Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

KHKlılar, Kılıçdaroğlu’na sordu: AKP mahkemelerinin kararına göre mi hareket edeceksiniz?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KHK’larla görevden alınan, işine son verilen herkesi görevine iade edeceği vaadinde bulundu ancak “teröre bulaşmama” şartı koştu. KHK’lılar ise Kılıçdaroğlu’na terör tanımının içerisinde neler bulunduğunu sordu.

BOLD – AKP’ye göre artan sebze ve meyve fiyatlarının sorumlusu olarak patates ve soğan tedarikçilerinden Gezi olaylarına destek verenlere kadar toplumun büyük bir kısmı “terörist.” Gazeteye abone olduğu, bankaya para yatırdığı, sendikaya üye olduğu gerekçeleriyle 15 Temmuz sonrası yüzbinlerce kişi KHK ile işlerinden atıldı ve “terörist” olarak yaftalandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise KHK ile ihraç edilenlere işlerine iade edeceği sözü verdi. Şart olarak da “Yeter ki teröre bulaşmasın” dedi.

KILIÇDAROĞLU MUĞLAK SÖYLEMLERE DEVAM EDİYOR

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasını olumlu bulan KHK’lılar, şart olarak öne koştuğu “teröre bulaşmama”yı açıklamasını istedi. Sosyal medyada bu konuda yapılan yüzlerce paylaşımdan bazıları ise şöyle:

 • Sayın Kılıçdaroğlu hala siyasi (muğlak) söylemlere devam ediyor. Terör kelimesinin anlamı özellikle bütün siyasiler tarafından bilerek ve isteyerek içi boşaltılmış, bir silah olarak kullanılır hale getirilmiştir.
 • Konuşmanın devamındaki; “Yeter ki teröre bulaşmasın…” sözü ne anlama geliyor?
 • Terörün tanımını yapmaya davet eder misiniz Sayın @kilicdarogluk
TERÖRDEN KASTI NEDİR?
 • Sayın Kılıçdaroğlu’nun terörden kastı nedir acaba? Gazete dergi aboneliği ya da Bankasya müşterisi olmak, dersaneye, okula kaydolmayı kastetmiyordur umarım.
 • Abi malumunuz bayamız teröristiz ya @kilicdarogluk acaba hangi tanımı alıyor terör derken.
 • İnsanların teröre bulaşmadığını kim belirleyecek? Binlerce kadını, çocuğu ve masum insanı içeri atan, 15 Temmuz’da 14 yaşında olan ve bu çocukların büyüyüp 18 yaşına girmesini bekleyen hakim ve savcılar mı; yoksa buna şimdilik işlerine geldiği için sessiz kalan siyasetçiler mi?
BULAŞMAMAK İLTİSAK KADAR SORUNLU BİR TERİM
 • “Bulaşmamak” en az “iltisak” kadar sorunlu bir terim.
 • Niyet, “yeter ki terör suçlarından bir ceza mahkumiyeti ve-veya disiplin cezası bulunmasınsa” sorun yok ama izaha muhtaç. Değilse, bilinmeli ki keyfîlik ve hukuk “ışık ve karanlık gibi” bir arada olamayacak iki karşıtlıktır.
 • Kendisine terörün tanımını sorabilir misiniz lütfen? AKP mahkemelerinin verdiği kararlara bağlı terör tanımlaması ise KHK’lıların % 90’ı görevine dönemeyecek demektir.! Tipik yurdum politikacıları, hep “ütme” peşindeler.
 • Zaten o da bizi teröre bulaşmışız (!) diye atıyor. Sizi farkınız ne olacak? Daha net bir cümle kurmalısınız.
 • Kılıçdaroğlu bir zahmet kendi terör tanımını da deklare edebilir mi? Dernek ve sendika üyeliği, bakaya para yatırma onun terör tanımına giriyor mu mesela?
ÜLKENİN YARISI TERÖRİST SAYILIYOR

– Terör tanımını açar mısınız sn @kilicdarogluk. Çünkü devleti yönetenlerin zihniyetine göre neredeyse ülkenin yarısı terörist sayılıyor.

