Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

BAE, Sedat Peker’in sesini kıstı: 1 Ekim’de Soylu’ya ‘hediye’ veremedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya TBMM’nin açıldığı 1 Ekim’de “güzel bir hediye” hazırladığını söyleyen organize suç örgütü lideri Sedat Peker, dün bir açıklama yapmadı. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’la “helalleşme” videosunu da dört aydır çekmeyen Peker’e Birleşik Arap Emirlikleri’nin paylaşım yaparsa elektronik iletişimden uzaklaştırılacağı uyarısı yapıldığı öne sürüldü.

BOLD – Mayıs ayından beri AKP iktidarının yolsuzluk, usulsüzlükleri ile ilgili yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken organize suç örgütü lideri Sedat Peker, 1 Ekim’de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili yapacağını açıkladığı paylaşımı yapmadı.

Gün boyu tweet atmayan Peker’in bu tavrı sosyal medya kullanıcıları tarafından tepki çekti. Peker, Haziran ayı başında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ilgili yapacağını açıkladığı “helalleşme” videosunu da aradan geçen 4 aya karşın hâlâ çekemedi.

BAE’DAN YENİ KISITLAMA İDDİASI

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in 1 Ekim’de açıklayacağı bilgilere kısıtlama getirdiği, Peker’i başka bir hesap üzerinden dahi paylaşım yapmaması konusunda uyardığı öne sürüldü. Halk TV’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, Dubai yönetimi bu sefer de Sedat Peker’in başka bir kişinin hesabından da tweet atmasını kısıtladığını söyledi. Saymaz, Peker’e “Ülkede güvenlik protokolleri nedeniyle siyasi paylaşımlar yapmaması”, eğer paylaşım yaparsa “kendisinin elektronik iletişimden uzak bir yere konulacağı”nın söylendiğini iddia etti.

SOYLU İÇİN “1 EKİM’DE HEDİYEM OLACAK” DEMİŞTİ

Peker, 16 Eylül tarihinde yaptığı paylaşımda 1 Ekim’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açıldığı gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bir “hediyesi” olacağını söylemişti. Peker, paylaşımında “Benim en sevdiğim hastam Süslü Sülüman, son günlerdeki tavırların doktorun olarak beni çok mutlu etti. Bu yüzden 1 Ekim meclis açılışında sana çok güzel bir hediye hazırladım. Şimdi huzur içinde tatilini yap” demişti.

DEĞİL PAYLAŞIM, İSTERSE VİDEODA ÇEKEBİLİR

Sedat Peker, video ve paylaşımları ile ilgili Birleşik Arap Emirlikleri’nin getirdiği kısıtlamaları öne sürse de Gazeteci Cevheri Güven, Peker’in video çekebileceğini ve buna BAE’nin bir şey demeyeceğini belirtti. Yaptığı son videolardan birinde Peker’le ilgili açıklama yapan Güven, Peker’in BAE’de olduğunu ve kaldığı yeri bildiğini belirtti. BAE’nın ülkelerinde sorun yaşayan organize suç örgütü liderleri ve oligarklar için özel ayrıcalıklar sunduğunu belirten Güven, Peker’in de bu nedenle BAE’yı tercih ettiğini kaydetti. Peker’in video çekimi konusunda bir engel bulunmadığını aktaran Güven, video çekmesinin kendi güvenliği açısından daha etkili olacağının altını çizdi. Güven, Peker’e bir şey olması halinde diğer mafya ve oligarklar açısından BAE’nın itibarının zedeleneceğini belirterek, BAE’nın Peker’e bir şey olmasına izin vermeyeceğini kaydetti.

HELALLEŞME VİDEOSUNU HÂLÂ ÇEKMEDİ

Mayıs ayı başında video çekmeye başlayan Peker, 6 Haziran Pazar günü yayınlayacağı videoda “Tayyip abi ile helalleşeceğiz” demiş, ancak “helalleşme olacak” dediği videoyu AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Joe Biden ile 14 Haziran’da yaptığı görüşmesinden sonra yayınlayacağını açıklamıştı. Ama aradan geçen üç aya yakın bir süreye rağmen ne video ne de yazılı olarak bir helalleşme gerçekleşmedi.

