Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Erdoğan rejimi, Gülen Hareketi’ne yönelik cadı avını Kırgızistan’a taşımak istiyor

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Erdoğan rejiminin 17-25 Aralık sonrasında Türkiye’de Gülen Hareketi’ne yönelik yaptığı cadı avını önce Kırgızistan, sonrasında ise diğer Orta Asya ülkeleri ile Balkan ülkelerine de taşımak istediğini kaydetti.

BOLD – Erdoğan rejiminin Gülen Hareketi’ne yönelik taktik değiştirdiğini belirten gazeteci Adem Yavuz Arslan, bunun ilk olarak kaçırılan eğitimci Orhan İnandı üzerinden Kırgızistan’da uygulanacağını öne sürdü.

GÜLEN HAREKETİ’NE BÜYÜK KOMPLO HAZIRLANIYOR

Gazeteci Metin Yıkar ile Okyanus Ötesi programında gündemi değerlendiren Arslan, Erdoğan’ın Gülen Hareketi’ne yönelik büyük bir komplo hazırlığında olduğunu vurgulayarak, “Ankara’dan edindiğim bazı bilgileri aktarayım. Ankara şöyle bir taktik izliyor. Kırgızistan Bişkek Büyükelçiliğinde tutulan Orhan İnandı’ya özel bir takım kimyasal ilaçlar vasıtasıyla matbu ifadeler imzalatılarak bunlar üzerinden kampanyalar başlatmayı planlıyor Erdoğan. Kırgızistan’da bunu başlatırlarsa Orta Asya’nın diğer ülkelerinde ve Balkan ülkelerinde aynı taktiği uygulamayı düşünüyorlar” dedi.

KARA PROPAGANDA VİDEOLARI DOLAŞIMDA

Kırgızistan’da kara propagandaya sosyal medya üzerinden başlandığını belirten Arslan, “Türkiye’de yaşanan sürecin aynısını yapacaklar. Bunun için Türkiye örtülü ödenekten baya bir para da vermiş Kırgızistan’a. Hatta Facebook bütçesi bile ayrılmış, Facebook’ta kara propaganda çalışmaları yapılabilsin diye. Bir videoyu izleme imkanı buldum, Türkiye’nin desteğiyle hazırlanmış, bizde 17-25 Aralık sonrası gördüğümüz propaganda videolarının aynı yöntemiyle hazırlanmış, işte bunlar devlete sızıyorlar, karanlık bir örgüt, şöyle yapılanıyorlar, böyle yapılanıyorlar gibi. Bunun Kırgızca versiyonlarını Facebook’ta dolandırıyorlar” dedi.

MAFYA ÖRGÜTLERİYLE ANLAŞTILAR

Örtülü ödenekten Kırgızistan’da bir devlet binası yapma sözü de verildiğini ifade eden Arslan, Erdoğan rejiminin bu şekilde Kırgız halkının da gönlünü alayı hedeflediğini kaydetti. Ciddi paralar harcanıp Orta Asya’da bir takım mafya örgütleriyle anlaşma yapıldığını da belirten Arslan, “Bunlar şiddet olayları, özellikle de Kırgız politikacılara yönelik bir takım şiddet olayları yapıp bunu da oradaki cemaat gönüllülerinin üzerine yıkmak isteyecekler. Böylelikle onları kriminalize etmek gibi bir takım planları var. Bunu Türkiye’de çok yaptıkları için tecrübeliler. Bu tecrübeyi de Hakan Fidan üzerinden Orta Asya’ya taşımak istiyorlar” dedi.

KIRGIZİSTAN PİLOT BÖLGE SEÇİLDİ

Kırgızistan’ın pilot bölge seçildiğini belirten Arslan, “Başarırlarsa bunu diğer ülkelere de yayacaklar. Türkiye’de yaşanan süreci orada tekrar etmek istiyorlar. Olay sadece Orhan İnandı’yı kaçırma projesi değil. O nedenle Orhan İnandı’nın kaçırılmasını önemsiyor Erdoğan rejimi. Ama bu gelişmelerden Kırgızların da haberi vardır. Kırgız parlamentosunda konu gündeme geliyor. Kırgız halkı ayağa kalkmış durumda. Kırgız halkı ve kanaat önderleri çok önemli bir vefa örneği sergiliyorlar. Bu süreci Erdoğan’ın kara propagandasına alet etmemek gerekiyor. O nedenle herkesin duyarlı olmasında yarar var” uyarısında bulundu.

