Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Yangında kullandığı ifadeler cezalık olan Gülşah İnce RTÜK’ü ti’ye aldı

İtfaiye erleriyle orman yangının ortasında kalınca “O kadar hızlı geliyor ki alevler, kabus gibi…” ifadelerini kullanan FOX TV Gülşah İnce, sözlerine ceza kesen RTÜK’le dalga geçti. İnce, “Ben de o anı kelimelerle anlatamadığımı düşünmüştüm” dedi.

BOLD –  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) bugün Ebubekir Şahin başkanlığında toplandı. Toplantıya tepki çeken kararlar damga vurdu.

CHP’li RTÜK Üst Kurul Üyesi İlhan Taşçı, Ebubekir Şahin’in talebiyle RTÜK toplantısından çıkarıldı. Kararın Şahin’in talebiyle oy çokluğuyla alındığını söyleyen Kurul üyesi Okan Konuralp, alınan kararları da sosyal medya hesabından paylaştı.

KABUS GİBİ…

RTÜK’ün kararları için ‘Saçmalamak’ anlamına gelen ‘Hezeyan’ ifadesini kullanan Konualp, Taşçı’nın toplantıdan çıkarılmasını kurulun hukuk tanımaz hezeyanı olarak tanımladı. RTÜK’ün yangında canlı yayın yapan televizyon kanallarına da ceza yağdırdı.  “O kadar hızlı geliyor ki alevler, kabus gibi…” ifadesini kullanan muhabir yüzünden  FOX TV’ye para cezası verdi.

SİYASİLERE SANSÜR

Kurul, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “Ağır sansür altındayız” tepkisinin de olduğu açıklamalarını haberleştiren kanalları da cezalandırdı. Konuralp, bu kararın doğrudan siyasilere sansür anlamına geldiğini aktardı.

RTÜK, Fatih Altaylı’nın aşı karşıtlığını hiçbir bilimsel veriye dayanmaksızın sürdürenlere yönelik tepkisi nedeniyle Habertürk’ü de cezalandırdı. RTÜK, sansür talimatına tepkiler de dahil orman yangınlarıyla ilgili yayınları nedeniyle 6 kanala, toplam 17 dosyadan oy çokluğuyla ceza verdi. RTÜK kararına tepkiler de gecikmedi.

O ANI ANLATAMADIĞIMI DÜŞÜNMÜŞTÜM

Cezanın muhatabı olan FOX TV Muhabiri Gülşah İnce “Ben de jandarma ve ekiplerle son anda alevlerin ortasından kurtulduğumuz o anı kelimelerle anlatamadığımı düşünmüştüm” diyerek RTÜK’ün kararını ti’ye aldı.

İnce, KRT’nin ‘Korkunç görüntüler’ başlıklı haberini alıntılayarak, “Kabus ve korkunç kelimelerini kullanmıyoruz, lütfen! İyimser kelimeler seçebilir miyiz, rica edeceğim. Hele hele içinde hem HES hem de facia geçen cümleler sakın ha…” dedi.

ALEVLER GÜLE OYNAYA GELMİYORDU

Gazeteci Mirgun Cabas ise, “RTÜK yayında ‘Alevler o kadar hızlı geliyor ki, kabus gibi’ dendiği için FOX TV’ye ceza vermiş. buna ancak alevlerin kabus gibi gelmesinden sorumlu olduğunu hisseden birileri, suçunu bastırmak için ceza verir. Ayrıca evet, alevler hiç de güle oynaya gelmiyordu…” dedi.

Kastamonu’da sel HES barajını patlattı: Halk evlerin çatılarına çıktı

 

Gündem

Çocuklarına bakamayan asgari ücretli işçi babadan acı dilekçe

Gaziantep’te asgari ücretli bir baba çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamadığı gerekçesiyle, 2 çocuğunun devlet himayesine vermek için valiliğe dilekçe yazdı. 5 yaşındaki en küçük çocuğunun gelişim geriliği olduğunu belirten baba, “Ne umudum ne de gücüm kaldı” diyerek yardım istedi.

BOLD – Ekonomik kriz derinleşiyor. Vatandaş ucuz ürün ararken, market, halk ekmek büfeleri ve benzinliklerde kuyruklar her geçen gün daha da uzuyor.

Döviz karşısında eriyen TL yüzünden halkın alım gücüde ağır darbe yedi.

NE GÜCÜM NE UMUDUM KALDI

Kriz aileleri de dağıtıyor. Gaziantep’ten gelen bir haber yürekleri burktu. Asgari ücretli bir baba valiliğe yazdığı dilekçede artık evine bakamadığını belirterek 3 çocuğu için devlet himayesi istedi.