“HİÇBİR ÜLKE ALAMAZ”

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sedat Peker’in bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nin Ulusal Güvenlik Danışmanı Sheikh Tahnoun bin Zayed al-Nahyan’ı Ağustos ayında kabul etti. Görüşme sonrası kamuoyunda Peker’in iadesi gündeme geldi. Peker ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada ”Birleşik Arap Emirlikleri’nde oturum hakkım var. Hakkımda çıkarılmış herhangi bir kırmızı bülten kararı yok, uluslararası hukuka göre beni bulunduğum ülkeden hiçbir ülke alamaz” dedi.

PEKER’E SOSYAL MEDYADAN TEPKİ GELDİ

Başta helalleşme videosu olmak üzere Soylu için hazırladığı “hediye”yi de paylaşmayan Peker’e sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi. Peker’in “susturulduğunu” öne süren paylaşımlardan bazıları ise şöyle:

 

 

Sedat Peker isterse video çekebilir

 

Gündem

AKP’li Beyoğlu Belediyesi, veremle mücadele parasına çökmüş

AKP’li Beyoğlu Belediyesi’nin kanun gereği Veremle Savaş Derneği’ne aktarması zorunlu olan 2 milyon 685 bin TL’yi derneğe aktarmadığı tespit edildi. AKP’li Belediye, İistanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de 21 milyon 451 bin TL’sine çökmüş.

BOLD – Belediyelerin 2020 yılı faaliyetlerini denetleyen Sayıştay’ın İstanbul’daki AKP’li ilçe belediyelerine ilişkin denetim raporlarında çarpıcı bulgulara yer verildi. AKP’li Beyoğlu, Çekmeköy, Sultangazi ve Zeytinburnu Belediyesi’ni denetleyen Sayıştay denetçileri birçok usulsüzlük tespit etti.

Birgün Gazetesi’nde yer ala habere göre, AKP’li Beyoğlu Belediyesi’nin Veremle Savaş Derneği’ne aktarması ‘zorunlu olduğu halde’ milyonlarca lirayı göndermediği açığa çıktı.

Sayıştay’ın Beyoğlu Belediyesi 2020 Yılı Sayıştay Düzenlilik Denetim Raporu’nda yer alan bilgilere göre, belediyelerin tahsil ettikleri eğlence vergisi hasılatının yüzde 10’unu verem savaşı için ayırıp belediye sınırları içerisinde yer alan Verem Savaş Derneği teşkilatına vermesi gerekiyor. Ancak, Sayıştay denetçilerinin yaptığı incelemede AKP’li Belediye Beyoğlu Belediyesi’nin 2 milyon 685 bin 515 TL’yi Veremle Savaş Derneği’ne aktarmadığı tespit edildi.

Belediye yöneticileri, Sayıştay denetçilerine Verem Savaş Derneği’ne ayrılan payların İller Bankası payından kesilerek aktarıldığını ifade etse de yapılan ödemeye ilişkin bir bilgi veya belge sunamadı.

İBB’YE GÖNDERİLMESİ GEREKEN PARAYA DA ÇÖKMÜŞLER

Denetim raporuna göre, Beyoğlu Belediyesi tarafından tahsil edilen çevre ve temizlik vergisinin yüzde 20’sinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) aktarılması gerekiyor. Ancak Sayıştay denetçileri, AKP’li Beyoğlu Belediyesi tarafından tahsil edilen çevre temizlik vergisinin yüzde 20’si ve bunlara ait gecikme zammı olan 21 milyon 451 bin TL’nin İBB’ye aktarılmadığı tespit etti.

Yardım bahanesiyle Haluk Levent’i de dolandırdılar

Okumaya devam et

Gündem

Cavit Çağlar, “Türkiye Rusya savaşını ben engelledim” dedi, detay vermekten kaçındı

Daha önce Türkiye ile Rusya arasında uçak krizini çözerek 15 Temmuz’un farklı bir şekilde gelişmesine katkı sunduğunu açıklayan Cavit Çağlar’dan ilginç bir açıklama daha geldi. Çağlar, Türkiye-Rusya savaşını kendisinin engellediğini öne sürdü.

BOLD – Türkiye ile Rusya arasında yaşanan uçak krizine ilişkin Cavit Çağlar’dan ilginç bir açıklama daha geldi. Olası bir savaşı kendisinin engellediğini iddia eden Çağlar, detay vermekten kaçındı.

