Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Fişçi Cihat Yaycı, KHK’lıları hedef aldı: Liyakatli kişiler değil, işe alınmamalılar

15 Temmuz sonrası uydurduğu “Fetömetre” ile TSK’dan binlerce kişinin atılmasına sebep olan emekli Tümamiral Cihat Yaycı, muhalefet partilerinin KHK’lılara yönelik vaatlerinden rahatsız oldu. KHK’lıları hedef alan Yaycı, “KHK’lıların işe geri alımı söz konusu olmamalıdır” dedi. 

BOLD – 79 tane ana kriter, 290’a yakın alt kriterden müteşekkil “Fetömetre”yi hazırlayarak başta TSK olmak üzere kamudan binlerce kişinin atılmasını sağlayan emekli Tümamiral Cihat Yaycı, kamudan atılması gereken daha çok sayıda kişi olduğunu öne sürdü.

FETÖMETRE’NİN KULLANILMASIN İSTEDİ

Saray’a yakın Akit gazetesine konuşan Yaycı, Türkiye’nin geleceğine yönelik Gülen Hareketi’nin büyük bir tehdit olduğunu öne sürerek, “Bu konuda yapılması gereken; toplumda sosyal travma yaratmadan devlet aygıtını temizlemektir. Bu süreç halk arasında FETÖMETRE olarak adlandırılan algoritmanın uygulanmasıyla gerçekleşecek, şüphe bırakmayacak şekilde birimler örgütten temizlenecektir. Devlet aygıtının en kritik uzantıları olan bu organların temizlenmesi bir çamaşır makinesi misali çalışarak ülkenin geri kalanını da zamanla temizleyecektir” dedi..

KHK’LILAR İŞE ALINMAMALI

Başta CHP olmak üzere muhalefet partilerinin iktidara geldiklerinde yapacakları ilk icraatlardan biri olarak sundukları KHK’lıların iadesine de karşı çıkan Yaycı, “KHK’lıların işe geri alımı söz konusu olmamalıdır. Dünyanın her ülkesinde devlet kendi bünyesinde çalışacak kişileri seçme özgürlüğüne sahiptir. Zira bu kişilerin riskten uzak bir sicil sahibi olmaları esastır. KHK’lılar olarak adlandırılan bu grup zaten halihazırda sırasıyla ortaokul, lise, üniversite ve en son KPSS sınavlarını çalarak hakkı olmayan şekilde hakkaniyete ve hukuka aykırı şekilde bu pozisyonları edinmiş, liyakatten uzak kişilerdir. Bu kişilerin devlete alınmaması devlet için tehlikeli olduğu kadar, liyakat anlamında bozulmuş olan hakkaniyeti tekrar kazandırmak açısından da önemlidir. Kaldı ki, bu kişilerin özel sektörde çalışmalarının ya da kendi öz sermayeleri ile iş yapmalarının önünde hiçbir engel bulunmamaktadır” dedi.

GELİN EVİNE KURBANLIK KOÇ GÖNDERMEYENLER DE SUÇLU

Yaycı’nın ortaya attığı ve binlerce kişinin kamudan atılmasına yol açan “Fetömetre” 79 tane ana kriter, 290’a yakın alt kriterden oluşuyor. Sosyal, mesleki ve eğitim yaşamları başta olmak üzere, yurt dışında çalışmak, dil bilmek gibi birçok aranan vasıf Gülen Hareketi mensubu olarak suçlanmak için yeterli sayıldı. Yaycı 15 Temmuz’dan 8-10 yıl önce başladıkları bu sisteme son olarak Kurban Bayramında koçun boynuzuna bilezik takılıp kız evine gönderildiğine dair fotoğraf sunamayanları da Gülen Hareketi mensubu olarak suçlamıştı.

KRİTERLER KENDİSİNE DE UYUYOR

15 Temmuz akşamı Erdoğan’ın yanında olup ona sufle veren, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı’yken Tayyip Erdoğan tarafından Mayıs 2020’de yayımlanan karar ile Genelkurmay Başkanlığı emrine atandıktan sonra istifa eden Tümamiral Cihat Yaycı, daha sonra başladığı Bahçeşehir Üniversitesi’nden ayrımcılık ve nefret içeren söylemleri sebebiyle atıldı. Kamudan atılması gereken çok sayıda Gülen Hareketi mensubu bulunduğunu iddia eden Yaycı, ortaya attığı “Fetömetre” ile binlerce kişinin atılmasına sebep oldu. İşte Gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın ‘Fetömetre’ denen soykırım pratiğinin mimarı Cihat Yaycı’ya Fetömetre kriterlerini uyguladığı videosu…

 

 

Adım adım çöküş! Nasıl bu hale geldik?