Ne dayanacak gücüm ne de umudum kaldı diyen baba, “Okula giden 2 çocuğum var. Beslenme, yol, kıyafet hiçbir ihtiyaçlarını karşılayamıyorum. 8 yaşındaki Mustafa ve 16 yaşındaki Yasin’in devlet yurduna yerleştirilmesini talep ediyorum” dedi.

5 yaşında bir çocuğunun daha olduğunu belirten baba, gelişim geriliği olan en küçük çocuğuna gerekli gıdaları temin edemediği için devlet himayesi istedi.

ŞAHLANIŞ!

İşçi babanın dilekçesini paylaşan gazeteci Erk Acarer, “Şahlanış!!! Yer bir zamanlar sanayi ve ticaret hayatının en verimli olduğu Antep… Bir baba çocuklarına bakamadığı için onlardan ikisini devlet yurduna teslim etmek istiyor. Bunun için valiliğe yazıyor. İşte Türkiye’yi getirdiğiniz hal!” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Gündem

Bir KHK’lı daha iş kazası kurbanı: İhraç polis çatıdan düşerek hayatını kaybetti

KHK ile ihraç edilen ve hakkında hiçbir soruşturma dahi açılmayan polis memuru Yurdal Gökçe, Gebze’de iş kazası sonucu yaşamını yitirdi.

BOLD – Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen 41 yaşındaki polis memuru Yurdal Gökçe, Gebze’de çalıştığı işyerinin çatı katından düşerek hayatını kaybetti.

Hakkında hiçbir soruşturma açılmayan Gökçe, OHAL Komisyonu’ndan gelecek kararı bekliyordu.

“HUKUK GELİNCE HESABINI SORACAĞIZ”

Üzücü olayı Twitter hesabından duyuran HDP Kocaeli Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Soruşturması bile yoktu 5 senedir komisyonda bekliyordu. İade olsa çatıda olmayacaktı! 41 y, evli, sosyoloji mezunuydu. Zalim oğlu zalim OHAL komisyonu. Vallahi hukuk gelince hesabını soracağız!” dedi.

Evli olan Yurdal Gökçe, sosyal medyadaki son paylaşımlarından birinde “İnsan sandıklarımız değil miydi, bizi insanlardan soğutan.” diye yazmıştı.

2 ÖĞRETMEN İŞ KAZASI KURBANI

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde, 15 Nisan 2019 günü tadilat halindeki bir evin çökmesi sonucu 686 Sayılı KHK’lı öğretmen Aslan Durman hayatını kaybetmişti.

15 Temmuz sonrası KHK ile mesleğinden atılan İngilizce öğretmeni Adem Girgin de Balıkesir’deki köyünde çiftçilik yaparken buğday makinasından fırlayan parçanın başına isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti.

Okumaya devam et

Gündem

Dört can alan lodos yüzünden eğitime ara

Özellikle Marmara bölgesinde hayatı olumsuz etkileyen lodos yüzünden 4 kişi hayatını kaybetti 38 kişi de yaralandı. Yarın 18.00 kadar sürmesi beklenen şiddetli rüzgar yüzünden İstanbul, Sakarya ve Kocaeli’de eğitime bir gün ara verildi.

BOLD – Karadeniz, Ege Bölgesi ve Marmara Bölgesi’nde lodos ve fırtınalı hava, hayatı olumsuz etkiliyor. Lodos yüzünden rüzgarın şiddeti saatte 102 km’ye ulaştı. Özellikle İstanbul’da birçok evin çatısının uçtuğu, TIR’ların devrildiği haberler basına yansıyor.

FAHRETTİN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da Marmara Bölgesi’ndeki fırtınaya ilişkin açıklama yaptı. 4 kişinin yaşamını yitirdiğini, 38 kişinin yaralandığını açıklayan Koca, “Olay olan illerde 24 adet 112 Ambulansı, 3 adet UMKE Timi ile 87 sağlık personeli görev başındadır” dedi.

İSTANBUL, SAKARYA VE KOCAELİ’DE EĞİTİME ARA

AFAD ve Meteoroloji fırtınalı havanın yarın da etkili olacağını açıklamasının ardından İstanbul Valiliği, eğitime bir günlük ara verildiğini açıkladı.

Valilik ayrıca kamuda çalışan engelli ve hamile çalışanların da idari izinli sayılacağını açıkladı.

Kocaeli ve Sakarya valilikleri de olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın yüz yüze eğitime ara verildiğini açıkladı.

Çöküş kuyruğu! Sırada ne var

Okumaya devam et

Popular

Shares