RUSYA-TÜRKİYE ARASINDA ARABULUCULUK YAPTI

Rusya’ya ait SU-24 uçağı, Türk F-16’ları tarafından 24 Kasım 2015’te Suriye sınırını ihlal ettiği gerekçesiyle düşürüldü. Ankara-Moskova hattında çıkan krize arabuluculuk yapan eski devlet bakanı Cavit Çağlar, bu konuda Independent Türkçe’den Can Bursalı’ya konuştu. Çağlar, kriz süresince AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in söylediklerini birbirlerine ilettiklerini ifade etti.

DETAY VERMEKTEN KAÇINDI

Çağlar, “(Hulusi Akar ile) iyi bir dostluğumuz var. O albayken, İsmail Hakkı Karadayı’nın özel kalem müdürü idi. Ta o günden beri bir dostluğumuz vardı. O bana ‘Durum çok kötü, her an kapışabiliriz’ dedi. Ben de ‘Çözeriz’ dedim. ‘Nasıl çözeceksin?’ dedi. Sonra Rusya’ya gittim. Neyse, daha fazla girmek istemiyorum o konulara. Hulusi Akar eski bir dostum benim. Rusya’da da çok dostum var. Ben dostluğa çok önem veririm” dedi.

15 TEMMUZ’UN AKIBETİ ÇOK FARKLI OLABİLİRDİ

15 Temmuz gecesi ile ilgili Rusya’nın rolü hala tartışılırken, Çağlar bu konuda Saray’a yakın gazeteci Nagehan Alçı’ya 8 Kasım 2017’de şu açıklamayı yapmıştı: “Putin ve Sayın Cumhurbaşkanı’mız olmasaydı uçak krizi aşılamazdı ve 15 Temmuz’un akıbeti çok farklı olabilirdi:”

PUTİN, DOSTLUK NİŞANI VERDİ

İki ülke arasındaki ilişkiler 24 Kasım 2015’te Türkiye-Suriye sınırında Rus uçağının düşürülmesiyle kopma noktasına gelmiş, Rusya’nın Türkiye’ye uyguladığı ambargo sonucu ticaret ve turizm alanlarında sıkıntılı bir döneme girilmişti. Bu süreçte Türkiye ile Rusya arasında arabuluculuk yapan Çağlar’a 2017 yılında Rusya Devlet Başkanı Putin dostluk nişanı vermişti.

Gazeteci Gültekin: İktidar yüzde 21’lik oyu yüzde 51 yaparsa muhalefet ne yapacak

Okumaya devam et

Gündem

Yardım bahanesiyle Haluk Levent’i de dolandırdılar

Ahbap Derneği ile ihtiyaç sahiplerine yardıma koşan sanatçı Haluk Levent’i dolandırdılar. Yasin isminde bir kişinin yardım vaadinde bulunduğunu anlatan Haluk Levent, “Şimdi Yasin ortada yok. Kandırmış hepimizi. 150 bin ödeme bekleyen çocuklar perişan.” dedi.

BOLD – Konuyu sosyal medya hesabından paylaşan Haluk Levent, “Melis’in fizik tedavisine ömür boyu destek olacaktı. Ben de ona canlı yayında şarkı yazmıştım. İkinci hafta bir yardımda daha bulundu. Şimdi Yasin ortada yok. Kandırmış hepimizi. 150 bin ödeme bekleyen çocuklar perişan. Kandırmış hepimizi” diye yazdı.

YAHU YASİN BULA BULA BİZİ Mİ BULDUN?

Yasin’e tepki gösteren Levent, “Bu twiti atmamak için 1 hafta bekledim. “Belki başına bela gelmiştir zora düşmüştür” diye. Fakat ekibimize verdiği cevaplardan anladık ki bu paralar çocuklara gönderilmeyecek. Ankarada verdiği adres sahte. Yahu Yasin! TV’ye canlı bağlanma hevesin var da bula bula bizi mi buldun?” dedi.

BAŞKA BİR YARDIMSEVER DEVREYE GİRDİ

Mağdur olan çocuklar için Ahbap aracılığıyla birçok aileye destek olan Can K. isimli yardımseverin devreye girdiğini kaydeden “Abi ailelerin tüm sıkıntılarını Pazartesi günü çözüyorum 150 bin TL’yi ailelerin hesabına yatırıyorum ” dedi. Cansın Can! Çok çok teşekkür ediyoruz.” paylaşımı yaptı.

Okumaya devam et

Popular

Shares