KIRGIZ HALKI VEFA ÖRNEĞİ SERGİLİYOR

Orhan İnandı’ya karşı Kırgız halkının tarihe geçen bir vefa örneği sergilediğini ifade eden Arslan, “Takdir etmek ve hakkı teslim etmek lazım. Günlerdir meydanlarda. Dün yine yüzlerce kişi ellerinde Orhan inandı’ya özgürlük isteyen pankartlarla meydanlardaydı. Kırgız halkı ayağa kalkmış vaziyette. Konu Kırgızistan Parlamentosunda, konuşuluyor, medyada konuşuluyor. Kırgız halkının konuya sahip çıkmasında Türkiye’nin da alması gereken dersler var” dedi.

 

 

 

Sezgin Baran Korkmaz açıkladı: Veyis Ateş 10 milyon euro istedi

Gündem

Devletin jeti uyuşturucu taşımak için mi satıldı?

Brezilya’da 1.3 ton kokainle yakalanan Türk uçağı TC-GVA’nın, uzun yıllar kamuya hizmet eden ve 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal döneminde alınan Gulfstream GIV model TC-ATA uçağı olduğu ortaya çıktı. 2016 yılında önce uçağın isminin değiştirilip 2017’de AKP’li bir isme 1 milyon 450 bin dolara satıldığı belirlendi.

BOLD – Brezilya’nın Ceara eyaletinde bulunan Fortaleza Havaalanında Brezilya polisi tarafından TC-GVA kuyruk tescilli Türk iş jetine yapılan operasyonda, İspanyol yolcuya ait 24 valiz içinde bin 304 kilogram kokain ele geçirildi. TC-GVA kuyruk tescilli jetin daha önce devletin zirvesine hizmet eden TC-ATA uçağı olduğu ortaya çıktı. Jetin dünyanın bir çok noktasına “uçak taksi” gibi kullanıldığı belirlendi.

YOK PAHASINA SATILDI

Gazeteci Seher Yaşayacak, Brezilya’da içerisinde bin 304 kiloluk kokainle yakalanan TC-GVA kuyruk tescilli jetin ilginç öyküsünü paylaştı.  İşte Yaşayacak’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlara göre Özal’ın devletin zirvesinin kullanması için aldığı, AKP döneminde 1 milyon 450 bin dolar gibi bir fiyata yok pahasına satılan jetin ilginç hikâyesi…

 • Brezilya’da 1.3 ton kokainle yakalanan Türk uçağı TC-GVA’nın bir hayli ilginç bir öyküsü var. Kısaca anlatayım isterim.
 • Yıllarca devlet erkanına hizmet verdikten sonra Başbakanlık VIP uçağı TC-GVA, önce Savunma Sanayi Müsteşarlığı’na devredildi. Ardından satışa çıkarıldı.
 • TC-GVA’yı Diyarbakırlı işadamı Şeyhmus Özkan satın aldı. 2017’de satış gerçekleştirildi. ACM Airlines Turgut Özal’a hizmet veren uçağın sahibi oldu.
 • Turgut Özal döneminde alınan Gulfstream GIV model TC-ATA ve TC-GAP uçakları 2016 yılında tescil isimleri TC-GVA ve TC-GVB olarak değiştirilerek Savunma Sanayii Müsteşarlığı’na devredildi. Ardından 2017’de ACM Airlines’a satıldı.
 • Şeyhmus Özkan ve eşi Çiğdem Özkan’a dair tüm bilgileri de birazdan ekleyeceğim. Biraz incelemem lazım. Detay bilgiler var çünkü 1 saate kadar yazmaya devam ederim.
ŞEYHMUS ÖZKAN ACM HAVACILIK’I YAKINI MURAT ÖZKAN’A DEVRETMİŞ
 • ACM Havacılık 2 Temmuz 2020 itibariyle Affan Holdingden Murat Özkan’a devredilmiş.
 • Ticaret Sicil Gazetesi’ne göre Affan Holding hisse pay devrini gerçekleştirmiş.
 • Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin 2019 tarihli haberine göre Affan Holding 2019 senesinde konkordato ilan etmek için başvuruda bulundu.
 • TC-GVA’nın Brezilya’da 1.3 tonluk kokainle yakalanması sürecine ilişkin ve uçağın rotalarını incelemek adına bir kez daha izin rica edeceğim. Affan Holding’ten Murat Özkan’a ACM Havacılık devrolsa da aynı aile içerisinde olduğunu biliyoruz. Devam edeceğim
 • Uçakta yakalanan yolcunun pasaport bilgileri. Tutuklanan Türk pilotları ve uçak rotalarını da inceleyeceğim.

