye sefalette Afrika ülkelerini geride bıraktı: Avrupa’nın da birincisi

Okumaya devam et

Videohaber

Ekonomiyi batıran ilk kez duyacağınız 10 isim

Vatandaşı canından bezdiren pahalılığın sorumlularını araştıran Bold Medya, Türkiye ekonomisinin çöküşünde pay sahibi olan tarihin en kötü Top 10’unu takipçileri için derledi.

BOLD – Türkiye, Dünya Sefalet Endeksi’nde Ortadoğu Afrika ülkelerini bile geride bıraktı. İşsizlik ve hayat pahalılığı sokaktaki sade vatandaşı canından bezdirirken iktidara yönelik tepkinin dozu da her geçen gün artıyor. Vatandaşı canından bezdiren yoksulluğun suçlusu kim? Bold Medya Türkiye ekonomisinin çöküşünden sorumlu, tarihin en kötü Top 10’unu takipçileri için derledi.

Türkiye sefalette Afrika ülkelerini geride bıraktı: Avrupa’nın da birincisi

Okumaya devam et

Popular

Shares