Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Bankalar kokuyu aldı, dolar yeni rekor kırdı

Ekonomi yazarı Turhan Bozkurt, Merkez Bankası’nın 23 Eylül’de politika faizini 75/125 baz puan indirebileceğine vurgu yaparak, Merkez Bankası’nın faiz indirimi ihtimalinin artması sonrasında bankalardaki toplam döviz mevduat hesaplarının 1,9 milyar dolar artarak 238,2 milyar dolara çıktığına dikkat çekti. 

BOLD – Ekonomi yazarı Turhan Bozkurt, kişisel Youtube kanalında Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz indiriminden önce döviz kurlarında kontrollü patlatma denemesinde ne ölçüde başarılı olacağının cevabını aradı. Dolar için geri çekilmede güvenli bölgesinin neresi olduğunu da yorumlayan Bozkurt, faiz indirimine karar verileceği 23 Eylül’e kadar neler olabileceğinin analizini yaptı.

KOLAY BİR ÇÖZÜM YOK

Bozkurt, videosunda şu açıklamalarda bulundu: “Olup bitenlerin özeti: 23 Eylül’de Merkez Bankası politika faizini 75/125 baz puan bile indirebilir. Fed’in 22 Eylül kararı sarsıcı olursa Para Politikası Kurulu ancak o vakit pas geçmeyi düşünebilir. “Faiz indir” baskısı sır değil. Yıl bitiyor ve indirim için 4 toplantı kaldı. Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu piyasaları makas değişikliğinden haberdar ederek, kur şokunu zamana yaymaya çalışacak. “Çekirdek operasyonu” kurları yükseltecek yükseltmesine de TCMB kontrollü bir patlatma peşinde. Kâğıt üstünde göründüğü kadar kolay bir çözüm yok.”

BANKALARDAKİ DÖVİZ MEVDUATLARI ARTTI

Bankalardaki döviz mevduatlarında yaşanan artışa da dikkat çeken Bozkurt, “Yerli şahıs ve şirketlerin toplam döviz mevduat hesapları 1,9 milyar dolar artarak 238,2 milyar dolara çıktı. Hane halkının payı: 1,4 milyar dolar. Hane halkının döviz mevduatı: 147,7 milyar dolar. Tüzel kişilerin döviz mevduatı: 90 milyar dolar” dedi. Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) politika faizini yüzde 0,25’te sabit tuttuğunu hatırlatan Bozkurt, “1,8 trilyon euro tutarındaki tahvil alımı ılımlı ve yavaş bir patikada azaltılacak. Altın ve gümüş için yukarı yönlü hareketleri destekleyecek bir karar. Sırada Amerikan Merkez Bankası (Fed) var” dedi.

 

 

AKP’liler de Erdoğan sonrasına hazırlanıyor: AKP’den kaç Erdoğan Bayraktar çıkacak?

Videohaber

100 bin dolar sınırında “vergi” bombası!

MGK’nın ekonomi vurgusuna dikkat çeken Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, 100 bin dolar ve daha fazla döviz mevduatına sahip 600 bin gerçek ve tüzel kişilerden tek seferlik bir vergi alınabileceği uyarısında bulundu.

BOLD – Youtube kanalında gündemi yorumlayan Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, 100 bin ve üzeri döviz mevduatı olanlardan vergi alınabileceğine dikkat çekti. TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun “Döviz mevduatlarının TL enstrümanlara geçişini teşvik etmek için yakında düzenleme yapacağız” dediğini hatırlatan Bozkurt, euro, sterlin ve altında yeni eşikleri de açıkladı. İşte piyasalarla ilgili Bozkurt’un yorumları…

 

 

Diyanet TV’nin Mehmet Akif dizisi çalıntı çıktı

Okumaya devam et

Videohaber

Erdoğan’ın büyük kumarı! Yeni oyun planı ne?

Erdoğan’ın artık sadece kişisel istikrarı ve istikbali için çırpındığını söyleyen gazeteci Adem Yavuz Arslan, seçim ekonomisini hayata geçiren Erdoğan’ın yeni oyun planını anlattı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan konuştukça dolar tutulamıyor. Faturanın kesildiği Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan ise yerini Nurettin Nebati’ye bıraktı. Berat Albayrak’a çok yakın bir isim olan Nebati’nin gelişi piyasadaki ateşi biraz daha yükseldi.

Gazeteci Adem Yavuz Arslan son video analizinde Erdoğan’ın oyun planını anlattı. Arslan son videosunda, “Bir yandan seçim ekonomisini hayata geçiren Erdoğan öbür yandan neyin hazırlığını yapıyor?”, “Erdoğan’ın oyun planı ve muhalefetin atması gereken adımlar neler?” sorularına cevap aradı.

AKP’de ‘Arap Baharı’: Muhalefet fazla iyimser!

Okumaya devam et

Videohaber

Erdoğan’ın dibindeki casus!

Haftalık siyasi gelişmeleri değerlendiren gazeteci Cevheri Güven, DEVA Partili Metin Gürcan’a yapılan casusluk operasyonunu ve Erdoğan’ın dibindeki TR 326 kod adlı casusu anlatıyor.

BOLD – Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin seçim stratejilerinin ne olduğu bu hafta ortaya çıktı. Bu hafta aynı zamanda erken seçimin en net sinyali de verildi.

Gazeteci Cevheri Güven, DEVA Partili Metin Gürcan’a yönelik casusluk operasyonu hakkında ilk kez duyacağınız bilgileri son videosunda paylaştı.

Güven, Erdoğan’ın yakınındaki TR-326 kod adlı casusla ilgili bilgiler de paylaştı.

Bahçeli’nin Mansur Yavaş’a yönelik saldırısını da değerlendiren Güven, HDP kapatma davasının aniden buzluktan çıkartılmasının bu iki gelişmeyle eş zamanlı yapılmasının detayları anlattı.

CHP’li Tanju Özcan’dan Erdoğan’a faiz desteği: Derhal sıfıra düşürülmeli

Okumaya devam et

Popular

Shares