 •  Bizlere son uçak rotasını

@MacFinn44
paylaştı ve son destinasyonlar da çok ilginç. İstanbul-Erbil-İstanbul ve ardından Astana, Malaga ve kokainin yakalandığı Brezilya.

 

 

 

Okumaya devam et

Gündem

AKP’ye oy veren köylüden Erdoğan’a tepki: Nasıl başkan bu?

Orman yangınları nedeniyle AKP Hükumeti ve Erdoğan’a yönelik tepkiler artıyor. Son olarak yangın bölgesinden daha önce AKP’ye o vermiş bir kadın, “Biz bunu destekledik başımızın tacı ettik! O bizi yere tepti. Nasıl başkan bu? Böyle başkan olur mu? Bize su vereceğine çay atıyor insanlara böyle başkan olur mu?” diye Erdoğan’a tepki gösterdi.    

BOLD – Muğla’nın Kavaklıdere ilçesi Çamlıbel Köyü’nde çıkan yangında incelemede bulunan CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’ın yanına yaklaşan köylü AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi. Köylü kadın, “Biz bunu destekledik başımızın tacı ettik! O bizi yere tepti” dedi.

NASIL BAŞKAN BU, BÖYLE BAŞKAN MI OLUR?

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’ın, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yangına yeterli helikopter ve uçak gönderilmemesine tepki gösterdiği anlarda yanına yaklaşan köylü kadın, Erdoğan’a sert tepki gösterdi. Yangına yeteri kadar müdahalede bulunulmadığını belirten köylü kadın, “Çoluğumuz çocuğumuz yandıktan sonra mı gelecekler? Evimiz yandıktan sonra mı gelecek? Biz bunu destekledik başımızın tacı ettik! O bizi yere tepti. Nasıl başkan bu? Böyle başkan olur mu? Bize su vereceğine çay atıyor. İnsanlara böyle başkan olur mu?” dedi.

 

Erdoğan: Yangın yanar da canlılar yanmaz mı?

Okumaya devam et

Gündem

Başkan defalarca uyarmıştı: Alevlerin ulaştığı Kemerköy Termik Santrali yanıyor

Muğla’nın Milas İlçesi Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın dün defalarca uyardığı termik santral alevlere teslim oldu. Tokat, sosyal medyada yaptığı yayında alevlerle santralin aynı kareye girdiğini hatırlatmış ve havadan müdahale edilmesi konusunda ısrar etmişti.

BOLD – Türkiye’yi sarsan yangınlar belirli noktalarda hala kontrol altına alınamadı. Alevler Milas’ta bulunan Kemerköy Termik Santrali’ne ulaştı. Santral çalışanlarından gelen bilgiye göre santrale kömür taşıyan bant sistemi yanmaya başladı. Santral boşaltıldı.

Sosyal medyaya yansıyan bir görüntüde yanan terminalin yakınındaki bir vatandaşın, “Maalesef Kemerköy’ü kaybettik” dediği duyuluyor.

BAŞKAN DEFALARCA UYARDI

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat dün öğlen saatlerinde, “Uyarılarımızın, haykırışlarımızın ne denli haklı olduğunu ciğerimiz yanarak, korkuyla izliyoruz. Bunu söylemek istemezdim ama termik santralle ateş ilk defa yüz yüze geldi. Uyarılarımıza kulak asılmamasının sonucunu içimiz kan ağlayarak izliyoruz” ifadelerini kullandı.

Dün akşam saatlerinde alevlerin santrale çok yaklaştığını söyleyen Tokat, havadan müdahale için acil çağrı yaptı: “Durum çok ciddi. Termik santralin dibine geldi alevler. Varsa imkan derhal gece görüşü olan uçak ya da helikopter bölgeye yönlendirilsin.”

Termik santrale ramak kaldı: Havadan müdahale hala muamma

Okumaya devam et

Popular

Shares