Gündem

İBB veriyor diye! Öğrenciye bedava internet hizmetini çok gördüler

Yaşanan gasp olayları, pahalı yemekler ve kotalı internet yüzünden Kanuni Sultan Süleyman KYK yurdu yönetimini protesto eden öğrencilerin çağrısına kulak veren  İBB, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü engeline takıldı.

BOLD – Online derslere giremedikleri gerekçesiyle Kanuni Sultan Süleyman KYK yurdundaki üniversite öğrencilerinin yurtlardaki ‘kotalı internet’ protestoları basına yansımıştı.

Dün akşam saatlerinde başlayan protesto, yavaş ve kotalı internet, yurt yakınlarında gasp ve yaralanma korkusu ile yemekler nedeniyle başladı.

Eylem yapan öğrenciler “Yurt ile metro arasında gasp olaylarına karşı otobüs seferleri”, “Yemekhane fiyatlarının düşürülmesi” ve “İnternette kotanın kaldırılmasını ve nitelikli hale getirilmesini” taleplerini yönetime iletti.

“İBB olarak öğrencilerin yaşadığı sorunlara çözüm üretmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Yakından ilgileneceğiz” paylaşımı yaparak öğrencilere destek veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu bugün harekete geçti.

İBB zabıta ekipleri ücretsiz mobil internet aracı bıraktı. Gaspların yaşandığı metro ile yurt arasındaki yolda ise aydınlatma çalışmaları başladı.

İBB HİZMETLERİNİ ENGELLEME ÇABASI

İBB Sözcüsü Murat Ongun, İBB’nin yurdun önüne kurduğu ücretsiz mobil internet aracınız Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kaldırılmak istendiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ongun, ”Derdiniz üzüm mü yemek, bağcıyı mı dövmek? Kanuni Sultan Süleyman KYK Yurdu önüne öğrenci kardeşlerimiz için kurduğumuz ücretsiz internet ağı sağlayan mobil aracımız İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü talimatıyla kaldırılmak isteniyor. Akıl alır gibi değil” ifadelerini kullandı.

Market fiyatlarını “gayet uygun” bulan Erdoğan maaşına zam istedi

Okumaya devam et

Gündem

Haksız maaşı için “hamdolsun” diyen TÜGVA’lıya tepki: Maaşı soruyoruz “Azze celle hamdü sena” diyor

İBB’den haksız yere 13 bin TL maaş aldığı ortaya çıkan eski TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Suat Kır, “Çalışmalarımda Kur’an ve sünnete mugayir hiçbir eylemim olmadı hamdolsun” dedi.

BOLD – Gazeteci Metin Cihan’ın Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) çalışanlarından gelen belgeleri ifşa etmeye devam ediyor. Vakfın Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü döneme ait maaş bordrosu ortaya çıkan Dr. Suat Kır, kişisel sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Kır, ortaya çıkan maaş skandalı için “Karşımızdaki leş kargalarının ne düşündüğü umurumuzda değil. Dostlarının sui zanlarına sebep olmaması için yapıyorum” dedi.

Kır, TÜGVA Genel Başkan Yardımcılığı’nı beş yıl sürdürdüğünü belirterek şunları kaydetti: “Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliğinin devam ettiğini söyleyen Kır, “Allah’a (azze ve celle) bize dinine hizmet etme imkânı bahşettiği için hamdü senalar ediyorum Tüm bu siyasi ve sivil toplum çalışmalarımda aynı zamanda çeşitli şirketlerde(5 ayrı şirket) çalıştım. Bir taraftan çalışıp kalan vakitlerimde gönüllü olarak bu hizmetlere destek oldum. Lisans olarak bilgisayar mühendisliği ve aynı üniversitede endüstri mühendisliği mezunuyum. Okulumu 3. olarak bitirdim.”