 • Öncelikle Kılıçdaroğlu’nun “terör” nedir açıklaması gerekir… ona göre terör ne ki bulaşmış olsunlar.
 • Artık ‘terör/terörist’ kavramlarının esnek olduğu ve uygulayana göre değiştiğini o kadar net anladık ki bu açıklamanın kimseyi rahatlatmasını beklemek hayalcilik olur

 

 

 

 

 

Sağlık Bakanı’na göre yüksek riskli il kalmadı: 65 ülkeye göre ise Türkiye kıpkırmızı

 

Gündem

TÜGVA haberine erişim engeli TÜGVA’lı hakimden

TÜGVA ile ilgili habere erişim engeli kararı veren Osmaniye 2. Sulh Ceza Mahkemesini hakimi Muhsin Kadir Yılmaz’ın da TÜGVA listelerinde adı olduğu ve torpille hakim olarak atandığı iddia ediliyor.

BOLD – Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu Türkiye Gençlik Vakfı‘nın (TÜGVA) devlet içinde kadrolaştığına dair haberlere mahkeme kararıyla erişim engeli gelmeye başladı.

Metin Cihan’ın sosyal medyadan yayınladığı ve TÜGVA’nın kamudaki atamalarda torpil yaptığını iddia ettiği belgelerle ilgili haberlere getirilen ilk engel kararını İfade Özgürlüğü Derneği paylaştı.

İLK ERİŞİM YASAĞI KARARI OSMANİYE’DEN

Derneğin web sitesinde yer alan bilgiye göre, İlerihaber.org’da yer alan TÜGVA ile ilgili bir haber “kişilik hakları ihlali” gerekçesiyle, Osmaniye 1. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 15 Ekim 2021 tarih ve 2021/4983 sayılı kararı ile erişime engellendi.

Öte yandan, akademisyen Ayşe Aydoğdu ve gazeteci Canan Kaya sosyal medyadan kararı alan mahkeme ile ilgili çarpıcı bir bilgi paylaştı. Erişim engeli kararı alan 2. Sulh ceza hakimi Muhsin Kadir Yılmaz’ın da TÜGVA listelerinde adı olduğu iddia edildi.

Söz konusu habere erişim engeli kararı ile ilgili Aydoğdu paylaşımında, “TÜGVA’nın listelerinde adı olan ve torpille hakim olarak atanan, 2. Sulh ceza hakimi Muhsin Kadir Yılmaz’ın talebi üzerine getirildi” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Canan Kaya da: “TÜGVA haberlerine erişim engeli getiren Osmaniye Sulh Hukuk Hakimi de TÜGVA kadrosundan hakim olmuş” dedi.

17/25 Aralık yolsuzluk operasyonu ve TÜGVA’nın doğuşu

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan’ın haşhaşileri: TÜGVA yöneticisinin kanında 3 ayrı uyuşturucu

Erdoğanların kurup kontrol ettiği TÜGVA’nın ifşa olan skandal belgeleri arasından Yozgat il yöneticisine yapılan uyuşturucu operasyonunun polis tutanakları da çıktı.

BOLD – Devlette kadrolaşma iddialarının göbeğindeki, Erdoğanların kurduğu, AKP gençlik yapılanması olarak da bilinen  Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) hakkında bir skandal daha ortaya çıktı.

Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu TÜGVA’nın Yozgat’taki yöneticilerine narkotik polisi tarafından 2018 yılında operasyon düzenlendi.

Polisin durdurduğu araçtan inen TÜGVA il yöneticisi Muhammed Recai Büyüksoy’un, hassas terazi ve yüklü miktarda uyuşturucu ile yakalandığı öğrenildi.

POLİSTEN KAÇIYOR

Gazeteci Metin Cihan’ın paylaştığı polis tutanaklarına göre, Büyüksoy’un kullandığı 66 AS 566 plakalı aracın şehre büyük miktarda uyuşturucu sokacağı ihbarı üzerine harekete geçen ekipler, mahkeme kararıyla aracı uygulama noktasında durduruyor. Saat 22.30 sıralarında uygulama noktasına gelen Büyüksoy yönetimindeki otomobil, tam durmak üzereyken aniden hızlanarak kaçmaya başlıyor. Bunun üzerine polis ekipler aracı takibe alıyor.

BAZI MADDELERİ CAMDAN ATIYOR

Bu arada söz konusu araca defalarca durması yönünde sesli ikazda bulunuluyor. Ancak Büyüksoy durmuyor. Araç Topçu köyün giriş yaptıktan sonra otomobilin camlarından bazı maddelerin atıldığı tespit ediliyor. Bu arada bir kazaya sebep olan Büyüksoy kaçmayı sürdürüyor. Bir süre sonra aracın önü ekip otosu tarafından kesilerek durduruluyor. Aracın sürücü koltuğundan M. Recai Büyüksoy iniyor ve kaçmaya başlıyor. Polis memurunun ‘Dur’ diyerek havaya iki el ateş etmesi üzerine Büyüksoy yere yatıyor.

KANINDA ÇEŞİT ÇEŞİT UYUŞTURUCU ÇIKTI

Yapılan incelemede aracın camından atılan şeffaf poşetlerin içerisinde farklı uyuşturucu maddeler olduğu anlaşılıyor. Ayrıca araçtan atılanlar arasında ‘hassas’ terazi de bulunuyor. Şüpheli Büyüksoy’un alınan idrar sonucunda üç farklı uyuşturucu maddeye rastlanıyor.

SUÇ MERKEZİ GİBİ

TÜGVA’nın daha önce de Kahramanmaraş il yöneticilerinin suça bulaştığı ortaya çıktı. Kahramanmaraş’ta İl Göç Uzmanı olarak görev yapan TÜGVA yöneticisi İsmail Bozdağ’ın, yolsuzluk operasyonu sonrası açığa alınmasının ardından vakıf yöneticilerinin skandal whatsapp yazışmaları ortaya çıktı.

Etkinliklerde Bilal Erdoğan’ın ardından konuşma yapacak kadar vakıfta etkin bir isim olan TÜGVA’nın Çalışan Gençlik Koordinatörü Soner Çokyiğit hakkında da dolandırıcılıktan dava açıldığı biliniyor.

Suriyelilere gelen yardımları satan TÜGVA’lıların whatsapp yazışmaları: Operasyon var vakfa zeval gelmesin

Okumaya devam et

Gündem

Saraylıların masalsı düğünleri ve kaderine terk edilmiş halk

Mevlüt Çavuşoğlu’nun yeğeninin kuyumcu sergisini andıran takı töreni konuşulurken, art arda gelen zamlar sonrası “Millet kaderine terk edilmiştir” diyen Kılıçdaroğlu harekete geçti.

BOLD – CHP eski milletvekillerinden gazeteci Barış Yarkadaş’ın paylaştığı görüntülerin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yeğenine ait olduğu ortaya çıktı. Görüntülerde, düğün için gönderilen takılar tören şeklinde bir salonda toplanıyor. Bir kuyumcu dükkanı açacak kadar mücevherin taşınması ise dikkat çekiyor. Alanya Lonicera Resort & SPA Hotel’de çekilen görüntüleri ilk olarak kimin sosyal medyada dolaşıma soktuğu bilinmezken, Yarkadaş ailenin görüntüleri paylaşmasından rahatsız olduğunu açıkladı.

KILIÇDAROĞLU HAREKETE GEÇTİ

Öte yandan, muhalefet döviz kurundaki önlenemeyen yükseliş ve peş peşe gelen zamların vatandaşın belini iyiden iyiyi büktüğünü söylüyor. Düzce’de şoför esnası mazot zammını protesto için kontak kapattı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da son akaryakıt zammı sonrası harekete geçtiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından belediye başkanlarına toplanma çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, “Akaryakıta yine zam geldi. Kara Kış Fonu hemen kurulmalı, hemen! Tüm enerji sektörü paydaşlarına ve belediyelerimize yarın davet mektubu göndereceğim. Bu millet için birlikte ne yapabileceğimizi konuşmak üzere acilen toplanmamız lazım. Milletimiz kaderine terk edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Bu arada doların yeni rekor kırdı gün dolaşıma giren düğün görüntüleri büyük tepki topladı. Görüntülerin kuyumcu sergilerini andırdığını söyleyen kullanıcılardan iktidara tepki yükseldi.

Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Şevket Çoruh da “Yeğeniymiş yiğeniymiş yiyenmiş” diyerek görüntülere tepki gösterdi.

Dolar 9.30 Euro 10.80: La Kasa Da Para Yok!

Okumaya devam et

Popular

Shares