HEM EĞİTİM HEM İŞ

Kır açıklamamsının devamında: “Sonrasında ilk yüksek lisansımı yönetim bilişim sistemleri (MIS) alanında yaptım. İkinci yüksek lisansımı işletme alanında başka bir üniversitede bitirdim. Son olarak doktora eğitimimi işletme alanında tamamlamak Allah’ın (azze ve celle) izniyle nasip oldu. Kıymetli dostlar hem eğitim, hem iş hayatı hem de sivil toplum çalışmalarımda Kur’an ve sünnete mugayir hiçbir eylemim olmadı hamdolsun” dedi.

KAFİRE DÜŞMAN MÜSLÜMANA DOST

Ömrünü imanlı nesiller yetiştirmeye adadığını söyleyen Kır: “Allah CC ve Resul (SAV) buyruğuna tam bağlı, dininde pazarlıksız, vatan sevdalısı, kafire düşman Müslümana dost gençler yetişsin diye harcadığım her saniye için Allah Teâlâ’ya hamd ediyorum. Bugün olduğu gibi toprağa girene kadar bu gayretle devam etmek için Allah Teâlâ’ya sözüm var. Evel Allah (CC) karşımızdaki leş kargalarına rağmen kanımızın ve terimizin son damlasına kadar ehli sünnet vel cemaat akidesine tam bağlı, dünya görüşüne sadık, tavizsiz davasının adamı gençler yetişsin diye yapılması gereken her aksiyonun işçisi olmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.

Cihan’ın takipçilerinden, haksız kazanç suçlamalarına dini terimler kullanarak cevap veren Kır’a tepki vardı. Gökhan Akgün adlı kullanıcı, “Adama ‘işe gitmeden belediyeden maaş almışsın, doğru mu?’ diye soruyorlar, ‘azze ve celle hamdü senalar’ diyor” diyerek tepkisini dile getirdi.

LEMAN’IN KAPAĞINDA

TÜGVA skandalı Leman dergisine de kapak oldu. Kamu kuruluşlarına gitmeden maaş alan TÜGVA’lıların konu alındığı yeni sayı çıktı.

Erdoğan Bayraktar’ın “A’dan Z’ye herşey doğrudur” dediği 17-25 açıklamasına takipsizlik

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan Bayraktar’ın “A’dan Z’ye herşey doğrudur” dediği 17-25 açıklamasına takipsizlik

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 17-25 Aralık sürecinde istifa eden eski bakan Erdoğan Bayraktar’ın “Dosyamda ne varsa hepsi doğrudur, hem tapeler hem teknik takip” sözleriyle ilgili takipsizlik kararı verdi.

BOLD – 17-25 Aralık soruşturması sırasında istifa eden eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, dosyada yer alan dinlemeler ve teknik takip delillerinin hepsinin doğru olduğunu söylemişti.

Diken’den Altan Sancar’a konuşan Bayraktar, “Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur. Hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur” demişti.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Bayraktar’ın açıklamaları üzerine kapatılan 17-25 Aralık soruşturmasının yeniden açılması için suç duyurusunda bulundu. HKP, Bayraktar’ın yanı sıra eski bakanlar Egemen Bağış, Muammer Güler ve Zafer Çağlayan hakkında “suç işlemek için örgüt kurmak”, “zimmet”, “irtikap”, “görevi kötüye kullanma” ve “kamu görevlisinin suçu bildirmemesi” suçlarını işledikleri gerekçesiyle soruşturma başlatılmasını istedi.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, “aynı olayla ilgili olarak daha önceden soruşturma yapıldığı” gerekçesiyle “soruşturma yapılmasına yer olmadığına” karar verdi.

HKP, savcılığın takipsizlik kararına itiraz etti. İtiraz dilekçesinde, “savcılığın, ikrar ve itiraflara dair maddi gerçekliği araştırmaya lüzum görmediği ve göz ardı ettiği” belirtildi. Kararı veren savcının, “yetkisini kötüye kullandığı” belirtilen dilekçede, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in de tanık olarak dinlenmesi talep edildi.

Erdoğan Rejimi’nin tehlikeli tutukluları: Hücrede tutuluyorlar, mahpuslarla konuşmaları yasak

Okumaya devam et

Popular

Shares